Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

+28
Giobsy
culea mirela
laurin
ikuta
AlinaJ.Bijoux
Gianina4ever
pufoi
dorinamisov
SilviaDumitrescu
Lucia.BlueFlower
Dodo-pui
dandana
emmancita
ivanoiuadela9
ghita
Angelica18
gabyd
myky7robc
carmenco
Gabiuta
Dorulet
adelina24
crina68
firicel
corina corina
samo99ro
danniela
MagdaMarin
32 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de laurin Joi 19 Iul 2012, 10:26 pm

si cele de la Kaufland au tot 2 mosorele dar tot mi s-au parut scumpe insa erau de la Milward si se explica.
laurin
laurin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 50
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Sam 21 Iul 2012, 9:20 am

Pentru buzunarele noastre(tot mai goale) sunt multe lucruri scumpe,dar mai facem cate un efort.Nu stiu numele florii,poate imi spune cineva pe FB.M-am gandit sa fac poza pe floare ca se asemanau culorile ametistului cu florile.
Alte doua se "odihnesc"pe o blanita,sa se obisnuiasca cu finetea mainii care le va purta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Una e cu piatra lunii si granate,iar cealalta e cu ochi de tigru.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de myky7robc Sam 21 Iul 2012, 10:52 am

dorulet, draga, da' tu ma innebunesti de placere, privind la aceste minunatii ce ies din manutele tale.
Mi se par tare complicate, dar de o finete extraordinara.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 60
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Sam 21 Iul 2012, 2:53 pm

Ma bucur ca-ti plac,Mihaela/myky. Cred ca frivolite-ul e cea mai fina dantela lucrata manual.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Dum 22 Iul 2012, 11:56 am

Am fost si eu azi la K si am vazut suveicile si am mai vazut dispozitiv de pus ata in ac si m-am crucit la pret.Eu mi-am cumparat de la mercerie cu 20 de bani unul si la K sunt peste 2 lei unul(si nu-s duble).Au niste preturi!!!
Laurin,Samo,nimic pe la frivolite?V-ati pus navetele in cutie si gata?Hai,ara-tati-ne ceva nou!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de myky7robc Dum 22 Iul 2012, 12:44 pm

dorulet, cum arata disp de pus ata in ac, ca eu am mari probleme cu opratiunea asta?
cred ca am sa ma apuc si eu macar sa incerc tehnica asta,m desi mi se pare tare grea cu acul.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 60
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Dum 22 Iul 2012, 6:52 pm

Exista si o masinarie complicata pentru profesionisti,dar eu ma refer la un instrument micut,ca in poza.Il folosesc sa pun margele cu gaura mica.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eu n-am lucrat niciodata cu acul,doar cu suveica.In poza,in dreapta,sunt primele mele suveici,facute manual de sotul meu,pe vremea cand nu aveam posibilitatea de a cumpara standard.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de laurin Dum 22 Iul 2012, 11:33 pm

Dorulet, dar nu vad nici o diferenta intre suveicile facute de sotul tau si cele standard. Zau asa! Ai putea sa faci mai multe si sa le vinzi, poate deschizi si o afacere Smile .
De lucrat as mai lucra dar n-am prea avut timp ca am o rochita in crochet de terminat. Oricum, deocamdata, voi lucra frivolite dupa model pana ma prind cum sta treaba si pe urma imi voi face propriile modele Smile . Deci, zilele astea sper sa vin cu ceva finutz.
laurin
laurin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 50
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Lun 23 Iul 2012, 7:03 pm

Te asteeeept!Nu stiu samo ce face,ca n-am mai vazut-o pe aici.Si ea lucreaza foarte frumos.Poate e in vreo calatorie.Samoooooooooooo...!!!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Mier 25 Iul 2012, 11:32 pm

Un set cu piatra soarelui si granate si o bratara cu acvamarin pentru sora mea.In fundal,o carpeta cusuta in chilim.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Dum 29 Iul 2012, 10:23 pm

Vad ca-s cam singura pe aici.Cea mai recenta lucrare a mea:o bratarica din dantela elastica si frivolite pentru o fetita.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sper sa va placa.Dar mai ales, sa veniti cu critici.Serios!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 29 Iul 2012, 10:50 pm

Se mai pune problema sa nu-mi placa ce faci?E superba.Cum as putea sa aduc critici la asa ceva.Te felicit inca o data pentru minunatiile create pupi
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Lun 30 Iul 2012, 7:34 am

Macar danteluta,Angelica,sa o critici.Pentru ca este elastica si asta mi-a fost de folos,doar ca am lucrat-o cu tare multi ani inainte si nu mai stiu cum am lucrat.Asta e,mintea ne lasa de la o "vrasta".
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de gabyd Vin 03 Aug 2012, 10:44 pm

Smile apar si eu aici.....prima mea incercare la tatting......astept criticile voastre
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 57
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de myky7robc Vin 03 Aug 2012, 10:51 pm

gaby, eu itit transmit laude, nu critici la asa o finete.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 60
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de gabyd Vin 03 Aug 2012, 10:52 pm

Merci trebuie si critici wink .....
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 57
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de crina68 Vin 03 Aug 2012, 11:22 pm

Nicio sămânță de critică!Am zis!
Taman eu care sunt o habarnistă în domeniu! rade

Dar ce-i frumos și muncit tre apreciat!Găbițule,pe bune,ți-a ieșit semnul de carte!Pare ,totuși,tare migălos...așa e?
FELICITĂRI ȘI LA MAI MULTE ...CUM LE ZICE FRATE?....TATTINGURI DIN ASTEA! pupi

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 03 Aug 2012, 11:22 pm

Bravo!E super.Nu cred c-as fi in stare sa fac vreodata asa ceva.Felicitari pentru reusita. hug
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de culea mirela Vin 03 Aug 2012, 11:23 pm

gabita ..ambitia ta ma face sa te apreciez mult mai mult....felicitari si la cat mai multe creatii.... bucurie
culea mirela
culea mirela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 48
Localizare : constanta
Data de inscriere : 15/03/2012

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de gabyd Vin 03 Aug 2012, 11:35 pm

Merci fetelor....multumesc kiss
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 57
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de pufoi Vin 03 Aug 2012, 11:48 pm

Gabitule tu te reprofilezi, fata!!!!
Acu la Piatra, acu' la Suceava...acu' croset,acu' tating!
E super fain! La cat mai multe! love
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de gabyd Vin 03 Aug 2012, 11:51 pm

rade daaaaaaaaa...in continua miscare....si perfectionare
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 57
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de pufoi Vin 03 Aug 2012, 11:55 pm

Vezi poate nu dau de tine in august , cand vin acasa!
Sa-mi arati si mie cum se face tating-ul ala si ce scula trebuie sa-mi iau! wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de gabyd Sam 04 Aug 2012, 12:00 am

Sunt in Suceava draga mea....ma anunti cand vii....si cu placere iti arta tot ce stiu kiss
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 57
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Sam 04 Aug 2012, 8:28 am

Vrei critici,Gaby?E prea intunecata poza.Lucrul...eh,lucrul...asta e alta poveste.Frumos realizate split-ring-urile,un piculet corzile mai egale. Multumita de critici?(Vezi cum ma dau mare? rade ).Felicitari!
Pufi,uite coloratele "obiecte"pentru lucrat frivolite/tatting(unele sunt facute manual,ca n-aveam in vremuri trecute de unde sa cumparam);nu lua in seama dispozitivul de bagat ata in ac,avea alta destinatie poza.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Dorulet in Sam 04 Aug 2012, 8:40 am, editata de 1 ori (Motiv : atasat imagine si text)
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 9 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB