Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

+68
danae
betymi72
Blonda
amnro
AKD
a_andreea_mihaela
Uca
nelix
emi
zainea
Ramonica
kisslandia
SilviaDumitrescu
puffetta
chocolate
aleahim67
skygirl
mady85
degetica
jade84
angells
milena
Karina33
mdlupu
dali87
ankab
alex2
florintantan
ana_ana
adinamaria
Monica
tomari
margot
oanabijux
Camy
leiiana
mery
ralucis
Clio_Ela
DANIELA.I
Laila
GeorgianaCt
livia_iri
Roxylyca
JuliaDarling
ionela stefan
vilcris
dandana
Adriana13
aza
diane
geany
Zoe Dragota
Usagy
Tinkerbell
texline
andreeaX
aisha
postoleirina
MihaelaT
PicuTex
Admina
RalucaS
diada
ioana soare
cris69
zylv
Buburuza
72 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Laila Mier 22 Iul 2009, 8:50 am

hug Mihaela
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 54
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de vilcris Mier 22 Iul 2009, 9:44 am

Laila a scris:sunt scumpe...................si pt aici, nu numai pt Ro.....
daca mi-as comanda materialul necesar din Burda, m-ar costa in jur de 100 euro zid .........
asa ca............caut altceva...
ma sfatuiti?

Anul asta este la moda stamba. Asta e un material subtirel din bumbac. Stamba botita este si mai potrivita pemtru modelul de rochie pe care ti l-ai ales. Anul asta sunt de vanzare in Romania o multime de rochii in genul aceleia care sunt din stamba. Am vazut si combinatii de stamba cu volane de voal. Stamba este si un material foarte ieftin in general si este utilizat pentru capotele de vara sau de casa sau camasi de noapte, pijamale, etc.
Acum vre-o 10 ani cand mai mergeam si eu in Germania la Munchen, luam materiale de la Kaufhof. Nici acolo nu erau prea ieftine dar eu urmaream si rascoleam gondolele cu cupoane. Mai au si defecte si sunt reduse si mai mult dar poti evita defectele prin croire. Am avut cateva materiale bune de acolo. Mai era si un magazin specializat pe materiale. Se numea ceva cu TEXTIL....nu stiu cum. Acolo avea si materiale ieftine si cupoane. Mie imi plac cupoanele pentru ca poti face combinatii spectaculoase cu ele. Iti stimuleaza imaginatia cand le vezi pe toate gramada acolo, una langa alta. In mod sigur exista solutii, trebuie sa cauti putin. Nu stiu daca esti intr-un oras, ca daca nu, e mai greu. Prin localitatile mai mici n-am vazut metraje.

kiss
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Laila Mier 22 Iul 2009, 9:57 am

Nu sunt intr-un oras, iar cel mai aproape Karstadt e la cel putin 80 km de mine, kaufhof nu stiu, o sa caut pe net. Ce e stamba? Scuze daca pun intrebari idioate, dar habar nu am ce cu ce se mananca:) Sti cumva cum se cheama in germana sau engleza?
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 54
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de vilcris Mier 22 Iul 2009, 10:12 am

Laila a scris:Nu sunt intr-un oras, iar cel mai aproape Karstadt e la cel putin 80 km de mine, kaufhof nu stiu, o sa caut pe net. Ce e stamba? Scuze daca pun intrebari idioate, dar habar nu am ce cu ce se mananca:) Sti cumva cum se cheama in germana sau engleza?

Nu stiu, dar am sa caut. Daca gasesc iti spun cum se zice. In general arata ca un material de camasa de noapte. Cumparam din Karstadt pe vremuri niste camasute de noapte de vara, cu manecute scurte si dintr-un material subtirel care parea din bumbac (dar nu era intotdeauna 100%). Cam asa arata si stamba. Erau albe si aveau imprimeuri cu floricele mici si decoratiuni cu danteluta. Daca s-or mai gasi si acum poti vedea cum arata.
Caut sa vad cum o fi stamba in alte limbi.

Laila a scris:Nu sunt intr-un oras, iar cel mai aproape Karstadt e la cel putin 80 km de mine, kaufhof nu stiu, o sa caut pe net. Ce e stamba? Scuze daca pun intrebari idioate, dar habar nu am ce cu ce se mananca:) Sti cumva cum se cheama in germana sau engleza?

Bingo!

Am gasit!


Stamba se zice in engleza calico si in germana Kattun

Iaca ce scrie aici:

Calico has different meanings according to which country the word is used in. Originally calico was a plain-woven textile which originated in the city of Kozhikode, Kerala, India, which was known by Europeans as Calicut, in the 11th century. The fabric was made by the traditional weavers called chaliyans

Daca vrei mai multe detalii da pe Wikipedia

kiss


Ultima editare efectuata de catre vilcris in Mier 22 Iul 2009, 10:38 am, editata de 1 ori
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Laila Mier 22 Iul 2009, 10:38 am

kiss kiss de-abea astept sa ma apuc si eu de ceva........... cos
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 54
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de vilcris Mier 22 Iul 2009, 10:48 am

Laila a scris:kiss kiss de-abea astept sa ma apuc si eu de ceva........... cos

Sper ca ai citit ce-am adaugat in mesajul de mai sus. Iata inca ceva bine de stiut:

In the US the word calico is used quite differently. In American English, calico is a word for inexpensive printed cotton fabrics that have a colorful small, all-over pattern, which is often floral. These colorful, small patterned, printed fabrics are what gave rise to the use of the term calico in the name of a cat coat color: "calico cat". The patterned fabric also gave rise to one of the common names of a crab, the calico crab.

The fabric that is called calico in the UK is called muslin in the USA.

Deci cam depinde de tara. Stamba poate fi si ca un in mai gros dar eu ma refer la un material subtire din bumbac, foarte usor. Cred ca "muslin" se apropie si ca textura si ca pret de ce vreau eu sa zic.
kiss
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Laila Mier 22 Iul 2009, 10:59 am

am citit, multumesc din suflet
muslim am gasit pe net, denumirea in germana nu, mai caut pupi
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 54
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de vilcris Mier 22 Iul 2009, 11:06 am

Laila a scris:am citit, multumesc din suflet
muslim am gasit pe net, denumirea in germana nu, mai caut pupi

Atentie!

Muslin, nu muslim. Muslim inseamna musulman rade
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Laila Mier 22 Iul 2009, 11:08 am

rade rade rade rade stiu, am scris intentionat:)))))))))))))))))))))))))
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 54
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de vilcris Mier 22 Iul 2009, 11:23 am

Laila a scris:rade rade rade rade stiu, am scris intentionat:)))))))))))))))))))))))))

Ti-am trimis PM cu ceva completari in germana ca sa nu plictisim lumea pe-aici. In germana ii zice Musselin, Mousselin sau Mousseline.
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Laila Mier 22 Iul 2009, 11:24 am

ar merge materialul asta pt o rochita de vara? cat mi-ar trebui?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 54
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de vilcris Mier 22 Iul 2009, 12:06 pm

Laila a scris:ar merge materialul asta pt o rochita de vara? cat mi-ar trebui?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Merge. Dar daca te uiti bine, rochia ta are vre-o 2 imprimeuri diferite sau 3, chiar daca sunt pe aceeasi paleta de culori. Se poarta anul asta combinatii de imprimeuri diferite pentru astfel de rochii. Ar trebui sa-ti ajunga cam 3m de material sau 3,50, depinde si cat de inalta esti si cat de ampla si lunga vrei sa fie rochia.
Daca faci combinatii iei:
2 (2,5)m imprimeu 1+ 1m imprimeu 2 (pe care il pui un volan la fusta pe la mijloc).

Eu in general ma descurc cu 3m la o rochie ca aia. Dar ar trebui sa existe indicatii la tipar despre cat material trebuie.
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de DANIELA.I Mier 22 Iul 2009, 12:06 pm

Laila e super materialul,imi place imprimeul,in general imprimeurile dau o frumusete aparte produselor vestimentare.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Laila Mier 22 Iul 2009, 12:11 pm

nu vreau neaparat sa fac rochia aia, ma gandeam la ceva usurel de vara, scurt, maxim sub genunchi.
Cum tipare nu am, cum de cusut inca nu prea stiu, vreau sa incep cu ceva usor de facut ..............
cam 2 metri ar ajunge?
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 54
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de vilcris Mier 22 Iul 2009, 12:19 pm

Laila a scris:nu vreau neaparat sa fac rochia aia, ma gandeam la ceva usurel de vara, scurt, maxim sub genunchi.
Cum tipare nu am, cum de cusut inca nu prea stiu, vreau sa incep cu ceva usor de facut ..............
cam 2 metri ar ajunge?

Da, e destul.
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Laila Mier 22 Iul 2009, 12:20 pm

am rasfoit rochiile, si cred ca pt inceput mi-ar place sa fac ceva in genul andreei x, de aici:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 54
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de vilcris Mier 22 Iul 2009, 12:26 pm

Laila a scris:am rasfoit rochiile, si cred ca pt inceput mi-ar place sa fac ceva in genul andreei x, de aici:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In cazul asta, si daca rochia e pana la genunchi, te poti descurca si cu 1,50m la 1,45-1,50 latime.
Dar poti lua 2 ca esti incepatoare si daca mai gresesti ceva sa ai "loc de intors".
kiss
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Laila Mier 22 Iul 2009, 12:27 pm

in mod sigur wink
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 54
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Usagy Vin 24 Iul 2009, 6:01 pm

Roxylyca a scris:Pentru cei care discuta de depozitul de materiale la kilogram din zona pantelimon, sau in spatele pietei delfinului, am discutat cu o cunostinta croitoreasa si mi-a zis ca se afla pe langa biserica Capra pe o strada numita Fantanica si ca sunt doua astfel de depozite care cum sa zic, nu au nici un semn ca ar fi acolo, adik unul este intr-o curte al carui gard este de metal vopsit gri iar altul este la fosta fabrica de fermoare sau nasturi, nu mai stia nici ea exact cum se numea. Succes in cautarea lor, eu ma duc maine sa vad daca le gasesc si va spun exact o adresa.

Roxylyca, ai putea sa imi dai te rog si mie PM cu detaliile magazinelor ? locuiesc in zona dar habar nu aveam de ele :P
Mie mi-ar tbui cel putin 6 m de in si cel putin 10 m de matase (sau ceva asemanator), dar finantele nu ma ajuta prea mult ca sa cumpar din magazinele obisnuite din Bucuresti tricot
Usagy
Usagy
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Capse

Mesaj Scris de Roxylyca Sam 01 Aug 2009, 12:53 pm

As vrea sa intreb si eu daca are careva idee, unde ma pot duce sa-mi bag nishte capse in material, mi-am facut ca un fel de corset, si nu prea pot sa-mi bag singura capsele. Multumesc anticipat
Roxylyca
Roxylyca
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/07/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de ralucis Dum 02 Aug 2009, 1:25 pm

Buna! Acum am descoperit acest forum si vroiam sa va intreb daca imi puteti da si mie detalii despre magazinul cu materiale care se afla la filaret. Si eu stiu un magazin similar cu materiale la kg in zona fostului bingo europa, rond cosbuc, cum vii de la unirea spre rahova, pe linia lui 32, la parterul blocurilor de pe partea dreapta pana sa se ajunga in interesctia cu fostul bingo, cam in statia de tramvai a lui 32. nu e f mare magazinul, dar e f bine aprovizionat, eu am luat matase naturala 100%, o frumusete, mi-a iesit 15 lei, 18 lei si 21 de lei metrul, am luat si un jersey f fain, foarte mult mi-au placut materialele, nu stiam ce sa aleg. le-am luat pt rochii, pe care le-am facut la croitoreasa mea. sper sa nu se considere reclama, vroiam sa ajut la randul meu!

de la magazinul din timisoara a luat cineva? chiar matase este ce spun ei ca e matase naturala? ca mi se pare f convenabil pretul. ma tenteaza chiar sa iau stofa din casmir de acolo, tot ieftina mi se pare.
multumesc frumos!
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de DANIELA.I Dum 02 Aug 2009, 7:54 pm

Ralucis,de la timisoara cumpar eu de vreo 3 ani,dar inainte de-a cumpara ti se vor trimite mostre din materialele care te intereseaza.eu sunt foarte multumita si sa stii ca sunt seriosi.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de dandana Lun 03 Aug 2009, 10:14 am

ralucis,

am trimis pe pm

salutari la toata lumea
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de ralucis Lun 03 Aug 2009, 12:23 pm

dandana a scris:ralucis,

am trimis pe pm

salutari la toata lumea

Multumesc frumos! Azi incerc sa ma duc iar la cel de la Cosbuc si iti dau detalii dupa. Si daca vrei pot sa iti trimit poze cu rochiile facute ca sa vezi ce fel de materiale am luat. Tu cand ai mers ultima data?
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Bobite

Mesaj Scris de Roxylyca Mar 04 Aug 2009, 2:46 pm

Hello, din nou, vroiam sa intreb si eu daca stie careva de unde pot gasi bobite de polistiren dinacelea care se baga in perne. Si maistra ai nishte explicatii foarte bune la pantaloni, merci.
Roxylyca
Roxylyca
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/07/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 5 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB