Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

+20
Giorgi
CarmenClaudia
canadianca50
Anca Florina
tadok
aurishta
arime
bijouxnod
danniela
mya21_ro
despina13cucli
Gianina4ever
dana_mi16
deiutza23
andreea_2008
ana_bela
juliennej
adriuta
crixuta
avr_dana
24 participanți

Pagina 9 din 25 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mier 01 Feb 2012, 12:30 am

Uf Ana, a ta e nebuna de legat!!!!
A mea tre sa ii scriu ca la nebuni pe hartie cum si ce sa faca, ca sa am dovada ca tre sa faca cum ii zic eu. Ii explic cum sa ii faca orez cu ficatel si cu un pic de conopida. Si ea ii amesteca mancarea cu iaurt. Ca a sesizat sotul ca au tot disparut iaurturi din frigider, si mi-a spus ce face cu ele. La ce puii mei nu se tine de ce-i zic eu??? Andrei mananca in fiecare dimineata iaurt, nu-i trebuie la fiecare masa.
Sau ii pune un castron super plin de ciorba. Ii zic, asa ii dati de obicei, mananca? Uneori da, uneori nu. Ii zic: nu-i mai dati atata, ca nu-l tai de Craciun, si pt mine portia aia e prea mare. Raspuns: am infierbantat prea tare ciorba si am mai pus rece.
In fine, of!!!!!
Ii zic sa -l puna pe olita cand se trezeste. Cica il stimuleaza sa faca pipi. Zic: lasa-l in pace sa faca normal, nu-l trage de alea alea, sa aiba sechele pe creier. Rezultat: nu l-a mai pus la olita.
She is stupid!!!!!
No ca m-am racorit. Am zic ca n-o mai barfesc, da e obisnuita sa faca cum vrea ea, ca e ea desteapta zid
Julie, nu l-am spalat f devreme pe Andrei pe dintisori, dar e innebunit dupa periute, incet incet se obisnuiesc, si le place mai ales daca te vad si pe tine cum procedezi. Inca e devreme la Anna, dar o poti obisnui. Lui A ii place acu mai mult asta normala decat aia de silicon. Dupa ce il spal eu se spala si el Smile.
Gata, fug la somn Smile
NB!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Mier 01 Feb 2012, 7:38 pm

buna fetelor

Juli sanatate Annei, iar cu spalatul dintilor, dupa ce am vrut eu sa-i spal primii dintisori si nu am reusit am lasat-o balta o perioada.Apoi cand ma vedea pe mine ii dadeam si lui perie si o rodea:) .Al meu are o dentitie de lapte jale.....dintii din fata cei mari s-au rupt si apoi s-au macinat pana aproape de gingii, caninii is negri...etc Eu cred ca nu a avut smaltul destul de rezistent sau nu stiu ce, ca bomboane nu a ros iar cu calciul a stat bine.
Acu ma bucur ca dintii sunt in schimbare, si asteptam sa creasca cei de sus :D

Fetelor..........soacrele ar trebui internate intr-un sanatoriu special destinate. Sa se inebuneasca unele pe altele si sa-si scoata ochii sa se ia la bataie care stie mai multe sau care e mai desteapta.... VA imaginati ce ar fi acolo Smile))))))))))))))
Si a mea ma tot critica , dar am inceput sa-i raspund ca nu mai pot. Atata critici si jigniri nu am primit de la nimeni in viata asta.

Ana cum merge serviciul? Ce-ti fac baietii?

LA noi azi dimineata erau -22gr....am degerat la propriu.
Si sufar de frig iar canicula o suport destul de bine.

Eu ma pregatesc de o inspectie saptamana viitoare, fac materiale, tai decupez, ma informez si astept sa treaca. Si mie imi place ceea ce fac dar cand ma gandesc ca salariul asta o sa-l dau pe foi, coli hartie, markere , tus la imprimanta ,,,,,,,imi vine sa urluuuuu

Sa auzim numai de bine wink
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Mier 01 Feb 2012, 8:25 pm

Dana, noi platim toate astea din fondul clasei. Eu am dat 150 lei pentru Iannis.

hahahah!!!!!! daca gaseste cineva un sanatoriu din asta, sa-mi dati de stire! rade

La noi au fost cam -6 azi, dar a batut vantul. Deh, asa-i la campie. Totusi, ma bucur ca nu e mai frig.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 02 Feb 2012, 10:44 am

buna fetelor,am mai intrat sa va citesc dar cu scrisul am ramas in urma.
ANA cum ii place la Edy la scoala?
si noi dam fondul clasei dar numai la scoala 25 de lei/luna,la gradi cumparam rechizite de 200 de lei la inceput de an si ajung tot anul.
JULLI sanatate Annei,sa se faca bine.
CRIS cum e la munca?
ANDRICA cum stati cu pregatirile?am vazut rochita e superba,mai mult decat mi-as fi imaginat.
eu nu mai am atat de munca deocamdata,am mai mers cu sotul la tara,dar azi am luat o pauza ca sunt -12 grade si nu rezist la frig decat dc muncesc ceva incontinuu,dc stau pe loc deger de tot rade .
am terminat cauza cu taxa auto,mai ramane recursul de la Alba care sa vedem cand ne va da termen la el,am mai avut si o plangere pt rovinieta si mi-a admis-o am scapat de amenda,pana acum mi-a mers tare bine,sper sa fie tot asa si de acum incolo.
de dieta nu pot zice nimic,cand sunt mai mult acasa mananc mai mult,cand sunt plecata mananc mai putin,mananc cam de toate dar nu slabesc,ieri aveam 61,6 kg deja parca nu ma mai stresez asa tare pt ca vad ca nu pot tine nimic,as vrea sa slabesc dar nu ma pot tine de treaba,asa ca ma complac deocamdata.
va poop si astept vesti bune de la voi.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Joi 02 Feb 2012, 6:25 pm

Hello!

Edy e ok cu scoala. Ii place tare mult. Mi-a fost teama ca o sa-i fie greu cu limba germana, dar se pare ca l-am subestimat. Chiar l-am pus aseara sa citeasca lectia si citeste cursiv!!!!! In germana!!!! Uau! Chiar ma bucur pentru el. O sa-i prinda tare bine.
Chestia e ca eu nu il stresez deloc, da deloc cu lectii si chestii d-astea. Vreau sa le faca pentru ca el vrea sa le faca.
O sa incerc sa-l ghidez spre citit. Ma gandesc cam ce i-as putea oferi sa citeasca. Sper sa-l si prinda. Mi-as dori din suflet pentru ca eu stiu cat de minunata e lumea cartilor. Cum in aprilie mergem la Paris, i-as da sa citesca ceva despre muschetari.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 02 Feb 2012, 8:57 pm

Ola
Deiutza, la scarbici e f bine ca si activitate. Imi place ce fac si imi place sa fiu ocupata. Am un ritm nebun, dar prefer asa. Una ca am ce invata, nu-mi place sa ma plictisesc si nici nu mai vreau sa leg mega prietenii la servici. Vreau sa am o relatie frumoasa cu toata lumea, dar am ajuns la concluzia ca f multa prietenie la servici strica.
Doar salariul trebuie rezolvat.... zid . O tipa care e pe un post asemanator cu al meu are cu 11 milioane in plus fata de mine. Bine, mie inca nu mi s-a stabilit un bonus, insa as prefera sa am salariu fix mai mare. In caz de probleme, disparitie proiect, ala e sigur. In fine, om vedea.
Ana, eu am prins f drag de citit de cand eram mica, mama imi citea mult si mereu imi facea surprize cu carti noi si faine. Cred ca asta a contat.
Hai fug, va pup!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Vin 03 Feb 2012, 3:23 am

saluatare

am vrut sa va scriu si eu azi, dar mam lasat pagubasa.nea luat sefa la fiecare cite un kindle cica ca sa ne putem verifica emailul.asa ca cum adorm copiii ,in toate clasele ,lumea e cu nasul in ecran,pe facebook sau ocupata cu orice altceva decit cu ce a crezut ea.nu e bun de scris emailuri lungi sau mesaje.

asadar, dana, aici toate materialele vin de la seful scolii din banii dati de parinti, care sint multi.de la 1000$ in sus pe luna.
bafta cu inspectia.groaznic.imi aduc si eu aminte cum faceam planuri de lectie si cum stateau in spatele clasei..bafta muulta!!!
deiuta ,cum sint baietii tai?
anna si iannis e la germama?si eu as vrea s-o dau pe anna dupa ciclul de 3 ani montessori la o scoala de limba,fie franceza ,fie germana.dar cum aiai sint doar private, coste o mine avere, adica cam cit o juma de an de colegiu.om mai vedea pina atunci.
cris,mare diferenta de salriu intre tine si colega..

i-am luat annei un walkin wagon si acum e prin casa toata ziua, tantosa.vrea sa adorarma doar pe mine ca si cind era bebe si toata ziua e cu mamama ,adica ma striga non stop.

aici nu e frig ,sau oricum nu ca acasa...
in iulie ,merg cu mama in ro si il aduc pe tata.de abia astept..........dar mai mult pina atunci.
bine ca e miine vineri..weekend fain,fetelor..
aa..si anna are 10 luni.incredibil!!!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Vin 03 Feb 2012, 8:54 am

Neatza

Anna, La Multi, Multi Ani!!!! Vai, e mare deja!!! Ce repede trece vremea!!!

La noi a nins. De fapt mai ninge si acum. Bine ca nu mai e asa de frig.

Dap, si Iannis merge la germana. Nu stiu cat vorbeste cu ei in germana, dar am vazut ca inteleg ca trebuie sa-si ia gentuta cand vin parintii. Smile

La noi nu se primeste nimic de la stat, parintii trebuie sa cumpere rechizitele. Doar la gradi particulare cumpara educatoarele, dar oricum se plateste taxa. Asa ca invatamantul nu e gratuit deloc in ro. zid
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Vin 03 Feb 2012, 11:18 pm

Buna fetelor Smile
La multe lunutze Anna!!!!
Eu obosita, asta noapte nu am putut dormi decat pe la 3 jumate.
Job-ul e deja full de treaba, ma ocup de mai multe proiecte simultan si tot imi mai dau...Imi place f mult, am o tona de invatat, imi exersez si franceza, si imi dau seama ca daca imi fac treaba bine o sa le pot forta la astia mana sa imi creasca salariul. Azi am primit un review f bun de la seful meu frantzus, mi-a spus ca toti colegii mei i-au dat un feedback f bun, m-a ridicat oleaca in slavi, am fost f incantata.
Soacra pleaca la ea si vine mama pt 2 sapt.
Cred ca mi-am pierdut buletinul....
La noi e ninsoare, nebunie....
Hai ca mai vb in weekend, nu mai compilez sa mai scriu Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Dum 05 Feb 2012, 3:22 am

salutare

multumim de urari.adevarul e ca nu-mi vine a crede ca nu mai e un bot de om, ca e mare, ca aproape umbla singura si ca ocupa mult spatiu in pat:))

cris, barvos.ce limbi folosesti?engl, fr si italiana?inseamna ca esti suuper ok cu atitea limbi.aveam si eu in gind sa invat ceva mai multa spaniola,dar s-a dus gindul ca nu am cind...

ana, ce fain ca si iannis merge la germana..cum am zis tare mi-ar placea si mie sa faca si anna cel putin inca o lb.eu mai vb cu ea in fr, nu constant, e drept.

nu stiu ce am, de 2 zile ma apuca o foame nebuna seara si am dat-o pe piine.opriti-ma!!!!
azi n-am fost la gym.anna iar a vomitat de 2 ori si a avut diaree asa ca am stat tot dupa ea.miine sper sa fie ok si sa pot merge.
cris, ce faine sint pozele cu andrei in zapada...Smile
aici nu e deloc.nimic.am avut anul trecut cita aveti voi acu sau si mai si...Smile

gata ca iar fac monolog.opriti-ma si din asta:)
dumininca faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Dum 05 Feb 2012, 9:11 am

Hello

Cris, e fain ca stii mai multe limbi. Eu doar engleza, dar la nivel de conversatie. Nu stiu foarte multi termeni de specialitate (juridici adica, acu astia ma intereseaza). Germana e la nivel de incepator, adica scriu, citesc si inteleg o conversatie banala, rostita mai rar, in proportie de 90%. Reusesc destul de usor sa fac lectiile cu Edy, adica inteleg deocamdata enunturile. Imi e foarte greu sa ma exprim. Cred ca daca as incerca mai mult, as reusi, dar parca nu stiu a potrivi cuvintele. Franceza mi-ar placea sa stiu, doar ca nu am avut de unde. N-am facut la scoala Sad .
Juli, pentru viroza intestinala eu le dau la prunci homeopate. Cand vomita merge intotdeauna Cina ch 30, in dilutie 9 granule la 200 ml apa. Poate gasesti pe acolo. Astea homeopate, in cel mai rau caz nu au niciun efect, dar efecte secundare n-au.
Revin, ma duc sa pregatesc micul dejun, apoi la Biserica.
va pup.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Dum 05 Feb 2012, 11:25 am

Lasa Julie, ca si eu vb asa, si spun de toate Smile Da asa e fain.
Imi pare rau ca ai avut probleme cu Ana, sper sa se faca bine cat mai repede.
Si eu am perioade cu paninea...plus ca mi-era frica sa nu ma ingras acuma cu serviciul. Seara cand vine mananc de obicei ciorba, sa ma incalzesc, dar fara paine. Si mai rontai biscuti, una alta. Vad ca ma mentin, pap un pic dimineata si ziua numai biscuiti, chestii din astea. Ca trebuie sa imi iau mancare de acasa daca vreau pranz, plus ca ar trebui sa imi iau pauza de pranz, si prefer sa fac 10-6 cel mai des, decat 9-6.
Da, acuma sunt cu franceza si engleza la servici, ma bucur pe fr ca deja incepusem sa ruginesc bine. Si e pacat sa o pierzi, daca nu exersezi o limba....uiti cuvinte.
Ana,e fain ca stii ger, chiar si la nivelul asta. La noi cei cu germana erau cautati si platiti mai bine, ca nu se gasesc usor.
Sa aveti o duminica frumoasa, la noi ninge intr-una...N-am balconul inchis si tot trebuie sa scot zapada. Lui Andrei in sfarsit ii place zapada Smile. Aseara s-a murat tot cand am ajuns acasa, ca ne-am oprit la zapada si nu mai voia sa plece.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de andreea_2008 Dum 05 Feb 2012, 6:45 pm

Buna fetelor Smile
eu am o raceala idioata de care nu reusesc sa scap. tusesc intruna...cred ca sapt asta ar fi cazul sa imi fac o programare la medic ca nu se mai poate
la munca nici o veste noua, cel putin nu inca....muncesc mult, invat multe si am o responsabilitate f mare daaar...mi s-a luat sa ma fataie de colo colo, sa raspuns si pt ce fac sau nu fac altii dar eu sa am un salariu jalnic si un post de care vreau sa scap Smile)
cu nunta merge bine....ne-au venit invitatiile, rochita am lasat-o la ei pana mai incolo cand o sa ma duc sa o scurtez in functie de ce pantofi o sa imi iau
cred ca ne-am cam hotarat si la luna de miere, vreau sa fac zilele astea rezervarile
mai avem de luat hainele si tot restul pt el, bijuterii, pantofi etc pt mine, hainele pt cununia civila, buchetele si lumararile (aranj de pe mese le avem de la rest, o sa vb cu tipa de la agentie de decoratiuni cam prin aprilie), marturii, placecarduri, cadou pt nasi, trebuie sa vb si de machiaj si coafor...mai sunt destul de f multe de facut Smile)
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mar 07 Feb 2012, 8:33 pm

Salutare
pe unde sinteti fetelor?
toata lumea cu treaba ...mai e frig? Seara buna sa aveti.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 07 Feb 2012, 8:34 pm

Julie e ger de-a binelea...si bate un vant de te ia pe sus.... Sad
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mar 07 Feb 2012, 9:14 pm

buna fetelooooor
Ce frig si zapezi pe la noi!! o nebunie....
Noi avem maxi taxi asigurat de la servici, dar au fost intarzieri, nebunii, degerat prin frig, s-a schimbatr orarul, nu m-au anuntat, am dat bani pe taxi....aproape 20 ron, ca e departe, in fine, numai aventuri.
La servici am atata de mult de munca, de, uffff. M-am dus azi sa le spun sa se gandeasca si la bonusul meu, dar normal ca nu si-a planificat nimeni sa-ti creasca veniturile doar pt ca esti tu prea fraier, muncesti prea mult si-ti faci treaba bine. De-abia astept sa ii las in aer.
In rest, Andrei numa de mana ma duce seara acasa, nu prea scap, ufff, aseara am adormit impreuna la 12, ca mai devreme nu s-a putut....
A venit inamicul cel mic, fug
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mier 08 Feb 2012, 3:43 am

Eu va invidiez dar stiu ca nu e fain cind trsiesti pe viu.de abia astept weekendul.cris,spor.Dana,gata inspectia?
andrica si tie spot.
Zi faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mier 08 Feb 2012, 10:36 pm

Buna fetelor, am trecut sa va salut Smile
Uf, uf, greu va mai trag de limba...ati vazut ca nu am disparut chiar daca am inceput work-ul. Andrei azi doarme mai devreme, toata seara am muncit la niste clatite umplute cu ciuperci si pui.
Is rupta. Azi n-am avut timp nici sa respir, mare nebunie, noroc ca imi place ce fac.
Frig azi la noi, o, doamne, -25 de grade....nici sa respiri nu poti.
Acusica e ziua mea da sar peste sarbatorit, ca nu am chef nici sa ma super muncesc sa fac ceva, plus de asta e nasol la mine, si bunica, si mama si pisica. Mare nebuneala.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Vin 10 Feb 2012, 1:37 am

salutare

mama, ce frig aveti cris.
aici parca e primavara!!!!

cum sarbatoresti cris/andrei imediat e de 2 ani.mama ce trece timpul...

eu am mare drama cu una din asistente si cu mamele unei fetite.
s-a ajuns urit de tot.eu ma simt nasol pt asistenta.
azi cind au luat-o pe fetita de la sc,i-au zis ca e incompetenta si n-ar trebui sa faca parte din staful de la cb.mi-e groaza sa merg miine la lucru..urita de tot situatia!!!!!groaznica.
boassa a vrut s-o concedieze, eu am zis ca nu-i idee buna in mijlocul anului..vai de capul meu..noaptea nu pot dormi ca numai la sitautia asta ma gindesc.
gata,m-am plins destul.merg linga anna care a dormit doar 1 ora si un pic azi.la 6 era rupta de oboseala.
weekend fain.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Vin 10 Feb 2012, 4:00 pm

Buna fetelor
Am trecut sa va salut. Si la noi e un ger de crapa pietrele, dar ne adaptam.
Juli bafta cu serviciul, sa nu ramai singurica . Eu mi-am amanat inspectia ca din cauza frigului am stat cateva zile acasa. Uff si imi sta pe creier pana trec de ea.

Cris tu lucri in domeniul IT nu? E printre putinele domenii in care se castiga bine la noi. Nu faci party pt Andrei?

Andrica ti-a trecut raceala?

Sapt asta am mers doar 2 zile la scoala.Acu e vineri...:D iar week-end Smile

Vreau sa vina calduraaaaaaaaaaaaaa, m-am saturat de frig........David nu mai rezista numai in casa, imi face capul calendar, si eu m-am saturat de toate.......
ne mai auzim
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Vin 10 Feb 2012, 10:50 pm

Uf, ce nasol Julie....
La scarbici dai mereu peste faze naspa. Azi s-a enervat pe o faza o imbecila de la vanzari ca i-am trimis mail la clientu ei, si cand i-am explicat muierii ca ce propusesem eu va duce la rezultate mai bune si la fidelizarea clientei, s-a inmuiat, da, da e o idee grozava, doar consulta-te cu mine intai. Imbecile!!! cum se zice in franceza rade .
Eu parca nu mai mai consum asa la servici, adica tot ma enervez si comentez, bla, bla, dar nu mai pun extrem la suflet.
Nu Dana, nu lucrez in IT, haha, as vrea eu....
Lucrez ca project manager la un call center, acum gestionez proiecte pt o firma mare care lucreaza cu cele mai mari furnizori de hardware si software de pe piata si le organizez proiectele cu call centerele lor din 2 tari. Lucrez si pe fr si pe engl si e super fain si interesant, doar ca prea prost platit Smile)) hihi.
In rest toate bune.
Pt Andrei vreau sa fac ceva misto pentru copii, sper sa fiu ok cu timpul si tot...nici banii nu ne dau pe dinafara, mi-am pierdut buletinul, prea putin timp la dispozitie rade
Dar e ok, sanatosi sa fim ca tot ma umflu eu de bani pana la urma :P
Seara buna fetelor Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Sam 11 Feb 2012, 4:22 pm

Nasol Cris de buletin...tre sa umbli sa-l faci. Eu cat am stat in Is l-am facut de 3 ori Smile). E interesant ce faci. ca si Andrica dealtfel. Si eu cand ma uitam pe joburi vedeam posturi la CC dar pe lb italiana. Si mereu ma intrebam ce faca aia acolo :D.
Al meu abia asteapta ziua lui sa-i fac party cu copii., dar pana la vara mai este.

Eu azi m-am trebaluit prin casa si pe la bucatarie si de acum intru eu la ferchezuit: epilat, spalat, masti, masaj etc :D

wk placut hug
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Lun 13 Feb 2012, 8:26 pm

Multumesc fetelor pt urari Smile
La mine dupa un weekend asa.....nu prea grozav, nu prea am avut chef de sarbatorit....
Am inceput sa caut gradinita pt ca e f nasol, dam deja prea multi bani pe mancare(mama vine si cu bunica), si probabil vor creste si restul de cheltuielti, etc...si daca e sa calculam toate dezavantajele.....am inceput sa cred ca o gradinita particulara pana la 3 ani ar fi raspunsul... Sad Sad Sad. Ca sa nu mai zic ca o zi trebuie gatit, o zi nu, ca mancarea se termina imediat...
Ma cam demoralizeaza subiectul asta deja, pe langa faptul ca suntem prea multi in casa, cheltuim prea multi bani pe care deja incepem sa nu-i avem Sad.
Nasol, ce sa zic.....
Asa ca vom vedea in urmatoarea perioada ce decizie o sa luam....
PE langa toate, 3 sferturi din indemnizatie nu i-am primit pe card ca na, am facut modificarile de rigoare, cu acoperisul iar avem probleme, cu curentul inca nu am rezolvat....cu tot optimismul meu,,,,,am senzatia ca nu mai ajungem la un liman. Sper sa-mi revin repede si sa continui lupta, nu????? Smile
Iar v-am batut la cap....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Lun 13 Feb 2012, 9:47 pm

Of, Cris, tocmai m-am uitat la gardinite si sunt preturi destul de piperate, 500 - 600 pe luna mi se pare muuuuult. Daca iti iasa mai bine la bani, atunci eu zic sa nu eziti. Unde mai pui ca nu ai persoane straine in casa.
Ai putea sa iei in calcul si varianta de bona, una care sa si gateasca si sa faca putina ordine. ar fii ideal.
Of, am trecut si eu pe acolo, cu Edy. Am optat pentru bona, am gasit una, dar Edy nu a indragit-o deloc, plus ca dupa 5 zile ne-a anuntat ca e bolnava si nu mai poate veni. Asa am hotarat ca va merge la gradi. Am avut noroc ca am mai gasit loc. La gradi alte probleme. Se imbolnavea ffffffff des, asta pana pe la 3 ani si dupa aia nu prea am mai avut probleme.
Pupici. sper sa gasesti repede o solutie buna si sa-ti iei o piatra de pe inima.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Lun 13 Feb 2012, 11:36 pm

Ooooo Ana, 500-600 daca ar fi, nici nu as ezita.
Dar la banii astia la noi se adauga mancarea, plus optionale, si ajungi la minimul 800-850 pe luna.
Am gasit azi o gradi cu 700 Ron, ziceau ca e inclusa mancarea, dar nu si optionalele, sa vedem cat cer pt un bb de 2 ani.
Astea sunt particularele. Ca la stat inca nu iau in calcul varianta pana nu vorbeste si face la oala....sa-l vad eu ca se descurca singur si imi poate spune daca ceva nu ii convine.
La bona....nu m-as baga. Mie mi se pare f dificil pt un parinte sa-si creasca copilul singur si sa fie capabil sa-i ofere non stop tot ce are nevoie. Cand e un strain pe salariu fix, ma indoiesc ca, mici exceptii doar, exista persoane care sa se implice f mult, sau sa nu faca lucruri naspa.
Eu ma uit ca nu fac bunicile cum trebuie, ca nu le iese mancarea uneori, ca l-a lasat mama 1 ora jumate pe Andrei cu kk la fund, ca nu voia schimbat (ca nu stie sa fie ferma si s-a facut tot rosu), blabla, si ele chiar isi dau interesul, daramite cand nu-l iubesti...
Sper sa rezolvam toata treaba asta cat mai bine pt Andrie mai ales, dar si pt noi cat de cat.
Va pup fetelor, o zi romantica maine!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 25 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB