Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 EmptyIeri la 11:23 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:00 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

+17
mimiady63
kmn
SilviaDumitrescu
roxx
ivanoiuadela9
diada
Admina
cristinamihaela
emmancita
Angelica18
elenao
Uca
Carmen43
aisha
piciul
pufoi
ioana soare
21 participanți

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de Uca Sam 02 Iun 2012, 11:16 pm

Am revenit.
Am uitat să fac poză înainte de împâslire, pentru a de observa diferența texturilor.
Am tricotat o mostră de 20 de ochiuri / 20 de rânduri.
Dimensiunile dinainte de împâslire: 11,5 cm/20 de ochiuri și 8 cm/ 20 de rânduri.
După împâslire s-a redus cu 1,5 cm pe ambele direcții, Adică am rămas cu 10 cm / 6,5 cm.

Dovada:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

A ieșit puțin pufoasă, probabil de la alpaca. Firul este din merino, alpaca și vâscoză.
Mie îmi place foarte mult textura rezultată.

Ioana, am ținut-o 40 de minute la 60 de grade.
Nu era împâslită când am scos-o ( era mai redusă ca dimensiuni dar încă de vedeau ochiurile bine, chiar și cele de pe dos se vedeau conturate pe rând. Am reluat operațuinea încă 40 de minute.
Am tricotat cu andrele de 5 mm ( recomandate pe etichetă). Oare dacă tricotam cu andrele cu o jumătate de număr mai mici exista posibilitatea să se împâslească mai repede?

Nu am încercat cu mingi deși am avut în gând.
Am vrut de data asta să împâslesc după metoda cu o pereche de blugi în mașină.
O să încerc și varianta cu mingi căci sunt curioasă.


_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de pufoi Dum 03 Iun 2012, 12:09 am

Uca e foarte, foarte frumos!
E o culoare ochioasa tare!
Si imi place cum iese impaslirea !
Bravo!
Poti sa incepi lucrul linistita! wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de ioana soare Dum 03 Iun 2012, 12:13 am

Si mie imi place foarte mult textura rezultata!
Nu stiu daca se impaslea mai repede daca o lucrai cu andrele mai mici, dar am citit ca in general e mai bine ca impletitura sa fie mai aerisita.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de pufoi Lun 04 Iun 2012, 10:39 pm

Fetelor am incercat si eu o mostra din rafie impletita!
Se lucreaza un pic mai greu, dar imi place cum iese.
Nu stiu exact din ce o sa fac geanta, din rafie sau din panglica de matase, din lana sau bumbac.
Cred ca am sa fac din toate cate una, pe rand!
Ce parere aveti de mostra din rafie impletita?

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de ioana soare Lun 04 Iun 2012, 11:23 pm

Arata interesant, ai facut cumva model "mock cable"(cred ca in romaneste le spune torsade false) ? Intre ele mai e ceva sau sunt una langa alta si asa se aseaza rafia, fiind mai dura?
Dar ma gandesc ca poate un model mai gaunos, cam cum sunt cele crosetate, s-ar aseza mai bine cu firul de rafie.

Eu o fac pana la urma impaslita, sper sa vina firul zilele astea, ca sa pot face mostra cat mai repede.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de pufoi Lun 04 Iun 2012, 11:35 pm

Ioana modelul e o torsada din trei ochi, apoi intre ele e un ochi pe dos.
Am incercat prima data de fata, apoi bob de orez si apoi , torsadele.
Am sa incerc si crosetata, mai ales ca acum sunt la crosetat gentute.
Am postat deja una si o finisez pe cea de-a doua.
Nu sunt hotarata inca din ce o sa fac gentuta tricotata!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de ioana soare Lun 04 Iun 2012, 11:49 pm

Ti-am vazut acum gentuta crosetata, e foarte frumoasa! Imi place mult de tot modelul! love
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de pufoi Lun 04 Iun 2012, 11:55 pm

Multumesc Ioana! pupi
Esti o draguta!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de emmancita Lun 04 Iun 2012, 11:56 pm

Uca, ce fir frumos ai!!
Pufoi, mie imi place , parca e matase, asa se vede in poza asta!
Ioana, abia astept sa vad ce minunatie de geanata faci!
Eu sper sa ma apuc maine de geanta, ca am muncit foarte mult in ultimele 2 saptamani si nu am avut timp deloc si de tricotat. Zic sper, pt ca deja s-a anuntat zi grea maine, o pietena imi aduce fata bolnavioara sa stea la mine, poate am sa am timp macar sa incep daca nu avansez prea mult...
ma duc sa-ti vad geanta, Pufi.



Elena, ai mai avansat cu gentuta? sa ne arati!


Ultima editare efectuata de catre emmancita in Lun 04 Iun 2012, 11:58 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de pufoi Lun 04 Iun 2012, 11:59 pm

Emma si mie imi place si-mi da senzatia tot de matase!
Am sa incerc cate o mostra din mai multe fire, dar saptamana viitoare, sa intre copiii in vacanta! wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de elenao Mar 05 Iun 2012, 11:26 am

Uca arata foarte frumos firul tau, o sa iasa super, si culoarea e super si asa pufos cum iese impaslit.

Pufoi arata tare interesant modelul si cred ca vei fi la super moda, chiar ieri am vazut ceva de genul intr-un magazin si era 250 de ron .

Multumesc de sfaturi, am pus firul in doua si m-am apucat, o sa ii fac poza mai pe seara .

Spor la taota lumea !
elenao
elenao
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de pufoi Mar 05 Iun 2012, 4:54 pm

Multumesc de sfat Elena! pupi
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de elenao Mar 05 Iun 2012, 8:15 pm

Cu placere Pufoi, era bej cu manerele din piele maro sau ma rog imitatie , am gasit ceva asemanator pe net , probabil ca era furacit modelul :D

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mie cam asa imi iese, firul e in pus in 2 si merge destul de usor si repede ,
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
acum imi fac probleme cum o sa fac captuseala si ce ma fac cu manerele zid
elenao
elenao
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de pufoi Mar 05 Iun 2012, 9:32 pm

Imi place cum iti iese acum Elena!
Eu am fost azi in recunoastere si la taraba cu fire, erau niste matasuri si niste ate frumoase si scumpe..., am vazut si manere pentru genti.
Manere de plastic pentru genti de vara 5 £ perechea!
Sincer, mi s-au parut scumpe, pentru ca mi-am luat geanta si am dat pe ea 7 £.
Eu cred ca am sa folosesc niste manere de la alta geanta si cu captuseala sunt in plop.
Geanta de sus imi place mult de tot. pupi
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de ioana soare Mier 06 Iun 2012, 12:25 am

Elena acum e foarte frumos! Daca vrei sa se asemene cu geanta din poza, ai putea sa croiesti partea de sus din piele si chiar si manerele sa le faci tot asa, cred ca Uca te-ar ajuta cu placere, ca se pricepe si are experienta in lucrul cu pielea. Sau poti sa cauti niste manere din lemn sau bambus in forma literei D, parca se gaseau la un moment dat si pe la noi. Captuseala o croiesti dupa ce e gata impletitura, atunci vezi cum o croiesti. Daca nu ai mai croit pana acum, cel mai bine ar fi sa alegi o tesatura de bumbac pe post de captuseala, e mult mai usor de lucrat decat o vascoza alunecoasa.

Pufoi si mie mi se pare scumpa o pereche de manere din plastic la 5 lire. La pretul asta ar putea sa fie macar din lemn. Eu am luat cu 4 dolari o pereche de manere din lemn, dar de pe net ce-i drept, asa ca am mai dat inca 4 dolari pe transport.
Dar la geanta de acum o sa folosesc niste manere din piele pe care le-am luat acum vreo 2 ani si ceva si stateau in asteptarea proiectului potrivit.

E superb modelul de la geanta pusa de Elena! Uite ca merge si un model negaunos la rafie:)))
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de roxx Joi 07 Iun 2012, 3:13 pm

Eu am gatat gentoiul, mai am de pus captuseala si sa o spal.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Abia astept sa le vad si pe ale voastre, inceputul imi place. Spor!

roxx
roxx
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Varsta : 43
Localizare : la mare, la soare :)
Data de inscriere : 02/12/2008

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de mimiady63 Joi 07 Iun 2012, 3:22 pm

Roxx aplauze aplauze aplauze e foarte frumoasa.
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de lucky Joi 07 Iun 2012, 10:09 pm

Fetelor, nu am putut sa incep odata cu voi geanta pentru ca am avut niste probleme dar o sa incerc sa va "prind din urma". Vreau sa fac si eu una impaslita ca am niste fire 100% lana. Sper sa iasa bine.
Este foarte frumoasa geanta ta Roxx!
lucky
lucky
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 59
Localizare : iasi
Data de inscriere : 25/06/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de emmancita Joi 07 Iun 2012, 10:52 pm

Frumoasa prima gentuta, felicitari!!Esti prima, esti mai harnicuta!!
Am inceput si eu , dar...doar atat, am facut doar fundul gentii!!
Spor tuturor.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de pufoi Joi 07 Iun 2012, 10:52 pm

Roxy foarte frumoasa geanta! Bravo!
Lucky nici eu nu m-am apucat inca de ea,asa ca stai linistita, ca nu esti singura! wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de Uca Vin 08 Iun 2012, 9:07 am

Roxx, e foarte frumoasă! Îmi place şi modelul şi culoarea. Ce harnică ai fost.
Abia aştept să o văd gata, să îi pui căptuşeala.
Felicitări! Flowers

Lucky, sunt curioasă de ce geantă vei face.
Stai relaxată, căci nici eu nu m-am apucat încă de tricotat.

Vă urez mult spor!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de elenao Vin 08 Iun 2012, 10:38 am

Roxx esti tare harnicuta si e tare simpatica gentuta. Felicitari!

Ioana multumesc de sfaturi pupi Nici nu imi trecuse prin minte ca s-ar putea face nodelul ca in poza cu piele.
Mi-as dori sa o fac ca in poza dar nu stiu daca o sa fiu in stare, ca nu prea am experienta cu croitoria, am mai factut si eu o fata de perna, o fusta pe elastic dar cam atat.
Uca e de dificultate ridicata operatiunea? care ar fi primii pasi?

Mult spor la toata lumea!
elenao
elenao
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de kmn Sam 09 Iun 2012, 11:39 am

ce frumuseti o sa vedem pe aici..
fetelor. mult spor sa aveti!!!!
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de ioana soare Sam 09 Iun 2012, 6:59 pm

Roxx e foarte frumoasa geanta! Si culoarea si modelul! Abia astept si eu sa o vad finisata! Daca intampini probleme la croirea captuselii sa spui. Eu cand am croit o captuseala de forma asta am facut pense pe partea curba, ca sa-i dea volum si sa se aseze bine la baza.

Lucky nici eu nu am inceput inca sa lucrez asa ca nu trebuie sa-ti faci probleme:)

Am facut mostra de impaslire si sunt foarte dezamagita, mi s-a decolorat foarte mult, e o spalacitura in loc sa fie un amestec de nuante de verde cu puncte rosii din loc in loc. A durat destul de mult pana sa se impasleasca cum trebuie, de asta s-a decolorat atat.
Dar tot e bine, ca facand mostra, am incercat si broderia pe ea si mi-am dat seama ca nu se potrivesc texturile. Asa ca m-am hotarat ca pana la urma sa lucrez geanta dintr-un fir de bumbac in amestec cu vascoza, si sa fac un model batut, ce pare tesut, pe care pot broda bine. Zilele astea vreau sa fac mostra si sa vad ce manere s-ar potrivi mai bine, de lemn sau cele din piele la care ma gandisem initial. In functie de asta o sa ma hotarasc si ce forma sa aiba.

Spor la lucru tuturor!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de pufoi Sam 09 Iun 2012, 7:24 pm

Fetelor am cumparat si eu lana azi, dar tot nu m-am hotarat din ce sa fac geanta!
Rafie nu am mai gasit, sa vad daca mai gasesc la chinez!
Fata cu taraba de fire, avea tricotate genti din fir de siret!
Erau foarte frumoase gentile, dar firul era tare spalacit: nici roz, nici mov, asa ca nu am luat.
Imi pare tare rau ca nu am avut nici macar telefonul la mine ca sa vedeti si voi gentile si fire de toate tipurile.
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta - Pagina 3 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - Geanta

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB