Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua împreuna (44) EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua împreuna (44) EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua împreuna (44) EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ne bem cafeaua împreuna (44) EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua împreuna (44) EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ne bem cafeaua împreuna (44) EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua împreuna (44) EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua împreuna (44) EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua împreuna (44) EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua împreuna (44) EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+18
MihaelaT
gabriela1554
White_Raven
Marchioness
Gabica
rodishor
letho
Marinela Solomonean
raluk0182
piciul
diada
Greteledelweiss
ema
Michelle88
LRodica
Dorulet
vlad_mom
mlizeta
22 participanți

Pagina 1 din 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de mlizeta Joi 16 Ian 2020, 11:27 am

Buna dimineata!
Multa sanatate bolnaviorilor, iar pentru mame multa rabdare. Vorba lui Draga Olteanu: numara pana la 10 si respira adanc (ii spunea lui Octavian Cotescu in Buletin de Bucuresti).
Cu imbolnavirile celor mici este adevarat ca noi mamele imbatranim cu cate 10 ani mai ales la episoadele de tuse. Nu stiu, poate este si de la aerul pe care-l respiram sau apa de la retea.
Eu in fiecare dimineata vin pe jos la birou (cam 40-50min) si ma uit in jur: toata lumea este pe repede inainte, pietonii, masinile. Parca nimeni nu se opreste sa respire, sa priveasca in jur.
Sa avem o zi cu sanatate!
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 16 Ian 2020, 5:28 pm

Offf....sanatate la toti!
Am intrat repede sa las niste intrebari...ca azi am tot inaintat cu crosetatul si m-am blocat....iar acum sa ma duc sa ne stresam reciproc cu picaturile... Bai, n-ati vazut printesa mai mare ca a mea...cu o pana sa nu-l atingi ca e jale, ma iau toate transpiratiile si toti nervii pana ii pun 2 picaturi....plus lupte greco-romane.... si mai vine si cu texte de genul "nu sunt pregatit", "ma gadila ceva...", "mi-e sete", "trebuie sa merg la baie"... zid
hug pentru toate "asistentele de sevici"! Si multam ca sunteti aici, face bine la moral!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 17 Ian 2020, 6:50 am

Buna dimineata!
S-a albit bine afara,aerul e curat si rece,aer de iarna,ce mai!
E greu cu copiii,dar si frumos,va incalzesc sufletele,cu toate mofturile lor(dragalase,la urma urmei)!Vor creste,iar voua va vor ramane amintirile...
Nu e momentul visarilor,ca e gata cafeaua:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pe oriunde va vor purta pasii astazi,sa aveti o zi luminoasa si pasnica! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 17 Ian 2020, 8:05 am

Buna dimineata.
Vlad-mom, rabdare.
Dorulet ai dreptate. Cateodata as vrea sa mai fie mica sa stau mai mult cu ea, sa ii vad fiecare miscare. Dar ii multumesc la Dumnezeu ca a crescut si e sanatoasa. Nici nu vrem sa ne gandim cu sotul cum o sa fie cand va pleca la facultate.

O zi frumoasa si un sfarsit de saptamana cu sporuri sa avem.
kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Vin 17 Ian 2020, 9:45 am

Buna dimineața. Eu am emoții. In toamna incepem clasa 0. Daca mă bati și nu știu cum au zburat 5 ani și jumătate cât are acum cel mare. Nici nu realizez cat a crescut. Cel mic are 2a și 2l acum incercam mersul la grădiniță și cu el. E o liniște în casa
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Vin 17 Ian 2020, 10:50 am

Buna dimineata!
Ce frumos! Sa va traiasca puiutii si sa va bucurati de ei!
Sa avem o zi linistita!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de mlizeta Vin 17 Ian 2020, 11:18 am

Buna dimineata tuturor!
Multa rabdare si inventivitate mamicilor de mofturosi (stiu cum este am fost si eu pe acolo).
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 17 Ian 2020, 11:26 am

Neata! Eu nu-s nostalgica, cel putin la cel mic stiu cand a trecut fiecare perioada... si n-a fost deloc usor asa cum se zice... ca la al 2-lea ai experienta...n-a folosit nimic, alta Marie...Cateodata facem haz...asa ne trebuie daca nu ne-am multumit cu ce aveam. Nu ma plang, doar zic ce simt...si simt cum ma epuizeaza si ma imbatraneste fiecare lucru simplu pe care trebuie sa-l facem impreuna...ca mancatul, dormitul, imbracatul, tratamentul, cumparaturile... fiecare sunt ca un roman de Sadoveanu (adica lung, greu, da pagina apoi de 2 ori, pierde sirul...). Normal ca azi, cand are si flacaul zi mai scurta la liceu, copii raman acasa si noi vom pleca singurei la Arabesque...asa de rasfat! rock Logic ca sunt si momente frumoase, tandre si calme, dar cu mine in ipostaza cam meduzoidala din cauza celorlalte. Asa ca imi incarc bateriile lucrand ce-mi face placere.
Sa vina weekendul sa dormim!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 17 Ian 2020, 1:42 pm

Vlad-mom, distractie.

In timp ce am scris m-am gandit sa vad cum arata localul mi se parea interesant. Am vazut bine? E un magazin cu materiale de constructii si finisaj?

rade zid

kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 17 Ian 2020, 3:16 pm

rade...ai crezut ca vreun restaurant?!? Da, ai gasit bine...soata vrea un suport de masa cu maneta pentru bormasina mica, eu vreau o rigla de 1m de metal...si ce-om mai gasi interesant. Ne plac magazinele astea...arabesque, dedeman, brick-five, leroymerlin, etc...asa cum se rasfata altii la mall cu tzoale si cosmeticale...noi cu de-astealalte... rade Paradisul e printre adezivi, vopseluri, saibe si suruburi!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Vin 17 Ian 2020, 6:17 pm

Mulțumim. Noi suntem cu Dedeman și Leroy din când în când. La fel e relaxare maxima sa mergem într-un magazin de bricolaj. Eu absolut de fiecare data găsesc ceva interesant. Mie una îmi place mai mult ca la mall. Sau Ikea mai îmi place, pentru mâncarea de la restaurant. In weekend voi lucra la un cardigan cu Winnie the Pooh pentru un bebe de 4 luni. Sper sa iasă. Acum sunt cu croșetul pe picioare. Ultimii doi fulgi, din cei 59. O și închei in seara aceasta. Sper. O seara buna 😘
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Sam 18 Ian 2020, 7:02 am

Buna dimineața. Eu cu cafea in mana fac o plimbare cu tramvaiul 21, iar o tura până în dragon. Raiul comercianților. Merg sa iau flori de săpun. Vreau sa fac și eu câteva mărțișoare și aranjamente de 8 martie. Vreau sa incerc sa fac și săpun de casa. Sa vad unde găsesc suportul acela de lemn. Am la idei... Și timp cu -. Dar ușor le facem pe toate. Nu vreau sa mai merg la munca, momentan. Incerc sa mă descurc altfel. Sa aveți un weekend plăcut. 💞💞💞
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 18 Ian 2020, 11:21 am

Neata!
Shopping de dimineata, Michelle?  Smile 
La leroy imi place cel mai mult, au mai multe produse care ma intereseaza pe mine. Tot la ei am gasit si cele mai multe chestii de care am avut nevoie in adaptarile pe care le-am facut singuri prin casa.
Am asa un feeling ca ne chinuim degeaba cu picaturile astea zid ...daca dupa 7 zile de chin tot nu se amelioreaza macar putin o sa mergem la control, n-o sa astept 10 zile ca e cam clar. Si azi-noapte a fost cu episod lung de tuse, dar macar am dormit dupa pina la 10...
Hai sa aveti un weekend linistit si cu spor si cum vi-l doriti!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Sam 18 Ian 2020, 12:31 pm

Neata, fetelor!Incep prin a va ura un an nou binecuvantat cu pace si iubire in suflet!

Nu ne-am mai auzit de mult timp, dar vad ca veche gasca e tot pe metereze Smile , ceea ce ma bucura enorm. Anul acesta mi-am propus sa fiu mai activa, in partea practica a vietii, sa las visatul cu ochii deschisi in trecut, asa ca handmade-ul a revenit inapoi la locul lui. Deci abia astept sa stam la un pahar de vorba sau la o ceasca cu ceai.

Ca sa va fac o actualizare succinta: in viata mea s-au produs multe schimbari in ultimii doi ani din toate punctele de vedere, insa e bine cand totul se termina cu bine. Ii multumesc lui Dumnezeu pentru tot si merg mai departe invatand din fiecare experienta, straduindu-ma sa fiu varianta mea cea mai buna.

Va multumesc din adancul sufletului pentru sustinerea pe care mi-ati acordat-o in trecut. Sunteti niste oameni minunati!

Va imbratisez cu drag! hug
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Sam 18 Ian 2020, 1:04 pm

A fost o tura obositoare din nou. Dar am luat 85% din ce mi-am propus. Restul on-line sau poate găsesc în Dedeman. Acum merg. Voi posta la categoriile respective aranjamentele mele din flori de săpun. Și un fel de mărțișor
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Sam 18 Ian 2020, 8:30 pm

Buna seara.
In oras la noi este doar Dedeman. Am mai fost la Hornbach si leroy in Timisoara. Nu ma deranjeaza sa merg, dar doar la nevoie.
Michelle asteptam imagini.
Greteledelweiss bine ai revenit.

Am terminat si eu vestuta tricotat. Pun poze la subiect.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 18 Ian 2020, 10:51 pm

Seara buna....mai buna ca a mea...ca o porcarie nu vine niciodata singura, desi in cazul meu se poate folosi si "ce-si face omul cu mana lui se numeste...lucru manual"... dintele ala de care ziceam inainte de sarbatori si pe care l-am ferit si a stat cumintel...azi si-a facut de cap toata ziua, n-a cedat la nici un calmant (3 tipuri), am sunat la singul cabinet non-stop si...ghinion, e racita cobza doamna si spera ca daca nu iese in seara asta din casa poate maine va fi mai bine, am vorbit la telefon... o sun maine dimineata sa vad daca poate veni la cabinet...desi interventia ar fi cam pe "intuneric", fara radiografie nu poate decat sa faca gaura de drenaj. Clar ce program voi avea luni: la prima ora radiografie, apoi la stomatologul de langa casa cand incepe programul.
 Ce de vise imi facusem, ca dorm in weekend...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 19 Ian 2020, 1:15 pm

Buna ziua!
Vlad_mom,sper ca ai prins totusi un pic de somn,stiu ce inseamna.Noroc sa ai de stomatolog bun!
Iar voua,prieteni,va doresc o duminica odihnitoare! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 19 Ian 2020, 3:03 pm

Multam, Dorulet, asa sa fie!
Neata dupa-masa..., ma rog, inca n-am servit-o...bine, n-am mai servit nimic de vineri seara (uite asa scap si de jumatatea aia de kg in plus)....iar acum unii friptura, altii piure cu zeama de friptura...
A venit stomatoloaga, a trebuit sa taie, sa scoata, iau acu antibiotic ca era nasoale, de' au functionat 10 ani, termenul asta de valabilitate e pentru materialul personal al clientului (ca ai naibilui daca mai tin mult dupa ce au inceput sa se ruineze). Maine sa-mi fac o radiografie si o panoramica...sa termine ce a inceput, iar vila cu piscina care trebuie construita in spatiul viran....voi mai vedea unde si cum. 
Am dormit azinoapte pe bucatele, cu coctail de quarelin si nospa, m-am trezit ca voia cineva la baie, apoi ca a revenit durerea ca un cui incins...
...dar...inainte de stomatolog am trecut pe la arabesque iar, ca ne-a venit ideea cu ce sa facem suport fix pentru extruderul meu care imi face basici in palma....abia astept weekendul viitor sa vedem daca o sa mearga.
O duminica faina! Cu sanatate si fara dureri!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Dum 19 Ian 2020, 6:10 pm

vlad_mom a scris:rade...ai crezut ca vreun restaurant?!? Paradisul e printre adezivi, vopseluri, saibe si suruburi!

O da, chiar ma gandeam: "uite d'le cum ies altii, la restaurant!"

Michelle88 a scris: Nu vreau sa mai merg la munca, momentan. Incerc sa mă descurc altfel. 💞💞💞

Te sustin! Oricum, daca nu are cine sa te ajute cu copii, nici sa vrei nu ai cum sa muncesti! hug

Greteledelweiss a scris:Neata, fetelor!Incep prin a va ura un an nou binecuvantat cu pace si iubire in suflet!

Bine ai revenit! Multumim pentru ca nu ne-ai uitat! hug pupi Sa auzim de bine!

Vlad_mom, imi pare rau! Este groaznica durerea de masele... Sa se termine repede si cu bine!

Copilul tot tuseste noapte... mai albesc rade pe mine ma doare spatele, astazi nu am mai putut si am fost la farmacie, mi-am luat tratament, sper sa-mi fie mai bine, urmeaza sa fac niste mutari si am nevoie de corp rade Oricum, tusea ma innebunesgte. Ziua foarte putin, dar cum se insereaza si noaptea mai ales... zid

Sa auzim de bine! Aaaa de bine, pentru forum, anul acesta avem sponsor, decusut.ro, asa ca, o sa avem si 4 concursuri. ura

va pup, o saptamana usoara va doresc!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 19 Ian 2020, 6:28 pm

Cam asa si la noi Diada, noaptea...ziua e arar si putin, dar noaptea e un episod de vreo 30-40min ...cu tuse intermitenta, semi-uscata, parca are scame in gat, parca se ineaca... Si avem 3 luni fara o saptamana de cand a debutat, intre timp a mai facut o viroza in timpul careia, culmea, n-a mai tusit noaptea... Sa vedem ce-i si cu tratamentul de la orl.
rade nici nu vrem la restaurant! Decat vara la terasa! Noi, eu si soata, facem parte din categoria interzisa de lege....si am decis ca nu ma duc sa dau o carca de bani si sa ies afara sa-mi dardaie tigara intre degete. Lasa ca face el o friptura colosala, spala si vasele...si stam comfortabil in bucatarie, daca ma supar imi pun si margelele!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Dum 19 Ian 2020, 7:38 pm

Mie imi place sa ma rasfat la o cafea, la o salata, dar cu prietenele, mai putin cu el rade si profit de cate ori pot si gasesc cate o prietena. Si daca face el acasa!!!! de ce nu! Eu nu mai fac acasa.... multe. Asa, cat sa nu murim se foame rade

Sanatate maxima, sa fie bine! 3luni??! Brrr, nervi de otel! Am zis ca te admir!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Lun 20 Ian 2020, 5:58 am

Buna dimineata!
O saptamana faina!
Sanatate maxima si fara tuse, daca se poate!
Cred ca am mai scris asta cu ceaiul pentru "tusea de camin", pe care-l dadeam copiilor si le trecea o perioada: un mar, o ceapa cu coaja cu tot, o nuca, in 500ml apa, se fierb la foc mic, pana apa scade la jumatate si se bea cand se racoreste, dintr-o rasuflare...asta ca sa nu ai timp sa mirosi, gusti...etc. Si trece tusea! Chiar daca nu prea intelegem de ce...
Spor in toate!
P.S. Si eu prefer "salata" cu prietenele wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 20 Ian 2020, 6:48 am

Neata!
Din pacate e mult mai dificil cu prietenele....chiar si de-o cafea, nu mai vorbim de-o salata...
Dorulet, multam, dar sunt sigura ca nici macar nu va gusta....nu l-am convins sa bea nici ceaiuri bune la gust... Este extrem de reticent si incapatanat cand vine vorba de orice intra in contact fizic cu persoana lui (mancare, bautura, spalat dinti, medicamente, haine, incaltaminte...)
O luni usoara si o saptamana buna!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 20 Ian 2020, 7:21 am

Buna dimineata!
Multumim pentru cafea,piciule,sa ai o zi usoara la serviciu!
Vlad_mom,incearca printr-o strategie:lasa la indemana cana cu un ceai gustos,fara sa-l indemni sa bea.Sigur ca poate dura,dar s-ar putea sa invinga curiozitatea.I-am dus nepotelului meu o cutie cu cornulete care stiam ca-i plac,dar n-a vrut sa  manance.Dupa ce am iesit,s-a asezat tacticos la mancat.Tin minte ca niste prieteni aveau aceleasi probleme cu fetele.Odata,tatal le-a luat farfuriile din fata si le-a spus ca le va aduce nisip in locul supei.Imediat au mancat.Sunt mofturile uneori de neinteles,dar se rezolva in timp.Succes si noroc azi cu stomatologii!
Sa aveti o zi placuta(nu tinem cont ca e ziua declarata drept cea mai trista zi de luni din an),intr-o saptamana scurta! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB