Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

+94
eriliana
LOREDANA39
violetas
obanceacristina
virginia
veronica.l
kla78
Kristina
Celya_f40
valentinadof
victoria2006
Carmencyta
gabi1972
da-mely
onyk
iuliana72
DANY3LA
alessia2007
sunflowers
victoriacus
fizicuta
arianalaura
geo
elluta
Giobsy
aligabriela
Ana Maria
Rimmelle
tomari
Trandafir-rosu
canadianca50
kitty_1973
aida5891
anielle
marina40
mishou
mihamihaela
flori balteanu
sergiu valentin
chivucris
andreeatricoteaza
crina68
irinadcg
MihaelaT
anaid27
monicris
smihaelaviorica
zarina28
Cristache
laurin
Dorulet
symos
mihaelavama
myky7robc
letho
carmenco
dorinamisov
emmancita
cld
anc@
clara birau
pufoi
georgeta.prnic
annamarya
Eva
dadina
dienutzababy
cozma felicia
samo99ro
tinap
LORIMAR
anamaria79"
gabyd
culea mirela
rivka
cristinamihaela
Serban Valentina
kmn
europolis
ivanoiuadela9
romaya
mari01
danniela
SilviaDumitrescu
firicel
Angelica18
munteanu otilia
roxx
anasia
GinaP
gretty
marya222006
ALICET
galben emilia maria
98 participanți

Pagina 27 din 30 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de kla78 Joi 01 Noi 2012, 11:29 am

buna fetelor,am vazut acum ceva timp o caciulita de baietei ca o minge ,parca era facuta din hexagoane daca bine imi amintesc ,as vrea sa rog daca aveti vreuna diagrama sa mi-o dati ,nici nhu mai stiu exact unde am vazut-o dar tare mult as vrea sa o fac baietelului meu.va rog frumos.
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty caciula baietel stil mingie

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 01 Noi 2012, 11:36 am

kla uite
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de kla78 Joi 01 Noi 2012, 11:56 am

mii de multumiriiiii Merci

oare trebuie asamblat in timp ce fac sau la final?


Ultima editare efectuata de catre kla78 in Joi 01 Noi 2012, 12:03 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 01 Noi 2012, 12:24 pm

cum iti vine mai usor wink In poza pare asamblat la urma cu ata in contrast sa reproduca cat mai aproape mingia

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de kla78 Joi 01 Noi 2012, 12:28 pm

ok,sper sa ma apuc azi de ea!multumesc inca o data.
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de romaya Joi 01 Noi 2012, 1:47 pm

virginia a scris:Hop si yo cu o bluza la care tot holbez ochii de vreo cateva zile. Nu ma dumiresc nici in ruptul capului care ar fi ideea de baza. Am tot cautat o diagrama, dar n-am gasit nimic. Intre noi fie vorba - fara diagrama sunt in ceata.
Are cineva vreo diagrama????

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pupici kiss

Ceva asemanator ,poate te ajuta ca idee ..

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de obanceacristina Vin 02 Noi 2012, 10:12 am

Buna fetele,
Nu am mai dat de mult pe la voi.
Acum ca a venit frigul ne vom auzi mai des.
Am nevoie de ajutor!!!
Incerc sa fac caciulite fetitei mele, dar undeva gresesc. Dunga din spatele caciulitei unde incepe si se termina lucrul nu-mi iese dreapta si se vede aiurea.
Ajutati-ma va rog sa o fac cum trebuie. Ori gresesc la inceput, ori la sfarsit.
Am cautat tutoriale pe youtube, dar nu reusesc sa scriu in engleza ceea ce imi doresc si gasesc cam greu.
Please help!
Multumesc!
obanceacristina
obanceacristina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 44
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 11/12/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de kla78 Vin 02 Noi 2012, 12:19 pm

cand m-am apucat de crosetat caciulite la fel mi se intampla si mie si asta pt. ca nu faceam ultimul piciorus unde trebuia,(trebuie sa faci ultimul piciorus exact langa cele 2-3 ochiuri de lant de ridicare(hmmm oare intelegi?)


INTREBARE pt fetele pricepute:la cat de usoara mi s-a parut caciulita minge atat mi se pare acum de dificila,baiatului meu ii este scurta,largimea e buna exact cum e in diagrama dar nu-i ajunge nici pana la urechi,oare cum o lungesc?mai fac cateva cerculete de jur-imprejur?sau cum?in caz ca vreau sa fac una mai micuta cum se modifica diagrama?multumesc anticipat!
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de obanceacristina Vin 02 Noi 2012, 8:10 pm

Ok, am inteles partea de la sfarsit, dar la inceput fac si ochiul de langa cei 2-3 ochi de lant de ridicare, sau sar peste el.
Cred ca am sa incerc ambele variante sa vad ce-mi iese. Prima data incerc varianta data de tine. Merci mult!
obanceacristina
obanceacristina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 44
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 11/12/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de violetas Vin 02 Noi 2012, 8:26 pm

kla78, eu cred ca tine de grosimea firului si, implicit, de croset ca sa iasa ca la un model. Oricum, modelul mi-a atras si mie atentia mai demult, asteptam sa vedem ce ti-a iesit. Spor la lucru!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 02 Noi 2012, 9:34 pm

anaid27 a scris:Si mai am o intrebare ,dupa ce inchideti randul cate ochiuri de lant urcati in sus?
eu la vestutele postate recent am ridicat 2 ochuri si urmatorul picorus l-am lucrat din ultimul piciorus lucrat la randul precedent iar la sfarsit de cand nu am mai lucrat piciorus din ochiurile care au fost ridicate pentru inceperea randului anterior. ( nu stiu cat de explicita am fost)

kla78 a scris:
NTREBARE pt fetele pricepute:la cat de usoara mi s-a parut caciulita minge atat mi se pare acum de dificila,baiatului meu ii este scurta,largimea e buna exact cum e in diagrama dar nu-i ajunge nici pana la urechi,oare cum o lungesc?mai fac cateva cerculete de jur-imprejur?sau cum?in caz ca vreau sa fac una mai micuta cum se modifica diagrama?multumesc anticipat!
ca sa o faci mai mare ori mai adaugi un rand de motive, ori crosetezi o bentita de picioruse (eu asa mai adauga un rand de motive )Ca sa o faci mai mica..... nu stiu ce sa zic...In cazul de "mai mic" ar trebui sa fie mai mica si in largime si atunci... se strica ecuatia wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de kla78 Sam 03 Noi 2012, 10:45 am

VIOLETA de iesit a iesit ceva zic eu,mai am 5 motive de asamblat si apoi incep betita,problema este ca am incercat in diferite variante si acest model nu se poate face dupa o dimensiune fixa decat asa cum a spus Silvia,se poate face bentita mai mare,cu un rand de motive in plus nu mi-a placut cum a iesit asa ca a trebuit sa schimb firul si am pus unul mult mai gros,banuiesc ca daca as vrea sa fac una mica pt un copil de vreo 2 ani se poate face doar cu un fir mai subtire pt a iesi dimensiunea.daca o termin azi o postez.

SILVIA mersi de raspuns!
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de myky7robc Dum 04 Noi 2012, 8:06 am

kla, daca vrei sa faci una mai mica, cred ca ar trebui facute hexagoanele mai mici cu un rand, doua, nu?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 60
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de kla78 Dum 04 Noi 2012, 12:55 pm

pai hexagoanele au 2 randuri nu se pot face mai mici.
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de virginia Dum 04 Noi 2012, 4:08 pm

Daca lucrezi cu o croseta mai mica, nu ies mai mici, Kla78?
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de kla78 Dum 04 Noi 2012, 5:45 pm

ar iesi Virgi mai mica dar nu cu mult,oricum eu i-am dat de cap si am terminat caciula,imediat pun poze,am facut din fir mai gros si croseta nr.3 si asa a iesit marimea copilului.
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de LOREDANA39 Mar 06 Noi 2012, 9:48 pm

BUNA SEARA SUNT NOUA PE AICI SI DISPERATA... VA ROG SA MA AJUTATI...doresc sa fac un sal in triunghi cu nodul lui solomon sau ascuns cum am mai vazut ca se mai cheama, dar nu stiu cum se face cum se incepe cate ochiuri, tot.modelul il stiu l-am vazut pe net si-mi place f mult dar nu stiu mai mult de atat. daca sunteti dragute sa-mi explicati sau sa-mi dati o schema daca exista asa ceva la modelul asta. va multumesc mult si astept raspunsul vostru.
LOREDANA39
LOREDANA39
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : GALATI
Data de inscriere : 06/11/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de anasia Joi 08 Noi 2012, 11:25 am

loredana, nu stiu daca te ajuta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de marya222006 Joi 08 Noi 2012, 11:32 am

Sa va arat de unde am reusit eu sa invat punctul secret, are si o schema acolo care pe mine m-a ajutat foarte mult
sper sa va fie de folos
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
marya222006
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 27/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de anasia Joi 08 Noi 2012, 11:40 am

mary tu ai facut, ce reprezinta, pe schema ce-am postat-o, marginea aceea unde apare sageata verde...este cumva un lant de 4 ochiuri?
anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de marya222006 Joi 08 Noi 2012, 11:45 am

Dupa schema ta asa imi apare si mie dar eu nu am facut asa, eu nu am lanturi cu ochiuri, intra pe linkul ce l-am dat si vezi ca apare cand ruleaza filmuletul o schema ca sa zic asa si eu dupa aia am faut
Cred de fapt ca pe intoarcerea pe care eu o faceam cu bucla, in schema a facut ochiuri, uf ca nush sa explic zid
Dupa ce vizionezi filmuletul imi zici daca ai intrebari
avatar
marya222006
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 27/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de anasia Joi 08 Noi 2012, 11:51 am

marya, multumesc; am incercat o data dupa filmulet mai demult , m-am impotmolit si am renuntat; dar reiau vizionarea azi Smile
anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de danniela Joi 08 Noi 2012, 1:23 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Atat am putut uploada, am un internet melc azi.... Dati-va va rog cu parerea si spuneti unde gresesc in largime sau inaltime,( nr de randuri)
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de Dorulet Joi 08 Noi 2012, 1:35 pm

Danniela,ce-ar fi daca i-ai pune umeri?Imi place si culoarea si modelul.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de anasia Joi 08 Noi 2012, 1:42 pm

danniela, nu-ti place ca este mai creata sus? luata pe croitorie, maneca putin mai scurta sus, (pe incercate 1-2 randuri) la umar si mai ingusta in largime, dar nu prea mult, doar ajustata nu stiu daca intelegi;
anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 - Pagina 27 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 27 din 30 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB