Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ce masina de cusut recomandati ?(1)

+80
skygirl
kisslandia
came_lia
elize
MAYA
TIPUS CORINA MARIA
Donescu Monica
danae
laviniadiana
mady85
puffetta
milena
LaDiva
Gabyx
Mimi Radoi
trice
alex2
Usagy
IrinaH
claudinna
florentina69
DanielaS
Doina
Kristina
Monica
zylv
daya
chemio
teisoara
gogoo
nadina_b2005@yahoo.com
MARY22
stela_cj
ileana cosanzeana
alexya
umdc
niculaie
maria_pinciu
diana_roxana
man4pot
clodi
MihaelaT
MensSana
cornek
noel
zgayby
bluegray
zenaida
vilcris
Laila
Celica
oana_007
oanabijux
Dionisia
DANIELA.I
Clio_Ela
ANURIM
pisi
Eugen
postoleirina
marinella
diane
RalucaS
mannuk
kla78
geany
totolina
lizbethlizz
dana_mi16
cris69
Camy
tomari
lora17
anne-marry
Tonsis
julix_2007
diada
danutzii2
Admina
luiza
84 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de LaDiva Sam 26 Dec 2009, 11:15 pm

Am si eu o problema/nelamurire:
Am primit de la mosu o masina de cusut Lucznik balladyna 2020, si pt ca mosu nu prea se pricepe, nu si-a dat seama ca nu are toate accesoriile. Adica nu are niciun piciorus, iar eu ma chinui de cateva zile sa gasesc picioruse de cumparat pt ea. Aveti idee unde as putea gasi?
LaDiva
LaDiva
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de Admina Sam 26 Dec 2009, 11:37 pm

Ladiva, important este de unde a cumparat mosul, aceasta masina de cusut. Trebuie sa aiba factura si garantie si mergi cu ea si spui ca e incompleta. Banuiesc ca este cumparata de la Metro, deci suni si intrebi, daca un produs este incomplet, ce putem face? Ei sunt obligati sa-ti completeze piesele lipsa (desi trebuie vazut pe factura daca este bifat : s-a efectuat controlul vizual sau ceva de genul asta, care inseamna ca a fost verificata la bancul de probe, eventual bagata in priza). Nu are rost sa platesti pentru greseala lor...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de milena Dum 27 Dec 2009, 7:35 am

ladiva ,eu am cumparat masina de cusut fara picioruse .am fost la sediul lor si am cumparat tot ce am avut nevoie (asa se vindea masina fara picioruse )dar am alta marca.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de puffetta Dum 27 Dec 2009, 11:32 pm

eu am luat un Lucznik de la metro acum cateva luni si are mai multe picioruse.

uite aici, dupa prezentare ar trebui sa ai cel putin 13 picioruse Shocked Question

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

le-a luat cineva de la magazin Question sau au uitat sa le bage in cutie Question

LE: restul intrumentelor le ai? adica surubelnite, ace de rezerva, bobine de rezerva? la mine erau toate in aceeasi punga, impreuna cu piciorusele, iar punga era bagata in compartimentul din partea detasabila a masinii. ma gandesc ca poate nu stii unde sunt... Question
puffetta
puffetta
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : pufflandia
Data de inscriere : 03/11/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de LaDiva Lun 28 Dec 2009, 5:48 pm

Nu Sad are doar ac dublu si pisiorusul pt efectuarea gaurilor pt nasturi. Ma gandesc ca le-o fi luat careva din cutie, pt ca nu erau cand a ajuns la mine, si Mosu nu a umblat la ele. Am sa merg cu factura la ei sa intreb (da, la Metro), dar din cate am citit pe ea e trecut ca s-a efectuat controlul la bancul de probe (dar doar pe hartie...nu si practic).

De aia intrebam daca aveti idee si de alt loc de unde le-as putea lua, pt ca cu magazinele astea am avut mai multe experiente neplacute si sa am o varianta de rezerva in caz ca ma trimit la plimbare.
LaDiva
LaDiva
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de LaDiva Lun 28 Dec 2009, 5:48 pm

puffetta a scris:eu am luat un Lucznik de la metro acum cateva luni si are mai multe picioruse.

uite aici, dupa prezentare ar trebui sa ai cel putin 13 picioruse Shocked Question

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

le-a luat cineva de la magazin Question sau au uitat sa le bage in cutie Question

LE: restul intrumentelor le ai? adica surubelnite, ace de rezerva, bobine de rezerva? la mine erau toate in aceeasi punga, impreuna cu piciorusele, iar punga era bagata in compartimentul din partea detasabila a masinii. ma gandesc ca poate nu stii unde sunt... Question

Da, Balladyna II 2020 e si a mea..doar ca fara accesorii se pare.
LaDiva
LaDiva
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de mady85 Lun 04 Ian 2010, 9:08 pm

Azi mi-am cumparat o masina Singer 2250...Nu am mai cusut niciodata dar as vrea sa invat....credeti ca mi-ar fi usor la masina asta???si dak puteti sa imi dati niste informatii despre ea?
mady85
mady85
helper
helper

Numarul mesajelor : 52
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Mar 05 Ian 2010, 3:34 pm

te felicit.si eu tot acest tip de masina am si sunt fff multumita de ea!!!si nici eu nu mai cususem inainte,.insa a fost dragoste la prima vedere ca sa zic asa..
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de laviniadiana Mar 05 Ian 2010, 5:55 pm

Buna, sunt Lavinia, urmaresc de ceva timp discutiile de pe forumul acesta, dar m-am inscris de curand. Doresc sa achizitionez o masina de cusut Brother dar inca nu m-am decis pe care, de aceea va rog din suflet sa ma ajutati cu o parere. Cei de la Brother mi-au recomandat asta: Bernina Bernette E92c . Eu sunt incepatoare, dar vreau sa invat mai multe si in viitor ca reusesc sa cos haine pentru intreaga familie. Va multumesc!
laviniadiana
laviniadiana
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de clodi Mar 05 Ian 2010, 6:18 pm

Laviniadiana, cat de incepatoare esti? Crezi ca o sa folosesti 150 de functii de coasere ca sa merite sa platesti 1500 lei? Masina de cusut potrivita nu e cea pe care ti-o recomanda omul de vanzari ci cea care are ceea ce iti trebuie tie sau ceea ce crezi ca vei folosi. Este important si cat timp poti aloca lunar acestei activitati - ca sa vezi cam cat o sa folosesti masina.
Mai in urma cu cateva pagini (nu mai stiu exact la ce pagina) s-a scris ce functii ar fi necesare la o masina de cusut de genul sa poti regla lungimea si latimea pasului sa suporte acul dublu - informatii care te vor ajuta sa evaluezi daca sunt si alte modele care sa acopere nevoile tale.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de laviniadiana Mier 06 Ian 2010, 11:43 am

Multumesc pentru raspuns. Deocamdata stiu sa cos liniar, tivuri, usoare reparatii etc. Idea e ca vreau sa invat mai multe, am profesoara de croitorie in familie(ea mi-a recomandat ceva care coase doar liniar si zig-zag). Berninna este o super masina, parerea mea, dar.. cam scumpa. Pentru unele operatiuni am mostenit un triploc industrial trifazic. Cred ca totusi voi cauta ceva mai ieftin.
laviniadiana
laviniadiana
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de danae Mier 06 Ian 2010, 2:53 pm

Eu am o masina foarte veche, de la bunica mea, dar nu prea mai coase lucruri groase si as vrea ceva nou. Nu am cusut chiar atat de mult, dar cos drept si nu am rupt niciun ac pana acum. Ma gandeam sa cumpar o masina Brother BM3500.

Intrebare pentru fetele care au Brother BM3500. As vrea sa stiu daca chiar surfileaza bine, adica daca surfileaza tricot. Si apoi este o diferenta de pret considerabila la acelasi model intre cei de la Bucuresti si cei de la Sibiu. La Sibiu este 799 ron AICI iar la Bucuresti este 969 ron AICI si nu prea inteleg de unde diferenta. Poate iti dau mai multe accesorii, nu stiu.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de Camy Mier 06 Ian 2010, 3:02 pm

DANAE eu am un BROTHER BM3500 merge fff bine pe orice material ,de surfilat eu nu am surfilat niciodata cu ea,probabil ca este un piciorus special.
maine voi incerca masina INNOV-IS10 ACUM ESTE LA REDUCERE SI primesti si 3 picioruse cadou ,poate iti indrepti privirea catre aceasta?

iti spun maine ... Smile si esti tot din Buzau la cateva blocuri de mine poate o si incerci wink
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de danae Mier 06 Ian 2010, 3:18 pm

Mercy Camy. Mai intai felicitari. Le meriti pe deplin.
Nu cred ca am buget de INNOVIS IS 10 acum. Ma gandeam ca picioruse mai cumpar pe parcurs, fac drumuri la Bucuresti destul de des. Da, pentru BM3500 ei spun ca este un piciorus special de overlock. Nu am folosit niciodata asa ceva, dar ma gandeam ca daca ar face si asta, ar fi super. Si poate ne intalnim si la o cafea.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de niculaie Mier 06 Ian 2010, 3:39 pm

@laviniadiana - cum adica vrei sa iti cumperi Brother dar ti-au recomandat Bernina? poi ori iei Brother ori ramai doar cu ... dorinta.

@danae uita-te pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si acolo poti sa iti faci o mica idee. piciorusul este optional pentru BM3500, dar parca are si ceva inclus, si in plus de acea cusatura mai are.

Apropo, masina Innovis10A aniversa in 2008 100 de ani de masini de cusut Brother, deci nu e ceva aparut de craciunul acesta sa va fie teama ca nu merge bine, noi vanzand pana acum cred ca aproape 100 de bucati si bucurestiul inca atatea, fara probleme catusi de mici.
Masinile Innovis10A si Innovis30 sunt identice la sistemul de coasere si motor si diferenta intre ele e ca innovis30 are toate programele lui innovis10A plus inca cam atatea. Dar tot ce coase innovis10A si innovis30 coase identic si viceversa, dintre programele comune. Alegerea uneia dintre eletine pur de estetica/necesitatea cusaturilor suplimentare a lui innovis30
avatar
niculaie
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 40
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Multumesc

Mesaj Scris de Donescu Monica Dum 10 Ian 2010, 10:40 pm

Tin sa multumesc tuturor fetelor de pe site, in primul rand pentru ca au rabdare sa ma citeasca (stiu ca e dificil), apoi pentru ca ma ajuta cu toate problemele pe care le am si sper sa ma ajute in continuare, de aceea va rog sa ma ajutati din nou.
Astept sa primesc prima masina din viata mea(deci nu am mai cusut niciodata), e singura care s-a incadrat in buget, am fost atat de incantata de ceea ce scria pe acolo si de pret; incat nu am mai cerut nici un fel de sfaturi si am comadat-o, soseste in 2 saptamani (abia astept).
Masina e: Masina de cusut cu brat liber, PRIVILEG
Descriere produs:
15 programe de cusut pentru toate tipurile de cusaturi: dreapta, zig-zag, oarba elastica, pentru desuuri, stretch, in romburi, surfilata, special overlock, tip pana si program butoniera in 4 pasi. Lungime variabila a pasului. Cu picioruse de cusut, dispozitiv integrat pentru tensionarea firului superior, buton de pas inapoi si sertar cu multe accesorii. Inclusiv husa.

Multumesc din suflet
Donescu Monica
Donescu Monica
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty ustensile de croitorie

Mesaj Scris de TIPUS CORINA MARIA Mar 12 Ian 2010, 12:22 pm

ce masini der cusut imi recomandati,sa fie foarte bune,si am auzit ca este masina de cusut care si brodeaza,credeti ca s bune?
TIPUS CORINA MARIA
TIPUS CORINA MARIA
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : google
Data de inscriere : 11/01/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de Admina Mar 12 Ian 2010, 1:01 pm

Corina Maria, avem un subiect exact la fel denumit, il gaseai usor mai jos, pe pagina cu subiecte, de la Croitorie. Ca sa dai raspuns la el, intri in el si apoi apesi pe butonul Raspunde, nu pe Subiect nou.
Voi muta acest post la Masini de cusut- recomandari, ca acolo isi are locul.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de MAYA Mier 13 Ian 2010, 12:07 pm

Laviniadiana ,pt a face alegerea potrivita mergi la cateva reprezentante si studiaza masinile de cusut.Bernina este marca elvetiana renumita si nu cine stie ce chinezaraie.Reprezentanta Brother din Bucuresti vinde si marca Bernina tocmai pt a completa gama de produse de la Brother si a satisface cat mai bine nevoile noastre ,ale clientilor.
MAYA
MAYA
helper
helper

Numarul mesajelor : 55
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de danae Mier 13 Ian 2010, 2:21 pm

cum e masina Camy? Sunt foarte curioasa. Inca nu am ajuns in Bucuresti sa imi cumpar masina. Abia astept. taie
Dar tot nu am aflat daca BM3500 surfileaza tricot.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de Camy Mier 13 Ian 2010, 6:27 pm

buna DANA imi place cum merge ,deocamdata nu am descoperit totul la ea,cum se face butoniera ,e un pic altfel fata de bm3500,dar e super,merge foarte bn silentios.

eu cred ca trebuie sa fie vreun piciorus special care surfileaza ,oricum nu va face ca overlocul.

ai nr meu da-mi un telefon si vino sa probezi bm 3500 ,chiar si inovisul. pupi
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de elize Joi 21 Ian 2010, 10:13 pm

Salutare,

Va urmaresc cu mare interes de ceva vreme. Eu am primit de Craciun o masina de cusut Innovis IS 10 anniversary. Fiind o novice in ale croitului si cusutului mi se pare uimitor ce poate face aceasta masina de cusut si cat de mult ajuta incepatorii ca mine. Din punctul meu de vedere ar fi "varf de gama" pentru incepatori, intrucat nu am reusit sa folosesc decat o mica parte din potentialul ei. Sper ca in scurta vreme voi putea impartasi cu voi primele reusite!
elize
elize
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de came_lia Lun 01 Feb 2010, 9:29 pm

La noi la Kaufland sunt saptamana acesta la oferta masini de cusut Neumann, la un pret foarte atractiv 320 lei. Are cineva masina din asta? Coase si materiale nu tocmai subtiri? O sa pot sa bag ata in ac daca nu mai vad foarte bine de aproape? ( mai aveam putin si puneam pe tava toate problemele mele existentiale Smile )
came_lia
came_lia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 63
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 04/10/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de niculaie Lun 01 Feb 2010, 11:31 pm

nu stiu, daca are cineva sa spuna, ca pare chiar interesant, nu as prea crede ca vreo masina sub 6-7 milioane cel putin, oricare ar fi marca, are dispozitiv rapid de bagat ata in ac, care sa te scuteasca de nimeritul gaurii ...
de exemplu acum un an era la kaufland Brother LS2125 pe la 499 de lei si nu are masina un asemenea dispozitiv, trebuie sa bagi ata babeste, sa nimeresti gaura acului.
avatar
niculaie
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 40
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de kisslandia Lun 01 Feb 2010, 11:40 pm

Eu am un Singer 155, luat anul trecut din Auchan, a costat in jur de 6 milioane si ceva. Dar ata eu o pun...sincer eu nu am auzit de un dispozitiv care sa faca asta.
oricum ar fi, eu stiu doar sa cos drept... nor In rest nimic...
am citit cartea ei o data, m-am uitat lung la toate accesoriile cu care am luat-o....asa au ramas....
lol!
dar zau ca e utila in casa, innebuneam cosand cu mana cand era nevoie si parca atunci ti se descos toate, cand n-ai utilaj... lol!
kisslandia
kisslandia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(1) - Pagina 11 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB