Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

+55
elenaveronica
dana.petrescu@yahoo.com
adii
Admina
Andante
loremunteanu
Ladia
arielas
Adela Ispas
Irinax3m
barbin
bimbo
corina armasu
clodi
Panea Laura
tomari
maravela lucia florina
emmancita
decusut.ro
trasorv
Buburuza
ggeorgiana
Flora-handmade
masini.cusut.croit
danavarzaru
ancuta_ancuta
despina13cucli
Greteledelweiss
amnro
Steluzza
Karina33
rosita
diada
fulguta28
scoobbyy
aurishta
core_elena
Zadina
carmensz
otilia gergely
gobelin
CarmenClaudia
MihaelaT
monicaamza
ANCA ECATERINA
unique mode
nicole24
croitorash
julia79
PAULA CONSTANTIN
valentinadof
Butterfly_Amalia
Lia33
orhapetru
MagdaMarin
59 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de Ladia Vin 20 Dec 2013, 8:33 am

Multumesc mult, Magda, e foarte simplu asa Merci 
La cutite ai avut nevoie de intretinere? Ca am citit ca e bine sa nu le folosesti prea mult ca se tocesc si trebuie slefuite sau schimbate.
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de carmensz Vin 20 Dec 2013, 10:44 am

Cum sa nu le folosesti prea mult? Pai de aia am cumparat masina de surfilat Smile Eu din contra, am auzit ca sunt foarte rezistente si ca nu ai treaba ani de zile cu cutitul.
carmensz
carmensz
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 28/05/2012

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de gobelin Vin 20 Dec 2013, 4:33 pm

Am o problemă și vă rog să mă ajutați: ”blugii” pe care-i primesc la scurtat sunt de cele mai multe ori cam elastici. La mașina de surfilat (de la Lidl) nu reuşesc să-i surfilez corect (cusătura să fie frumoasă, fără ochiuri în afară) decât dacă folosesc setările 3-3-8-8 sau chiar 3-3-9-9. E normal?
gobelin
gobelin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Timis
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de Admina Vin 20 Dec 2013, 6:10 pm

Nu mi se pare ok, cred ca e prea tensionata ata pentru firele de la graifere. Adica eu am acum cred ca 3 pe linie (sau 3-3-4-4), la toate firele, dar am surfilat jerseuri si tricoturi. Oricum, nici la stofa sau jeans nu tin minte sa fi ajuns vreodata spre 8-9. Eventual mai jos de 3-4 pentru atele de la graifere (ultimele din dreapta), cand pun ata de surfilat.
Poate e ceva dereglat? La tricoturi ce setari pui?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de gobelin Vin 20 Dec 2013, 6:13 pm

Nu am surfilat decât blugi până acum... La perechea de azi, cei elastici, am obţinut o cusătură corectă cu setările 4,5 + 4,5 + 7 + 7. Nici aşa nu e în regulă?
gobelin
gobelin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Timis
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 20 Dec 2013, 7:42 pm

Dar tivul la blugi se face indoind de 2 ori materialul si nu e necesar surfilarea lui. wink Nu te mai chinui.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de gobelin Vin 20 Dec 2013, 9:27 pm

Știu ce spui, MagdaMarin, însă îndoirea o faci cînd ai de unde să îndoi, și cînd nu vrei să păstrezi tivul original...

O pensetă lungă și bună de unde vă cumpărați? A mea s-a stricat/de fapt a venit din fabricație știrbă...
gobelin
gobelin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Timis
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 20 Dec 2013, 9:57 pm

Atunci daca tu pastrezi tivul original sa ai pregatita o bucata de blug pentru reglajul masinii,pleci de la setarile minime ,masina mea se regleaza foarte usor pentru majoritatea tesaturilor.E pfaff by element.
Incearca la o mercerie sa gasesti penseta.
Eu am una 13 ani gasita pe una din masinile din fabrica unde lucram la calcat,nu stiam la ce se foloseste atunci dar acum e tare utila. wink 

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de Ladia Lun 23 Dec 2013, 8:25 pm

Carmenz, multumesc de raspuns, e bine ca nu se tocesc repede ca apoi trebuie duse si nici nu stiu pe unde.
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de orhapetru Vin 27 Dec 2013, 11:10 am

cutele se tocesc pentru ca sunt folosite  wink  dar se pot ascutii fara nici o problema. de obicei se uzeaza cel superior pentru ca el taie materialul prin forfecare si este mobil, fata de cutitul inferior care este fixat pe masina.
sunt multe modele de cutite pentru masina de surfilat, dar se regasesc 2 modele mai des intalnite ( ma refer la cutitul superior ) :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sau

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cutitul inferior este destul de standardizat si seama la multe modele de masini :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cutitele se pot rectifica manual cu o piatra fina indiana, iar daca sunt prea uzate se pot ascuti la polizor. eu am masina de surfilat de 1 an si le-am acutit de 2 ori pana acum....uzura lor se vede pe material si se aude cand il taie.
 cos
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de aurishta Sam 28 Dec 2013, 6:25 pm

Am nevoie sa schimb o mica piesa (nu stiu cum se numeste Embarassed , dar pun o poza) care imi provoaca numai probleme.Seamana cu o furca si este prinsa cu un surubel pe interiorul placutei. In imagine apare langa placuta.  Are cineva idee ce piesa este asta, ca sa stiu ce sa caut? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de orhapetru Sam 28 Dec 2013, 8:23 pm

toata piesa se numeste placa de ac si dar nu cred ca se gaseste separat. ce probleme ai cu ea, s-a rupt ? e aceeasi masina la care s-a rupt maieza superioara?
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de Ladia Sam 28 Dec 2013, 8:33 pm

Orphaetru, multumim pentru explicatie. Piatra fina indiana pentru ascutirea cutitelor se gaseste de cumparat? Daca da unde si cu cat?
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de aurishta Sam 28 Dec 2013, 9:03 pm

orhapetru a scris:toata piesa se numeste placa de ac si dar nu cred ca se gaseste separat. ce probleme ai cu ea, s-a rupt ? e aceeasi masina la care s-a rupt maieza superioara?
Da, este aceeasi, de aceea s-a si rupt maieza....se slabeste surubelul in mers, piesa se deplaseaza lateral si rupe tot ce prinde. Ultima oara s-a indoit urat de tot, am indreptat-o cu un cleste, dar a fost doar o solutie de moment....Unde au lovit-o acele sau mai-stiu-eu-ce  zid  s-a ciobit, are grad si agata atele. Am mai pilit-o, am mai "descantat-o"  Neutral , dar este evident ca trebuie schimbata. Si ma gandesc si la o solutie pentru a tine surubelul ala strans pe viitor  Rolling Eyes nu-mi dau seama daca are nevoie de putina lejeritate sau trebuie sa stea fixa  Rolling Eyes 
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de orhapetru Sam 28 Dec 2013, 9:58 pm

ladia
piatra indiana ( sau belgiana ) pentru ascutit cutite
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
sau
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sa aibe granulatia fina 600. 800. 1000 si se poate folosi cand se rectifica cutitele, adica cand nu sunt asa se uzate, daca uzura este mare se recomanda acutirea la polizor pe piatra fina ( asta presupune un polizor si un domn/sot/meserias priceput pentru ca trebuie respecat unghiul de ascutire cel original altfel nu vor mai taia cutitele ) nu este filosofie dar e nevoie de putina indemanare Smile
----------------------------------------------------------------------
aurishta
placa de ac ai vazut ca este fixata pe masina si se prinde in suruburi, partea care s-a rupt ( si care nu stiu cum se numeste dar face parte din tot ansamblul placii de ac ) ea este fixa dar cu posibilitatea de oscilare, adica este  prinsa la un capat dar daca apesi pe ea in jos da senzatia de arcuire si rolul ei este la crearea cusaturii, o masina de cusut casnica fara material daca merge in gol eventual innoada ata si o zapaceste, masina de surfilat face cusatura si fara material, gratie placii de ac si a graifarelor si a piciorusului, daca te-ai uitia si el are 2 mici proeminente ca 2 ciocuri care agata ata cand masina face impletitura atei.
cred ca va trebui sa iei iar legatura cu cei de la service si daca au cumva o placa de ac folosita din 2 sa faca una buna sau va trebui una noua. am cautat si pe ebay si pe amazon si nu gasesc pt firma Merrylock ( ce am patit eu cu toyota ca am rupt maieza superioara si picioruse am gasit doar in Olanda, asa cred ca patesti cu masina asta.....)
cam asa arata piesa nu este chiar asta ( nu am gasit acum alta poza iar de pe saitul tiparit nu cred ca se poate comanda :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de aurishta Dum 29 Dec 2013, 2:54 pm

Multumesc, Petru, apreciez mult raspunsul  Merci Merci , sa vad ce pot rezolva bounce 
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de orhapetru Dum 29 Dec 2013, 4:02 pm

aurishta a scris:Multumesc, Petru, apreciez mult raspunsul , sa vad ce pot rezolva

defectele sau micile probleme la masinile noastre apar ca gripa si toti o patim intr-o zi rade

fir intins  cos
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de Ladia Dum 29 Dec 2013, 8:31 pm

Orhapetru, multumesc. Si scuze ca nu scrisesem corect numele. Toate bune  Smile 
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de loremunteanu Vin 10 Ian 2014, 7:13 pm

Buna seara,
Vin si eu cu o problema... Am un overlock, Privileg si aseara s-a rupt unul din acele acelea doua de pe placa de ac... Sa inteleg ca nu exista ca si piesa de schimb? As duce jucaria la un service, insa nu stiu cu cine anume ar fi compatibila. Ma puteti ajuta cu vreun sfat?
avatar
loremunteanu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de Andante Vin 10 Ian 2014, 10:54 pm

Loremunteanu, este chiar Janome-ul.Am si eu acelasi triplock si mi l-a depanat cineva de la Janome.
Andante
Andante
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 57
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 08/09/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de loremunteanu Sam 11 Ian 2014, 8:31 am

Andante, ai gasit Janome in Romania? Poti sa-mi dai un contact?
avatar
loremunteanu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de Admina Sam 11 Ian 2014, 9:51 am

Poti intreba si la Brother, daca nu ma insel, Privileg avea modele de masini de cusut foarte asemanatoare cu Brother (copiate, adica wink ) si se potriveau piesele.
Pentru Janome, in Bucuresti parca e Ile trade, poti suna sa intrebi daca fac service si au piese pentru Privileg, eventual mergi cu acul acolo.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de Andante Sam 11 Ian 2014, 12:28 pm

Da Loremunteanu, are dreptate in ceea ce spune, Admina, atat in ceea ce priveste compatibilitatea dintre unele din masinile celor de la Brother cu cateva din cele de la Janome, cat si in ceea ce priveste unul din distribuitorii si ofertantii de service specializat pentru produsele Janome.
Andante
Andante
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 57
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 08/09/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de loremunteanu Sam 11 Ian 2014, 4:19 pm

Deci se potriveste si brother...
Multumesc mult pentru raspunsuri.
avatar
loremunteanu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de adii Vin 17 Ian 2014, 12:08 pm

Vreau sa imi iau o masina de surfilat industriala pt ami face haine pe gustul meu (treninguri, pijamale, pantaloni etc) si am gasit masini de surfilat si masini de surfilat de tip surje (picotat) am inteles ornamental si nu inteleg care e diferenta?[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
adii
adii
helper
helper

Numarul mesajelor : 97
Localizare : Lugoj
Data de inscriere : 11/01/2014

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB