Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

+52
zylv
bibitu
Uca
GABRELA
arielas
Indra
virus
danabekk
oana_007
andra2010
haute_couture
veniciuc nicoleta
SilviaDumitrescu
danae
ileana cosanzeana
MagdaMarin
Cornelya
amia
Kristina
kla78
Katerina
tomari
rosita
mdlupu
IrisT
mihaela72
mes
Camy
smarande
vilcris
leonutza69
Zana Mica
alexya
Alina.C
amnro
magdaflorea
Karina33
Admina
niculaie
nadina_b2005@yahoo.com
Panea Laura
teisoara
diada
elenita
milena
pisi
Noemi
geany
Hamartia
MAYA
zarino
MihaelaT
56 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de nadina_b2005@yahoo.com Joi 29 Apr 2010, 4:13 pm

Lai comandat pe net?sau ai fost peronal si l-ai cumparat...eu in Timisoara nu am vazut decat masini de cusut...
avatar
nadina_b2005@yahoo.com
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 132
Localizare : egy
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Noemi Joi 29 Apr 2010, 6:36 pm

am fost la sediu si nu am plecat fara triplock. Daca aveam rabdare si comandam, poate aduceau ceva mai ieftin, dar eu am luat ce aveau pe stoc.
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Panea Laura Vin 30 Apr 2010, 8:25 am

Buna Nadia,

Eu l-am luat pe al meu de pe net, de la Quelle ( sper ca nu e reclama fapul ca am spus firma de unde am luat), este Privileg overlok 454, a fost la 770 lei cu tot cu transport, si a ajuns cam in 3 zile lucratoare de la comanda.
Sunt foarte multumita de el, inca nu stiu lucra foarte bine cu el, dar sunt incantata ca-l am bucurie bucurie
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de nadina_b2005@yahoo.com Vin 30 Apr 2010, 11:09 am

Panea Laura multumesc frumos sunt interesata si de ceea intrebam...multumesc.
avatar
nadina_b2005@yahoo.com
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 132
Localizare : egy
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de niculaie Vin 07 Mai 2010, 2:04 pm

sa inteleg ca nu mai se fabrica privileg, gata? affraid ... am vazut si eu recent pe site la quelle.ro ca nu mai aveau decat 1 masina de cusut din vreo 7 cate aveau inainte si nu am stiut ce se intampla ...
@Noemi: masina triplock pe care ai luat-o de la brother de la sibiu si nu e brother se numeste "Merrylock" si este ceva mai ieftina ca brother 3034 insa e nou aparuta si de aceea nu veti gasi la reprezentantele lor din timisoara.
uite-o aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] e 11 milioane si ceva...
@nadina: brother overlock la 6 milioane - nu cred ca exista asa ceva, dar poate te referi la masina simpla LS2125 de 5 milioane care face si cusatura de zigzag sau cea cu dinti care ii seamana si pui acul dublu... nu stiu, fetele care au cusut la masina asta pot sa iti spuna ce iese cu ea, dar tot nu e ca o masina de triplock, clar, ca are o singura ata la suveica.
avatar
niculaie
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 40
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Admina Dum 16 Mai 2010, 10:36 am

Stop m-am innoit! Am devenit fericita posesoare a unui uber (masina de acoperire) Merrylock 3040, de la Brorom Sibiu. love
Merge minunat, ce pot spune. Am pus atele ca la overlock, innodate una de alta si am inceput sa cos. Nu era setarea perfecta pentru lycra sau jerse de bumbac, ce am cusut eu ieri seara, dar am schimbat putin setarea la transportorul diferential si am nimenrit-o.
Acum am o nelamurire, poate ma ajuta Noemi sau Niculaie. Se coase de pe fata, cu materialul indoit in jos, deci nu se vede marginea. La lucrurile cumparate, e perfect cusut, chiar pe margine. Eu am cusut putin inspre terminatie, ramane ceva material dupa cusatura de acoperire de pe dos. Il tai langa cusatura, asa se procedeaza? Sau trebuia sa nimeresc chiar pe ea? Question
Si mai am o nelamurire, doar pentru Nicolaie. Te rog, daca poti afla cum se monteaza dispozitivul pentru tiv, care este pentru acest model de masina de acoperire. Merci O poza, m-ar ajuta enorm si cred ca o puteti pune si pe site, demonstrativ. Am montat cumva, pe placuta metalica din fata piciorusului presor, dar nu-mi aduce tivul indeajuns de bine, pentru a coase corect.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 16 Mai 2010, 2:10 pm

Deci incep sa ma inverzesc de invidie!!!
S-o stapanesti sanatoasa si s-o folosesti!


Si glumeam, nu-s inca verde, m-am tot corcolit si eu o vreme sa-mi iau dar am renuntat. Nu prea cos jerseuri si tricoturi si-as cam tine-o degeaba. Iar pentru un tiv scurtat o data, de doua ori pe saptamana nu se merita sa o scot/montez/schimb ate.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Admina Dum 16 Mai 2010, 2:42 pm

Karina, la mine va avea un scop nobil, preponderent de bushnitz, nu de pleasure. wink Ieri doar am profitat si eu, cu un colant si o tunica.
Tu lucrezi treburi serioase, nu flecustete supra-elastice. Adevarul e ca daca ai masini potrivite si materiale bune, elasticele sunt o joaca, nu se compara cu o camasa, un sacou, o rochie dublata. Deci si eu ma inverzesc de invidie, in fata ta. pupi

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 16 Mai 2010, 2:44 pm

Admina, s-o stapanesti sanatoasa!
Astept s-o uzi. Da si tu o perfuzie, o tuica,... beat

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Admina Dum 16 Mai 2010, 2:52 pm

Mihaela, tie iti fac cinste cu tivit, daca vrei. wink Pun si un pahar cu tuica, la pachet, dar mi-e ca o dai retur, ca nu avem noi la campie, tuici prea bune... Inca nu am trimis nimic, partial din cauza asta, partial din lipsa de timp. Dar ne intelegem noi, sper ca nu s-a suparat nimeni pe mine.
M-a luat prin surprindere, uberul, ca e naravas. E mai greu de ghidat materialul decat la triplock, la viteza aia. Dar sunt si eu mica, incepatoare, ma fac eu mare. cos

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de diada Dum 16 Mai 2010, 6:23 pm

Sa-l stapanesti sanatoasa! Si sa mearga bushnitz-ul sa-l folosesti din plin! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de geany Dum 16 Mai 2010, 8:35 pm

Admina sa stapanesti sanatoasa noua achizitie. pupi

Referitor la intrebarea ta, trebuie sa faci exercitii, sa iti intre in reflex cat trebuie lasata rezerva. Cand cosi, vei avea pe fata cusatura, iar rezerva o vezi la urma. Insa dupa ce te vei obisnui sa lasi rezerva potrivita, se va mai intampla ca unele margini sa ramana in plus, acelea se "curata" cu foarfeca cat mai aproape, avand grija sa nu ciupesti nici cusatura, nici produsul.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty overlock 454d quelle

Mesaj Scris de magdaflorea Vin 21 Mai 2010, 1:08 pm

As vrea sa-mi spuneti parerile voastre, daca ati lucrat pe triplocul 454d marca privileg de la quelle si materiale groase, gen blug. Am o masina de cusut liniara care nu are forta necesara sa treaca prin materiale groase si ma chinuie la materialele groase. Am vazut ca au mai redus cu 10% pretul la triploc si ma tot bate gandul sa-l iau.


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Vin 21 Mai 2010, 1:34 pm, editata de 1 ori (Motiv : subiecte fuzionate)
magdaflorea
magdaflorea
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : olt
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Admina Vin 21 Mai 2010, 1:41 pm

Eu nu mai scriu nimic pe forumul asta, ca ma enervati. Iar mi-am pierdut mesajul... Cum naiba sunteti asa de rapide, frate?

Deci... Magda, ca sa cosi denim ai nevoie sa adaptezi anumite setari ale masinii. Incearca sa folosesti ac special de denim, sau macar un ac de 90-100. Mareste pasul cusaturii, ca sa nu impunga des materialul. De asemenea ajuta masina sa treaca peste imbinari mai groase, invartind de roata din dreapta, pana coase materialul in zona respectiva.
Au readus overlockuri la Privileg? Ultima oara aveau un model de masina de cusut, doar. La ce pret mai e?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 21 Mai 2010, 1:46 pm

Am venit cu forte proaspete de la scoala. lol! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de magdaflorea Vin 21 Mai 2010, 2:12 pm

Draga Admina, am incercat ceea ce ai scris cu denimul, ac gros, invartit de roata...abia reusesc sa cos tivul de la blugii copiilor care mereu sunt prea lungi si au nevoie sa fie scurtati.
Au triplocul cu transport diferential la 669 lei. Au scazut de la 999, la 749 si acum la 669. Zic ca este masina de cusut si overlock. Readresez intrebarea daca pot lucra la el si materiale groase pentru ca nu am folosit nici o data un triploc si daca as rezolva si problema materialelor groase o data cu achizitionarea privilegului ar fi super cheers
magdaflorea
magdaflorea
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : olt
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de diada Vin 21 Mai 2010, 2:32 pm

eu zic sa ti-l iei, acum, este foarte bun si la pret si la ce face! si daca surfilezi cu el blugii nu trebuie sa mai dai de doua ori tivul.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de amnro Joi 27 Mai 2010, 12:53 pm

aveti cumva idee cum pot sa ascut cutitele de la triplok (brother 1034D). am prins un bold si mi s-au ciobit rau. oare pot sa le duc la orice ascutior de cutite sau tb neaparat la cei de la brother? (imi zicea dna adriana de la brorom sibiu sa le trimit la ei prin posta dar nu pot sa ma lipsesc asa mult de ele)

admina, acum am vazut ce scula ti-ai luat. s-o stapanesti sanatoasa.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Admina Joi 27 Mai 2010, 1:15 pm

Amnro, facem un colet comun si le trimitem. Eu am Privileg, dar poate merge si la ala.
Ai intrebat la Brorom Bucuresti? Eu stiu ca am vorbit cu Karina, parca si zicea de un nenea mecanic, care ar face asa ceva. Nu stiu daca ascut, la tocilarie obisnuita. E una intre Unirii si Universitatii, poate avem vreuna drum, sa intrebam. Eu il am din 2007 si de atunci nu i-am ascutit nimic. zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de geany Joi 27 Mai 2010, 1:22 pm

rade eu le-am ascutit cu polizorul electric pentru maichiura-pedichiura Embarassed Am zis ca stricate sunt oricum, asa ca din stricat mai stricat nu merge, le-am ascutit dar degeaba, nu vor sa mai taie la masina. Problema este ca, au o tesitura, si asta face ascutirea dificila. Din acest motiv nu ascute oriunde, motiveaza ca necesita dispozitiv special si nu merita (costa mai mult decat sa iei noi). Asa citisem in internet...
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Alina.C Joi 27 Mai 2010, 1:31 pm

Admina a scris:Stop m-am innoit! Am devenit fericita posesoare a unui uber (masina de acoperire) Merrylock 3040, de la Brorom Sibiu. love
Merge minunat, ce pot spune...

Acum vad mesajul, felicitari! Deci ai de toate acum! Smile Sa-l stapanesti santoasa, sa-l folosesti cu placere si sa faci lucruri minunate cu el! Te invidiez, sa stii. wink Cand ti se pune pata, pac, iti cumperi una-alta pentru hobby-ul tau (adica pentru sufletelul tau, cum s-ar spune)! Bravo tie, ce sa mai vorbim!
Apropo, l-ai udat?? beat lol!
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de amnro Joi 27 Mai 2010, 2:42 pm

Admina a scris:Amnro, facem un colet comun si le trimitem. Eu am Privileg, dar poate merge si la ala.
Ai intrebat la Brorom Bucuresti? Eu stiu ca am vorbit cu Karina, parca si zicea de un nenea mecanic, care ar face asa ceva. Nu stiu daca ascut, la tocilarie obisnuita. E una intre Unirii si Universitatii, poate avem vreuna drum, sa intrebam. Eu il am din 2007 si de atunci nu i-am ascutit nimic. zid

eu am mai multe tocilarii pe langa mine si pot sa intreb, dar ma gandeam ca poate e vreo tehnica speciala ceva. la brorom bucuresti nu am intrebat. o sa dau niste telefoane.

unde e tocilaria dintre unirea si universitate mai exact, dau eu o fuga si pana acolo.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Karina33 Joi 27 Mai 2010, 2:54 pm

Fetele bine ca am intrat sa vad ce prostii mai faceti!

Cutitele alea trebuie si decalite apoi recalite pentru a fi ascutite
Plus ca prin ascutire se scurteaza(mai ales ca a fost ciobit de ac) si trebuie iar reglat triplockul

Asa ca va recomand sa va gasiti un mecanic. Eu sunt al doilea set de cutite, nu se pot ascuti decat de max 2 ori, si am zapacit-o pe d-na Adriana de la Sibiu ca au cutitul drept mai lung cu aproape un cm, e ramas de la modelul vechi de triploc. Asa ca pana la urma a fost nevoie de retus de la montare.

incercati sa gasiti prin sectile de croitorie sau tricotaje un mecanic. Bun, se intelege...il amenintati ca va plateste triplockul daca-l strica rade ...sau la broromul bucurestean
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de geany Joi 27 Mai 2010, 3:11 pm

Eu stiu tu Karina rade imi amimntesc ce ne dadacea diriginta sa taiem cu foarfeca iar la triploc doar sa indreptam, sa nu zapacim cutitele deoarece trebuia sa se milogeasca la mecanici sa ni le rezolve, ca noi incepatoare zapaceam bietele masini de cusut. Embarassed
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de amnro Joi 27 Mai 2010, 4:50 pm

am gasit unde sa le ascut aici. costa 20 ron si dureaza de pe o zi pe alta.

karina, multumesc ca nu m-ai lasat sa-mi fac desfacator de conserve din triplock lol!
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB