Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

+75
aurishta
marabr
Alina H.
fiorenza70@yahoo.it
Ralecsandra
IoanaMarin
Djmanianfs
gabriela1554
ada_ada25
Iva Chrome
Butterfly_Amalia
ADOCHITEI RODICA
alexaaa08
adina_lg
Samarineanca
andreeaX
alexia53
vali91
iriclau
anex07maia
dorina narita
arielas
tomari
dizzy
ramoelena
alinutzika
bebelusha
cati13
ppisic
orhapetru
MagdaMarin
stefutza3
Dionisia
Admina
Phlom
deeoxana
Marchioness
sibelle
emiliatudor
clauditzuka
marina40
dorutzaddd
laurin
loredana72
Irbelga
SilviaDumitrescu
dada17
Andata
dadah
annamarya
afilimonb
Cristache
valentinadof
piciul
fulguta28
danabarbu2007
mar_ysa_28
nico21
gobelin
barbin
Danutzaaa
aidil
AcidoR
diada
nico1206
lenutastan
Floren
CarmenClaudia
Fancy-
Ladia
sybex
anna_sandu
adriandusmanescu
Panea Laura
adii
79 participanți

Pagina 1 din 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul

In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 24 Apr 2014, 7:46 pm

Capitole anterioare: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

********************************


Eu una recomand triplockul de la Lidl.E ieftin si in cei 3 ani de garantie iti dai seama daca coase sau nu, ce ai nevoie.Eu una sunt foarte multumita de el foarte rar umblu la reglaje.Si cos atat gros cat si subtire.


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Sam 03 Mai 2014, 10:42 am, editata de 1 ori (Motiv : separat capitole)

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de Marchioness Joi 24 Apr 2014, 8:03 pm

Multumesc Magda. Din nefericire la Lidl nu am găsit , asa ca m-am conformat la Privileg. După cum se vede in video mai sus merge bine. E vechi, gălăgios, dar înfipt. Ca mine. Pentru moment sunt cea mai fericită. Smile
Marchioness
Marchioness
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 78
Varsta : 38
Localizare : Arad
Data de inscriere : 01/04/2014

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de Marchioness Vin 02 Mai 2014, 6:34 pm

Am revenit cu noutati. Dupa cum bine spuneam, am achizitionat un triplock nemtesc, vechi si galagios: Privileg 4000. A venit marti si de atunci a inceput circul.  rade rade 
De ce circ, va intrebati.Ei bine, o data mergea, o data nu mergea. O data cosea in 4 fire, o data numai in 3. O data era bine tensionat, o data nu avea nici o tangenta cu nimic.
Initial am fost o doamna si am incercat sa-l reglez din butoane. A mers. Cat de cat. Am gasit tensiunea corespunzatoare, dar am intampinat probleme cu acele. Am rupt vreo 4, dupa care ieri... Gata! M-am enervat. Am pus manuta pe surubelnita si am trebaluit pana tarziu in noapte.
Rezultatul: Grandios! Daca stii ce sa-i faci, toarce ca o pisica.  love 
Din punct de vedere tehnic e perfecta, iar dupa ajustarile facute de mine... A meritat fiecare banut.
Daca mai exista vreun posesor de Privileg care intampina probleme, ma ofer voluntara pe post de consultant.
Daca din intamplare insa detine cineva manualul de instructiuni, sa faca un spor de bine sa mi-l trimita si mie. Vreau sa invat cum sa o curat corespunzator.
Va pup si va doresc o zi productiva!  cos 
Marchioness
Marchioness
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 78
Varsta : 38
Localizare : Arad
Data de inscriere : 01/04/2014

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de adii Sam 03 Mai 2014, 7:42 am

Nu cred ca vei invata sa o cureti din manual, cu pensula, carpa, in locurile greu accesibile invelesti o carpa pe ceva ce nu zgarie; mai important e sa inveti cum sa o ungi ca poti deregla masina!

Stie cineva unde as gasi placa de ac si piciorusul cu suport pt marca Medion:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
adii
adii
helper
helper

Numarul mesajelor : 97
Localizare : Lugoj
Data de inscriere : 11/01/2014

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de Marchioness Sam 03 Mai 2014, 10:08 am

Pffffff. Alta distractie atunci.... Multumesc Adi. Am sa incerc sa o menajez. Vreau sa avem o viata lunga impreuna pentru ca mi-a cazut cu tronc masinuta.
Nu stiu de unde ai putea gasi piesele pentru Medion, dar poate te ajuta cineva. Multa bafta si spor la treaba!  cos 
Marchioness
Marchioness
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 78
Varsta : 38
Localizare : Arad
Data de inscriere : 01/04/2014

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de adii Dum 04 Mai 2014, 3:03 pm

MagdaMarin a scris:


Eu una recomand triplockul de la Lidl.E ieftin si in cei 3 ani de garantie iti dai seama daca coase sau nu, ce ai nevoie.Eu una sunt foarte multumita de el foarte rar umblu la reglaje.Si cos atat gros cat si subtire.
Ma indoiesc sa fie bun, cred ca nu l-ai testat suficient; presupun ca daca il pui sa surfileze numai 2 perechi de blugi mai grosi la 80% din viteza si nu peste cusaturi se deregleaza ceva !!!
adii
adii
helper
helper

Numarul mesajelor : 97
Localizare : Lugoj
Data de inscriere : 11/01/2014

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 04 Mai 2014, 3:55 pm

Da si eu cred ca nu l-am testat suficient. rade rade rade .
Tu nu ma cunosti de spui asta.
Eu am triplockul din noiembrie 2012 si in folosesc foarte des, am cusut si gros si subtire si piele.Si eu cam cos la viteza maxima nu stau sa masor in procente felul in care apas pe pedala.Nu sunt singura de pe forum posesoare de aceasta masina.Si am 2 triplockuri un Toyota si Pffaf asa ca am cu ce compara.
Am cusut si haina de stofa foarte groasa in mai multe straturi fara probleme.
Nu se deregleaza singur,ci la unele tesaturi necesita anumite reglaje in general la voaluri am probleme la cele groase precum blugii sau stofa merge ca unsa.
Crede-ma ca stiu ce vorbesc.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de Panea Laura Dum 04 Mai 2014, 5:38 pm

Buna fetelor si Adi  Smile 
Am o problemuta la triploc, se inatampla ca, asa pe nepusa masa, sa nu mai taie cutitasu. Taie normal si la un moment dat nu mai taie bine, parca rupe materialul in loc sa il taie.
Nu imi dau seama de ce, poate trebuie ascutit.
Poate aveti voi vre-o idee.
Este un privileg 454D, il am de vre-o 4 ani
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de adii Lun 05 Mai 2014, 7:57 pm

Unde se ascut cutite la tine in oras, incearca prima oara cu cel de sus!

Magda imi vine greu sa cred ce zici fiindca detin ce cunoscatorii numesc fordul masinilor de cusut, nu zic si marca ca vreau sa il vand; iar tu zici ca o dacie merge snur si una de 2200 zilnic imi manca nervii!

In poze se vede cum am remediat un defect de fabricatie, in permanenta se misca pleul pana sa il prind in 2 suruburi; in garantie cred ca au incercat sa il puna cum trebuie nu stiu, masina a ajuns inapoi cum am trimis: omitea cusaturi la materialele in 3-4 etc!

Alt defect a fost ca tija ce tine acele aluneca in sus pe surub etc

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
adii
adii
helper
helper

Numarul mesajelor : 97
Localizare : Lugoj
Data de inscriere : 11/01/2014

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de adriandusmanescu Joi 15 Mai 2014, 7:35 pm

Buna ziua doamnelor si domnilor,

Sunt nou aici si m-am inregistrat pentru ca foarte curand, incepand de luni, voi incepe sa-mi produc o linie de tricouri. Am mai cusut cu o masina normala, am invatat de la mama, insa vreau sa-mi achizitionez o masina de surfilat si nu am gasit pe nimeni care sa ma ghideze in cumparare si in procesul de invatare. Asadar, m-am gandit sa apelez la voi si sa va pun cateva intrebari:

1.) Ce trebuie sa am in vedere in momentul in care cumpar un triplock ?
2.) Fondurile mele sunt de aproximativ 300Euro, ce masina de cusut imi recomandati ? (am card de cumparaturi si as prefera sa cumpar in rate)

Momentan atat, cu restul revin dupa ce vom mai discuta.
Va multumesc mult.
Adrian
adriandusmanescu
adriandusmanescu
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/05/2014

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de Panea Laura Vin 16 Mai 2014, 8:37 am

adriandusmanescu la o linie de tricouri cred ca au nevoie de o masina de acoperire. La tricouri se foloseste uberdeck, este o alta masina ,nu triplock. Uberdeck-ul face o cusatura de acoperire ,adica tivul de la tricouri, la triplock poti doar sa surfilezi.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de adriandusmanescu Vin 16 Mai 2014, 8:46 am

Acoperire...inteleg cuvantul, insa nu imi imaginez cusatura.

...uberdeck-merrylock-mk3040-l/

Aceasta este buna ? Ma refer la calitatea ei

Aceasta se diferentiaza de masinile de surfilat prin faptul ca nu este prevazuta cu dispozitivul sau de taiere. Cu aceasta masina se pot realiza cusaturile de acoperire cu diferite latimi, cusatura tripla de acoperire, cusatura lantisor.
Dispozitiv de taiere ? Daca imi lipseste, trebuie sa tai eu materialul ? sau la ce se refera ?
Si avand in vedere ca face cusatura tripla sau lantisor de acoperire - se aseamana cu ceea ce face un triplock ?

Multumesc frumos pentru raspuns Smile
adriandusmanescu
adriandusmanescu
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/05/2014

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de adii Vin 16 Mai 2014, 8:51 am

la o linie de tricouri ai nevoie de surfilat si acoperire si de masini industriale nu prosti casnice!
adii
adii
helper
helper

Numarul mesajelor : 97
Localizare : Lugoj
Data de inscriere : 11/01/2014

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de adriandusmanescu Vin 16 Mai 2014, 9:18 am

In cazul acesta, ce-mi recomanzi sa fac ?

Eu vreau oricum sa am o masina de calitate in casa, insa am nevoie sa fac saptamana viitoare 10 tricouri. Cunoasteti pe cineva in Bucuresti care m-ar putea ajuta cu aceste procedeuri ?

Multumesc
adriandusmanescu
adriandusmanescu
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/05/2014

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de anna_sandu Vin 16 Mai 2014, 10:38 am

adii, m-am uitat si eu la masinuta medion pe toate siturile de comert pe care le stiu, mi se pare ca are cam multe lipsuri, si 200 de lei e cam mult pt ce se ofera, am fost foarte interesata s-o iau, dar numai prin schimb. nu ma pricep deloc la masinile astea dar:
ii lipseste piciorul,
placa de ac n-are,
nu are nici arborele prin care se trec firele pe sus nici capacele alea pt conuri (se vede ca nici nu stiu cum se cheama :P )
n-are manual(dar asta macar se gaseste pe net in germana si franceza)
pozele nu sunt facute calumea, nici nu vad daca are cutit,
nu mai zic de alte treburi pe care masina le are cumparata din magazin
in magazin la nemti costa 100 euro una noua, deci, daca cea noua face 450 lei, de ce as da 200 pe una care are nevoie de atatea adaosuri? sunt tentata, va marturisesc, dar asta e doar pt ca nu dispun de mai multi bani ca sa-mi iau o alta masina, si mi-as dori mult una ... pe de alta parte de unde stie vanzatorul ca functioneaza bine daca masina nu are nici piciorus nici placa de ac? nu sunt esentiale?
voi ce ziceti? adii tu ce parere ai? ai vrut s-o cumperi ?
avatar
anna_sandu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 38
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de adii Vin 16 Mai 2014, 11:05 am

da dar are prea multe lipsuri si nici nu se gasesc piesele, m bine iei Aeg la 500 lei noua, vezi ca o lasa la 400.

gaseste o croitorie fabricile nu cred ca se incurca cu 10
adii
adii
helper
helper

Numarul mesajelor : 97
Localizare : Lugoj
Data de inscriere : 11/01/2014

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de anna_sandu Vin 16 Mai 2014, 11:15 am

mi-ai dat o veste foarte buna cu aeg-ul! multumesc de informatie! asa am zis si eu ca lipsesc mai multe decat zice el in anunt...


Aeg-ul nu-l mai gasesc, decat pe cel cu 599 lei Sad


Ultima editare efectuata de catre anna_sandu in Vin 16 Mai 2014, 11:19 am, editata de 1 ori (Motiv : informatie noua)
avatar
anna_sandu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 38
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de adii Vin 16 Mai 2014, 8:11 pm

Parca am mai vazut ca o perioada ii creste pretul, uneori ii scade...
adii
adii
helper
helper

Numarul mesajelor : 97
Localizare : Lugoj
Data de inscriere : 11/01/2014

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 17 Mai 2014, 7:05 am

adriandusmanescu a scris:Acoperire...inteleg cuvantul, insa nu imi imaginez cusatura.

cel.ro/masini-de-cusut/masina-de-cusut-tip-uberdeck-merrylock-mk3040-l/

Aceasta este buna ? Ma refer la calitatea ei

Aceasta se diferentiaza de masinile de surfilat prin faptul ca nu este prevazuta cu dispozitivul sau de taiere. Cu aceasta masina se pot realiza cusaturile de acoperire cu diferite latimi, cusatura tripla de acoperire, cusatura lantisor.
Dispozitiv de taiere ? Daca imi lipseste, trebuie sa tai eu materialul ? sau la ce se refera ?
Si avand in vedere ca face cusatura tripla sau lantisor de acoperire - se aseamana cu ceea ce face un triplock ?

Multumesc frumos pentru raspuns Smile

Citeste topicul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] acolo gasesti tot ce doresti sa stii despre aceasta masina de acoperire. wink 

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de sybex Mier 21 Mai 2014, 2:50 pm

Ma tot chinui de ceva vreme cu triplock-ul cumparat de la Lidl sa surfilez voal, dar nu reusesc. Cu trebuie sa setez triplockul ca sa am margini surfilate frumos?
sybex
sybex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Data de inscriere : 10/12/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de adii Vin 23 Mai 2014, 12:54 pm

Cum se surfileaza in curba, nu reusesc deloc la nici un material, asa cum e sub brat cand stramtezi ceva?

Magda vad ca la a mea de 2200 lei a aparut rugina pe cutite, Paff de la Lidl are cumva si cutite din otel inoxidabil?

Sybex poate te ajuta:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
adii
adii
helper
helper

Numarul mesajelor : 97
Localizare : Lugoj
Data de inscriere : 11/01/2014

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de sybex Vin 23 Mai 2014, 3:36 pm

Multumesc, Adii! Dar eu nu vreau tiv, eu vreau surfilat.  Sad 
sybex
sybex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Data de inscriere : 10/12/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 23 Mai 2014, 11:09 pm

La voal trebuie sa faci setarile pentru sorjat adica un pas foarte mic al cusaturii si o latime de cusatura foarte mica.Nu am incercat inca sorjatul la aceasta masina dar banuiesc ca nu e imposibil de facut.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de anna_sandu Mier 04 Iun 2014, 1:58 pm

Am reusit sa-mi comand o masinuta si am nevoie de manual, am gasit ceva in engleza pe net dar as vrea, daca o fi cineva pe aici care sa aiba masina de la lidl Silvercrest son 90 a 1, un manual in romana. Stie cineva pe unde gasesc?
avatar
anna_sandu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 38
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de Ladia Mier 04 Iun 2014, 4:48 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] uite aici cateva masini de la lidl, sper sa o gasesti pe a ta. Cauta si in restul de pagini, iar apoi dai click pe care te intereseaza si in pagina noua ai instructiuni in mai multe limbi. Bafta!
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB