Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 EmptyIeri la 7:16 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

+16
miki72
Giobsy
kisslandia
mady85
avr_dana
Roxy
livia1981
ramomic
alessia
juliennej
deiutza23
ana_bela
dana_mi16
crixuta
andreea_2008
arime
20 participanți

Pagina 18 din 30 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Vin 12 Feb 2010, 1:26 am

roxy-colega mea e la bucuresti si e cu montessori.
waldorf ..nu stiu ce sa zic..am citit si eu despre program ,mi se pare un pic restrictiv.de ex,ei nu ii lasa pe copii nici macar sa incerce sa scrie pina nu ajung in clasa 1.nu stiu..eu cred ca pe un copil trebuie sa il lasi sa se exprime.de ce daca el poate scrie si citi la 5 ani tu sa nu il lasi ?
stiu ca au o orientare religioasa,dar acu depinde si ce religie...

si aici sint citeva scoli si sint scumpe,la fel ca si cele montessori..
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Roxy Vin 12 Feb 2010, 1:29 am

Te inteleg perfect, Ramo. De exemplu in facultate, am avut posibilitatea sa ne inscriem la a treia limba pe langa cele doua din specializare. Asta doar in primii doi ani. Eu am ales germana. Intotdeauna mi s-a parut grea, dar mi-am dorit sa stiu macar la nivel de conversatie. Am fost vreo 15 studenti care am optat pentru asta, deci eram putini si ar fi putut face cu noi tot felul de chestii. Imi dau seama de asta acum. Oricum nu mi-a placut nici atunci. faceam doar gramatica, gramatica. NU ne punea sa legam mai mult de doua propozitii in germana. Mai mult m-am documentat eu pe laga curs. in anul doi am optat pentru spaniola si a fost chiar super. Concluzia e ca i urma anului acela, nu am avut niciodata pretentia ca stiu sa vb germana, dar am avut acum doua luni surpiza sa constat ca inteleg o conversatie, dar cam greu sa ma expim, adica mai deloc.

Juli, deci asa stii si tu ca e cu orientare religioasa. Cuios e ca pana acum nu s-au exprimat direct fata de mine in sensul asta. DOar ce am priceput eu. Si e fff scumpa. Cum spuneam, acuma tot visez la cursurile cu studentii... Nu ca nu mi-ar placea si cu copilasii, dar ca sa practic o metoda, trebuie sa si cred in ea.


Ultima editare efectuata de catre Roxy in Vin 12 Feb 2010, 1:35 am, editata de 1 ori
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Vin 12 Feb 2010, 1:35 am

roxy tu ai facut franceza-engleza,asa e?la oradea,nu?


si eu am facut in facultate spaniola,un semestru,dar nu m-am prea ales cu nimic..

uite aici roxy de unde am citit eu despre waldorf:http://www.waldorfanswers.com/index.htm
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Roxy Vin 12 Feb 2010, 1:42 am

juliennej a scris:roxy tu ai facut franceza-engleza,asa e?la oradea,nu?


si eu am facut in facultate spaniola,un semestru,dar nu m-am prea ales cu nimic..

Am facut engleza-romana, dar tot "doua" limbi sunt luate ca specializare. Mi-ar fi placut mie sa fie si franceza, dar nu a fost sa fie... un profesor care venea baut la ore in generala si asta spune tot. In liceu am recuperat, dar nu am simtit eu ca stau destul de bine ca sa urmez latura asta. Plus ca mi-a placut intotdeauna gramatica limbii romane, dar si literatura... Doamne cat am citit in facultate... Au fost multe materii de umplutura, dar nu regret nimic pentru ca am descoperit multe in literatura romana, engleza, universala... Pot spune ca mi-am ales o specializare pe sufletul meu....

PS. tu si Cris sunteti cu engleza-franceza
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ramomic Vin 12 Feb 2010, 1:46 am

Vad ca s-a mai scris intre timp, dar eu nu vad mesajele ... vad doar ca ROXA a postat ultimul mesaj, dar mie tot al meu imi apare ca fiind ultimul Sad . Si imi apare primul mesaj, nu al doilea.
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Vin 12 Feb 2010, 1:48 am

Roxy a scris:
juliennej a scris:roxy tu ai facut franceza-engleza,asa e?la oradea,nu?


si eu am facut in facultate spaniola,un semestru,dar nu m-am prea ales cu nimic..

Am facut engleza-romana, dar tot "doua" limbi sunt luate ca specializare. Mi-ar fi placut mie sa fie si franceza, dar nu a fost sa fie... un profesor care venea baut la ore in generala si asta spune tot. In liceu am recuperat, dar nu am simtit eu ca stau destul de bine ca sa urmez latura asta. Plus ca mi-a placut intotdeauna gramatica limbii romane. Dar si literatura... Doamne cat am citit in facultate... Au fost multe materii de umplutura, dar nu regret nimic pentru ca am descoperit multe in literatura romana, engleza, universala... Mi-am ales o specializare pe sufletul meu....

PS. tu si Cris sunteti cu engleza-franceza

eu sint cu romana franceza...Smile
am facut franceza de pe la 6 ani..mi a placut taare,tare mult..
am ales romana pt ca imi placea si mie gramtica limbii romane si lit..
am avut un prof fffffffffff calumea la grama cu care ma pregateam pt admitere.cred ca a fost cel mai tare prof pe care l-am avut.faceam navet ala cj in fiecare weekend.la lit am facut cu v fanache..ce faina a fost perioada aia si ce departe e...
cel mai tare curs a fost de lit comparata,in anul 2 cind l-am desc pe h hesse...
desi fac d elit la cj e plina de profi tacaniti,a fost fain....Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Roxy Vin 12 Feb 2010, 1:49 am

Ramo, incearca sa te deloghezi si apoi s aintri din nou. De fapt, daca nu poti citi, degeaba iti scriu asta. Sad

Julienne, mersi d elink. Cam asta am inteles si eu pana acum. O sa va tin la curent cu ce mai aflu.

LE. Deci am retinut bine partea cu franceza. Fanache e renumit, are carti publicate cred ca pe epoca marilor clasici. Profi tacaniti sau nu, clujul a fost mereu bine cotat. La Oradea am avut noroc ca pe patea de engleza profii au fost cam de 30-5 de ani cu vreo 3 exceptii. SI si-au facut treaba foarte bine. Analizam, discutam, ramaneam si in pauza ca sa terminam de comentat o carte, un autor. La romana e altfel, profii de baza sunt oldies, but not goldies. Cu toate astea mi-a placut. Abia in anul 4, la literatura contemporana am avut un profesor care chiar mi-a placut, simut. Tot cu el am facut si universala, hmm, frumos, ma apuca dorul si pe mine...In schimb la gramatica romana, e o profesoara de vreo 65 de ani, brici. Jos palaria.
Julienne, cred ca daca drumul la discutii pe partea asta, descoperim multe puncte in comun.

Ps. Fetelor, as mai sta, dar e tarziu si maine sunt pe baricade. Va pup si va imbratisez cu muuuuuuuuult drag. Ramo, noapte buna ! Juli, o seara frumoasa !


Ultima editare efectuata de catre Roxy in Vin 12 Feb 2010, 2:02 am, editata de 1 ori
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de arime Vin 12 Feb 2010, 2:01 am

'neata! Cata actiune la o ora asa tarzie Smile
Am intrat doar sa va spun ca am pus pozele la grup si sa va urez o seara faina!
Andreea, Andreea este bine, legat de intratul pe forum... nu stiu ce sa spun, deocamdata sta departe de aceasta activitate.Smile
Va multumesc frumos de urari si de gandurile frumoase kiss

later edit:
Alessia am vazut pozele de la ziua ta, iar surpriza nepotelulul este super tare si emotionanta in acelasi timp love Tu esti o frumoasa, Vanny criminal de dulce... abia astept sa ne arati poze cu un nou micut/catelus!
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Roxy Vin 12 Feb 2010, 2:05 am

arime a scris:'neata! Cata actiune la o ora asa tarzie Smile
Am intrat doar sa va spun ca am pus pozele la grup si sa va urez o seara faina!
Andreea, Andreea este bine, legat de intratul pe forum... nu stiu ce sa spun, deocamdata sta departe de aceasta activitate.Smile
Va multumesc frumos de urari si de gandurile frumoase kiss

EI, uite cine apare. Fug s avad pozele inainte de culcare. La An-deea m-am mai gandit si eu. Am ramas cu impresia ca poate s-o fi suparat din ceva motiv si nu ne-am dat noi seama.


Vorba lui Cris, fuuug ! puuuuup !
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Vin 12 Feb 2010, 2:05 am

ce fain e sa mai vb cu cineva de vremurile alea,de cursuri ,de profi...Smile
da,e buna sau era buna fac de litere de la cj...si am avut toata "floarea cea vestita"de la neamtu,mutu,curticapeanu la famila baciu la franceza...Smile
a fost fain,totusi desi sumbru si cam prea multe ore/zi in bibliotecile alea...Smile

fetelor ,eu va pup si va doresc noapte buna.merg la sport si dupa la o sa ne uitam la ceva film daca nu adorm pe canapea ca un bolovan:)!
noapte buna! pupi



arime-m-am uitat la poze.esti frumoasa,ai asa niste trasaturi de om blind.. si raisa e maaare.citi ani are?chiar nu mai stiu...dupa inaltime pare de 5-6 ani...
torul cred ca afost delicios..
la multi ani inca o data si welcome to the 30's club!Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de arime Vin 12 Feb 2010, 2:24 am

Roxy a scris:
EI, uite cine apare. Fug s avad pozele inainte de culcare. La An-deea m-am mai gandit si eu. Am ramas cu impresia ca poate s-o fi suparat din ceva motiv si nu ne-am dat noi seama.
Te imbratisez cu drag Roxy. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Andreea nu este suparata pe nimeni, nu are motiv, pus si simplu nu mai intra, deocamdata!

juliennej a scris:arime-m-am uitat la poze.esti frumoasa,ai asa niste trasaturi de om blind.. si raisa e maaare.citi ani are?chiar nu mai stiu...dupa inaltime pare de 5-6 ani...
torul cred ca afost delicios..
la multi ani inca o data si welcome to the 30's club!Smile
Merci frumos pt. urari. Iar in "the 30's club" chiar este super si sper sa fie asa mult timp de acum incolo! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Raisa implineste pe 12 martie 3 anisori [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Spor la sport! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Vin 12 Feb 2010, 9:09 am

Neata fetelor, wow ce vorbarete ati fost, de zile mari, credeam ca am gresit topicul si e mai vechi, jur dama …..
Julienne, ca sa ma pozez normal tre sa apelez la sot, si el nu prea e pe acasa….il mai pun cand iesim in oras si ma aranjez, ca daca fac poze cu fata mea de stat in casa, le sterg ca arat ca un mamutzel Laughing …..
Roxa e fain ca esti si multumita de ceea ce faci la job, nimic nu e mai frumos decat sa faci cu placere ceea ce faci si sa iti castigi si existenta. Aaaaa, si eu stiam ca Waldorf e ceva cu orientare religioasa, stiam pe cineva care mergea la o insitutie de acest gen in Iasi, dar nu stiu mai multe detalii. Oricum, asta nu inseamna neaparat ca e ceva cu caracter pronuntat, e posibil sa nu te influenteze cu nimic ca profesor//....
Da, si eu sunt cu franceza -engleza, si la Iasi sunt cativa profesori suuuuuper, cu metode faine si lucruri interesante de zis, dar si multe "fosilutze" care n-au ce cauta in invatamant. Nu stiu nici acuma ce facultate as fi putut face sa imi placa si sa marga si pe un job al meu....cred ca am feelingul asta din cauza ca la noi nefiind nimic orientarare profesionala in scoli....asta e Flowers
Multumim Ramo pentru pupi… prietenie
Medeea, deci fetita ta e pestisor, nu? Cum ti se pare referitor la zodie? Asta daca te intereseaza subiectul, ca nu toata lumea se orienteaza in functie de zodiac harnica ...
Si eu tot 30 fac, dar sincer, ma simt asa bine Smile, n-am crezut niciodata ca o sa patesc asa... rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 12 Feb 2010, 10:46 am

neata fetelor wink
arime am inteles, spune=i totusi lui An-deea ca ne e doar de ea si o asteptam cu drag oricand o sa vrea sa revina
julie, cris, roxy toate sunteti cu uman pe aici? numai eu am mers pe real si la liceu si la fac/master? rade
cris am vazut pozele si esti superba. numai burtica e de tine, in rest nu te-ai ingrasat deloc
alessia super pozele, frumosa ca intotdeauna
roxy cand eram eu in clasele 1-4 era si la mine in scoala o clasa waldorf dar stiu ca a fost desfiintata tocmai din cauza faptului ca parinitilor nu le-a convenit partea cu orientarea religiosa + ca aveau impresia (nu stiu cat de intemeiata) ca acolo se invata mult mai putin decat intr-o clasa normala. dar in atatia ani sigur s-au mai schimbat si metodele wink


Ultima editare efectuata de catre andreea_2008 in Vin 12 Feb 2010, 10:48 am, editata de 1 ori
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Vin 12 Feb 2010, 10:48 am

andreea_2008 a scris:neata fetelor wink
arime am inteles, spune=i totusi lui An-deea ca ne e doar de ea si o asteptam cu drag oricand o sa vrea sa revina
julie, cris, roxy toate sunteti cu uman pe aici? numai eu am mers pe real si la liceu si la fac/master? rade
cris am vazut pozele si esti superba. numai burtica e de tine, in rest nu te-ai ingrasat deloc
alessia super pozele, frumosa ca intotdeauna
roxy cand eram eu in clasele 1-4 era si la mine in scoala o clasa waldorf dar stiu ca a fost desfiintata tocmai din cauza faptului ca parinitilor nu le-a convenit partea cu orientarea religiosa + ca aveau impresia (nu stiu cat de intemeiata) ca acolo se invata mult mai putin decat intr-o clasa normala

Hi hi hi Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 12 Feb 2010, 2:16 pm

LA MULTI ANI pt maine Cris kiss
sa ai parte de tot ce e mai bun, sa fii fericita si sanatoasa si papi tort si pt bebe Andrei ;)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Vin 12 Feb 2010, 5:36 pm

Andreea, si cadou si tort??? love
For me?!?!??!!! foame
Sa stii ca nu refuz si le accept cu draga inima, mai ales ca n-o sa mai mananc eu multa vreme dulciuri de acu inainte :P. Multumesc din suflet pupi
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Roxy Vin 12 Feb 2010, 11:53 pm

Buna seara, fetelor !

Arime, am vazut pozele aseara. Foarte fumosi sunteti toti trei, Raisa a crescut mult, ai o adevarata domnisoara. Iar tu arati nemaipomenit la 30 si se vede din poze ca esti fericita si implinita. E pusa asa o incarcatura psihologica pe cifra asta, dar, la orice vasta conteaza cum te simti. Ced ca francezii sunt cei care spun ca femeia e femeie de la 30 de ani in sus. Mai am si eu un pas jumate.
Am vazut-o si pe An-deea in poze. kiss Ma bucu ca nu e suparata, dar vorba ANDRICAI, o asteptam pe aici cand vrea.
Cris, mai sunt cateva minutele...Si pe mine m-a prins ziua de nastere cu burtica cam tot asa ca tine. In octombrie am implinit 26 de ani si in noiembrie la inceput am nascut. E frumoooos ! pupi pupi
Andrica, woow, dar la Bucuresti a ajuns de mult waldorful asta. De fapt e capitala...Vad ca toata lumea stie acelasi lucru despe asta.

In seara asta dupa ce mi-am terminat cursul, m-a asteptat sotul si mi-a facut surpiza cu niste bilete la concertul lui Tudor Gheorghe. A fost extraordinar de frumos, iti da o stare ce nu se poate povesti. Am ramas cuplata acolo. M-am incarcat pentru o vreme.... E trist ca atunci cand vine cate un manelist se umplu cluburile, sau piata independentei (adica centrul) dar un atist ca el umple doar o sala de filarmonica (vreo 500 de persoane). Putin si bun, probabil.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

LE. E sambata ! CRIS, un sincer LA MULTI ANI ! Sa ai parte de un ocean de fericire si impliniri si sa iti vezi toate visele realizate. Sa fii vesela si sanatoasa si cel mai important, sa ai o nastere usoara si un bebe Andrei sanatos si mancacios. Multi pupici de la Tudor si de la mine.
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Sam 13 Feb 2010, 12:12 am

[quote="Roxy"

LE. E sambata. CRIS, LA MULTI ANI ! Sa ai parte de un ocean de fericire si impliniri[/quote]

pupi pupi Multumesc Roxa, si voua tuturor la fel Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Roxy Sam 13 Feb 2010, 12:15 am

Te imbatisez cu mare drag, Cris, si iti doresc tot binele din lume! Eu dadeam edit din nou ca voiam sa fiu sigura ca mi-a luat macar partea cu LA MULTI ANI! Se misca netul asta greu.

In alta ordine de idei, il tii pe ANdrei treaz ? Sarbatoriti ?
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Sam 13 Feb 2010, 12:55 am

Cris-la multi,multi,multi,multi ani fericiti,frumosi,bucurosi si sanatosi.
sa ai parte de tot ce iti doresti si bun venit to the 30 's club!Smile pupi


roxy-frumos cadou...si eu sint maaaare fan tudor gheorghe.cind eram la cj mergeam la fiecare concert cu el..

fetelor,weekend frumos si de sarbatoriti valentin's day sa aveti parte de cadouri frumoase,de nu...sa aveti un weekend fain.

cred ca ma intru luni,weekendul asta plec la munte.
kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ramomic Sam 13 Feb 2010, 1:45 am

Buna fetele dragi kiss hug .
CRIS La multi ani!!!!!!!!!!!!!! Sa ai parte de multa fericire si impliniri pupi, sa te bucuri de tot ce iti ofera viata, alaturi de baietii tai love .

JULIENNE distractie placuta la munte Smile .

ARIME esti frumoasa si sexy hug ... talentata de asemenea wink . Raisa este o micutza domnisoara, frumoasa si cocheta love . Pupici si AND-EEI pupi .

ROXA, scoala Waldorf in Cluj este chiar langa blocul in care ne-am luat noi apartamentul, asa ca de te hotarasti sa te "instruiesti" la ei te gazduim noi cu placere hug . Nu stiam mare lucru despre aceasta scoala, dar e bine ca mai aflu si eu cate ceva. Oricum banuiesc ca e prea scumpa pentru posibilitatile noastre din urmatorii ani Rolling Eyes .

Fetelor va doresc un weekend minunat, plin de amoras love si petrecere frumoasa celor care va chefuiti bere . Noi mergem maine seara la o petrecere si duminica la un gratar ... asta in caz ca nu-mi piere mie cheful boo .
Pupici fetele pupi prietenie .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Sam 13 Feb 2010, 9:23 am

Multumesc fetelor Smile
Da, sarbatorim da linistit asa, fara emotii mari :P....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de livia1981 Sam 13 Feb 2010, 12:49 pm

Cris La multi ani si din partea mea, sa ai parte de multa sanatate si fericire! Bebe Andrei e cadoul tau cel mai de pret wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de dana_mi16 Sam 13 Feb 2010, 5:23 pm

Cris La Multi Ani, multe impliniri si fericire! Pupici multi!
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de deiutza23 Sam 13 Feb 2010, 7:15 pm

LA MULTI ANI ALESSIA,ARIME SI CRIS multa sanatate si fericiredar mai ales liniste si impacare sufleteasca,am vazut ca indiferent cate am avea,dc nu suntem impacate cu noi insine e totul in zadar.
va poop si mai vb maine mai multe,paaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 18 din 30 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB