Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

+28
Giobsy
culea mirela
laurin
ikuta
AlinaJ.Bijoux
Gianina4ever
pufoi
dorinamisov
SilviaDumitrescu
Lucia.BlueFlower
Dodo-pui
dandana
emmancita
ivanoiuadela9
ghita
Angelica18
gabyd
myky7robc
carmenco
Gabiuta
Dorulet
adelina24
crina68
firicel
corina corina
samo99ro
danniela
MagdaMarin
32 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Mar 26 Iun 2012, 12:16 am

Agatele sunt niste pietre semipretioase care le confera o eleganta deosebita,zic eu.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Lun 02 Iul 2012, 7:44 am

Nimeni? nimic nou pe aici? E o noua saptamana, proiecte noi, asteptari...
Niste cercei: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
o bratara cu millefiori: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cercei cu cristale Swarowski: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Fetelor,e o provocare,va astept!

Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 02 Iul 2012, 8:20 am

Reusesti sa ma surprinzi de fiecare data.Sunt minunate. hug
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de danniela Lun 02 Iul 2012, 1:21 pm

Ce frumuseti!!!! Felicitari! kiss
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Lun 02 Iul 2012, 5:32 pm

Multumesc.Angelica,saptamana asta e iar targ.Nu stiu daca vin chiar din prima zi,dar poate mai treci pe la noi.Eu te astept!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 02 Iul 2012, 5:38 pm

As veni cu drag ca mi-e dor de voi,dar mi-e tare greu.Inca fac doar plimbari scurte.Poate reusesc sa vin cand merg la doctor.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Lun 02 Iul 2012, 10:36 pm

Sper sa-ti repari piciorul cat mai repede. Cred ca e greu de stat in casa pe vremea asta asa de calda. Catelul cum se simte? Ai mai lucrat ceva? Ne arati?
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Angelica18 Mar 03 Iul 2012, 8:28 am

Zuzu e super ok,iar eu lucrez la mai multe in paralel.Cand sunt gata o sa le vedeti. kiss
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Joi 05 Iul 2012, 8:09 am

Inca nu pot merge la targ,am niste probleme cu ochii si fac tratament cateva zile.Cel mai greu e ca nu pot lucra nimic. Dar vine ea vremea...
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de myky7robc Joi 05 Iul 2012, 2:11 pm

dorulet, sanatate in primul rand si pe urma mai vezi tu ce faci pe la targ, ca tare frumos mai lucrezi in tehnica asta.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Lun 09 Iul 2012, 7:22 am

Au mai trecut cateva zile,dar mai am inca tratament.Dar n-am putut sta fara sa fac nimic,asa ca am facut un mileu din patratele.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de samo99ro Lun 09 Iul 2012, 10:01 am

Foarte frumos mileul, Dorulet. Felicitari.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Mier 11 Iul 2012, 7:06 pm

A venit vremea sa mai fac cate ceva si sa va arat si voua,desi am senzatia ca frivolite-ul nu se numara printre preferinte.Dar asta stiu face si asta am facut:o bratara cu opale si una cu coral.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de carmenco Mier 11 Iul 2012, 9:01 pm

Eu zic ca nu e cum spui doar ca pare putin de neatins pentru unele dintre noi. Mie imi plac foarte mult si abia astept sa prind putin timp sa ma mai invat Smile. Cred ca am uitat de cand nu am mai pus mana pe naveta. Oare unde o fi? Smile
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 11 Iul 2012, 9:32 pm

Dorulet,te inseli cad spui asta.Eu sunt fascinata de ele,mai ales de cand le-am vazut in realitate.Pentru mine reprezinta o adevarata arta.Te admir ca poti face asa ceva.Eu nu ma incumet sa ma apuc si de asta ca e prea migalos si,oricum,casa mea e plina tot timpul de ate.
As dori sa-mi spui de unde ai luat opalul si daca e scump.Imi doresc de mult un opal,dar l-as vrea mai marisor.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Mier 11 Iul 2012, 10:27 pm

Ma bucur ca va plac.Intr-adevar,pozele sunt destul de departe de realitate.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Lun 16 Iul 2012, 8:42 am

Mai aduc ceva:un mileu pentru o tava de servit.Sigur ca sotul e cam nemultumit,ca trebuie sa fie mai atent cand toarna in pahare,dar se conformeaza.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de myky7robc Mar 17 Iul 2012, 4:24 pm

dorulet, ne-ai obnisnuit numai cu fineturi superbe.
aplauze bucurie
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Mar 17 Iul 2012, 6:30 pm

E o tehnica de finete. Bineinteles si ata si modelul. Multumesc de aprecieri,myky. hug
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de pufoi Mar 17 Iul 2012, 7:08 pm

Dorulet e foarte finut , asa ca nu-l lasa pe tava de servit, ca zau ca nu e locul lui acolo!
E de pus in rama, asa e de frumos.
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de laurin Mar 17 Iul 2012, 11:40 pm

Doamne, voi ma innebuniti pe mine! Nu'sh ce mi-a venit mie in seara asta sa ma uit pe tehnica asta peste langa care am trecut de o mie de ori, fie pe site, fie pe youtube si m-ati blocat cu minunatiile astea. Pai, eu abia am timp de croshetul meu si nici de el asa cum as vrea si voi veniti cu d'astea acum ca ma duc sa caut iute un ac si sa ma apuc de treaba. Cand Dumnezeu aveti timp si pentru astea?
Deci, am culcat copiii, ba prin pat, ba prin carucior si acum am luat tutorialul de la Capitolul 1 si m-am pus pe citit. VA prind eu din urma si sa vedeti voi atunci! Nu cred ca am vazut in realitate asa ceva sau nu am bagat de seama dar se pare ca e o treaba finutza rau!
laurin
laurin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 50
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Mar 17 Iul 2012, 11:45 pm

Eu ma bucur,sa stii.Si eu as cocheta cu croseta,desi sunt prea multi ani de cand am pus-o la pastrare.Intr-adevar,frivolite-ul e una dintre cele mai fine dantele,pacat ca pozele nu arata chiar realitatea.Te asteptam,pana atunci ne bucuram cu ceea ce faci.Arata-ne!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de laurin Mier 18 Iul 2012, 2:32 pm

Azi am fost prin Kaufland si am vazut tatting shuttle dar mi s-a paut cam prea scumpa - 16,99 ron asa ca nu am cumparat. Este mare diferenta intre needle tatting si shuttle tatting? Am cumparat, in schimb, un set de 2 ace lungi pt papusi la vreo 8 ron. Am inceput bine? Smile

Asta e prima mea incercare de tatting. E foaaaaaarte mic modelul dar e un inceput, nu?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
laurin
laurin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 50
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Dorulet Mier 18 Iul 2012, 11:39 pm

E un bun inceput.La K sunt scumpe,e adevarat;eu mi-am comandat navetele in Franta si fiecare avea doua mosorele.(Nu mai stiu cat am platit). Am si fara mosorel,dar varful cam inteapa si nu-mi place.
O bratara(cu ametiste) si o floare,doua bucurii ale zilelor mele:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de myky7robc Joi 19 Iul 2012, 4:33 pm

dorulet, bratara a crescut pe floare, ca e superba?
am si eu o floare exact la fel si nu stiu cum se cheama. cine stie???
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica frivolite, pe ac sau needle tatting 4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB