Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

+39
vlad_mom
fiordaliso
rodishor
odrina
raluk0182
corilex
greieras
sergiu valentin
Anca Gruian
oliv
iriclau
gaza
alinnusha92
gabriela1554
ioanadu
danabarbu2007
diada
ppisic
piciul
anc@
MihaelaT
elenaveronica
adina_lg
Butterfly_Amalia
LRodica
Dorulet
adina.adcont@gmail.com
orhapetru
ionela07
Karina33
bebelusha
dorina narita
Gabica
kabunta
Samarineanca
alessia2007
Admina
valentinadof
christinuca
43 participanți

Pagina 9 din 15 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Urmatorul

In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de ppisic Mar 10 Ian 2017, 12:39 pm

Multumesc pentru comentarii dragele mele! sa stiti ca mai fac si altele, nu doar posete Smile Astea le-am facut in timp, de obicei seara/noaptea si cand mai prind o zi libera. Acum sunt in concediu deci am timp din nou Smile

Cristina, cu intaritura din bumbac ma refer la intaritura tesuta, panza de bbc. Se foloseste la imbracaminte, la gulere de exemplu... e o intaritura clasica, asta sigur se gaseste si in RO Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de rodishor Joi 12 Ian 2017, 11:03 am

Sunt superbe,posetele facute de tine!
Felicitari si spor in continuare!
rodishor
rodishor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/04/2011

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de fiordaliso Vin 13 Ian 2017, 10:51 am

Sunt foarte frumoase, eu cu cea albastra cu floarea de crin m-as fandosi prin targ... hug
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de valentinadof Dum 15 Ian 2017, 12:04 pm

Ppisic,abolut superbe,felicitari! primul

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de raluk0182 Sam 04 Feb 2017, 10:13 pm

foarte frumoase posetele, ppisic!!! Ai spor nu gluma...eu nu reusesc sa ma mobilizez noaptea cand doarme prichindelul, oricat de mult mi-as dori zid zid
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 04 Mar 2017, 10:43 am

Sper ca ma incadrez aici, desi este o poseta reciclata in totalitate:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Interiorul (cu tot cu buzunarul cu fermuar de pe spate) este recuperat de la o poseta din inlocuitor care s-a macinat, dar pentru ca era foarte util compartimentat nu m-am indurat sa-l arunc, iar exteriorul l-am facut din 1,5 pantaloni blugi ( adica mi-a mai trebuit 1 crac de la alt pantalon pentru toarta), elementele de reglaj toarta si decor metalic sint tot recuperate.
Am facut-o pentru mama pentru ca stiam ca ar vrea o poseta textila, eventual din blugi.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de LRodica Sam 04 Mar 2017, 6:09 pm

Sa o poarte sanatoasa. E faina. Flowers
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3643
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 05 Mar 2017, 10:34 am

Multam mult!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Samarineanca Dum 05 Mar 2017, 8:45 pm

E foarte draguta, vlad_mom!
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de ema Lun 06 Mar 2017, 3:43 pm

Imi place mult mai ales ca e din material de blugi. Bravo!
PS Mi-ai dat o idee pt interiorul unei posete cumparate si care are doar un compartiment.Multumesc.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 06 Mar 2017, 3:54 pm

Multam! De-asta impartasim pe forum, nu? hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de diada Sam 11 Mar 2017, 3:26 pm

Super gentuta Vlad_mom!!!!

Eu am reusit sa fac un toc pentru ochelari de soare!!! desi este o zi foarte mohorata si eu ma simt foarte mohorata... o sa va povestesc intr-o zi, poate...

Ma bucur ca de un an nu mai port ochelari de vedere, nu mai am nevoie. Si ii iubesc pe cei de soare!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

tutorialul il gasiti AICI link

Spor maxim fetelor!!! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Samarineanca Sam 11 Mar 2017, 6:14 pm

Foarte frumos!! Multumim pentru informatia privind tutorialul.
Trebuie sa imi fac si eu! Din pacate, pentru ochelari de vedere inca, tare mi-ar placea si mie sa scap de ei, dar mi-e ca atunci cand voi scapa de miopie o sa apara prezbitismul, asa ca pot sa fac linistita tocuri de ochelari cate incap!  Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 2371796131
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 13 Mar 2017, 10:38 am

Foarte vesel! Niciodata nu mi-ar fi trecut prin cap smecheria cu jumatatea de fermoar, multam de link!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de diada Mier 15 Mar 2017, 7:14 pm

Da, pai de-asta v-am si aratat hug si mie mi s-a parut genial si initial m-am temut ca nu o sa mearga!!!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Gabica Joi 16 Mar 2017, 12:40 pm

Diada eu nu prea înţeleg cum e asta cu jumătatea de fermoar....
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Admina Joi 16 Mar 2017, 11:38 pm

Foarte fain tocul de ochelari, Diada! Si intr-adevar interesanta smecheria cu fermoarul...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de diada Vin 24 Mar 2017, 8:16 pm

Gabica, ai un fermoar de 50 cm, ii scoti tractorul, desfaci fermoarul, apoi cosi doar o parte a fermoarului, dupa care introduci tractorul si inchizi.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Gabica Lun 27 Mar 2017, 9:55 am

Mulţumesc Diada, super tare. O să încerc...
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de christinuca Mar 16 Mai 2017, 9:44 pm

Buna tuturor! Nu am mai fost de mult timp aici. Am mai facut si eu cateva genti, dar va trebui sa le incarc pe photobucket ca sa vi le pot arata. Incet incet m-am mai perfecționat, dar mai am multe de invatat. Am gasit intaritura pt genti pana la urma, dar nu de cea care se lipeste cu fierul de calcat. Dar ma descurc cu ce am. In scurt timp am sa-mi fac curaj sa fac un portofel Smile
Vad aici la.voi materiale atat de frumoase. De unde le achizitionati?
Haideti cu poze!!! Sa-mi mai incant ochii si sufletul.
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 18 Feb 2018, 1:57 pm

Inca o pereche de blugi care i-au ramas mici flacaului... si pe care abia daca a apucat sa-i poarte, sa treaca odata moda asta cu slim ca abia iese de-o poseta decenta! Plus interiorul de la o poseta careia i s-a farimitat pielea ecologica.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nasturii sint provizorii pina imi vine o idee mai buna, a trebuit sa acopar o capsa magnetica de la buzunar.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de piciul Lun 19 Feb 2018, 6:39 am

Poate o broderie care are capsele ochi sau pete...
Sa caut si eu blugii mai vechi buni de reciclat wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de ema Mar 20 Feb 2018, 10:55 am

vedeti daca la voi se deschide

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de LRodica Mar 20 Feb 2018, 1:45 pm

Ema la mine se deschide. Dai pe Telecharge (parca) sau pe Source si astepti un pic pana afiseaza un pdf.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3643
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de raluk0182 Mier 21 Feb 2018, 7:29 am

se deschide, ema. multumim. poate ma apuc si eu de ceva cand mai prind o zi libera.
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 15 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB