Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

+53
mdlupu
tiana
SilviaDumitrescu
ancone
dszilvike
ioana_gramaticu
MAYA
milena
Karina33
kdana
alexia
elenita
chemio
mirela baniai
RalucaS
feliciagl
MihaelaT
denisia_16
Kristina
dandana
fufa021978
Monica
bibanu
ppisic
alexya
kla78
umdc
margot
livia_iri
mandita
alexandra13
roxana096
Lore Adela
Noemi
ioana soare
Laila
DANIELA.I
pisi
topocad
bluegray
ralucapaun
Adriana13
tomari
ariana
Dionisia
geany
mag_s
Camy
JuliaDarling
Clio_Ela
duchess
diada
Admina
57 participanți

Pagina 5 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de diada Joi 30 Iul 2009, 10:49 pm

Laila, sa-l stapanesti sanatoasa si la cat mai multe creatii! ura Ma bucur foarte mult ca ai rezolvat-o si cu liniara! doua dintr-o lovitura cum se zice! Felicitari taie

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Laila Vin 31 Iul 2009, 9:35 am

pupi kiss

Edit Admina: Laila, te rog sa nu mai postezi mesaje numai din emoticoni! Si daca ultimul mesaj este tot postat de tine si nu au trecut 24 de ore de la el, foloseste functia Edit.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

proba de lucru:)
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Intrebare

Mesaj Scris de alexandra13 Sam 08 Aug 2009, 11:31 pm

Buna fetelor !

In primul rand vreau sa va spun ca citesc conversatiile voastre de pe forum de cateva zile si am aflat o gramada de lucruri noi care ma interesau si sunt foarte fericita ca v-am gasit ! Merci Problema mea legata de topic..adica de masina de surfilat este ca nu stiu pe care sa o aleg ... Brother 3034D sau Singer 14 SH 754 ? Nu am avut nici o masina de surfilat pana acum si nici nu stiu sa folosesc una... dar s-a ivit ocazia ..acum si vreau sa-mi cumpar una pana mai am resursele financiare necesare wink Deci v-as fi super recunoscatoare daca m-ati putea ajuta sa ma hotarasc Smile eu m-am gandit la cele doua pentru ca mi s-au parut bune si se incadreaza in buget..dar nu sunt sigura..deci daca aveti alte sugestii... le astept ! kiss Multumesc !
avatar
alexandra13
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 01/08/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de pisi Dum 09 Aug 2009, 8:20 pm

buna,m-am hotarat sa-mi iau si eu o noua masina de surfilat.As dori sa-mi ziceti care va pricepeti mai bine care din aceste doua modele sa aleg: brother 3034D si brother 1034D .Precizez ca vreau sa coase orice material fara sa mai am probleme.
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Admina Dum 09 Aug 2009, 10:21 pm

alexandra13 a scris:Buna fetelor !

In primul rand vreau sa va spun ca citesc conversatiile voastre de pe forum de cateva zile si am aflat o gramada de lucruri noi care ma interesau si sunt foarte fericita ca v-am gasit ! Merci Problema mea legata de topic..adica de masina de surfilat este ca nu stiu pe care sa o aleg ... Brother 3034D sau Singer 14 SH 754 ? Nu am avut nici o masina de surfilat pana acum si nici nu stiu sa folosesc una... dar s-a ivit ocazia ..acum si vreau sa-mi cumpar una pana mai am resursele financiare necesare wink Deci v-as fi super recunoscatoare daca m-ati putea ajuta sa ma hotarasc Smile eu m-am gandit la cele doua pentru ca mi s-au parut bune si se incadreaza in buget..dar nu sunt sigura..deci daca aveti alte sugestii... le astept ! kiss Multumesc !
Alexandra, la ce pret este Singerul? Din cate am citit, par foarte apropiate, in caracteristici.
Brother 3034D si Singer 14 SH 754
Trebuie sa decizi in functie de preturi, accesorii optionale, garantie, service si chiar relatia cu dealerii si instructajul. Suna-i sau scrie-le mail si afla detalii suplimentare, apoi daca poti merge sa le vezi e perfect, daca nu, decizi in functie de pret si detalii. Stiu ca Ela are un 3034D si era foarte multumita de el si cred ca Noemi a luat uberdeck de la Brother. Eu am vazut ce usor se foloseste acest overlock (la schimbarea pentru cusatura surje) si m-a uimit.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Problema noua...

Mesaj Scris de alexandra13 Joi 13 Aug 2009, 1:10 am

Multumesc mult pentru raspuns.. dar m-am razgandit din nou cred o sa-mi cumpar totusi o masina de cusut mai buna .. deocamdata am doar o masina de cusut industriala Smile si dupa ce m-am tot uitat la discutiile voastre si pe net...bineinteles ca mi s-a pus pata fix pe Brother PC420 Project Runway Limited Edition... love care nu pot nicicum sa o comand in Romania Sad si are acelasi pret ca si Brother 3034D ... cel putin pe siteurile de dincolo..asa are pretul , in Romania probabil daca ar exista ar fi dublu. M-am gandit ca o sa-mi fie mult mai folositoare..deocamdata... Oricum, acum am trimis mail la Brother Romania sa vad daca o au sau daca o pot achizitiona.. Pe siteul Amazon era la 470 $ ...dar nu trimit in Romania decat carti si dvduri Sad
Stiti cumva vreo solutie ? Sad
avatar
alexandra13
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 01/08/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de pisi Joi 13 Aug 2009, 9:03 am

Nu prea te inteleg,e vorba de doua masini diferite care fac lucruri diferite,cum poti renunta la un triploc pt. un o liniara?tu de care ai nevoie?Smile
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Admina Joi 13 Aug 2009, 9:40 am

Asa zic si eu Brother 3034D este un overlock. Suspect Dar privitor la intrebarea ta, la aproximativ 1500lei (cat ar veni Brother PC420, desi se adauga taxa de expeditie, tva si posibil si taxa vamala de 10%-trebuie interesat la vama), nu poti sa iei decat INNOV-IS 30, care este mult sub cea la care visezi. Daca nu ai cunostinte care sa ti-o poata comanda si apoi trimite in tara, fara alte taxe (desi cred ca tot e tva-ul de plata), poti incerca sa cauti acest model pe site-urile din Gemania sau alte tari din Uniune, ca sa nu mai platesti tva-ul si nici atatea taxe de transport. Ar mai fi Innovis-IS 900 combo de cusut si brodat, doar ca e peste 1000 dolari....

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Dizzy

Mesaj Scris de alexandra13 Vin 14 Aug 2009, 5:14 am

Nu am fost prea coerenta... Smile eu am o masina de cusut industriala de care sunt relativ multumita.. daaar... de ceva timp am aceasta suma de bani.. aprox 1500 Ron , si nu sunt prea sigura ce ar fi mai important sa imi cumpar mai intai un overlock sau o masina mai buna de cusut... dupa cum observati sunt foarte confuza.... Embarassed
avatar
alexandra13
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 01/08/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Admina Vin 14 Aug 2009, 9:37 am

Acum am inteles. Eu cred ca este foarte important un triplock/overlock la casa omului pasionat de croitorie. cos Exista un model foarte ieftin care se gaseste in magazinele Metro, la vreo 200-300lei, dar este doar triplock (cu 3 fire) si nu are transport diferential (deci nu surfileaza cu usurinta materiale dificile). Urmatorul ar fi cel de la Privileg (de care are Diada si am si eu, si le iubim love ), modelul cu transport diferential, la 1000lei. Cel de la Brother este mai usor de folosit, mai bine finisat, dar costa 1600-1700lei, parca si nu dispui de suma aceasta. Eu am Privilegul de la sfarsitul lui 2007 si merge ca un tanc, prin orice material, cu ajustari minime. Deci ti-ar mai ramane 500lei pe care fie ii pui deoparte si mai stangi in plus pentru o masina de cusut mai buna, sau iei acum o masina mai ieftina, de baza. Personal as zice sa mai strangi bani pentru o liniara mai buna, cu mai multe functii si tipuri de cusaturi; cele la 500lei sunt bune, nu zic nu, dar daca ai ceva experienta la cusut, s-ar putea destul de repede, sa-ti doresti ceva mai mult de la o masina de cusut.
Ai putea sa-ti iei si o computerizata de la Brother in cei 1500lei bugetati. Ar fi o alegere buna, pentru viitor, dar daca nu ai overlock deja, e mai util sa cumperi intai unul. Este o diferenta foarte mare intre hainele nefinisate si cele surfilate, vei vedea.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de mandita Mar 25 Aug 2009, 11:36 am

Buna fetelor. Tot strang bani sa imi cumpar un triplock si cum nu ma tenteaza ceva sh, stau in dubiu intre Privileg Overlock 454D si Singer 14U544.

Singerul:
Nr. Ace: 1/2
Nr. Ate: 3/4
Modele cusaturi: 10(401,502,503, 504, 505,
surfilare cu 3 fire, 509, 514,
516).
Lungime pas: max. 4 mm.
Latime pas: max. 6,7 mm.
Transport: diferential.
Viteza: 1300 rpm.

privilegul
Lucreaza cu 1 respectiv 2 ace si 3 sau 4 fire. Program de cusut: cusatura speciala surfilata cu 4 fire (A) cu cusatura paralela dreapta, cusatura surfilata cu 3 fire (B), tiv rulat cu 3 fire (C). Lungime variabila a pasului intre 1-5 mm, latimea pasului 5,0 sau 7,0 mm. Cu transport diferential (0,7- 2,0) pentru cusaturi intinse. Lungime variabila a pasului 1- 4 mm. Forta de impungere reglata electronic.

stiti cumva care e mai fiabila pt ca sunt la acelasi pret. nu ma pricep tare dar voi care aveti stiti daca aceste masini surjet si coverlock?

va multumesc pt sfaturi!~
avatar
mandita
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Localizare : neamt
Data de inscriere : 19/07/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Triplock(overlock); totul despre surfilare

Mesaj Scris de DANIELA.I Mar 25 Aug 2009, 3:07 pm

Mandita ,ca si cunoscatoare a masinilor ,te sfatuiesc sa-ti iei Privilegul,este in primul rand mai de calitate.iti vor spune si fetele acelasi lucru ca si mine.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de livia_iri Lun 31 Aug 2009, 1:20 pm

as vrea sa-mi cumpar si eu un triplock , dar nu stiu ce sa aleg; in primul rand as vrea sa pot sa surfilez voal si matase. iti puteti recomanda ceva pana in 1000Ron?
am o masina de cusut 4210 Inspiration Singer primita cadou de la mama, dar pentru a surfila am nevoie de altceva
admina, am inteles ca ai privileg 454D de care esti multumita, dar esti incantata si de Brother 3034D. care eate diferenta intre ele? fac cusaturi diferite?nu ma pricep si nu stiu ce sa aleg
va multumesc anticipat pt raspuns
livia_iri
livia_iri
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de margot Mier 02 Sept 2009, 11:10 am

Iata aici un triplock care se incadreaza in buget!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Face niste margini perfecte (surfileaza si taie). Daca te referi la surfilatul acela marunt de la voal (marginile ondulate de la terminatii) cred ca le poti realiza si cu masinuta pe care o ai, cu un zig-zag mai marunt!
avatar
margot
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : margareta
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Noemi Mier 02 Sept 2009, 7:13 pm

Da, papuselele mele, uitati aici comoara mea pe care o iubesc asa mult.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Draguta nu?
Ma duc acum sa o mai zapacesc putin
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de livia_iri Mier 02 Sept 2009, 9:55 pm

buna. mi-am luat un brother 3034D.. inca nu l-am probat, dar sper sa fiu multumita de el wink
livia_iri
livia_iri
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de margot Joi 03 Sept 2009, 7:35 am

Sa-l stapanesti sanatoasa si muuuuult spor la lucru!
avatar
margot
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : margareta
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de umdc Vin 04 Sept 2009, 4:02 pm

salut!

Am aici un triplock care, personal, imi place foarte mult: SOONTEX 700D [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Nu stiu exact daca in Romania ve-ti gasi asa ceva. Este puternic, dezvolta o viteza destul de mare. Ma folosesc de el anume atunci, cind imi fac o haina contra cronometru. Am incredere in el si-i foarte usor sa lucrezi la tensionarea firelor. Mai ales, se descurca perfect la tivul rulat!
umdc
umdc
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Republica Moldova
Data de inscriere : 14/08/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de kla78 Vin 04 Sept 2009, 6:32 pm

buna,UMDC stii cumva pretul la triplock-ul ce l-ai postat??

nu stiu ce triplock sa-mi iau,am limita de bani(adica mi-a dat sotul liber pana la 200€)si nu gasesc la pretul asta,am vazut ca si cel de pe quelle s-a scumpit asa ca raman cu dorinta,daca stiti voi de unde as putea lua unul care sa se incadreze in bugetul meu va rog sa-mi spuneti.
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de umdc Vin 04 Sept 2009, 6:54 pm

Ai putea gasi ceva la noi in suma aceasta, dar vezi ca suntem din R.Moldova! Ar trebui sa vezi cit te costa vama.
Iti dau ceva preturi
DF 854 [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] la noi costa 312 $

DF14U 554 va sosi in curind (1-2 saptamini) si va costa cam 200 euro

Preferatul meu SOONTEX 700D [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] costa 360 $

Mai sunt si ceva lucruri ieftine de la 60 $ pina la 85 $ - iata-le [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] dar cu ele te-as sfatui sa nu te complici
umdc
umdc
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Republica Moldova
Data de inscriere : 14/08/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de kla78 Sam 05 Sept 2009, 12:21 am

multumesc de raspus,mi se pare ok cea la 200 dar nu stiu cum as putea face sa ajunga la mine, zid ciudat este faptul ca singer in alte tari are produse mult mai ieftine fata de singer spania,aici la ei cel mai ieftin triplock costa 440€,chiar nu inteleg de ce,dar na asta este,nu stii daca nu cumva pot comanda pe net si sa-l trimita cel putin in romania?
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de alexya Sam 05 Sept 2009, 11:50 am

Dar despre acesta ce parere aveti?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Costa am inteles in jur de 700 $.
Merita acesti bani? Firma e ok?
Sau e mai bine sa cumperi separat un uber si un triplock? gen cele de mai jos?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
si
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Stiti alte modele/firme care ar fi mai ieftine si sa imbine cele doua functii?
Ma gandesc sa achizitionez in viitor o astfel de masina si as vrea sa nu platesc foarte mult.
Cele de la Brother mi se par ff scumpe.
avatar
alexya
helper
helper

Numarul mesajelor : 27
Localizare : Romania
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Laila Sam 05 Sept 2009, 12:03 pm

umdc, lucrezi la firma care comercializeaza produsele astea?
cum de preturile sunt in usd?
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de umdc Sam 05 Sept 2009, 4:26 pm

Laila, sunt reprezentant SINGER in R.Moldova, cred ca se si vede dupa avatara. Am hotarit sa ma includ in discutii pentru ca uneori simteam nevoia de a veni cu un raspuns, doar atit. Avem un show-room frumos in Chisinau si clienti ce ne apreciaza. Sunt niste preturi pe care le-am dat in $ ca sa puteti face o comparatie, daca era sa va dau in leii nostri, nu stiu daca intelegeati ceva.

Alexia, masina combinata coverlock DF 857 iti da o facilitate - ve-i face o cusatura in lant si o cusatura de prelucrare a marginii tesaturii concomitent. Daca te vei uita pe confectiile in stil clasic- sacouri la mineci, pantaloni; la blugi cusatura dintre picioare s.a. - o vei gasi neaparat. Altfel, avind doua masini, va trebui mai intii sa asamblezi confectia cu cusatura in lant (aceasta cusatura confera o elasticitate confectiei - uitati-va la briie de la costumele sportive) si apoi sa treci la triplock pentru prelucrare. Iti ia timp si nu-ti ofera precizie. De asta este binevenit coverlock-ul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Uite, iti las aici un filmulet cu cusatura de care scriu. Este un exemplu pe o masina industriala SINGER, diferenta este ca coverlockul DF 857 este o masina de uz casnic, nu dezvolta o asemenea viteza, dar calitatea cusaturii ne se deosebeste.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

sau te uite pe filmuletul de aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
acolo vezi si poze cu cusatura respectiva
umdc
umdc
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Republica Moldova
Data de inscriere : 14/08/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Laila Sam 05 Sept 2009, 5:30 pm

Sorry, de obicei nu ma uit la avatare wink Mi se parea ca nu vorbesti ca cineva pasionat de lucrul de mana, ci ca un agent de vanzari. Sfatul cuiva care stie despre ce vorbeste, e oricand binevenit. Cred ca sunt fete amatoare de Singer pe forum, e o masina despre care nu am auzit nimic rau. Bunica mea avea pe vremea copilariei mele de mult apuse una, si facea numai minunatii cu ea.
Oricum, eu sunt fan al produselor americane , din toate punctele de vedere si din toate domeniile.
Spor la vanzare !
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 5 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB