Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 EmptyAstazi la 1:25 pm Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 EmptyAstazi la 1:23 pm Scris de vlad_mom

» Fotografia, intre hobby si arta
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 EmptyMar 27 Iul 2021, 10:02 am Scris de Dorulet

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 EmptyLun 26 Iul 2021, 8:26 am Scris de LRodica

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 EmptyDum 25 Iul 2021, 12:17 pm Scris de Dorulet

» Sarbatoritii zilei!!! XI
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 EmptyJoi 22 Iul 2021, 12:43 pm Scris de ema

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 EmptyMar 20 Iul 2021, 10:04 am Scris de diada

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 EmptyMar 20 Iul 2021, 8:52 am Scris de Dorulet

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 EmptyMar 20 Iul 2021, 8:15 am Scris de LRodica

» Gradina cu legume (7)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 EmptyLun 19 Iul 2021, 6:09 am Scris de piciul

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 EmptyLun 19 Iul 2021, 6:03 am Scris de piciul

» Sensul de transport al materialului a devenit invers.
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 EmptyMar 13 Iul 2021, 9:45 am Scris de diada

» ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 EmptySam 10 Iul 2021, 11:14 am Scris de vlad_mom

» Rochii,sarafane-XXIII
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 EmptyJoi 08 Iul 2021, 12:58 pm Scris de michelinebeaulieu

» Jucarii homemade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 EmptyJoi 08 Iul 2021, 10:57 am Scris de vlad_mom

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 EmptyLun 05 Iul 2021, 7:10 am Scris de LRodica

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 EmptyDum 04 Iul 2021, 9:32 pm Scris de Michelle88

» Scheme goblen - folclor
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 EmptyDum 04 Iul 2021, 8:00 am Scris de Dorulet

» Ce melodie asculti acum !-5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 EmptyJoi 24 Iun 2021, 6:46 pm Scris de michelinebeaulieu

» Costume carnaval (VI)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 EmptyJoi 24 Iun 2021, 6:20 pm Scris de michelinebeaulieu

Ne bem cafeaua împreuna (44)

+20
mihulmic
Marchioness
Giorgi
Greteledelweiss
mlizeta
Dionisia
greieras
rodishor
White_Raven
raluk0182
Admina
ema
LRodica
letho
MagdaMarin
Gabica
diada
vlad_mom
Dorulet
piciul
24 participanți

Pagina 25 din 29 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Vin 25 Iun 2021, 7:32 am

Neața. Azi iar m-am trezit pusă pe treabă la 5:30. Am ieșit repede în parc la poarta și am jumulit buruienile. Sa nu apuce soarele sa se ridice. Și așa ma luat puțin transpirațiile. La 7 am terminat. Mai târziu adun visinile și le fac gem. Acum merg sa beau cafeaua în parc cu băieții și după treabă. Sa tot muncești toată ziua.
Michelle88
Michelle88
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 288
Varsta : 33
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Sam 26 Iun 2021, 6:05 am

Buna dimineata!
Dupa furtuna de azi-noapte,se arata din nou soarele intr-o dimineata racoroasa(16 grade).Vremea ne incearca in feluri noi,nemaitraite pe la noi.
Sa fie o zi linistita! prietenie [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4218
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

ionela07 și michelinebeaulieu apreciază acest mesaj

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Lun 28 Iun 2021, 6:49 am

Buna dimineata!
Incepem o noua saptamana,va incepe o noua luna,pe care speram sa le trecem cu bine,cu sanatate,zambete si spor in ceea ce vrem sa facem!Mai intai cafeaua,apoi treburile:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Succes bacalaureatilor!
Sa aveti spor si o zi excelenta! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica Lun 28 Iun 2021, 6:55 am

Buna dimineata.
Multumim Dorulet.
Cei ce sustin bacalaureatul cred ca au avut un an greu.
Succes.

Va doresc o zi linistita.
coffee
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2983
Varsta : 53
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 28 Iun 2021, 9:43 am

Neața ...la cafea...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 4082
Varsta : 43
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

anatrif apreciază acest mesaj

Sus In jos

Mesaj Scris de ema Lun 28 Iun 2021, 11:20 am

Buna dimineata!
Vlad mom, sa-ti traiasca bebelusul. Face obraznicii? Gasise mama unul mic de tot urcat intr-o tuia de niste caini. L-a dat jos, l-a adus acasa, i-a dat lapte cu o seringa, a adormit si dupa ce s- trezit s-a suit pe perdea tocmai sus aproape de tavan. Sa zgaibara pe unde putea. Cand il vedea pe tata, se suia pe el pana pe umar. Motanul meu se temea de el. Pandea dupa usa de la bucatarie. Daca cel mic era pe acolo, renunta sa mai intre. Apoi l-au dat cuiva care vroia o pisica. Ei aveau deja cainele si le era suficient (mai ales ca tata nu iubeste matzele - o chestie din copilarie despre care nu vrea sa vorbeasca).
Azi 15 grade. Am avut si inca mai avem avertizare de furtuna. Sunt o multime de copaci dezradacinati prin imprejurimi.
Va doresc o zi cu spor pe la ce vreti sa faceti.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2796
Varsta : 50
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 28 Iun 2021, 2:23 pm

Obraznicii nu, ca nici nu prea are ce.... am doar perdea de dus la cada si draperie de catifea la debara (intra pe sub ea daca e interesat de masina de spalat), la geamuri nu am perdele. Il apuca asa cate o pasa de nebunie in care e hiperactiv, alearga, sare, ne ataca.... rade Incercam cand e asa sa folosim multimea de jucarii cumparate si facute, sa nu-l lasam sa ne foloseasca mainile sau picioarele pe post de jucarii. Se pune ca obraznicie ca a scos capacelele ornamentale care acopereau capul suruburilor de la usa de termopan? Smile
Am fost in weekend la Mangalia, primul drum cu masina de 3 ore jumate... Ma inarmasem si cu pad-uri absorbante, si cu ladita cu capac cu nisip, si cu castron pliabil pentru apa... In prima faza era in cusca (in care a fost de 3 ori la veterinar), a inceput sa miorlaie, i-am dat drumul prin masina si cauta ceva...nu stiu ce, probabil o iesire, dar pentru ca tot miorlaia l-am pus inapoi in cusca si pana la urma a dormit restul de 3 ore. Acasa i-a placut din prima, mai ales holul foarte lung. A trebuit duminica sa trecem pe la mama la curte inainte sa plecam, am facut o improvizatie de ham si lesa (hamul din partea de gamba a unei sosete)... cumparasem 2 hamuri pentru pisici din cureluse, nici unul nu e ok, iese imediat si sunt si cam rigide. A fost foarte interesant pentru el, o gramada de furnici, gaze, fluturi... Iar pe drumul de intoarcere a mieunat putin in cusca si apoi s-a culcat, s-a mai trezit cand au cerut baietii mei cate ceva de rontait, i-am dat si lui cateva rontanele de-ale lui. N-am avut nevoie pe drum nici de ladita cu nisip si nici de pad-uri.
Din mers mai adaptam....de exemplu a fost nevoie sa cautam suport de perie wc cu capac pentru ca il interesa mai mult decat era cazul, am gasit una la care nu mai are acces (se deschide singur capacul cand ridici peria din suport si se inchide cand o pun la loc).
Faza tare e ca si soatei ii e drag de el (de mine nu mai zic....bine ca nu se albeste de la atatea pupaturi rade )....si azi e ziua lui, a implinit 2 luni! wink
Normal ca eu si feciorul prezentam diverse zgarieturi pe brate si picioare, am apucat sa-i scurtez putin gherutele cand era somnoros.
hug pupi

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ema Lun 28 Iun 2021, 3:31 pm

Ne obisnuim cu ei si cand nu sunt cu noi, ne facem griji pentru ei. Iti imaginezi ca noi facem 3000 km cu el in masina. E al naibii de dificil, mai ales cand e cald si devine nervos. Nu avem cu cine sa-l lasam si chiar daca as avea cu cine, tot nu m-ar lasa inima sa-l las. Ma gandesc ca l-ar lovi (e din acela lipicios) si deja cred ca a fost masacrat in copilaria lui (e prea cuminte).
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2796
Varsta : 50
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 28 Iun 2021, 7:01 pm

Chiar ma gandeam la tine ... n-am avut decat 3 ore jumate si s-a abtinut micutul sa faca ceva, dar sa fi fost mai mult? De-aia am si luat pad-uri si ladita, ca am retinut ce ai povestit tu, in plus am facut si research pe net. Ma gandesc ca nu e tocmai placut pentru ei vibratia si zdranganeala si zgomotul masinii, ei nu adorm ca bebelusii umani ca sa le placa. Cainele meu, de exemplu, nu a dormit niciodata in masina, se urca rapid de ziceai ca e placerea vietii lui masina, dar apoi nu stia cum sa coboare mai repede Smile , si nici culcat nu voia sa stea.
Inca e mic si nebunel, somn si joaca si lupta, nu se alinta, nu cere mangaiat.

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Michelle88 Mar 29 Iun 2021, 12:18 am

Buna seara. Și eu la cafea. La 00:17. 😂. Acum am terminat de finisat o geanta. Mă îndrept ușurel la somn. Sper sa mai finisez și pe celelalte zilele acestea. Seara buna.
Michelle88
Michelle88
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica Mar 29 Iun 2021, 8:39 am

Buna dimineata.

La multi ani celor care poarta numele sfintiilor Petru si Pavel.

O zi frumoasa sa aveti.
coffee
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica Joi 01 Iul 2021, 1:31 pm

Buna ziua.
Cafeaua e bauta de mult.
Speram sa nu fie ultimul mesaj tot al meu. Sad

Va doresc zile frumoase, cu sanatate si spor la munca. Sau sa zic concediu placut?

hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de piciul Joi 01 Iul 2021, 6:11 pm

Buna sa ne fie inima!
Nu-i ultimul ci mereu primul! hug
Pe caldurile astea toata lumea cauta racoare si aer respirabil si comunicarea merge mai greu!
Gandurile sa ne fie bune si astfel energia benfica sa ne ajunga la toti!
Seara minunata in prima zi de iulie!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4740
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 02 Iul 2021, 10:31 am

Neata!
De ceva timp am descoperit ca nu mai vad bine de-aproape, se impaienjeneste imaginea, ieri am ajuns in sfarsit la oftalmolog... m-a intrebat ce lucrez si mi-a recomandat lentile progresive pentru ca nu lucrez la o distanta relativ constanta, unele obiecte sunt mici, altele mai mari, sculele sunt la distante diferite pe masa de lucru, etc... voi vedea peste 2 saptamani cand sunt gata ochelarii cat de bine voi vedea Smile
O zi cu spor! hug

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Sam 03 Iul 2021, 7:48 am

Buna dimineata!
Ploua parca la nesfarsit,cand potop,cand linistit.Macar nu bate(acum)vantul.Numai bine pentru o cafea:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sa va bucurati de un sfarsit de saptamana multumitor,cu sanatate si liniste sufleteasca! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 03 Iul 2021, 10:15 am

Neata! Dorulet, la tine ploua inca? La mine doar noaptea, atat cat sa nu mai fie canicula ziua.
Weekend fain!

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Dum 04 Iul 2021, 7:50 am

Buna dimineata!
Vlad_mom,la mine ploua si acum,a plouat si ieri mai tot timpul.Ma mir de unde vine atata apa...Bine ca macar pasarile ciripesc voioase.E momentul cafelei,apoi ma duc sa-mi iau portia de cirese si...lectura,ca altceva nu pot face:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sa va bucurati de o duminica binecuvantata! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 04 Iul 2021, 10:30 am

Neata la cafea!
Mai vrea pamantul apa, mai are unde sa intre apa?
Eu imi prind urechile cu "gradinarit" in casa. Nu va speriati, doar iarba pentru pisici si menta pisicii... Smile . Prima tava de iarba a iesit bine, s-a si ofilit, am aruncat-o, am trecut la a 2-a...si-am zis ca pun intr-un borcanel mai putin, nu toata tava ... a mucegait, mirosea urat, am repetat...ceva nu e inregula cu continutul tavitei asteia, n-au incoltit toate semintele, pare sa nu aiba particulele care retin apa ca la prima tava Sad . Menta, in schimb, am gasit seminte, am cautat pe net ce si cum (rece 12h, apa 24h, strat subtire de pamant 10zile), momentan e la stadiu de rasaduri mici, trebuie sa iau o jardiniera sa le transfer in curand.
Ieri am intrat la un china shop in cautarea unui laser pointer (pentru pisi, evident) si am gasit, in sfarsit, si ...nici nu stiu cum se numeste exact, e un suport micut, elegant pentru bordul masinii care afiseaza numarul de telefon (soata tinea in torpedou un biletel de hartie cu nr de tel). In koreea era ceva normal sa ai asa ceva, si eu am sunat de vreo 2 ori... repetam de cateva ori "car" si intelegea omul ca trebuie sa vina sa-si mute masina ca m-a blocat, am fost si sunata... Consider ca e o chestie de bun simt si respect fata de ceilalti sa ai numarul de telefon afisat, mai ales cand locurile de parcare sunt cum sunt prin orase.
Hai sa avem sporuri si o duminica frumoasa!

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Michelle88 Dum 04 Iul 2021, 9:30 pm

Buna seara. Azi iar am băut cafeaua la volan. Am făcut în obicei din asta și nu îmi place. Cafeaua înseamnă moment de relaxare... Cel puțin la mine. Și eu las Nr de telefon pe mașina de cate ori merg in București, in principal la dragon. In zona unde parchez eu, mereu este foarte foarte aglomerat. Și bucureștenii au prostul obicei sa zgârie imediat mașina cu cheia daca nu găsesc Nr de telefon.
Michelle88
Michelle88
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 05 Iul 2021, 12:47 am

Cum adică "la volan"? Al automobilului? În timp ce conduceai?!? Shocked
Chiar mă bucur, poate devine un obicei general lăsatul numărului de telefon pe bord.

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Lun 05 Iul 2021, 6:17 am

Buna dimineata!
O saptamana noua,noi sau mai vechi probleme de rezolvat,cu o zi de luni cu demaraj mai lent...pauza de cafea:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Spor la treburi,cu sanatate si voie buna! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica Lun 05 Iul 2021, 7:22 am

Buna dimineata.
Multumim Dorulet.
La noi nu a mai plouat de sambata, si atunci 10 minute si gata.
La noi cel putin, pamantul ar mai suporta apa.
Vald-mom, sa imi spui si mie cum e cu lentile progresive, si mie mi-a recomandat medicul dar mi-am facut obisnuite si imi pare rau acum, trebuie sa dau jos ochelarii pentru departare sau sa privesc peste lentile Smile .

Va doresc o zi minunata.
coffee
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 05 Iul 2021, 9:40 am

Neata!
Rodica, am testat cu ochelari temporari (cei de gata din supermarket) sa finises de pictat ciuperca...a fost ok pe la marginile geamurilor, usii, adica intr-un loc relativ fix, insa cand am trecut la bulinele de pe palarie...trebuia sa ma uit si peste ei si parca ma ametea un pic. Probabil pentru scris, cusut manual, crosetat, unde obiectul privit e la o distanta constanta sunt buni cei cu dioptrie fixa. Mama are progresivi, mi-a spus si ea, dar si tehniciana ca dureaza putin pana te obisnuiesti, trebuie sa privesti mai tot timpul prin centrul lentilei, nu cu coada ochiului, nu in sus/jos, adica trebuie miscat si capul in directia in care privesti.
Si soata mea a zis la fel, sa vedem cat de buni iti sunt si ma duc si eu. E adevarat ca-s cam scumpe lentilele, mai ales ca dioptria se schimba cam in 2 ani, cred ca depinde de fiecare.... ce fel de lucru presteaza, eu ii consider o "scula" pe care o voi folosi la tot ceea ce lucrez... rade , a 2-a dupa lampa cu brat articulat.
Ar trebui sa-mi fac curaj sa ma apuc de inventat huse pentru scaunul de birou al flacaului, si mai ales pentru cotiere... e singurul obiect din piele ecologica din casa, material incompatibil cu gherutele de pisic... Pentru spatar si sezut stiam ca trebuie, mi-a spus flacaul ca transpira, i-am legat temporar un prosop mare.
Azi e innorat, a dat si un castronel de ploaie...
Sa avem spor! hug pupi

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Michelle88 Lun 05 Iul 2021, 2:42 pm

Buna. Da la volan, merg încet și beau cafea. La pahar cu capac sa nu o vars pe mine. Azi am băut o cafea în parc, cu soacra. 😬. In timp ce, Clau se juca pe tobogane. E călduț aici, un pic mai inorat, dar zăpușeală.
Michelle88
Michelle88
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 05 Iul 2021, 6:17 pm

Ha! shot La volanul masinii doar se sofereste, dom'le! Nu se bea cafea, nu se fumeaza, nu se tasteaza pe telefon!!! Pentru toate astea trage pe dreapta... Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 25 4246 Stiu, nici pe mama n-am reusit s-o conving decat cand eram cu ea sa nu fumeze la volan... e suficienta o fractiune de secunda sa scapi din mana si sa privesti involuntar in alta parte... dar poate totusi te mai gandesti data viitoare. hug

Moderator
Moderator

feminin

diada apreciază acest mesaj

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 25 din 29 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB