Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

+52
zylv
bibitu
Uca
GABRELA
arielas
Indra
virus
danabekk
oana_007
andra2010
haute_couture
veniciuc nicoleta
SilviaDumitrescu
danae
ileana cosanzeana
MagdaMarin
Cornelya
amia
Kristina
kla78
Katerina
tomari
rosita
mdlupu
IrisT
mihaela72
mes
Camy
smarande
vilcris
leonutza69
Zana Mica
alexya
Alina.C
amnro
magdaflorea
Karina33
Admina
niculaie
nadina_b2005@yahoo.com
Panea Laura
teisoara
diada
elenita
milena
pisi
Noemi
geany
Hamartia
MAYA
zarino
MihaelaT
56 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de amia Joi 12 Aug 2010, 1:07 pm

noemi de unde l-ai luat si cat i dat pe el?...si io vreau sa imi iau...ca m-am saturat numai de liniara ...vreau sa mai variez foame
avatar
amia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 121
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de kla78 Lun 16 Aug 2010, 11:45 am

tot incerc sa pun poze dar nu reusesc cu imageshak,am incercat si ieri si n-am reusit nu stiu care e problema doar am mai pus poze,in fine mai incerc in cursul zilei de azi cand prind un moment liber.

pasul mai marunt adica marunt la lungime sau latime la care te referi? zid

kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Kristina Lun 16 Aug 2010, 7:58 pm

kla78 a scris:tot incerc sa pun poze dar nu reusesc cu imageshak,am incercat si ieri si n-am reusit nu stiu care e problema doar am mai pus poze,in fine mai incerc in cursul zilei de azi cand prind un moment liber.

pasul mai marunt adica marunt la lungime sau latime la care te referi? zid


Pt poze poti incerca si [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
pasul mai marunt pe lungime.
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de kla78 Mar 17 Aug 2010, 12:12 am

am reusit sa pun poze,sper sa ma puteti ajuta.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

KRISTINA sa stii ca am incercat si pasul mai marunt dar la fel imi impinge materialul catre exterior,si coase doar marginea materialului,ce am aratat eu in poze este cat de cat ok ,ca de fapt are momente cand coase si mai rau.


Ultima editare efectuata de catre kla78 in Mar 17 Aug 2010, 12:15 am, editata de 1 ori (Motiv : adaugare)
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Kristina Mar 17 Aug 2010, 12:20 am

Kla, eu tin sa cred ca ata nu este bine pusa, poate iti agata undeva.
dar si pozele nu prea ajuta,sunt prea mici.
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de kla78 Mar 17 Aug 2010, 12:30 am

uite pun o poza mai mare,sper sa nu fie problema .

atele sunt puse bine ca am cusut pe un material de jeans si a fost in regula
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Cornelya Mar 17 Aug 2010, 10:35 am

Buna!
Sa vorbim despre cusatura triplock-ului....Ca oricare masina din industria textila [ masina de cusut(tighelit), triplock(overlock), M.C cu 2 ace, cheita, bentita, speciala( pt. tiv,uberdeck), nasturi(chiar si ea), s.a.m.d.....se regleaza in functie de material, e nevoie de ata corespunzatoare, ace....Si la cele casnice se aplica aceeasi teorie;) ;)).
In cazul tau, Kla, matasea e dificila de surfilat, dar nu imposibil. La triplock-ul cu 2 ace, de regula, firul de la acul al 2-lea (cel de langa cutit) trebuie sa fie o idee mai slab tensionat decat la primul ac. apoi, ceea ce e foarte important, ata sa fie din poliester si slab reglata la greifere. Marginea materialului surfilat trebuie sa aiba o linie perfecta. Pt. inceput slabeste atele de la butoane, in functie de ce cosi, reglezi cate putin pana vei obtine acea cusatura-imbinare pe marginea materialului, liniara. Daca ,,franjureste" materialul inseamna ca nu taie(cade) cutitul corespunzator, e prea departe de placuta. Atentie sa nu-l rupi, il reglezi din volant cu masina oprita. Din imagine reiese ca ata de la greifere nu e reglata, mai bine zis e dereglata rau , e prea stransa. Slabeste-le cate putin, reglezi din butoane usor, pana obtii cusatura perfecta.Dar.....ata, te-ai gandit s-o schimbi inainte de a o regla? Incearca cu poliester, fir subtire....cusatura de acoperire , in general , pe triplock se executa cu fire mai subtiri ( se recomanda poliesterul pt ca e elastic) decat cel folosit la ac. As zice si la ac s-o schimbi, nu poliester, ;)),dar ceva subtire....E matase...Bafta!Smile
avatar
Cornelya
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : caracal
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de kla78 Mar 17 Aug 2010, 4:19 pm

ok multumesc de ajutor de moment,ma pun la masina cand am timp si iti voi spune rezultatele ,apropo triplockul meu e de fapt coverlock,3 ace 5 ate,si in cazul asta tot acelasi fir de lamga cutit il las mai slab tensionat?pe acea bucatica de material am cusut cu 2 ace pozitionate in spate.si sa stii ca in poza de mai sus e strans materialul dar asta pentru ca incercam sa imping materialul inauntru ca daca nu mi-l dadea afara si cosea pe langa,adica prindea foarte putin din material.pun o poza mai mare sa vezi ce vreau sa spun


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


cutitul taie bine pe tot felul de materiale,chiar si groase.
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Cornelya Mar 17 Aug 2010, 7:07 pm

Buna!
Da, triplock cu 2 ace:)...primul ac, cel din stanga este cel care coase ,,la vedere", adica in imbinarea a doua parti cusatura lui ,,se vede", cel de-al doilea, din dreapta, spre...sa-i zicem interiorul masinii nu e important, fiindca, cusatura lui e acoperita de cusatura primului ac.O idee mai slab, m-am referit la faptul ca, influenteaza catusi de putin cusatura de acoperire.In cazul surfilarii doar unei singure parti(ex. esarfa) nu e nevoie ca primul ac sa lucreze ca atunci cand imbina. Incerci sa slabesti putin si la el. Spre rusinea mea;), inca nu am vazut pana acum triplock cu 3 ace...dar daca ar fi( nu le-as vedea rostul) cred ca e acelasi lucru. Important la un triplock sunt cusaturile de acoperire.E posibil ca masina sa nu fie infilata corect, urmaresti pasii pe schita masinii( un singur orificiu uitat ,,iti da peste cap" cusatura.Deci, inainte de a folosi butoanele urmaresti traseul fiecarui fir( cele trei), atunci incepi sa reglezi de la butoane cand te-ai asigurat ca e infilata corect. Materialul nu se ,,impinge", nu se ,,trage", e transportat de ;)) transportor, trebuie doar sa-l ghidezi, aici reglezi presiunea talpitei sa transporte singura, nu impingand...Si mai ales, schimba atele(cele 3),poliester, matase...stafir....sa fie subtire.Cu privire la cutit....nu era vb de taierea mat., ci de ecartamentul lui fata de....imi ,,sta pe limba denumirea";)), placuta, de...Incearca cu masina oprita sa rotesti din volant si vezi daca exista spatiu intre cutit si placuta, trebuie sa exercite o usoara frecare, dar dupa imagine, masina ta e dereglata la greifere sau nu e infilata corect...incearca variantele astea.Succes!
avatar
Cornelya
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : caracal
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 24 Sept 2010, 10:21 pm

Acesta e nou meu overlock.Acum l-am primit.E luat din Dragon 1 inca nu stiu standul(eu l-am trimis pe fratele meu la 1178)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Inca nu stiu ce face dar dupa ce culc si baiatul ma duc sa dau o tura cu el sa vad ce-i poate pielea.
In ALBUMUL MEU veti gasi si manualul fotografiat.
Iata si accesoriile


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Dum 13 Noi 2011, 4:33 pm, editata de 1 ori

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Vin 24 Sept 2010, 10:26 pm

150 de lei???
vreau si eu!!!!!
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de danae Vin 24 Sept 2010, 10:35 pm

da, si eu vreau. Nu ar fi momentul, dar la banii astia... Poate ne poti spune exact numarul standului. Sa il folosesti cu placere.

Edit, ca intre timp ai scris. Sa ne spui si cum functioneaza. Poate reusesti sa il testezi pe mai multe tipuri de material. pupi
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 24 Sept 2010, 10:50 pm

Putin mai tarziu o sa-i fac proba, maine va spun ce si cum.
Deocamdata nu ma lasa calculatorul asta sa plec. rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 24 Sept 2010, 10:53 pm

fataaaa ce sa zic... sa-l stapanesti si folosesti sanatoasa si foarte mult timp. Eu cred ca mi-as prinde si degete si urechi si tot ce se mai poate prinde in cate dalea are
P.S. da..... asta si coase cusatura normala? (puteti rade ca sunt tuta ca asa sunt )

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 24 Sept 2010, 10:55 pm

Nuuuuu doar surfileaza cu mai multe ate si mai face un lantic in plus.
Asa stiu eu.Astept shot

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Cornelya Vin 24 Sept 2010, 11:19 pm

O Doamne.... rade
avatar
Cornelya
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : caracal
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Noemi Vin 24 Sept 2010, 11:50 pm

Din asta am avut eu, mi-am facut treaba bine cu el (triplockul)
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Sam 25 Sept 2010, 9:21 am

Felicitari Magda pentru achizitie..La bani astia merita doar sa surfileze sa nu te mai chinui la zig zag...Sa o stapanesti sanatoasa
Mi-am gasit si eu masina de surfilat pe care o vreau..Merrylock 2040..Care are minunea asta??Am inteles ca pune elastic,vipusca etc...dar pentru astea trebuie sa iau si piciorusele??hmmm...
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de geany Sam 25 Sept 2010, 12:32 pm

Magda, sa-l folosesti cu spor, Asemenea este si overlockul meu, doar ca in 4 fire, l-am cumparat la mana a2a si-s foarte multumita de el, Coase si pe gros si pe subtire. Imi fac bine treaba cu el... Atunci cand il folosesc rade

Silvia, cu triplock se pot coase doar cusaturi de margine. De ex. imbinaturi sau terminatiile produsului. Nu se potate coase decorativ pe suprafata materialului (in mijlocul acestuia)
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de haute_couture Sam 25 Sept 2010, 5:20 pm

mda.....interesant subiectul acesta si sint prea multe de scris insa am sa incerc
1.orice utilaj este facut din metal si plastic-butoane....daca metalul este de slaba calitate nu se pot face reglajele prin stringerea suruburilor--------nu va recomand triplockurile din dragon-se deregleaza repede-nu isi pastreaza reglajul-de multe ori tensiunea la ate nu se pastreaza si marginea arata urit----etc
2daca se va strica o piesa nu ai de unde sa o cumperi
3.cind era student am luat un triplock casnic de la rusi in 4 fire..a mers o perioada daar am renuntzat la el--
4.mergeti la brother la reprezentantza-alegeti un triplock ----vedeti pretul--apoi cereti o reducere doar ptr simplul fapt ca sinteti incepatori si veniti recomandati de mine-aurelian--persoana de contact este dna claudia
5.o alta solutie ar fi la mica publicitate dar serviceul este inexistent
6.in concluzie va recomand un produs de firma -poate fi pffaf--brother-husqvarna----cel mai bun service este brother .bafta
avatar
haute_couture
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 52
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/09/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 25 Sept 2010, 7:25 pm

Stii ceva daca aveam peste zece milioane de dat pe un brother
(nu zic ca nu e marca buna)nu aveam nevoie de recomandare ca sa obtin reducere.
Si nici nu cos pentru clienti ca sa am de unde scoate banii.Pentru mine e suficient acest model,chiar daca poate se va strica,sau poate nu si am noroc de el ca eu cam am noroc de lucrurile mele.Fiecare cu bugetul lui.
Am auzit fete care au folosit acest model si cativa ani.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Camy Sam 25 Sept 2010, 10:53 pm

ROSITA si eu am tot un privileg 454d ,si tivul rulat imi iese foarte frumos.
da latimea este daTA DE ACUL DE CARE IL FOLOSESTI DAR mai reglezi si pasul ,vezi ca in partea dreapta ai 2 rotite pe amandoua le dai la minim,si asa iese tivul foarte marunt si ingust,eu chiar in seara asta am reglat masina ptr acesata cusastura,vezi ca a facut ADMINA un tutorial ,se da si cutitul jos

HaUTE _COUTURE, pe mine m-ar interesa un uber de la brother,mi-ar face reducere daca spun ca vin recomandat de tine?! Smile
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de haute_couture Dum 26 Sept 2010, 12:20 am

vezi pretul de catalog si apoi ceri reducere din partea mea
avatar
haute_couture
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 52
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/09/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 26 Sept 2010, 2:05 am

Nicoleta,Geany,Danae si Silvia multumesc pentru urari,am cusut ceva azi cu el dar imi trebuie timp sa reglez atele si mana.Trebuie ca si masina sa se obisnuiasca cu mine si eu cu ea.Are si lumina,am descoperit cum se regleaza pasul cusaturi (de aici)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eu doresc sa stiu cum fac sorje.Azi am avut treaba si nu am stat de el prea mult.Am invatat si cum bag atele asa in mare caci m-a dus mintea sa leg ata de la con direct de atele care erau deja bagate in masina(dee cum eu sunt tare curioasa ,pe vremea cand lucram la calcat in linie "spionam "fiecare miscare ale celor din masini si am retinut asta rade )
Mai am de invatat pana il manuiesc asa cum trebuie.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de kla78 Dum 26 Sept 2010, 6:58 pm

haute_couture a scris:vezi pretul de catalog si apoi ceri reducere din partea mea


hehe oare la un innovis 900 ce reducere ar face daca as zice ca e din partea ta?vb serios.....
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB