Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Martisoare din diverse materiale IV

+63
Ana Maria
kitty_1973
sunflowers
marina40
mariaz_09
gabyd
diana-s
CCristinaC
norelif
claudiana
smihaelaviorica
Gabiuta
betymi72
Octa75
trice
godeta
violetas
diada
adriana.stancu
alexandra diana24
craluca
Andata
Admina
LORIMAR
danniela
cristinica_70
symos
SilviaDumitrescu
arime
larisal
alessia2007
pufoi
anacris
mykya
lady
Dodo-pui
mya21_ro
andacoman
iuliana72
Crissy86
PAPUSIKVIO
Ramonica
nicsitra
valentinadof
Serban Valentina
anasia
bijouxnod
oanapip
corina corina
aurahd
cld
flaviana
georgeta.prnic
annamaria26985
Gianina4ever
firicel
02gaviota
amoni
AlinaJ.Bijoux
fiordaliso
ikuta
carmenco
alinachiri
67 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de corina corina Mar 28 Feb 2012, 3:20 pm

Dragute tare , Alessia ! Ai vazut cum te prinde inspiratia ? Asa din poze !
Spune repede cum ai facut baratarica . Nu se vede din poza si eu am o boala cu bratarelele . Foarte greu gasesti un model finut pentru ele .
Eu n-am venit singura ! Am venit cu ultimele floricele ca de-acum mai fac bratarele maine cred si gata ! Mai am si alte lucruri care stai teanc langa masina de cusut si tot pe mine ma asteapta .
Deci florile de ieri si azi :
- macii cu perlute de data asta si o narcisa facuta asa de proba si o..rosu cu negru

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si din seria alb cu rosu

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

dintre care cea mai dragalasa imi este ea :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

pe care am botezat-o ''Floare de Europolis'' si cred ca intelegeti voi de ce . wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de alessia2007 Mar 28 Feb 2012, 3:46 pm

Multumesc Lorimar, Anamaria, Corina.
Cu vandutul nu stiu daca voi mai avea cand sa fac atatea, dar de "microb" asa este. Am gasit motivul sa incerc sa fac cate un model din fiecare floare care imi place.
Corina sunt superbe si aceste flori. Bratari am tot cautat si eu. Link-ul a mai fost pus, dar ca sa nu mai cauti acum pe ultima suta .. modelul este aici

alessia2007
alessia2007
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 43
Localizare : arges
Data de inscriere : 14/01/2010

http://angelicalucreaza.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de corina corina Mar 28 Feb 2012, 4:25 pm

Ai dreptate Alessia ! Vazusem modelul , dar asa conturat cu rosu nu mi-am dat seama ca e acelasi . Multumesc , oricum ! Ai fost draguta ! love
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de Ramonica Mar 28 Feb 2012, 4:30 pm

Foarte frumoase martisoare ati facut, felicitari tuturor si spor la vanzare. Eu pe langa cele crosetate, anul acestea am facut si altfel de martisoare, comestibile, bomboane de ciocolata homemade.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de corina corina Mar 28 Feb 2012, 4:33 pm

Cele mai frumoase si cele mai gustoase si cele mai...apreciate si cele mai ... Ce sa mai zic ? Cred ca toata lumea care primeste martisoare de la tine e multumita . flower
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de anacris Mar 28 Feb 2012, 5:18 pm

corina,am descoperit de ce nu mi ieseau cutiutele pt martisoare bucurie Smile m am grabit ca fata mare la maritat....nu am vazut ca tu, taiasei o parte a cutiei mai lunga zid eu le taiam egale Smile si de aici si greseala...acu' am rezolvat....fimiu e fericit wink se da mare cu martisoarele mele si cu cutia ta wink multumesc pt idee,pupa ti sotul din partea mea multumesc pt idee Merci
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de firicel Mar 28 Feb 2012, 5:24 pm

nici nu stiu la care sa ma uit mai repede!Toate sunt frumoase!Sa aveti spor la ele fetelor(facut dar si vandut care vindeti)!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de alinachiri Mar 28 Feb 2012, 6:01 pm

Corina...sa stii ca imi salvez toate pozele tale de la florile de vinilin...anul asta nu cred ca mai reusesc sa fac pentru martisoare...dar pt sufletelul meu vreo 4-5 tot o sa fac dupa ce termin cu martisoarele care le mai am de finisat Smile .Floarea de europolis e superba...pacat ca nu ma pricep la crosetat (sunt de acord cu anacris: e chirurgie Smile )...
In rest mi-ar placea sa primesc si eu niste martisoare comestibile..mmmm...cu gandul la ele si ala mic face scandal in burtica:)... Si nu in ultimul rand...foarte frumoase martisoare...
Astazi am fost prin piata pe la noi si m-am uitat pe la ce e expus: chinezisme multe la care lumea e buluc...dar surprinzator la 2 posturi de handmade-uri erau clienti care au dat si 10 lei pe 2 martisoare superbe... La anul o sa ma apuc si eu mai din timp si o sa le dau la cineva sa mi le vanda ca buburuzul meu o sa aibe aproape un an si nu cred ca o sa pot eu merge...Am planuri mari...Acum va las...ma duc sa termin de martisorit Smile :* )

alinachiri
alinachiri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/01/2012

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de smihaelaviorica Mar 28 Feb 2012, 6:12 pm

Carmenco iti multumesc pentru aprecieri . Referitor la preturi , va spun sincer ca pana acum sunt multumita ....la cat am lucrat am vandut bine si mi-au fost si apreciate si cumparate destul de bine in comparatie cu cele chinezesti de care e inconjurat standul meu . Am mai vandut si pe la gradinita cateva , ...... si apoi eu sincer nu disper sa le vand pentru ca dupa 1 Martie toate martisoarele vor ramane brose ce le pot aplica pe orice si tot le vand. Pe langa asta eu stiu cat muncesc sa migalesc la ele , in plus lucrez numai noaptea de la 22-5 dimineata si daca cineva imi respecta munca , atunci cumpara daca nu , degeaba nu le dau.
Tu unde ai martisoarele expuse ?

Corina te iubesc pentru tutorialul expus kiss m-am convins daca mai era nevoie ca sunt superbe brosele tale . Nu mai stiu cu cat am vazut ca le vinzi dar sincer sunt incomparabil de mii de ori mai frumoase si curat lucrate decat cele pe care eu le-am vazut in Ploiesti . In noaptea asta voi face si eu sigur . Multumesc si spor la vanzare .
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de PAPUSIKVIO Mar 28 Feb 2012, 7:17 pm

Ma bucur ca va place! M-am pus pe treaba serios si sunt sigura ca termin pana pe 1 ! La final va arat ce a iesit bine
PAPUSIKVIO
PAPUSIKVIO
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : BUZAU
Data de inscriere : 14/10/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de symos Mar 28 Feb 2012, 10:04 pm

sa va arat si eu ce martisoare am facut [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

astea sunt o parte am facut 120 de bucati am mai facut si puisorii lui carmen de anul trecut ,si la ce folos ca nimeni nu apreciaza ,imi vine sa urlu de ciuda .........ieri am vandut un fluturas si azi doi ....maree vanzare .maine nici nu-mi vone sa mai ies................cand vad ca chitchurile se dau ca painea calda si la ale mele nici nu se uita imi venea sa plang de ciuda .cat am bibilit si cu cat drag le-am lucrat .si ce sa fac cu ele Sad [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]


Ultima editare efectuata de catre symos in Mar 28 Feb 2012, 10:07 pm, editata de 1 ori (Motiv : aveam poza cu fluturi si nu era pusa in mesaj)
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de firicel Mar 28 Feb 2012, 10:26 pm

Symos,daca-ti zic ca mie imi plac martisoarele tale,te ajuta cu ceva?Chiar sunt forte frumoase si vreau sa te intreb si eu,la trandafirasi,de cate ochiuri ai facut lanticul?Anul trecut si eu am fcaut puisori care mie imi plac foarte mult dar nu am vandut decat 1-2 daca imi amintesc bine in schimb am dat foarte bine bratarile ,fluturasii si trandafirasi dar mari,pe 40-50 ochiuri paraca faceam lanticul de baza si umpleam la ei de-mi venea rau.Acum abia am inceput sa martisoresc si eu ceva pentru a le oferi persoanelor apropiate noua,sotul meu(mama,nasa,vecine,prietene,colega mea) pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de symos Mar 28 Feb 2012, 10:33 pm

trandafirasii i-am lucrat circular........multumesc firico pt incurajari si sotul mau imi zice ca sunt frumoase si m-a rugat sa nu mai ies maine pupi
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de anacris Mar 28 Feb 2012, 10:50 pm

symos,sunt minunate martisoarele tale...stiu ca ai muncit mult la ele,dar asa e,lumea,din lipsa de bani ...cred,nu mai are gust pt frumos,din pacate.oricum stai linistita,nu esti tu de vina,martisoarele sunt extraordinar de frumoase!
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de carmenco Mar 28 Feb 2012, 11:21 pm

Ei, au mai aparut martisoare! Stiti ceva? Eu sunt tare mandra de NOI Smile. S-o tinem tot asa si o sa vedeti ca lucrul de mana va fi din ce in ce mai apreciat.

Symos, foarte frumoase! Spor la vanzare. Sa stii ca puisorii sunt ai Corinei, eu de la ea am luat modelul.

Nu m-am intalnit cu mama sa-mi dea poza pe care a facut-o martisoarelor mele. Le-am expus la un xerox Smile la o prietena, sa nu radeti de mine. Nu aveam unde in alta parte... Am trecut pe acolo si mi-a spus tanti care vinde ca sunt apreciate. Acum mai ramane sa le si vanda Smile.

Acum am terminat 11 panselute, la cerere. Le voi poza maine, la lumina zilei. Sunt incantata de ele.

Spor in continuare, fete!
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de smihaelaviorica Mar 28 Feb 2012, 11:23 pm

Symos , nu mai fi suparata , eu zic sa nu te dai batuta si sa iesi si maine si pe 1Martie si apoi cu ce iti ramane sa zici ; <" nu-i bai " ce mai am le aplic pe o palariuta ce vara , o gentuta vesela , o clamita pantru codite , o bluzita dulce , o fustuta , botosei si sandalute pt fetite .....si uite asa ies alte atatea lucruri frumoase pe care le vand la targurile ce vin >

Eu asta voi face cu tot ce imi ramane . Capul sus si nu mai cedati in fata chinezariilor.....e multa lume care incet incet apreciaza numai ca la noi puterea de cumparare e mica .

Va spun sincer , ieri am vandut de 25 ron ( 5 fluturi ) si azi 59 ron ( 3 flori si 7 fluturi ) .....si astea din 80 lucrate toate. Pe 1 Martie fimiu va mai lua vreo 26 bucati pentru a le oferi colegelor lui si educatoarele ( deci am economisit eu ceva banuti ) si restul le voi refolosi pe viitor cat de curand .

smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de alinachiri Mar 28 Feb 2012, 11:51 pm

Fetelor...suntem harnicute tare Smile !!! Si eu cred ca nu e doar lipsa banilor...e si lipsa de gust...cand vezi atatea chinezisme in jurul tau... abia am terminat si eu de facut cateva floricele...as mai sta dar nu ma mai lasa bebele...da din picioare...vrea sa stea in pat ... Asa ca maine revin cu cateva poze Smile !!!!
alinachiri
alinachiri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/01/2012

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de pufoi Mar 28 Feb 2012, 11:58 pm

Alinachiri bebele vrea si el martisor! wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de alinachiri Mier 29 Feb 2012, 12:02 am

Cred ca da...numai ca o sa astepte pana cand o sa dea si el martisoare Smile) Acum fac fundite din ate pentru ale lui tati... asta e partea care nu imi prea place deloc...nici mie si nici sotului...dar trebuie facuta si asta Smile !!
alinachiri
alinachiri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/01/2012

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de georgeta.prnic Mier 29 Feb 2012, 12:56 am

Symos,fruntea sus,fii serioasa si asculta sfaturile fetelor:nu se strica ,le poti pastra sau refolosi ,cum spune si Mihaela.Eu am patit asa,intr-un an cel mai bine am vandut pe 1 Martie....Sunt bijuterii pretioase care nu canesc!Succes si sa auzim numai de bine! pupi
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de Admina Mier 29 Feb 2012, 1:16 am

Symos, sunt foarte frumoase. love Nu dispera. Depinde si unde le expui, cred. Lumea nu apreciaza lucrul de mana, in marile orase, din pacate. Ma rog, snobism e peste tot. Daca le-ai putea expune la targuri unde se vinde doar hand-made ar fi altceva, alta clientela ar fi. Dar de multe ori, din avion se vad mai sclipitoare chinezismele si publicul le cumpara mai usor: ca sunt pe toate drumurile. De parca e o placere sa cumperi ceva care umbla singur, cand poti sa porti ceva diferit.
Fac si eu flori-brose, pe post de martisor. Le voi da colegelor, mamei, bunicii, fetitei, prietenelor cand ma intalnesc cu ele. Asta e, cui nu-i convine sa nu le poarte. rade

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de amoni Mier 29 Feb 2012, 6:16 am

Admina ai drepte asta a spus o clienta ieri care mia cumparat multe martisoare din fimo, din pacate cele crosetate nu sau dat ori nu le-am facut eu bine ori nu le plac, eu mai am din 400 de martisoare ale mele mai am 80 de bucati azi sper sa le dau pe toate.
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de CCristinaC Mier 29 Feb 2012, 7:49 am

Admina a scris: Fac si eu flori-brose, pe post de martisor. Le voi da colegelor, mamei, bunicii, fetitei, prietenelor cand ma intalnesc cu ele. Asta e, cui nu-i convine sa nu le poarte. rade
Eu am facut anul trecut flori-brose crosetate si le-am dat femeilor din familie si prietenelor. Au fost apreciate si purtate si in timpul anului, la o rochita tricotata, la caciula, pe post de ac pentru esarfa si chiar accesoriu la geanta.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de Gabiuta Mier 29 Feb 2012, 8:04 am

Daca imi dati voie sa imi spun si eu parerea fara sa supar pe nimeni fiindca acum vreo doi ani am avut si eu o tentativa de martisorit in croset.
La targurile la care am fost eu sa privesc fooooooarte multe persoane erau cu martisoare crosetate.80% din cele care au avut la vanzare asa ceva NU au vandut.Ceea ce s-a cumparat (vorbesc de Bucuresti si targurile din centrul Bucurestiului) au fost martisoarele din fimo (nu orice!!!) si din margele de nisip mici.Tot ce era iesit din comun a avut vanzare buna.De ex.:pe o bucatica de cartonas sau lemn pictura manuala.Pe o bucatica de dantela cusute floricele din margelute in gen de cosulet ,papusele din material foarte colorat ,etc.......
Stiu cita munca este.Stiu ca fiecare a pus si un strop din inima lui .Sa nu va suparati pe mine.Este o constatare pe care am facut-o mergind cu prietenele mele citeva zile la rind si anul trecut si acum doi ani.
Cred ca unele fete de pe aici pot confirma spusele mele.
Nu trebuie sa disperati Poate sinceritatea mea e dezarmanta dar decit sa ramineti cu un gust amar dupa aceasta tentativa mai bine va reorientati in a face pentru la anul altceva.
O spun din inima. kiss si cu tristete ca munca nu e apreciata la justa valoare.
Eu va doresc din inima vanzare buna.
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de diana-s Mier 29 Feb 2012, 8:26 am

martisor bratara cu charmuri si cateva margelute tematice

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ce ziceti, merge?
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 9 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB