Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

+68
danae
betymi72
Blonda
amnro
AKD
a_andreea_mihaela
Uca
nelix
emi
zainea
Ramonica
kisslandia
SilviaDumitrescu
puffetta
chocolate
aleahim67
skygirl
mady85
degetica
jade84
angells
milena
Karina33
mdlupu
dali87
ankab
alex2
florintantan
ana_ana
adinamaria
Monica
tomari
margot
oanabijux
Camy
leiiana
mery
ralucis
Clio_Ela
DANIELA.I
Laila
GeorgianaCt
livia_iri
Roxylyca
JuliaDarling
ionela stefan
vilcris
dandana
Adriana13
aza
diane
geany
Zoe Dragota
Usagy
Tinkerbell
texline
andreeaX
aisha
postoleirina
MihaelaT
PicuTex
Admina
RalucaS
diada
ioana soare
cris69
zylv
Buburuza
72 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de angells Lun 21 Dec 2009, 9:46 pm

livia_iri a scris:de la obor iei tramvaiul 21 spre colentina si mergi pana la capat. la capat mergi spre iesirea din bucuresti spre voluntari , nu urci podul, o iei pe langa el si mergi inainte pana ajungi la samexpo . este pe partea dreapta
nu stiu cat de explicita am fost, ideea e ca daca ajungi la capatul lui 21 toata lumea stie sa te indrume wink
samexpo e acelasi lucru cu europa? Smile
si ca sa par putin cu nasul pe sus, eu nu stiu sa circul cu tramvaiul in Bucuresti. am sa merg cu masina, imediat ce-mi schimba al meu logodnic cauciucurile de iarna Smile
angells
angells
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 229
Varsta : 44
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de livia_iri Lun 21 Dec 2009, 11:02 pm

cum treci de europa pe partea dreapta este samexpo
livia_iri
livia_iri
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de angells Lun 21 Dec 2009, 11:05 pm

livia_iri a scris:cum treci de europa pe partea dreapta este samexpo
acum am inteles. merci frumod
angells
angells
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 229
Varsta : 44
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty tesaturi in Constanta

Mesaj Scris de jade84 Mier 23 Dec 2009, 1:21 pm

Poate imi spune si mie cineva de e aici de unde as putea sa cumpar niste saten mai ieftin.
Eu am nevoie pentru rochitele domnisoarelor de onoare pentru nunta.
Si inca o intrebare, cat material sa iau pentru o rochie? Se masoara lungimea rochitei?
jade84
jade84
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de degetica Lun 25 Ian 2010, 11:51 pm

Admina a scris:Fetele, daca vreti materiale la kg intrebati-ma pe mine wink Va dau datele pe PM. Un depozit stiu in zona Pantelimon(in spatele pietei Delfinului) si altul in apropierea autogarii Filaret(parcul Carol). Ar mai fi unele in zona Doamna Ghica si altul in cadrul Elecroaparataj, dar nu le stiu locatiile exacte, doar am auzit.
Problema e ca nu sunt asa de atragatoare, unele materiale sunt prafuite si trebuie curatata, neaparat. Si trebuie multa rabdare, deoarece sunt mari si e mult de cautat pana gasiti ceva pe plac. Pe de alta parte puteti pleca cu multe kg, dintr-un foc rade ca va fura peisajul, nu cumparati numai pt ce ati venit.

Admina, poti sa-mi dai si mie te rog detalii despre depozitele de materiale? Cum se ajunge? Cu ce mijloace de transport?
Multumesc hug
degetica
degetica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : intr-o poveste
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Admina Mar 26 Ian 2010, 12:13 am

Degetica, ai detalii la subiectul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Ambele sunt destul de izolate, nu au in apropiere statie de metrou. Si pe frigul asta... No

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de degetica Mar 26 Ian 2010, 10:46 am

Multumesc frumos!
degetica
degetica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : intr-o poveste
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de mady85 Mar 26 Ian 2010, 10:34 pm

Am fost si eu la depozitul din Pantelimon din spatele pietei Delfinului.... sincera sa fiu a lasat de dorit....e o mizerie acolo si un frig...si multe materiale sunt patate.....se vinde la kg....
mady85
mady85
helper
helper

Numarul mesajelor : 52
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de andreeaX Mar 26 Ian 2010, 10:57 pm

Bumbac pentru tricouri stiti pe undeva?Imi trebuie pentru tricouri simple,albe,insa materialul trebuie sa fie rezistent la spalari frecvente.N-am mai fost de f mult timp in depozite si nu mi amintesc sa fi vazut;daca stie cineva ce mai e pe acolo m ar ajuta f mult pupi
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de margot Mier 27 Ian 2010, 7:55 am

andreeaX studiaza oferta dupa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] au un bumbac elastic alb f frumos si-s prompti cu expeditia
avatar
margot
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : margareta
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de andreeaX Mier 27 Ian 2010, 7:43 pm

Ai comandat chiar bumbac de la ei?e de calitate?
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de margot Joi 28 Ian 2010, 8:14 am

Da. Este un tricot putin elestic, asemanator cu cel de la ...chilotii de bumbac cu elastan! Nu stiu sa-ti spun altfel... ca daca -ti spun tricouri... astea pot fi mai groase, mai subtiri... Smile
avatar
margot
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : margareta
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de dandana Joi 28 Ian 2010, 10:37 am

bumbacul ala nu mai este Sad
momentan
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de skygirl Mar 02 Feb 2010, 9:49 pm

este cineva din iasi?

as vrea sa stiu si eu de unde va luati materialele? in afara de casa modei si magazinul de pe cuza voda unde as mai putea gasi materiale.. ca peste tot au exact aceleasi produse numai preturile difera, plus ca nu imi plac culorie (ori sunt prea sterse ori mult prea colorate).. nu stiu.. dar nu ma dau in vant dupa ele.. dar ce sa faci.. daca nu ai de unde cumperi si asa...

aaa... si mai era in siraj unul (dar tot la fel erau materialele )
skygirl
skygirl
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Varsta : 33
Localizare : iasi
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de aleahim67 Mar 02 Feb 2010, 10:26 pm

Pentru cele de prin Bihor...
Ati auzit de un depozit de materiale la Salonta???
Daca da, pe unde este??
avatar
aleahim67
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 58
Varsta : 57
Localizare : oradea
Data de inscriere : 11/10/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de chocolate Mier 03 Feb 2010, 10:06 am

Caut si eu ceva, dar nu stiu ce este, vă cer ajutorul poate mă descurcaţi.

Vreau să fac nişte animăluţe de pluş, cadou pentru un copilaş şi-as vrea la umplutura nişte "biluţe" sau ce-or fi , din acelea care se gasesc în comert la unele animale de pluş.

Dacă aveţi vreo idee ce sunt alea şi unde se găsesc, vă rog să-mi spuneţi Flowers
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de dandana Mier 03 Feb 2010, 10:22 am

chocolate, nu stiu de unde sa iei dar am vazut ca se pun samburi de cirese
sa nu razi! erau la hobbydeco dar am inteles ca ei nu mai vand in romania
poate te incumeti si iei din ungaria wink

dar tu plus de unde iei?
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de puffetta Mier 03 Feb 2010, 10:54 am

cu samburi de cirese se fac pernute calde. se incalzesc in cuptorul cu microunde si te incalzesti iarna cu ele Smile mi se pare un pic incomod sa le pui in jucarii.
puffetta
puffetta
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : pufflandia
Data de inscriere : 03/11/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 03 Feb 2010, 11:18 am

samburi de cirese in jucari?....... mmmmm nus ce sa zic...daca se desface accidental o cusatura, copilul poate inghiti sau mai rau se poate inneca cu samburele sau il poate baga in nas, ureche..... eu nu as recomanda

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de kisslandia Mier 03 Feb 2010, 11:50 am

Da, aiurea cu samburi de cirese, nu cred ca-i mai practic. Si pentru ca e vorba de jucarii si se descos, fie de la joaca, fie la spalatul lor....e chiar periculos.
Bobite din acelea speciale, si cred eu ca sunt din silicon, dar nu bag mana in foc, vazusem odata, la saci de 10 kilograme, in SelGros. Aveau pana si suluri de vatelina de diferite grosimi.
kisslandia
kisslandia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Karina33 Mier 03 Feb 2010, 11:58 am

Noi faceam niste broscute umplute cu orez sau arpacas.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de skygirl Mier 03 Feb 2010, 12:01 pm

mai bine folositi bobite de la poliestern... nu sunt grele dar pentru copii ar fi numai bune... stiti ca sunt fotolii din alea umplute cu bobite si sunt simpatice. Oricum decat cu samburi de ciresre mi se pare mai buna varianta asta in lipsa de altceva.

Sunt si acele bobite de silicon, de care zice si kisslandia, dar la noi nu am vazut prin magazine (dar nici nu am cautat), astea ar fi solutia cea mai perfecta.


Ultima editare efectuata de catre skygirl in Mier 03 Feb 2010, 12:06 pm, editata de 1 ori
skygirl
skygirl
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Varsta : 33
Localizare : iasi
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de kisslandia Mier 03 Feb 2010, 12:03 pm

Ei da, uite varianta mai utila...[ orez si arpacas] din astea poate papa copilul pana se satura..daca se desface jucaria. Are cina asigurata, ii mai dam un pahar cu lapte doar... rade
Eu am incercat odata un magarus facut din fetru si fleece[ din ceva lucrusoare mici ale copilului]..gasisem un tipar simplu intr-o carte veche de-a mamei...a iesit cat de cat, macar cat sa amuz copilul teribil, insa l-am umplut cu vatelina, am smuls-o si smotocit-o...apoi am umplut, in loc de vata. dar la spalat se aduna..si acum arata bietul magarus aiurea rau de tot...ii pica capul intr-o parte... rade
kisslandia
kisslandia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de chocolate Mier 03 Feb 2010, 12:05 pm

Multumesc de raspunsuri, am sa incerc si la Selgros .

Daca mai are cineva idei, sa-mi spuna Smile

Dandana, nu am sa folosesc plus ci fetru, am zis de plus ca sa intelegeti mai bine despre ce vorbesc Smile

Cam ce as vrea sa fac in linkul urmator (un ursulet de genul)
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Skygirl, te referi la puff-uri? Sunt umplute cu bobite de polistiren ?
Din astea se gasesc undeva de cumparat, sau trebuie sa-mi cumpar un aparat care sa vina impachetat in polistiren ? Smile

Cred ca ar merge si orezul pentru ce vreau eu.
Am gasit pozele de la care mi-a venit ideea :
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre chocolate in Mier 03 Feb 2010, 12:10 pm, editata de 1 ori
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de skygirl Mier 03 Feb 2010, 12:09 pm

polistiren gasesti si la magazinele de constructii... se foloseste la izolatii... si nu costa foarte mult... maxim 10 ron... pe o bucata subtire dar foarte mare (nu stiu ce dimensiuni are).. dar iti ajunge mult si bine... numai rabdare iti trebuie ca sa scoti bobitele.

Am vazut mai demult in Carrefour pungi cu bobite pentru a le pune in fotolii (da.. arata ca niste puff-uri.. dar nu stiu daca asa se cheama), dar stiu ca mi s-au parut foarte scumpe (cred ca erau in jur de 50-70 ron ) si parerea mea este ca nu se merita Smile
skygirl
skygirl
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Varsta : 33
Localizare : iasi
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 10 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB