Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Probleme tehnice (masini de cusut)

+86
IOANAI
Miniona
lorinaoo1
kla78
laurin
catalinac
danabarbu2007
GABRELA
sabinaivanov
haute_couture
maria.maria
viviene
gmiki
panaia
Flowers
cocav
Giobsy
ismi3ismi
Danny24
elenucanuca
veruta
mihaela72
gagaritz
Adela Ispas
europolis
SilviaDumitrescu
marian dmm
tomari
mmona
deedee_d_89
Maci
Sony
ancush
ady_ganea
limbutu elena
Larrisa
Raresuca
creatzza
loremunteanu
amnro
AlinaAmza
raluca1980
ppisic
mada93
cory74
Uca
AKD
pisi
miki_ella18
mamiboom
elutzamicutza
valentinadof
puffetta
oana_007
ancone
Larisa
cristinap
danabekk
sebi71
edvine
Noemi
geany
Cheapandchicshop
RalucaS
scamutza
Dionisia
zylv
ileana cosanzeana
Camy
nadina_b2005@yahoo.com
adita_ave
Karina33
Carmendiana
MagdaMarin
geany20062006
lya06k
clodi
Kristina
stephanie
mary75
diada
margot
umdc
MihaelaT
Admina
Cecilia
90 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de elenucanuca Sam 24 Iul 2010, 10:59 am

Buna, am si eu nevoie de un sfat. Sunt incepatoare, am o masina de cusut Singer 1507 care face cusaturi simple (drepte, zig-zag etc) dar nu are si punctul elastic. Am un material lycra elastic si nu stiu cu ce punct sa cos. Ma puteti ajuta? Mii de multumiri!
elenucanuca
elenucanuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : B
Data de inscriere : 06/05/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 24 Iul 2010, 11:05 am

Eu am cusut lycra cu zig-zag, incet ca avea tendinta de a sari pasul. Doar la tivul rochiei am avut un pic de probleme, am vrut sa cos cu acul dublu, dar n-am avut nicio sansa, asa ca acolo am folosit cusatura pentru materiale elastice.

Daca masina ta este ca asta, eu am folosit la tiv cusatura ce vine dupa zig-zag, dar cu un pas mai pic, parca 1,5.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de elenucanuca Sam 24 Iul 2010, 11:31 am

Multumesc mult! Da, masina este cea din poza. Am cumparat-o in aprilie si acum imi pare rau ca nu am ales una care sa aiba si cusaturi elastice. Asta e, o sa ma adaptez.
Atunci asa o sa fac si eu. Pentru cusaturile drepte o sa folosesc zig-zag-ul. Trebuie sa fie des sau mai larg? Iar pentru tiv punctul ce vine dupa zig-zag. Imi doresc mult sa cos acest material pentru ca am vazut ca se poarta si culoarea este superba, un fel de roz-bombon, ideala pentru o rochita de vara cu bretelute.
elenucanuca
elenucanuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : B
Data de inscriere : 06/05/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Danny24 Sam 24 Iul 2010, 1:41 pm

Eu am inceput sa lucrez pe tricot, pentru ca modelele mi se par mult mai simple pentru incepatoare in cazul materialelor elastice. eu am o masina de cusut Lucznik 340 FA si pentru materialele elastice folosesc cusatura F pentru coasere / surfilare si A sau zig-zag simplu pentru tivuri.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Danny24
Danny24
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de marian dmm Sam 24 Iul 2010, 1:47 pm

Ungerea masinilor de cusut se face cu pompita in punctele marcate cu vopsea (rosie, galbena, verde, etc) pentru asta se demonteaza capacul de sus, cel lateral stanga si in interiorul masinii dupa ce o dati peste cap. Masina nu se unge cu ulei de gatit, siliconic sa alte uleiuri auto. Se accepta numai uleiuri de mecanisme fine, subtire.
Cantitatea: cateva picaturi.
Pentru [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] : a-ti atasez linkul cu cartea tehnica masinii tale.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] 1507
Sper sa nu se supere adminul.
marian dmm
marian dmm
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 14
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 05/07/2010

http://www.tiparire.ro

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 24 Iul 2010, 3:27 pm

Elenucanuca, scuze!!!!! Am luat acum rochia sa vad cum sunt cusaturile...am cusut cu cea dreapta zid si nu am festonat ca nu se destrama, doar unde se imbina partea de sus cu cea de jos am festonat cu zig-zag, dar la tiv e cusatura aceea de care ziceam...imi cer mii de scuze.
La bumbac am cusut cu zig-zag...vai, ce tuta-s. Embarassed

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Adela Ispas Dum 25 Iul 2010, 11:28 am

Salut, dupa ce am citit ce ati scris fiecare la acest subiect am rezolvat problema, am pus clema, am uns masina, nu stiu daca destul de bine, cu un ulei de la masina de tuns... altul nu am avut, si acum merge binisor. Inca nu am dat de cap cum pot schimba tipul cusaturii, dar dupa ce imi culc bebelusa am sa mai incerc. E cam enervant ca nu am cum am vazut la masinile voastre un desen care sa imi arate care sunt tipurile de cusatura pe care le poate face, asa ca astept sugestii.
Si de maine ma apuc de cusut serios cos
Adela Ispas
Adela Ispas
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 120
Localizare : reghin
Data de inscriere : 09/07/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Danny24 Dum 25 Iul 2010, 11:45 am

Chiar mai sus am pus desenul cu tipurile de cusaturi de la masina mea. am 2 butoane, unul numerotat cu cifre si litere, de la care schimb tipul cusaturilor, si unul de la care modific pasul sau trec de la cusaturi clasice (cele cu negru) la cele elastice (cele scrise cu rosu, la care nu se regleaza pasul, aduc butonul respectiv la "ss"- stretch stiches)
Danny24
Danny24
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 26 Iul 2010, 10:23 am

Am si eu o mare problema.Am nevoie sa schimb placuta si transportorul masinii de cusut pt a pune pe ea un dispozitiv de bordat.Problema mare este ca suruburile transportorului sunt foarte intepenite si nu reusesc sa le desurubez.Stie cineva cum sa procedez ? Eu am masina industriala.
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de clodi Lun 26 Iul 2010, 11:56 am

In comert exista un spray degripant care se da peste suruburile intepenite conform instructiunilor si apoi se desfac usor.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Giobsy Lun 26 Iul 2010, 11:58 am

Din cate stiu eu, suruburilor intepenite le vii de hac daca picuri putina motorina sau gaz lampant si lasi sa actioneze. Important este sa ai acces la locul cu pricina si sa intre picatura acolo unde trebuie.
Dupa aceea trebuie sa cureti foarte bine, sa nu ramana motorina sau gaz si sa-ti murdareasca materialele.
Bafta!

L.E.: E mult mai bine asa cum a scris Clodi. Am scris in acelasi timp cu ea, dar eu am abordat varianta leacurilor babesti.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 26 Iul 2010, 12:13 pm

Am dat cu un spray cu solutie pt curatat frane de masini auto,dar nu a mers.Sprayul degripant o fi altceva...de unde il pot lua,va rog?Puteti sa-mi spuneti mai exact cum se numeste sau de la ce firma ?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de clodi Lun 26 Iul 2010, 12:16 pm

Giobsy, e bine de retinut si leacul babesc Smile nu se stie cand ai nevoie de el hug
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 26 Iul 2010, 12:22 pm

Am vazut acum pe net Spray degripant WD-40.
O fi bun?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 26 Iul 2010, 1:23 pm

Poti folosi coca cola sau spirt,eu am folosit la opel ambele variante si a mers. Ca sa slabiti un surub ruginit (cu piulita) puneti deasupra lui o cârpa înmuiata cu Coca-Cola pentru câteva minute. Petele de rugina, în general, se înlatura dintr-o singura miscare daca puneti peste acestea o cârpa înmuiata cu Coca-Cola.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de elenucanuca Lun 26 Iul 2010, 2:13 pm

Mihaela T, mersi mult pentru ajutor. O sa iau mai intai un petic pe care o sa incerc asa cum mi-ai zis, cusatura dreapta iar pentru tiv cea care vine dupa zig-zag. Azi o sa termin primul meu sacou barbatesc, pentru iubitelul meu si maine o sa imi fac rochita. Sunt tare curioasa sa vad cum o sa ma descurc cu un material elastic. De-abia astept!
Tare imi pare bine ca am gasit un ajutor in acest forum si o persoana draguta ca tine care mi-a oferit sfaturi asa de utile. Cand o sa mai am o nelamurire o sa mai intru.
Numai bine!
elenucanuca
elenucanuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : B
Data de inscriere : 06/05/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de cocav Mier 28 Iul 2010, 10:27 pm

Am o masina de cusut Naumann cumparata de la kaufland, nu am reusit sa o pun in functiune .Va rog ajutati-ma !
cocav
cocav
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 229
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 28/07/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de ismi3ismi Mier 28 Iul 2010, 11:05 pm

Am reusit sa desfac suruburile transportorului,cu spray degripant.Multumesc foarte mult pt sfat.
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Flowers Vin 30 Iul 2010, 9:15 pm

De astazi sunt fericita posesoare a unui Brother LS2125. Si ca sa vedeti cat sunt de incepatoare(a se citi batuta-n cap) am reusit sa-i blochez volanta si acul nu se mai ridica, a ramas intepenit. Nu pot sa-i ridic nici manual nici cu pedala.Sfaturi?
Flowers
Flowers
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/07/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Kristina Vin 30 Iul 2010, 9:49 pm

Flowers a scris:De astazi sunt fericita posesoare a unui Brother LS2125. Si ca sa vedeti cat sunt de incepatoare(a se citi batuta-n cap) am reusit sa-i blochez volanta si acul nu se mai ridica, a ramas intepenit. Nu pot sa-i ridic nici manual nici cu pedala.Sfaturi?

probabil sa intepenit la graifar!
scoate suveica(bobina de jos) si vezi daca nu ai ata prinsa pe acolo!
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty ajutor am stricat masina de cusut???!!!

Mesaj Scris de panaia Vin 30 Iul 2010, 10:20 pm

Dragelor, va rog ajutati-ma si pe mine.Mi-am luat o masina de cusut Lucznik Verinoka, nu cred ca este prea performanta,dar m-am gandit ca pentru o incepatoare intr-ale croitorie este destul de buna.am venit acasa nerabdatoare sa o testez, am incercat sa urmez instructiunile si sa o montez, dupa ce am pus ata sper ca am pus-o bine, masina mea se blocheaza, adica nu face nimic, craie si gata....Ce am facut de s-a intamplat nenorocirea asta, azi am luat-o azi am stricat-o... Ajutati-ma dati-mi niste instructiuni de montat ata, suveica, am rotit de volanul manual in ambele directii si am facut-o praf...????!!!!! Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 4246 Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 4246 pale pale

Edit SilviaDumitrescu: pe viitor te rog sa postezi la subiectul care este legat de problema ta.


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Vin 30 Iul 2010, 10:36 pm, editata de 2 ori (Motiv : mutat postare)
panaia
panaia
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : cta
Data de inscriere : 30/07/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Flowers Vin 30 Iul 2010, 10:27 pm

Nu era ata prinsa dar am rezolvat, de fapt sotul a dat tensiunea la valoarea zero si s-a deblocat.Am reusit sa fac 3 butoniere(una mai urata decat cealalta) si sa cos 4 nasturi.Catinel, catinel. Merci
Flowers
Flowers
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/07/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de danabekk Vin 30 Iul 2010, 10:48 pm

Spray-ul WD-40 este recunoscut ca fiind FOARTE BUN. In multe situatii. Masini de cusut, scule mecanice, robineti, auto, incuietori si yale, pana si la tatanile usilor ca sa nu mai scartaie... A fost produs, de fapt, pentru a "deztepeni" chestii "intepenite" Smile In America, nu lipseste din nici o casa. Femeile sunt in general foarte nemultumite, din cauza partenerilor lor, pentru ca murdareste/ pateaza si miroase urat. DAR, folosit cu atentie, face treaba buna.

Sper ca ti-am raspuns la intrebare, ismi3ismi

Va pupez,
Dana
danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Uca Vin 30 Iul 2010, 11:27 pm

Dana si eu am WD 40, e foarte bun!!!!!!!!!!!!!! Si nici nu costa mult, in Romania l-am luat cu aprox 20 lei

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de gmiki Mier 04 Aug 2010, 8:50 pm

un ajutor va rog,am si eu o masina electrica cu care ma joc din cand in cand,lenjerii,carpeli,etc...Azi am avut de bobinat si dupa ce am terminat am pus la loc gheara asa cum trebuia,deja ma obisnuisem,dar nu stiu ce s-a intamplat si s-a intepenit,am desfacut surubul si am incercat sa desurubez rotita dar fara succes,acum masina nu merge pt ca daca apas pe pedala nu se misca nimic,doar manual mai merge dar numai daca sucesc din rotita,nu si cea dupa margine asa cum ar trebui.Cum deblochez rotita,am incercat sa desfac masina dar nu pot si nici nu stiu daca as putea face ceva,va rog dun sfat macar
gmiki
gmiki
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 45
Localizare : buzau
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB