Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

+82
Luisa1
violetas
laurin
canadianca50
galben emilia maria
geani1
dragan mirela
moni_pse
logra
lenus70
ral
georgeta.prnic
alinachiri
Rimmelle
Floren
Carmencyta
anielle
emmancita
tomari
silvia adriana
fizicuta
stoy
dadina
bumbu antonia
cami26
dorinamisov
gabi1972
cristinamihaela
julix_2007
Anita_Cristal
GinaP
diada
CristinaBDH
cld
sorayaayaros
flori de camp
Giorgi
anaid27
marina40
corilex
mihaelavama
cristi970
crina68
Apostu Paula
IrinucaPopii
mariaz_09
georgescu olimpia
symos
anc@
mari42
munteanu otilia
kla78
europolis
emilia-elena
tinap
Angelica18
inutza
clara birau
moma
pufoi
mimizami
Dorulet
SiminaR
romaya
PETRONEL@
eriliana
elluta
myky7robc
rivka
cristina07
gretty
anasia
Serban Valentina
sergiu valentin
valentinadof
danniela
mari01
katinca
virginia
flori balteanu
mishou
SilviaDumitrescu
86 participanți

Pagina 20 din 30 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 30  Urmatorul

In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 19 Feb 2013, 12:48 am

myky7robc a scris:
Oare fiecare hexa se face separat?
Da, fiecare separat . Asa am facut eu bluza aceea albastra care o port in poza cu palaria albastra wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de anielle Mar 19 Feb 2013, 6:13 am

ral...m'am incumetat insa recunosc ca ma descurc greu zid
anielle
anielle
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 57
Localizare : galatzi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dragan mirela Mar 19 Feb 2013, 6:29 am

buna dimineata asta am lucrat eu ptr o fetita de 8 luni si am sa incerc sa pun si foto cu ce incerc si nu reusesc la rochia pe care as vrea sa o fac ptr 6 ani ,astept raspunsurile voastre.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Serban Valentina Mar 19 Feb 2013, 12:27 pm

Pentru iubitoarele de laseta romaneasca si goblen am incarcat in calculator
o carte a mea mai veche dar foarte utila si frumoasa :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Daca doriti cartea in intregime (are 68 pagini ) scrieti-mi pe pm si va dau adresa.

Sper sa va placa si sa va fie de ajutor . hug














Ultima editare efectuata de catre Serban Valentina in Mar 19 Feb 2013, 3:31 pm, editata de 1 ori
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Floren Mar 19 Feb 2013, 2:06 pm

Valentina , multumim ! Tocmai ce am vazut-o la tine pe blog , interesanta , instructiva si frumoasa , intr-adevar ! Merci
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Serban Valentina Mar 19 Feb 2013, 2:34 pm

Cu multa placere Floren , cum nu se mai editeaza nimic nou in materie , m-am gindit ca e bine sa o postez sa fie utila si de folos tuturor pasionatelor de
frumos ! hug
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de julix_2007 Mar 19 Feb 2013, 9:46 pm

Giorgi a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Georgeta ,la aceasta diagrama incepi sa insiri pe ata ,citind de la coada schemei ,intr-un cerc , 20 de margele:
40- argintiu
8 -gri
2-argintiu
-8 negre
2-argintiu etc.
Vezi ca aici e un gri mai sters si unul mai intens .Din loc in loc in unul din patrate e un amestec de griuri ,albastru ,ceva.Iti poti alege alte culori .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Vezi ca iese gros ,depinde cum iti plac tie ,eu le ador. Smile

Siragul este crosetat, nu?
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de corilex Mar 19 Feb 2013, 10:45 pm

julix , este crosetat
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de julix_2007 Mar 19 Feb 2013, 11:15 pm

corilex a scris: julix , este crosetat

M-am dumirit mai apoi. Am ramas cu gura cascata ce am putut vedea in albumele indicate de fete, la paginile din urma. Eu fac, dar doar din 2 culori. Nu am avut prea multe scheme, pana in seara asta. In schimb am achizitionat o carticica, de unde am deprins tehnica. Imi place si am spor la lucru. Filmuletele nu m-au dat pe spate. Nu-mi place sa se vada ata. Eu lucrez cu ata foarte subtire, din aceea pentru cusut la piele. Asa am lucrat din primul moment. Am vazut siraguri lucrate in tehnica aceasta, cu macrame si margele mici de 2 mm, dar nu-mi plac pentru ca sunt foarte moi, nu rigide cum trebuie sa fie, si se vede ata tare urat. Deocamdata nu am facut poze. O sa pozez la sfarsitul saptamanii siragul si cerceii.

Am vazut ca exista o tehnica si cu maegelele cusute si iese tot asa rigid.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dorinamisov Mar 19 Feb 2013, 11:31 pm

Anielle,eu am lucrat rochia,care ai inceput-o,am mai schimbat din model ,a iesit bine si toata lumea a fost multumita Smile


Fetelor,serpii sant o splendoare! dar anul asta,nu stiu daca este bine sa purtam asa ceva... nu
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de julix_2007 Mar 19 Feb 2013, 11:37 pm

dorinamisov a scris:

Fetelor,serpii sant o splendoare! dar anul asta,nu stiu daca este bine sa purtam asa ceva... nu

De ce? Influenteaza negativ? Ca vad ca mi-s cam prapastioasa in ultimul timp.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de anielle Mier 20 Feb 2013, 6:44 am

to nu ma descurc cu modelul acela al rochiei
am incercat ceea ce mi'ati dat pana acum, insa nu este vorba espre aceleasi modele
poate le gasiti prin modelele voastre va rog...[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img] este vorba despre cele 2 modele incercuite
anielle
anielle
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 57
Localizare : galatzi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de mari01 Mier 20 Feb 2013, 6:55 am

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
Poate te descurci mai bine dupa pozele astea.Eu cred ca merge modelul din filmulet.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de romaya Mier 20 Feb 2013, 7:56 am

Mie mi se pare ca-i tricotata mare parte din ea .. Annielle,incearca sa improvizezi cu un model crosetat wink De exemplu poti face pur si simplu 2 randuri de picioruse inalte in x despartite de un rand de pic.mici iar sus unde-ai incercuit ,gaurele de pic.inalt,1 ochi de lant,pic.inalt...etc
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de gabi1972 Mier 20 Feb 2013, 8:44 am

cld a scris:foarte frumosi serpii georgi!
diagrama de la bluza verde:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
diagrama de la bluza albastra:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cld multumesc de diagrama ptr bluza albastra .Cea verde este intradevar tate interesanta dar nu pot numara ochiurile ca nu se vede clar din pacate nici la una din ele si sunt prea putin experimentata sa imi dau seama zid
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de cld Mier 20 Feb 2013, 9:13 am

gabi daca vrei sa incepi vreuna dintre ele o sa iti explic cum. vorbim aici sau pe pm cum vrei.
cea verde e inceputa de la git - raglan.
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de cristinamihaela Mier 20 Feb 2013, 1:02 pm

Serban Valentina a scris:Cu multa placere Floren , cum nu se mai editeaza nimic nou in materie , m-am gindit ca e bine sa o postez sa fie utila si de folos tuturor pasionatelor de
frumos ! hug

Multumesc! kiss

Nu se mai editeaza la noi, ca in alte tari ... se fac banuti cu Romanian Point Lace ;)
cristinamihaela
cristinamihaela
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Varsta : 49
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de alinachiri Mier 20 Feb 2013, 5:26 pm

Buna fetelor! Mă ajuta si pe mine cineva cu niste scheme la floricelele si frunzele din pozele atasate??? Va rooooog!!!! Nu radeti prea tare de mine, dar sunt începătoare si mă descurc mai greu... Cu schema in fata e altceva!!![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Va multumesc din suflet!!!
alinachiri
alinachiri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/01/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Giorgi Mier 20 Feb 2013, 8:26 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sunt o multime pe aici ,poate te ajuta...
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de anasia Mier 20 Feb 2013, 8:46 pm

alina, ia uite ceva apropiat
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

am uitat de frunze
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de alinachiri Mier 20 Feb 2013, 11:26 pm

Saru-manaaaaa fetelor!!!!!
alinachiri
alinachiri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/01/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de symos Mier 20 Feb 2013, 11:51 pm

gabitzu multam de scheme si mie imi place bluza ta verde [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de anielle Joi 21 Feb 2013, 8:18 am

mari01, romaya...va multumesc din suflet
de data asta...sigur o sa ma descurc hug kiss pupi
anielle
anielle
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 57
Localizare : galatzi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Joi 21 Feb 2013, 8:51 am

Dragele mele dragi , in primul rand va spun Buna dimineata si o zi buna si frumoasa sa aveti!!!
Bineinteles ca m-am mai uitat si am admirat ce minuni ati mai facut, dar fiindca nu am cu ce sa ma laud , am tacut chitic Embarassed
De fapt am facut o fusta pe care o s-o pozez la locul ei cand va avea si ultimul rand gata( asta chiar pot sa zic ca mi-a iesit Smile si n-am mai desfacut de 100 de ori ca apoi sa o las pe jumatate aruncata in dulap ).De fapt fara dovezi degeaba vorbesc...
Problema mea e ca acum am inceput aceasta jacheta [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si bineinteles ca m-am impotmolit zid

Bineinteles ca a trebuit sa adaptez , pentru ca nu ma incadram pe asantionul lor cu firul meu nici cu croseta 5 , asa ca va rog sa ma ajutati ( stiu ca nu lasati pe nimeni la greu love ).

Deci, dupa randul 5 am asa: 4-1-13-1-18-1-13-1-4 total 56 de v-uri( impartite asa, cate 1 pentru colt) .Intrebarile mele sunt :
1.daca la spate nu am numar impar de v-uri , e vreo problema daca incep modelul ch3-cl-ch2-dc-ch2-cl-ch3in spatiul dintre v-uri? Ei spun acolo ca in v-ul din mijloc, dar eu nu il am Sad ...si
2.nu inleleg de ce la inceputul randului 6 zice ch5 , v in first ch-sp , diferit decat la randurile anterioare , unde era
ch-5, dc

Va multumesc anticipat, probabil ca si mai departe o sa imi prind urechile , cum se spune.

hug

lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 21 Feb 2013, 9:01 am

lenus pe mine m-ai pierdut de tot printe cifre si ch-uri rade
Zau daca inteleg ce vrei sa spui si despre care "v-uri: vorbesti rade O fi ca e prea dimineata si imi e foame?

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 20 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 30 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB