Lucru de mână
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 13 EmptyAstazi la 7:10 am Scris de LRodica

» Paturi crosetate 2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 13 EmptyIeri la 5:10 pm Scris de LRodica

» programe broderie
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 13 EmptyMar 23 Feb 2021, 10:34 am Scris de mali_

» Rochii, fuste crosetate -14
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 13 EmptyLun 22 Feb 2021, 3:05 pm Scris de gretty

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 13 EmptyLun 22 Feb 2021, 2:02 pm Scris de vlad_mom

» Hainute crosetate, pentru copii(11)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 13 EmptyDum 21 Feb 2021, 11:21 am Scris de gretty

» Fotografia, intre hobby si arta
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 13 EmptyDum 21 Feb 2021, 7:54 am Scris de piciul

» povestiri pentru copii
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 13 EmptySam 20 Feb 2021, 8:13 am Scris de Dorulet

» Fesuri,căciuli,pălării,băşti croşetate - 17
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 13 EmptyLun 15 Feb 2021, 7:14 pm Scris de gretty

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 13 EmptyLun 08 Feb 2021, 8:10 am Scris de Dorulet

» Masinile de cusut si surfilat, industriale - 1
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 13 EmptyMier 03 Feb 2021, 12:48 am Scris de adii

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 13 EmptyLun 01 Feb 2021, 8:22 am Scris de vlad_mom

» Pirogravura
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 13 EmptyJoi 28 Ian 2021, 11:25 am Scris de mlizeta

» In fire sa ne laudam ! (9)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 13 EmptyJoi 28 Ian 2021, 6:22 am Scris de LRodica

» Dieta sau un regim de viata sanatos!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 13 EmptyLun 25 Ian 2021, 7:25 pm Scris de Michelle88

» Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 13 EmptyMar 12 Ian 2021, 10:42 am Scris de LRodica

» Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 13 EmptyMar 12 Ian 2021, 10:34 am Scris de LRodica

» Fimo-Ce putem face cu fimo (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 13 EmptyVin 18 Dec 2020, 7:53 am Scris de piciul

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 13 EmptyMar 15 Dec 2020, 7:48 pm Scris de vlad_mom

» Despre masinile de tricotat
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 13 EmptyMar 01 Dec 2020, 11:40 pm Scris de Sanda P

Ne bem cafeaua împreuna (44)

Pagina 13 din 14 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 13 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Lun 15 Feb 2021, 1:31 pm

Buna ziua.
A trecut vremea cafelei. 
De o perioada la mine nu mai 'merge' si a doua.
Ema sa treci cu bine peste ziua de maine.

Va doresc tuturor o saptamana care a inceput azi, cu sanatate si spor la munca, si cu mesteri care nu se imbolnavesc, nu s-a putut ridica din pat de la coloana zid.

coffee
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2802
Varsta : 53
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 16 Feb 2021, 6:55 am

Neata!
Rodica...uite de-asta preferam noi sa facem ce si cum putem singuri, pe ici pe colo se intampla sa avem nevoie de scule mai puternice si trebuie sa apelam la cei care le au (azi trebuie sa vina un tip cu o carota pentru beton). L-am gasit ieri pe unul care preia cazi de fonta de la domiciliu, mai trebuie s-o desprindem noi si sper s-o scoata pe usi fara probleme.
Am in lucru si un proiect de arts&crafts Smile , adica 2 cuiere din materiale reciclate.
Sa aveti spor si zi frumoasa!

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3934
Varsta : 42
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica Mar 16 Feb 2021, 7:12 am

Buna dimineata.
De acord cu tine, dar nu am stii noi. Trebuia sa termine legaturile de la cazan la calorifere si boiler. Sa monteze chitul de evacuare si sa incerce cazanul. Probabil vreo 2 zile ar mai fi avut de munca. Dar ne-a anuntat ca pana joi are tratament Sad
Sa fim sanatosi si sa nu ne stresam Smile.
Va doresc o zi cu spor.
coffee coffee   hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 16 Feb 2021, 7:44 am

Si noi tot pentru tevi avem nevoie de carota, vrem sa tragem calorifere pe balcon (il vom imparti in 2 pentru ca e in dreptul bucatariei si al sufrageriei), plus modificat la baie... A incercat soata cu bormasina, inafara ca "s-au topit" vreo 4 burghie n-a reusit sa strapunga peretele. E pusa centrala cu toata mataraia de tevi fara prea multe modificari prin casa, asa ca noi trebuie sa adaptam... cu aparatul de sudat ppr de la tata, fittinguri si teava ppr, cu creionul si ruleta... Stii jocurile alea sa potrivesti tevile sa curga apa prin ele? Smile Cam asa!

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ema Mar 16 Feb 2021, 8:35 am

Buna dimineata!
Ma strange in spate cand va aud vorbind de mesteri care nu vin cand zic ca vin. Si eu fac singura cand pot. Barbatul meu are doua maini stangi si mai rau strica. Moda in regiunea mea, e sa vina si sa iti faca cate un deviz exorbitant pentru lucrari mici, care nu le convin, si care sa te faca pe tine sa renunti. Asa ca apelezi la din aia care stiu sa faca de toate si nimic ca lumea. Cel mai rau e ca iti strica pe unde trec, tot ce pot strica. Nu rateaza nimic fara macar o zgarietura. Oricum, nu mai zbat prea tare cu facutul.Fac sacrificii ca sa ramana aproape tot copiilor lui barbatu-meu si ei nu fac nici macar efortul sa ii caute la telefon. Oare ce fel de oameni sunt astia?
O zi buna, cu reusite sa avem!

ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2753
Varsta : 50
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 16 Feb 2021, 12:00 pm

Exact asa, Ema! Macar ce-am facut noi ...stim ca ne-am dat toata silinta, mai mult n-am putut fizic sau intelectual, nu avem pretentii de mesteri... si nici pret la manopera.

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica Mar 16 Feb 2021, 1:07 pm

Mesterii nostrii sunt rude cu noi, nu stiu ce sa zic daca e bine sau rau, am economisit ceva la manopera.
Mesterul instalator e var primar cu sotul, constructorul este var cu mine. Au lucrat si lucreaza ok, atat ca am asteptat dupa ei. Cu centrala noi am tot amanat, si din motive financiare si am crezut ca vor ajunge cu conducta de gaz si in sat. Pentru ca toate s-au scumpit am hotarat sa cumparam ca nu stim ce va mai fii si cu bani pe care ii avem nu mai putem cumpara mai nimic. Si asa a  mai trebuit sa fim sponsorizati Smile, sa fie sanatosi sponsorii. Din sponsorizari o parte trebuie returnata dar nu e credit, nu are dobanda, si mai are si posibilitatea de returnare in 12 luni Smile.

Cu toate intarzierile astea ma gandesc o sa ajung sa locuiesc la tara? Sper ca inainte de a iesi la pensie. hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ema Mar 16 Feb 2021, 3:44 pm

Da, Rodica, draga. Ai sa traiesti la tara si ai sa vezi ca e bine. E mai multa munca (gradina) dar o sa ai satisfactii. Mai strange putin din dinti si nu dispera. Vezi partea buna a lucrurilor: nu ai imprumut in banca. Faceti cat puteti si cand nu mai sunt resurse...mai faceti niste economii si apoi continuati. La fel am facut si noi cu parintii. 4 salarii au mers doar la casa. Niciodata vacante, petreceri, haine de ultima ora. 7 ani a durat dar am dormit linistiti stiindu-ne fara credite. O sa fie bine! Vei vedea. Dar mai rabda putin.
Am fost dimineata pa IRM pt sotul meu. Rezultatele arata ca nu a fost alt avc. Se pare ca problemele lui vin de la un glaucom prost tinut in frau. Vina e a lui. Pt. el, banii conteaza mai mult ca sanatatea. Oricat as vorbi cu el....eu vorbesc si tot eu aud. Educatia soacrei mele. Doar ca eu trag o 0arte buna din ponoase si ma intreb daca chiar merita.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 16 Feb 2021, 7:55 pm

Stiti ce? E bine asa cum poti! Poti tu, faci, nu poti, chemi pe altul, bine e cand se termina treburile.
Sa mai zic ca omu' cu carota n-a putut veni? I-a trimis pe altii cu alte scule de bascule....si a sarit siguranta principala...si e arsa...si e o siguranta antica care nu se gaseste la magazinul ala din cartier deschis pana la 8 seara? Si nici la furnizorul de energie nu pot apela ca inca n-am semnat contractul cu ei, au receptionat actele doar.
Rodica, noi asa am luat apartamentul, cu centrala, dar a fost pusa...cum sa zic...teava prin fata cazii de fonta zidita, tevi peste tot si la vedere... doar intinse tevi pe unde s-a putut fara deranj si fara oaresice reparatii de pereti pe la tevi, pe la burlan, oricum singurele chestii mai noi sunt parchetul laminat din cele 2 camere si usile interioare. (banuiesc ca-l avea asa vechiut, a pus centrala, parchetul si usile si l-a avut inchiriat o perioada si apoi s-a hotarat sa-l vanda).
Si incepuse asa bine ziua.... proiectul meu merge inainte, am cumparat oaresice mobila si masina de spalat rufe si le-au adus curierii in casa fara comentarii... Soata a ramas acolo sa rezolve, eu am plecat ca paralizam de frig....asa ca sa mai lucrez putin de relaxare... pana dam stingerea.
O seara faina si sa-mi tineti pumnii!

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Mier 17 Feb 2021, 7:39 am

Buna dimineata!
Iti tinem pumnii,vlad_mom!Rodica,incet,incet,vei ajunge la final,iar apoi vei vedea ca va fi foarte bine,spor si voua!Eu abia astept primavara sa ma bucur de gradina,o gradina gen"cum va place",ca nu concurez nicaieri,e pentru mine,pentru sufletul meu.Sigur ca mi-as dori si eu o casuta acolo,in locul celei care se darama,dar e prea tarziu pentru mine un astfel de vis...
Va doresc o zi excelenta! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4093
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica Mier 17 Feb 2021, 7:43 am

Buna dimineata.
Ema, de aceea am si cumparat la tara, adevarul e ca e foarte aproape de oras (18 k) si mai avem si tramvai pana acolo. Ma bucur ca nu avem credite, terenul si casa veche cu credit au fost cumparate, acum 16 ani. Acum 9 ani am inceput constructia casei noi, anul trecut am putut sta in ea (doar vara) cu toate conditiile de la bloc, cred ca am avut rabdare. 
In ceea ce priveste copii sotului tau, dupa ce el nu o sa mai fie, o sa te caute ca vor partea lor. Am vazut asta la verisoara mea din Germania si la o prietena de a ei, tot acolo, dar probabil si aici se intampla la fel.
Vlad-mom, inteleg prin ce treceti, succes. La Enel, dupa ce a murit socrul, ne-am programat telefonic si a durat 2 saptamani pana la programare. 
Dar, cum zice si Ema sa nu disperam. Toate se rezolva si se intampla asa cum trebuie sa fie.

Va las o cafea si va doresc o zi cu sporuri. hug
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dorulet, ne-am ciocnit mesajele. Chiar azi ii ziceam sotului ca abia astept caldura sa putem sta la tara. kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 17 Feb 2021, 8:31 am

Neata!
Multam, doamnelor!
Rodica, nu e enel, dar oricum au formular de contractare online, la gaz de exemplu s-a rezolvat in 4-5 zile, mi-au trimis contractul incheiat la distanta cu oferta aleasa de mine. Enel am la Mangalia, le-am trimis de ceva timp cererea ca-mi expira contractul si e in procesare... La taxe si impozite locale tot pe mail am trimis actele pentru inscriere pe numele meu si am primit nr de inregistrare a 2-a zi (ca am incercat o saptamana zilnic sa le depun fizic, erau peste 30persoane, coada pe 3 randuri la gramada, afara...)
Sa avem o zi buna si cu spor!
(pe soata l-a ajutat nenea cu masinaria de dat gauri, a adus de la el o siguranta de-aia, m-am uitat pe net si n-am gasit-o, e cilindrica, nu cu burduf, n-am mai vazut asa, trebuie neaparat sa gaseasca de rezerva)

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica Mier 17 Feb 2021, 8:58 am

La Enel am vrut fizic , pentru Arad trebuiau acte multe, certificat deces, certificat mostenitor , extras cf si la tara  ne-au debransat de pe casa veche in decembrie si nici acum nu apare bonul de miscare de ridicare a contorului, trebuie sa primim o ultima factura. Daca as avea de plata cred ca nu m-as interesa, dar trebuie sa primim bani, dar aici si noi suntem de vina am neglijat cateva luni (cam 6, 3 citiri) sa dam indexul si nu am consumat  zid.
Mi-au dat sa completez un formular de reclamatie Smile. 30 zile au de rezolvare, asa-i? Adica 10 martie. 3 luni de la debransare, si nici atunci nu stiu daca se va rezolva.
Celelalte au fost ok, persoane putine la rand si functionari binevoitori, sau asa am nimerit noi.
Adica nu, la Telekom iar a fost cu problema, am vrut sa ramanem doar cu internetul fix la ei, avea socrul mai multe servicii, si au tot felul de proceduri de am platit inca 2 luni fara sa folosim. A trecut, s-au rezolvat .
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 17 Feb 2021, 9:11 am

Da, cam asa....dar asta e in teorie, ca in practica... sor'mea i-a asteptat jumatate de an cu contoarul defect, nu afisa absolut nimic, si ai zice ca era interesul lor sa-l schimbe ca sa poata inregistra si factura consumul.
Totul depinde de functionarii peste care dai, unii nu au mai avut zahar sa-si puna in cafeaua de dimineata, nu se poate generaliza.
Si sa se termine gerul asta ca m-a obosit teribil!

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ema Mier 17 Feb 2021, 10:57 am

Buna dimineata!
E complicat cu magarii astia cu contoarele lor. Parintii mei au apa lor dar au in curte si un robinet cu apa de la oras. Canalizarea e a orasului. In lunile in care nu consumau apa de la oras erau pusi sa plateasca canalizarea la pausal. Plus ca apare o rubrica ”apa pluviala” desi ulucile si burlanele care coboara de pe casa, merg in gradina si intr-un recuperator de apa. Ca sa nu mai vorbim de lunile in care nu ploua deloc.La vecinul de alaturi, burlanele merg in teava de evacuare care da in canalizarea orasului - la el se justifica rubrica. In lunile cand consuma apa de la oras, parintii platesc canalizare exact cat au consumat si fara apa pluviala. Oricate demersuri au facut, numai nu au reusit sa obtina un raspuns clar. E o intreaga mafie in jurul regiei de apa. De multe ori ezita sa revina la fosa septica la care erau legati anterior. Pentru un cadran de contor fisurat lejer, i-au obligat sa il schimbe. Iar cel fisurat a fost remontat la cateva case mai incolo.
In asteptarea caldurii, sa avem o zi cu realizari!

ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 17 Feb 2021, 12:21 pm

Da, am vazut aici la Galati factura individuala de apa apartament, mc apa consumati, tot atatia canalizare si apa meteorica care variaza (la Mangalia e in intretinere pusa si nu mi-am batut capul). Logic ar fi daca n-ai consum sa n-ai nici canalizare. Nu stiu cum o fi la case cu apa meteorica. Daca este bazin de colectare probabil ca si furnizorul de apa ar avea nevoie de ceva hartii, un proiect, un ceva... care sa ateste existenta unui sistem de colectare separata a apei de ploaie. Dau cu presupusul, oricum.
M-am tot uitat sa vad ce si cum cu racordare individuala la bloc, mi-am cam prins urechile, am intrebat pe mail la apa si canal, mi-au raspuns succint. Un intreg proces: proiect, avizare, constructie, bransare, contractare, nu m-am dumirit cam la ce suma ar ajunge intreaga poveste si daca chiar e posibil pentru etajul 10. Oricum nu ma intereseaza decat daca imi garanteaza ca mie nu-mi opresc apa daca sunt cu plata la zi.

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ema Mier 17 Feb 2021, 5:57 pm

E normal sa platim cand deversam in canalizarea lor apa din putul forat de noi. Dar nu 80 mc pe luna ca nu am nici spalatorie auto si nici elefant. Iar bazinul de recuperare e un butoi de plastic cu robinet, special pt recuperarea apei de ploaie. Burlanul care coboara de pe casa intra in butoi la nivelul capacului. Dealtfel nici nu stiu de ce l-am pus acolo pt ca vara e seceta iar cand ploua afara nu e nevoie sa ud gradina.
Nu stiam ca se face racordare individuala la bloc la etajele superioare etajului 1. Dar chiar, pe unde vin cu instalatia la etaj? Prin apartamentele celor de mai jos?
Butoiul de care vorbeam e in genul asta.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 18 Feb 2021, 7:05 am

Neata!
Chiar am s-o intreb pe mama, stiu sigur ca difera facturarea la bloc fata de cea la curte si cantitatea la pausal e alta.
Bunica mea nu avea apa curenta, avea bazin ingropat de ciment in care se colecta apa de ploaie de pe casa, scotea de-acolo cu caldarea, o folosea pentru spalat rufe si baie. Pentru restul aducea cu caldarea de la ciusmeaua din strada si de la fantana.
Branseaza separat pana sus, prin ghena de tevi, ca doar "turcu' " plateste teava la m liniar, au loc si de 20 tevi ca-s subtiri, cred ca de 22 sau 35mm. Eu ma intrebam daca o pot imbina si urca pana la sus fara sa deranjeze vecinii, lumea nu are guri de vizita si la bucatarie.... In teorie eu vad posibil filmul asta, cu o parama de sus pana jos, legata teava si urcata pe masura ce mai sudeaza inca o bucata (acum toata lumea foloseste tevi de ppr).
Ieri am mai lucrat ceva la peretele fals din balcon, am terminat de fixat cadrul de lemn si am intepenit primele 2 placi de polistiren (din 7), le-am siliconat ... Oare pistol electric pentru tuburile astea de silicon nu exista? Ca mi-a zis mana dreapta "stop" la un moment dat. Soata avea altceva de facut, taia cu flexul o parte din peretele de la cada.
Sa avem sporuri si zi usoara! hug

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Joi 18 Feb 2021, 7:51 am

Buna dimineata!
La tara am ceas cu citire la distanta,platesc foarte putin,chiar cat consum.Neavand canalizare oficiala,nu am alte costuri adaugate.Sora mea,la casa,in oras,are niste costuri care mi se par astronomice(de la o suta de lei in sus)La bloc,avem plata pentru consum(cat arata ceasurile),dferente de ceas(ceasul lor de la intrarea in bloc masoara altfel!si,in ceea ce ma priveste,mereu e o suma mai mare decat consumul individual),apa pluviala (platita lunar,ca ploua,ca nu ploua),canalizare(ei considera ca atat cat iei de la robinet,atat ii dai drumul si la canal).Dar nu sunt singurii care-si bat joc de oameni;gazul il platesc la cea mai buna calitate,insa astept minute bune sa se incalzeasca un ibric mic pentru cafea.Daca veni vorba de cafea,sa ne incepem ziua cu ea:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sa aveti o zi asa cum v-o doriti! prietenie

Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica Vin 19 Feb 2021, 6:38 am

Buna dimineata.
Dorulet, multumim.
Sanatosi sa fim sa putem plati toate facturile.
Vlad-mom, cu conducta de apa individual, pana la etajul 10 nu am auzit, si cam grea realizarea. Sunt curioasa daca vei reusi.
Lipesti polistirenul cu silicon? Am inteles ca se lipeste mai bine cu spuma pentru polistiren. Bine tubul la fel ar trebui sa il folosesti tot cu pistol manual.
O zi linistita va doresc.
coffee
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 19 Feb 2021, 6:54 am

Neata!
Rodica, da, cu o chestie speciala pentru polistiren, ieri insa a pierdut soata pe drum tubul nou, asa ca am continuat cu silicon sanitar (nu-l topeste, lipeste bine). De fapt placile de polistiren le-am intepenit intr-un cadru de lemn(cu aceeasi grosime ca a polistirenului), le-am taiat destul de bine incat stateau fara lipire, am sigilat marginile. O sa fie o aventura sa marchez placile de lambriu pentru debitare, nu e un dreptunghi peretele asta fals, placile sunt lungi, 3m... Trebuie sa masor la fiecare placa, insa la poloboc nici podeaua si nici grinda nu-s perfect orizontale si nici peretele nu e perfect vertical.
Ia sa incerc sa pun o poza de pe telefon.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sa avem sporuri!

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica Sam 20 Feb 2021, 6:51 am

Buna dimineata.
Ai avut ceva de masurat. dar o sa arate bine cand va fi gata. Cu ce vei da peste polistiren, o sa puneti si plasa?

Plec imediat si eu la tara trebuie sa vina instalatorul, s-a refacut.  Dar ploua si parca nu am eu chef  Sad.

Va doresc un sfarsit de saptamana linistit, cu spor la treaba.
coffee
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Sam 20 Feb 2021, 8:07 am

Buna dimineata!
Ploaie si lapovita e si la mine,dar gasim noi cumva si chef de lucru.O zi excelenta pentru toata lumea! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 20 Feb 2021, 8:08 am

Neata.
Rodica, planul este sa punem direct lambriu pvc, singurul scop al peretelui este sa nu lase mirosurile sa treaca in cealalta parte. Initial ne gandisem la un perete din bca de 10 placat cu lambriu pvc, dar asta e o modificare care trebuie inscrisa in hartii. Tata ne-a dat ideea de perete usor.
Ieri eu cu flacaul am montat ceva corpuri de mobila, soatei nu i-a placut sistemul de suspendare (doar o tablita pe dos), a ramas sa cumpere separat accesoriile de suspendare si sa incercam azi sa le punem pe pereti. A desprins in totalitate si cada.
Sporuri si zi usoara!

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ema Dum 21 Feb 2021, 4:46 pm

Salutare!
Abia acum reusesc sa citesc putin din postarile de ieri si alaltaieri.
Dorulet, cred ca se regasesc toti cei cu case la oras in ceea ce spui. Suntem buni doar de plata si fara dreptul de a beneficia de calitatea serviciilor.
Vlad mom, sunteti tari! Spor in continuare. Nu era posibil sa faceti peretele acela din panou osb? Intreb pt ca pe la vecinii mei am vazut ca il folosesc la asemenea pereti. Ba chiar pun sub parchet. Nu ma pricep.
Rodica, iese bine? Spor sa fie si la voi!
O zi buna in continuare!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 13 din 14 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB