Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyIeri la 11:23 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:00 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyJoi 16 Mai 2024, 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+20
mihulmic
Marchioness
Giorgi
Greteledelweiss
mlizeta
Dionisia
greieras
rodishor
White_Raven
raluk0182
Admina
ema
LRodica
letho
MagdaMarin
Gabica
diada
vlad_mom
Dorulet
piciul
24 participanți

Pagina 24 din 40 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 18 Iun 2021, 8:02 am

Buna dimineata.
Da, este o localitate recunoscuta la noi in judet. Acolo foarte multe familii au culturi de capsuni.
Aseara ne-au amenintat niste nori, dar nu a plouat.
Acum e frumos, asteptam mini vacanta.

Va doresc un sfarsit de saptamana linistit, cu sanatate si spor la treaba.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 18 Iun 2021, 2:09 pm

A plouat, ploua iar, s-a starnit si un vant.... Sad Halal iunie!
Mi-e somn....cred ca de la vreme, i-a sa urmez exemplul pisoiului... wink

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

diada apreciază acest mesaj

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Sam 19 Iun 2021, 10:13 am

Buna dimineata!
Un sfarsit de saptamana linistit !
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 19 Iun 2021, 1:27 pm

Ziua buna!
N-am putut sa dorm ieri, casa de nebunache....numai pisicu poate, se pare...
Lamuriti-ma si pe mine care e faza cu "sa dau de pomana/sa impart"... inafara ca m-a trezit vecina insistand la sonerie la ora 9 (cica a auzit zgomot in baie si a zis ca suntem treji... zid ).... toate alea au ajuns in gunoi, inclusiv cescuta, farfuria si furculita...pentru ca nu pastrez chestii care nu-mi sunt utile nici macar la reciclat, iar mancarea...nici o sansa sa se manance la mine, am sperat macar ca e o lingura de coliva ca aia as fi mancat-o eu, dar nu era. La ce foloseste imparteala asta? Face bine la sufletul aluia care imparte? Din punctul meu de vedere sunt bani aruncati la gunoi.... care puteau fi folositii de o mie de ori mai bine...
M-am saturat de ploaie, cred ca devin irascibila.... Neutral
O zi cu spor!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Sam 19 Iun 2021, 9:19 pm

Buna seara. Eu mi-am băut cafeaua pe drum astăzi, in timp ce mă întorceam de la Ikea palady spre casa. Diada, ce ai făcut la examen? Sper că ai luat. La noi in sud, lângă Dunăre ne-a zăpăcit cu ploaia, la fel ca în toată țara. Solarul e tanc, am un ardei capia de nu îmi vine a crede, roșioarele sunt foarte foarte frumoase. Mă împart între școală și grădiniță, gătit, incerc sa lucrez și la mașina, sa croșetez, aranajamente de flori, lumanari de nunta.... Nu mă mai satur. Aștept vacanta sa mă trezesc și eu puțin mai târziu, nu la 6:30 zilnic. Pentru miercuri am de făcut un costum de pinochio. Sa vad cum mă descurc. Seara buna va doresc și multă căldură. La noi nu prea este.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 20 Iun 2021, 8:19 am

Buna dimineata!
Sarbatori linistite!
Ei,acum avem doua zile de odihna,de program de voie,de relaxare totala...Nu stiu cum sunt obiceiurile pe la voi,noi n-avem asa ceva.
Sa fie pentru toata lumea o duminica binecuvantata! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4801
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Lun 21 Iun 2021, 8:23 am

Buna dimineața.
Vlad-mom, nici la noi nu se da mâncare. In unele sate se da coliva in cană, dar în general se da in pahare de plastic sau caserole se plastic cu capac, cam de 160 ml sau 200 ml. Dar mâncare nu se duce așa, poate trebuia să duci farfuria inapoi Smile . Mâncare se da după înmormântare daca nu faci pomana , dar de la firme de catering. Acum cu pandemia nu s-au făcut pomeni.
Cate bordeie atâtea obiceie.
Va doresc o săptămână noua cu liniște și spor la treabă.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 21 Iun 2021, 9:03 am

Buna dimineata!
Incepe o saptamana cu sarbatoare si aproape se termina tot cu sarbatoare,asa ca speram sa fie bine pentru toata lumea! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4801
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 21 Iun 2021, 9:47 am

Neata!
Incredibil! Deci exista zone in tara unde nu se practica risipa asta inutila. Si in Dobrogea e la fel...ca o masa completa cu tot cu farfurie, tacam, cana... zid Coliva la paharel doar imparteala pe la cimitir am auzit, lumea de la oras e comoda... Chiar nu inteleg semnificatia acestui gest.
La mine e o dimineata cu soare...macar inceputul sa fie frumos. Imi beau cafeaua dand jos pisoiul de pe masa, de pe spatele meu... Smile E fresh, are chef de joaca, escaladeaza scaunele pana pe spatar...
Soata mea spune ca azi nu e nici o sarbatoare, ieri a fost de fapt... in stilul asta putem sarbatori si a 263-a zi dupa Craciun wink
Buna sa fie ziua! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

diada apreciază acest mesaj

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Lun 21 Iun 2021, 9:09 pm

Buna seara. 21:01, eu îmi termin de băut nesul. Și la noi , 57km sud de București se împarte mâncare. Cu farfurii a fost de data aceasta. Coliva, colac, lumânare, un fruct, ceva dulce și cana cu vin și floare. Când eram mică, stăteam la primire. Aveam niste vecine care faceau prăjituri deosebite, și cum mama era pe treaba ei, și alt loc, nu îmi făcea niciodată, asteptam de la vecine. Acum, am crescut și fac la rândul meu. Împreună cu soacra și soacră soacrei. Dar nu vad rostul sa le dau la apropiați, care și ei la randul lor sunt oameni avuți. Eu percep această împărțeala, ca un ajutor deghizat pentru persoanele nevoiașe. Ele au nevoie de mâncare. Când o să fac numai eu, o sa merg pe strada, pe unde știu că stau oameni și copii la cerșit sa le dau lor mâncare. Eu din ce am primit, nu am mâncat decât jumătate. Încă mai am 2-3 caserole in frigider și vreo 2 farfurii s-au stricat, nu au mai avut spatiu in frigiderul aglomerat. Anul viitor îmi fac eu de cap, și sigur o conving și pe soacrimea sa facem asta. Aici e lege, daca nu faci de împărțit, rad babele de tine. Eu m-am reapucat de croitorie. Prima mea dragoste, înainte de croset. Am pus mânuțele și pe o masina de surfilat, am achiziționat o imprimantă și pot printa diferite tipare. Incerc sa îmi pun ordine în gânduri și să mă hotărăsc spre ce merg in viitor.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mar 22 Iun 2021, 6:28 am

Buna dimineata!
S-a dat liber la treaba,asa ca va doresc o zi cu spor!Dupa momentul cafelei [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Sanatate si voie buna! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4801
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mar 22 Iun 2021, 7:55 am

Buna dimineata.
Multumim.
Michelle, sa ai spor si sa ne arati si nou ce ai lucrat. Eu cum am mai spus, sapa a fost a mea wink . Dar am cam terminat ce a fost mai mult. m-a rugat o colega sa ii fac la nora caciulita crosetata. Nu am mai facut, sper sa reusesc si sa ii placa. La fiica mea nu i-au placut, zicea ca ii 'fug' de pe cap.

Va doresc o zi frumoasa.
coffee
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Mar 22 Iun 2021, 3:48 pm

Pe mine mea deranjeaza imparteala (nu ca trebuie sa am grija sa dau si nu cred ca mai e folositor celui dus ci aceluia flamand din fata mea) pentru ca eu ajung sa dau ce am avut grija sa fie bun si gustos si primesc niste chestii prost gatite , sa nu mai zic de Craciun cand bucatele se fac in ceva-uri de porc ce trebuiesc spalate bine...
Aici, in bloc nu am marsat la joaca asta cu impartitul, deci m-am autoeliminat wink
Spor la treaba voua si mie!
Azi fac varza cu carne la cuptor si cozonac(masina face Smile ), ordine pe unde apuc si poate incep rochia de bal de absolvire a Emei (rochie ca sa fie pentru ca nu va apuca sa mearga din motive de alte prioritati...) si mai am un obicei in ultima vreme - tai un tricou de sub bust si ii atarn o bucata de fustita, iese rapid o rochie de casa dragalasa si comoda deci poate ma innoiesc azi. cos
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Mar 22 Iun 2021, 9:54 pm

Buna seara. Eu numai pe la 10 noaptea am timp de sueta la cafea . Îl păzesc pe cel mic sa adoarmă și mai frec ecranul telefonul, că de butonat, nu mai butonez de vreo 5-6 ani. Azi am tras de mine sa fac un costum de pinochio. Fara tipar. Pantalonii sunt gata, cămășuță 70%, am croit vesta și mai am botosii. Măcar am avut pălăria galbena, funda bleu și pană. După ce adorm copii merg și termin costumul. O sa ii fac mâine poze frumoase și direct la serbare. O seara buna.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

diada apreciază acest mesaj

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mier 23 Iun 2021, 6:56 am

Buna dimineata.
Sa aveti spor in continuare. Trimiteti si catre mine un pic. wink
Va doresc o zi linistita.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Mier 23 Iun 2021, 7:26 am

Buna dimineața. M-am trezit fara spor, toată noapte acel mic mi-a dormit in cap. La propriu, calare pe perna mea. Caut repede un ceun de cafea prin casa si ma pun sa termin costumul. Cel mare e puțin infundat. Cea mai proasta zi in care se putea întâmpla asta. Spor la treabă.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

diada apreciază acest mesaj

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 23 Iun 2021, 12:38 pm

Buna ziua!
Ce sa trimitem,Rodica?Poate racoare?Ploaie?As vrea si eu din amandoua(fara gheata,asa,la temperatura normala a zilei Smile )
O zi usoara tuturor!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4801
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Joi 24 Iun 2021, 6:45 am

Buna dimineata.
Dorulet, un pic de spor. Nu prea am wink .

Va doresc o zi linistita.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 24 Iun 2021, 8:27 am

Neata!
N-am vazut in viata mea ploaie ca cea de-aseara... cu atata gheata, asa de mare si multa, era un zgomot infernal, se albise zarea...parca ningea violent cu bulgari...si a tinut ceva... si totusi, azi e la fel de cald ca ieri, de parca nu s-a intamplat nimic.
A inceput vacanta! Am uitat aseara sa anulez alarma, am inchis-o si m-am culcat la loc. Azi avea cel mic activitate extra, adica mers la cinema, cu care eu n-am fost de acord ...si drept urmare vom vedea acel film acasa.
O zi faina! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Joi 24 Iun 2021, 8:44 am

Buna dimineata!!!

Eu, in viata asta scurta, mi-am dat seama ca nu este de mine sa lupt, iau mai bine lucrurile cum imi vin. Si, am renuntat la scoala de soferi, nu am reusit sa "trag" de instructor sa-si faca treaba lui. Ce a tinut de mine am facut. Cand a venit randul lui... doar vorbe goale. Asta este, mergem mai departe Smile Multumesc de intrebare.

Maine plec in vacanta, o sa lipsesc 10 zile, daca o sa am net, vin sa beau cafeaua cu voi hug

Pentru concediul asta am lucrat cate ceva, nu stiu cat am timp sa va incarc pozele, nu sunt chiar deosebite, dar satisfactia lucrului este maxima!

Va pup fetelor, zi linistita va doresc hug

edit: Vlad_mom, vacanta placuta, la mine a cam inceput luni, au intrat online si profesorii i-au urat hug si cam atat. Cel mic ieri, clasa 4, nu a avut chef sa intre si l-am inteles, i-am zis ca decide singur ce face. Ma bucur ca asta i-a zis si frate-su! el de obicei il certa sa intre, sa intre rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Buna dimineața.

Mesaj Scris de Michelle88 Joi 24 Iun 2021, 11:21 am

Eu m-am trezit azi cu chef de plimbare. La ora 8:30 am pus dihorii în mașina și am ieșit la locul de joacă din orașul alăturat. Este mare, frumos și curat. Și nu era nimeni la ora aceea. Ne-am bucurat de locul de joacă o jumătate de oră singuri. Acum stam pitit prin casa, deja este călduț afara. 28° și se resimte 31°. Ne-a luat vara prin surprindere. După săptămânile de ploi. Nu mai am planuri de nimic. Doar de cusut una alta, ce mai găsesc pe aici. Acum in vacanta o sa stau numai cu băieții. Nu avem afterschool pe aici. Vreau sa ii duc la înot. Dar mai întâi sa caut info despre bazin. Relaxare. Spor la treabă.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Aici poza de la festivitatea de absolvire. Clasa 0.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Joi 24 Iun 2021, 6:32 pm

De ce dihori? rade Pare copil in regula ura
Azi a fost caaaald, chiar asa, ne-a surprins caldura, nu mai stiam decat de ploi...
Abia acum pun aspiratorul. Si beau inka, pare ness Smile
Sterg praful cu o solutie pe baza de gaz (luxmob). Miroase deosebit de natural dupa!
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Joi 24 Iun 2021, 9:17 pm

Buna seara . Iar mi-am băut cafeaua pe la 8 seara. De data aceasta un frappe. Pe malul Dunării. Dihori, pentru că sunt la fel de agitații că dihorii în cușcă. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am incercat un peste, dar nu a mers. A fost prea cald și apa prea murdară. Și mult zgomot.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 24 Iun 2021, 10:47 pm

Buna seara....pe canicula... bine ca m-a rezolvat azi tehnicianul cu aerul conditionat!
Si noi tot clasa pregatitoare, dar cu premiere online, copiii in clasa, parintii online pe conturile lor... Smile Fara costume, poezii si alte de-astea... si sincer, ma bucur ca a ales asa invatatoarea (tin minte de cand eram copil la gradi si in clasele mici.... uram ca "trebuie" sa invat nenorocirea aia de poezie pe care nici n-o intelegeam, nici nu o puteam tine minte... daca tot vor invatatoarele sa pregateasca asa ceva pentru parinti atunci sa ii invete ele poeziile si cantecele respective, nu parintii acasa... ca apoi sa ce? sa-si aplaude singuri efortul?...ma depaseste... cu cel mare, fiind in alt sistem, n-am trecut prin serbari de genul). Ne-a comunicat ca scoala va respecta ordinul venit de la minister (conditia pentru organizarea unor festivitati era sa se intocmeasca dosar cu dovezi de vaccinare de la toti participantii) si ca au decis sa nu invite fizic parintii pentru ca nu toti s-au vaccinat...si-atunci unii copiii nu vor avea parintii prezenti si nu e corect... Rolling Eyes A fost ok, dar totusi ...cred ca, in general, ar trebui sa invatam sa ne asumam deciziile luate si sa nu mai strigam "discriminare".
Ia sa ma duc sa-mi culc copiii cei mici wink (bine ca urecheatul mai doarme si-n timpul zilei ca altfel n-as mai reusi sa crosetez nimic, e cu ochiul pe fire).
Noapte linistita si racoroasa!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

diada apreciază acest mesaj

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 25 Iun 2021, 7:23 am

Buna dimineata.
Citind despre serbarile copiilor vostri imi amintesc de cele ale fiicei mele.
Apropo de poezii, cantece, scenete.. pentru serbari, ea le invata la scoala cu Frau. Noi le auzeam acasa pentru ca voia sa le repete. Ce au trecut anii...
Cald si la noi. Norii doar ne ameninta nu se si 'scutura'.

Va doresc un sfarsit de saptamana linistit, cu sanatate si bineinteles spor la treaba.
coffee
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 24 din 40 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB