Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 EmptyAstazi la 8:46 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 EmptyIeri la 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

+39
vlad_mom
fiordaliso
rodishor
odrina
raluk0182
corilex
greieras
sergiu valentin
Anca Gruian
oliv
iriclau
gaza
alinnusha92
gabriela1554
ioanadu
danabarbu2007
diada
ppisic
piciul
anc@
MihaelaT
elenaveronica
adina_lg
Butterfly_Amalia
LRodica
Dorulet
adina.adcont@gmail.com
orhapetru
ionela07
Karina33
bebelusha
dorina narita
Gabica
kabunta
Samarineanca
alessia2007
Admina
valentinadof
christinuca
43 participanți

Pagina 15 din 15 Înapoi  1 ... 9 ... 13, 14, 15

In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 22 Aug 2021, 11:09 pm

Nu cred ca vrea nimeni sa-si piarda sau sa i se accidenteze animalutul, vorbim de locuri care nu le sunt familiare, cum ar fi afara pentru cei care stau numai la interior. Lesa in general nu e pentru control, ci pentru protectia animalutului, eu asa vad lucrurile. Poti plimba pisica sau iepurele in lesa, de ce nu?, dar nu eu... cel putin acum nu consider ca ar avea nevoie sa fie plimbat pe-afara (si am si o problema cu dresajul in general... wink )...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de diada Lun 06 Iun 2022, 9:13 am

Portfard blug. Eu le fac sa le ofer cadou. Tot pentru colegele copilului.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

portfard din bumbac:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si un joc X si O

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

vlad_mom și Michelle88 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 07 Iun 2022, 9:31 pm

Super! Ai si eticheta de brand? Tare!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de diada Mier 08 Iun 2022, 9:25 am

Am si eticheta love ar fi fost si mai bine sa fie eticheta brodata. Nu recomand eticheta imprimata pe panglica satinata Se sterge in timp, la spalat. Am ales si culoarea verde, probabil trebuia negru.

Multumesc!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 08 Iun 2022, 7:39 pm

Oare pe panglica de bumbac o tine mai bine? Asta de pe fata cu handmade nu e satin, nu?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de diada Joi 09 Iun 2022, 8:14 am

Nu este satinata, pare tot un poliester mai gros, dar scrisul este din tesatura! pe spate e fond negru; unde scris sus negru pe spate este alb!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 09 Iun 2022, 9:14 am

E din tesatura scrisul. De fapt, daca stau sa ma gandesc, orice print aplicat rapid la cald se va duce cu timpul, si de pe tricouri, si de pe cani, ca tatuajele aplicate.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

diada apreciază acest mesaj

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 14 Iun 2023, 10:01 pm

2 traistute, una din blugi subtiri negri reciclati (i-au ramas mici flacaului) si o fâşie de material catifelat:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si din blugi albastri reciclati (s-au cam tocit și mi i-a donat soața):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

A trebuit sa pun capse la cele 2 buzunare aplicate pentru ca stateau cascate din cauza pozitiei traistutei pe umar.
La ambele am facut interioarele din materialul ramas de cand am facut masti, am ales sa fac buzunar cu fermoar pe cealalta față in exterior, altul cu fermoar si un buzunar mare cu 2 compartimente (sa stea telefonul bine) la interior.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

diada și Dorulet apreciază acest mesaj

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de LRodica Joi 15 Iun 2023, 8:44 pm

Faine.
Să le folosești sănătoasă.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3661
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

diada apreciază acest mesaj

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de mlizeta Sam 29 Iul 2023, 6:53 pm

Super realizare. O reciclare minunata si utila. Felicitari!
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

diada și vlad_mom apreciază acest mesaj

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 30 Iul 2023, 2:57 pm

Multam! Pe mine se pare ca ma motiveaza numai nevoia... Smile Vad o gentuta de cumparat, dar... pentru ca intotdeauna exista "dar"...nu are compartimente in interior, nu-s eficiente, nu-s ce-mi trebuie mie si apare "am nevoie sa fie asa".

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 15 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 15 Înapoi  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB