Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Probleme tehnice (masini de cusut)

+86
IOANAI
Miniona
lorinaoo1
kla78
laurin
catalinac
danabarbu2007
GABRELA
sabinaivanov
haute_couture
maria.maria
viviene
gmiki
panaia
Flowers
cocav
Giobsy
ismi3ismi
Danny24
elenucanuca
veruta
mihaela72
gagaritz
Adela Ispas
europolis
SilviaDumitrescu
marian dmm
tomari
mmona
deedee_d_89
Maci
Sony
ancush
ady_ganea
limbutu elena
Larrisa
Raresuca
creatzza
loremunteanu
amnro
AlinaAmza
raluca1980
ppisic
mada93
cory74
Uca
AKD
pisi
miki_ella18
mamiboom
elutzamicutza
valentinadof
puffetta
oana_007
ancone
Larisa
cristinap
danabekk
sebi71
edvine
Noemi
geany
Cheapandchicshop
RalucaS
scamutza
Dionisia
zylv
ileana cosanzeana
Camy
nadina_b2005@yahoo.com
adita_ave
Karina33
Carmendiana
MagdaMarin
geany20062006
lya06k
clodi
Kristina
stephanie
mary75
diada
margot
umdc
MihaelaT
Admina
Cecilia
90 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 05 Aug 2010, 11:41 am

Unde am cautat eu wd 40 nu avea,si am luat unul degripant fabricat in Grecia.A fost bun,mi-am facut treaba cu el.Mersi mult .
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de cory74 Mier 11 Aug 2010, 6:25 pm

buna fetele!
Am si eu o problema si poate se gaseste cineva sa-mi dea un sfat util... Eu folosesc o masina de cusut brother XL 5500, azi dimineata s-a intepenit si a ramas asa... adica apas pe pedala si acul nu mai coboara, doar bazaie si atat.. ce ar putea fi?!
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de clodi Mier 11 Aug 2010, 6:38 pm

Verifica axul acului - poate s-au adunat multe scame acolo si s-a blocat. Incearca sa-l cureti si sa dai o picatura de ulei. Uita-te si la suveica sa fie curata.
Sau poate ata s-a intepenit pe undeva...


Ultima editare efectuata de catre clodi in Mier 11 Aug 2010, 6:41 pm, editata de 2 ori (Motiv : corectat)
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de cory74 Mier 11 Aug 2010, 6:54 pm

Multumesc, Clodi! Cum ajung acasa, verific ce mi-ai sugerat.. pupi
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de marian dmm Lun 16 Aug 2010, 12:38 am

Masina sa blocat la graifer, a prins ata si atat.
marian dmm
marian dmm
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 14
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 05/07/2010

http://www.tiparire.ro

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de viviene Sam 04 Sept 2010, 8:36 pm

Buna, am si eu o problema cu masina mea de cusut, este un Innovis 4000 de la brother. Nu mai vrea sa ia ata de jos, culmea este ca nu da nici un mesaj de eroare pe ecran, totul arata perfect cu exceptia ca imi aduna gogoloaie ata de jos. Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine daca aveti ideie din ce cauza imi face asa ceva.
viviene
viviene
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 09/12/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Admina Sam 04 Sept 2010, 11:19 pm

Viviene, jos palaria. Ai OZN de cusut si brodat, nu oricum.
Cred ca problema este de la suveica, s-a miscat cumva din graifar. Scoate suveica, desurubeaza placuta si apoi scoate graifarul cu atentie, sa stii cum sa-l pui inapoi. Trebuie sa arate si in manualul de folosire. Stergi scamele cu pensula care nu lasa peri si cu o bucata de polar, tricot. Apoi ungi cu f. putin ulei o picatura mica, pe centrul graifarului (sub suveica) si la fel pe partile in miscare. Si schimba bobina, se poate intampla sa fie prost infirata ata, pe ea. Se poate intampla sa fie acul introdus gresit, sa aiba o pozitie mai joasa, incearca sa umblii si acolo.
In ultima instanta, suni la cei de la Brother ca iti ofera consultanta telefonica. E mai greu sa mergi la reprezentanta, banuiesc.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de viviene Dum 05 Sept 2010, 1:20 pm

Multumesc mult de indrumare. O sa incerc sa vad dc pot face ceva cu ea. Cat despre mandria mea de masina atata pot spune ca nu pot sa ma declar in totalitate multumita de ea. Este o mimoza si cam atat. Mi-a facut necazuri din prima, mai ales la broderii, aici ma refer la faptul ca alte masinute de brodat mai putin performante tot de la Brother mergeau brici cu orice model descarcat de pe net sau chiar oferit de firma pe un CD, al meu sesiza orice setare gresita de finete si dadea rateuri. Eu una nu sunt multumita de ea in comparatie cu pretul dat pe ea. A fost o avere si cam atat.
viviene
viviene
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 09/12/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty rugaminte

Mesaj Scris de maria.maria Mar 07 Sept 2010, 7:11 pm

buna fetelor, de 2 zile am descoperit forumul acesta si imi place tare mult. Am si eu o mare rugaminte la fetele care sunt din Bucuresti : puteti vreuna din voi sa imi recomandati un service pentru masini de cusut vechi ( am o masina Ileana electrica de la mama, care cred ca are 20 de ani ). daca nu un service, macar un nene mai in varsta si mai priceput. chiar vreau sa repar masina asta si sa ma apuc de facut ceva lucrusoare.
va multumesc mult
maria.maria
maria.maria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 06/09/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de haute_couture Joi 09 Sept 2010, 12:52 pm

o solutie ar fi sa cauti un mecanic din apaca ..sau mergi linga apaca ,la firma juki si rogi un mecanic de la serviceul lor sa te ajute dupa program.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Scris de haute_couture Astazi la 12:56 pm


masinile de brodat functioneaza bine cu ata de calitate ,ac ales si montat corespunzator si alte cele....dar cele de la brother sint ok.daca este in garantie mergi la ei.daca nu mai este inventeaza un motiv sa te duci acolo,te imprietenesti cu un mecanic si ai ceri nr de tel....cind o sa mai ai probleme ai deja intrarea facuta


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Punctul 6 din Regulament!


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Joi 09 Sept 2010, 10:13 pm, editata de 1 ori (Motiv : postari fuzionate)
avatar
haute_couture
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 52
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/09/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty multumesc fetelor care mi-au raspuns

Mesaj Scris de maria.maria Sam 11 Sept 2010, 2:13 pm

multumesc mult fetelor, am aflat de un centru care repara masini vechi, undeva pe la Piata Muncii, luni ma duc pana acolo si va zic daca asa e si cam ce preturi au.
maria.maria
maria.maria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 06/09/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de ancone Lun 13 Sept 2010, 8:39 pm

viviene a scris:Buna, am si eu o problema cu masina mea de cusut, este un Innovis 4000 de la brother. Nu mai vrea sa ia ata de jos, culmea este ca nu da nici un mesaj de eroare pe ecran, totul arata perfect cu exceptia ca imi aduna gogoloaie ata de jos. Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine daca aveti ideie din ce cauza imi face asa ceva.

Eu am avut aceeasi problema la masina de cusut Singer. Se deplasase graiferul si pana la urma am fost cu ea la service pt ca tot mai aveam garantie la ea.
ancone
ancone
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 128
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty brother

Mesaj Scris de haute_couture Lun 13 Sept 2010, 10:08 pm

salut .
daca nu ia ata ,nu agata graiferul sau este decalat..verifica daca ata este trecuta pe sub penitza la suveica.
cel mai sigur vorbeste cu un mecanic de la brother
avatar
haute_couture
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 52
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/09/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de haute_couture Mar 14 Sept 2010, 10:42 pm

cine vrea masini de cusut brother merge la reprezentanta si dupa ce i se face oferta poate cere o reducere la recomandarea mea .numele meu este aurelian.persoana de contact la brother dna claudia. adresa brother -str sabinelor linga casa poporului mai precis linga biblioteca academica in partea stinga cum privesti casa poporului din fata
intrati pe net ptr adresa corecta
avatar
haute_couture
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 52
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/09/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 24 Sept 2010, 2:04 pm

Am si eu nevoie de un sfat .Care e ordinea pieselor de la surubul de tensionare a atei superioare?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de haute_couture Lun 27 Sept 2010, 6:56 pm

in primul rind infirezi masina cu ata superioara urmarind traseul pe care il ai desenat pe undeva pe acolo...apoi trebuie sa faci reglajul atelor --de preferat a se regla ata inferioara si apoi superioara----------trebuie sa vad masina ca sa iti spun cum se face corect--altfel spun poezii---sau ma gesesti pe messenger aureliano68 faci rost de o camera web si reglam masina online--ce parere ai?
avatar
haute_couture
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 52
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/09/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de sabinaivanov Mier 29 Sept 2010, 4:46 pm

@magda
la linkul de mai jos o sa gasesti un manual pentru o masina de cusut asemanatoare cu modelul tau (in poza e un 5430C)
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Are suveica orizontala ca a ta, are acelasi timp de infilare, aceeasi modalitate de selectie a cusaturilor, ambele sunt facute in brazilia, singurul lucru care difera este numarul de programe.
sabinaivanov
sabinaivanov
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 29 Sept 2010, 8:59 pm

Iti multumesc tare mult.Esti o dulce pupi .Unde erai in februarie cand am cumparat masina si am citit si rascitit manualul in engleza?
Acum insa el vreau sa stiu ordinea pieselor care regleaza tensiunea atei superioare.E un surub care are pe el 2 arcuri si 4 "seibi.Cred ca arcul ala mai subtire care se termina cu un "U"si care tine ata nu-si mai face datoria sau eu nu am pus bine piesele.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de clodi Joi 30 Sept 2010, 3:53 pm

Cred ca aici ar fi cel mai potrivit sa postez urmatoarea informatie - nu-i o problema ci o solutie... daca nu e bine rog moderatorii sa mute mesajul Flowers

Stiu ca s-a mai vorbit despre folosirea conurilor mari de ata la masina casnica (dar nu mai gasesc unde)... din cauza marimii conului ata nu se desfasoara uniform in timpul coaserii. Am citit aici pe forum ca se poate pune conul de ata intr-o cana, insa tot nu se desfasoara uniform. Eu am gasit urmatoarea solutie:
In gaura conului cel mare Embarassed am pus o papiota din aceea de 1000m de la mercerie (am luat toate papiotele la rand pana am gasit una din care este consumata ata exact cat sa intre in con Smile) Si apoi am pus conul cu papiota inauntru pe tija masinii de cusut. Am si poze edificatoare Smile
Conul si papiota separat
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Conul si papiota impreuna rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cuplul nou format ... la treaba
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sper sa va fie de folos!

clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Uca Joi 30 Sept 2010, 4:01 pm

Super idee, daca si functioneaza... e si mai super...incerc si eu.
Eu l-am rugat pe sotul meu sa imi faca ceva asemanator:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
dar pana imi face... rade termin ata de pe papiotele mari rade

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Karina33 Joi 30 Sept 2010, 4:48 pm

IO nici papiota mica n-o pot tine pe masina ca trag repede, isi ia avant si uita sa se mai opresca. Si-mi incurca ata de ma apuca dracii.

Clodi nu e prea grea sa se rasuceasca asa? Conurile nu-s facute sa se invarta, se desfasoara pe verticala mai usor.

Promit sa pun deseara pozele cu solutia mea.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de haute_couture Joi 30 Sept 2010, 7:33 pm

se aseaza masina de cusut la marginea din dreapta mesei
-se pune conul de ata pe podea-pe covor in partea dreapta a mesei
-se apuca capatul de ata -se ridica pe verticala de la podea--se trece pe linga muchia mesei apoi se urmareste traseul normal al infirarii masinii de cusut--
prin aceasta metoda nu este nevoie sa construti suportul cu antena ptr conurile industriale
bafta
avatar
haute_couture
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 52
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/09/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Admina Joi 30 Sept 2010, 8:11 pm

Eu am invatat de la Diada, o metoda simpla. Pui conul in spatele masini de cusut , fara cana, fara nimic. Ata o ridici in sus si o treci prin dreapta tijei care trebuie sa tina papiota. Apoi o treci prin fata acestei tije, catre stanga si o tensionezi normal. Nu am avut probleme, niciodata si cos mai mult cu ata la con.
Uca, suport din ala mi-am improvizat si eu, pt a de brodat. Am gasit un stander de la magazin, nu mai stiu ce se tinea pe el (pungi cu jeleuri sau de alune) si e inalt. Atarn pe cele de sus bijuteriile si ata o bag dedesubt si o trec prin primul agatator, vine perfect pentru masina.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de amnro Joi 30 Sept 2010, 8:14 pm

si eu fac fix la fel, si cos cu ata invizibila, la con.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Karina33 Joi 30 Sept 2010, 10:35 pm

Cam asa arata ce va ziceam:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Cu conul in spatele masinii nu pot lucra ca nu se desfasoara bine daca trag repede. Varianta cu pusul pe jos o folosesc daca am de bobinat vreun spon si iau alta ata decat cea din masina.

La triplock am pentru conurile cu ata incurcacioasa(nu incap bine pe suportul masinii) soltia de avarie cu masca de rigips a tevilor. De fapt o folosesc cu brio pe post de raft la orice-mi trebuie la indemana.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) - Pagina 10 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB