Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 EmptyIeri la 11:02 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Haideti sa slabim (5)

+36
Karina33
clodi
andegelia
Eliff
canadianca50
danae
tantza_m
juliennej
tiana
dandana
geany
StMihaela
Gabiuta
Chirrox13
MagdaMarin
SilviaDumitrescu
cris_io_mat
adriuta
Uca
ioana soare
musetel
ghita
danniela
cory74
carticoiaica
Admina
marymarinela
despina13cucli
rosita
annamaria26985
elenaxx
aurishta
ALICET
Clio_Ela
ema
corina corina
40 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de adriuta Vin 14 Oct 2011, 12:11 am

Ioana, am spus eu ca este aiurea sa faci sport? Normal ca fiecare lucru isi are menirea sa dar situatia de mai sus era pur personala. Cred ca aici fiecare ar trebui sa fie liber sa isi exprime parerile, opiniile, experientele pozitive si negative cu privire la diete. Nu avem nici care dreptul sa il contrazicem pe celalat pentru ca ce a functionat pt el nu functioneaza pt noi si invers. Nu totul este universal valabil pe lumea asta. Mereu am incercat sa fiu pe cat de pertinenta am putut fi in mesajele mele si niciodata nu m-am bagat doar de dragul polemicii sau sa le arat altora ce mult gresesc. Sa nu uitam ca nu tot ce este ideal este si practic si sunt si femei care au casa, copii, munca si nu au timpul necesar sa mearga la fitness si sa faca jogging, inot sau alte sporturi, DA, sanatoase dar care necesita timp, efort si de ce nu BANI. Ce le recomanzi? Normal ca ideea e simpla, nu bagi 5000 calorii/zi in tine si astepti sa nu ramana urmari.
Cat despre bazaconiile cu acidul gastric, asa cum te exprimi tu, ti-as recomanda sa "casti mai bine ochii" (si am folosit exact cuvintele tale intr-u mesaj anterior spuse de tine altcuiva pentru ca am inteles ca exprimarea este ok ) si sa citesti putin despre asta si abia apoi o sa intri in polemici. De asemenea ar merita aruncat un ochi si pe procesul care implica 3 lucuri importante si anume : grasimile-caloriile-energia... si de pe urma caruia rezulta ingrasarea sau... silueta.
Atata am avut de zis si va doresc tuturor sa alegeti dietele si procedeele cu care va simtiti confortabile.
Alege-ti dieta care ti se potriveste. kiss
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Admina Vin 14 Oct 2011, 12:38 am

danniela a scris:Fetelor, eu nu am retete fixe, plus ca fiecare are un corp diferit . Fiecare se stie pe sine. Cu Montignac am inceput si eu. Am selectat mancarurile. Eu la paine am renuntat de cand am venit aici. Era dulce si nu ma puteam obisnui cu ea. Am suferit atunci, credeti-ma mi se scurgeau ochii dupa o bucata de paine dar acum nu imi pare rau. Greseala noastra a romanilor cred, ca nu stiu alte popoare sa manance ca noi , este ca noi mancam paine cu orice. Prima data trebuie sa iti scoti din cap conceptii din astea aiurea. Inca ma mai cert cu sotul meu cand intreaba copii daca vor paine.
Danniela, nu intamplator ii cerem painea noastra cea de toate zilele, lui Dumnezeu cand ne rugam. E un aliment foarte bun, daca e sanatos, daca e mancat cu masura si in asociatii bune. Romanaul mananca paine in prostie, asta da. Sa mananci o paine pe zi, fie ea de 300g e enorm. Dar 1-2 felii de paine neagra/ integrala/ graham la micul dejun si la pranz, nu e capat de tara. Contine fibre si ajuta digestia, scurteaza timpul petrecut de alimente in stomac, da satietate dupa o masa in cantitati normale. Degeaba mananci fara paine, daca "razi" 2 castroane de ciorba de burta, 8 sarmale, o felie mare de placinta si 1l de cola normala... zid
Si eu am avut perioada Monti si ii pastrez un respect deosebit autorului acestor carti si initiatorului acestui curent. Pacat ca a plecat dintre noi, prea devreme. Macar seara incerc sa respect si mananc fara glucide. Si desi mananc paine destula, zilnic ma mentin. La cantitatile de mancare trebuie umblat, daca vrem sa slabim si sa ne mentinem si la calitatea mancarii. Daca mancam putin si bun si creierul va simti masa ca pe o experienta indestulatoare, va transmite semnale stomacului ca e destul.
adriuta, normal ca ti-ai spus parerea, nu adevaruri universal valabile. Asa facem toate. Dar nici eu nu sunt de acord cu parerea ta legata de activitatea fizica sanatoasa. Orice forma de sport: sala de forta, aerobic, pilates, zumba, yoga, alergare, chiar si mersul in pas vioi in plimbarile lungi (in afara se practica nordic walking adica mersul cu bete de ski sau asemanatoare). Orice, absolut orice activitate fizica pe care o faci de placere, cu scopul de activa circulatia sanguina, de a-ti oxigena celulele corpului, de a te elibera de stres, de a te tonifia si fortifica, iti aduce niste avantaje enorme, pe termen lung. Romanii sunt sedentari, din pacate si greu ne urnim din rutina, din fata tv-ului sau calculatorului. zid
Ne miram ca suntem partaiti si racim noi si copii nostri la prima rafala de vant... zid Dar cati mananca macar 30-40% hrana vie (cruda, neprocesata termic) si cati practica un sport sau orice activitate fizica?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Chirrox13 Sam 15 Oct 2011, 9:23 am

Fetelor, de cand o am pe Delia racita nu mi-a mai ars de mese, am mancat neregulat, am baut si cate 3 nessuri pe zi....prima masa am luato la ora 13-14 si nu am mancat ce trebuia, dovleac copt si atat, apoi la ora 16 am mancat mancare gatita dar fara paine si seara cand venea de la job sotul serveam ciorba/supa si un ceai cu lamaie....Nu e bine deloc cum am mancat, dar, blugii din iarna trecuta cad de pe mine si m-a oprit pe strada o cunostinta (am trecut fara sa o vad, aveam gandul la pb mele) si mi-a zis ca sunt o micuta trista cu talie de viespe (am ras si am plecat la treburile mele, ceasul merge, nu sta pe loc deloc.).
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de danniela Sam 15 Oct 2011, 12:28 pm

Roxana, daca nu era Delia bolnavioara te certam!!! love Cred ca ai slabit dar nu ai avut o perioada buna, mai bine slabesti cu Deliutza sanatoasa si mancaruri sanatoase.

Admina nu am renuntat definitiv la paine! Mananc paine neagra sau integrala, nu imi scapa naan sau chapatti, tot paine este, insa nu la orice masa. Copii mananca paine la micul dejun, o branza topita pe paine o intind, sau un gem, o felie de salam. Parca si in dieta cu Monti era paine si in dieta Rina este paine, dar moderat. Pare rau ca m-am exprimat gresit Embarassed

Cu infometarea nu sunt de acord, o merge la multe persoane, la mine nu merge. Insa sunt pentru sport. O miscare mai ales in aer liber face bine, exact cum a spus si Admina.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de aurishta Sam 15 Oct 2011, 2:49 pm

danniela a scris:
Cu infometarea nu sunt de acord, o merge la multe persoane, la mine nu merge. Insa sunt pentru sport..
Nu merge, daca ne referim la scaderea in greutate in parametrii sanatatii. Si cei de la Auschwitz au slabit mult, dar nu cred ca i-a invidiat cineva zid
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 15 Oct 2011, 6:13 pm

Mai fetelor hai sa va spun si eu. Desi nu m-am afisat prea mult pe aici, am incercat sa slabesc si eu pentru ca dupa ce m-am lasat de fumat am cam luat in greutate. Si ce zic eu "am cam" ca am luat bine wink Ca am "crescut" in unele locuri cum ar fi sanii nu imi pare rau dar am crescut si la fund, care oricum era cam mare, am crescut la pulpe si am inceput sa ma frec intre picioare ( sa nu va aud hlizind ca va bataita ). Am inceput sa iau masuri si nu mi-am mai pus farfuria cu ciorba sau alta mancare in fata la 12 noaptea cand ajungeam eu in casa, paine doar 2-3 felii de paine neagra/zi de la aproape o franzela....am inceput sa beau 1 cana ceai verde si inca 2 cani de ceai de soc /zi ( mai sunt zile cand le sar dar...) , m-am straduit sa beau cat mai multa aba si de la 1 cana apa din cand in cand(poate la cateva zile) acum am senzatia de sete wink
Eii dar m-am luat cu vorba si de fapt venisem sa va sun ca azi m-am cantarit si spre surprinderea mea am 61.4 kg, in chiloti si sutien, la ora 13,50 ziua dupa ce mancasem o farfurioara de mancarica de cartofi si nu avusesem "scaun". Spun spre surprinderea mea pentru ca ultima data cand m-am cantarit (credca acum 2 saptamani) aveam 66,ceva si la betelia pantalonilor nu se prea vede diferenta de 5 kg lipsa wink . E drept ca imi mai spune cate cineva ca am mai slabit dar eu pe imbracaminte nu observ si totusi mi se pare cam mult pentru a nu se observa.
Voi ce parere aveti? Oare azi cantarul meu a fost dereglat (e ste electronic si nu o mai fi buna bateria?)

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 15 Oct 2011, 6:21 pm

61 :mps_javrdop dute fato d-aci aci tu esti slaba moarta pe langa mine 68 imbracata si incaltata :zid :zid zid

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de aurishta Sam 15 Oct 2011, 6:23 pm

Io zic ca-i buna bateria Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 15 Oct 2011, 6:35 pm

Aurista si eu as vrea sa fie buna dar nu gasesc explicatia la kg lipsa atat timp cat intalie am cam tot atati cm scratch Ma gandesc ca la minus 5 kg ar fi trebuit sa pice pantalonii de pe mine wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de aurishta Sam 15 Oct 2011, 6:41 pm

Atunci poate c-a fost vreun sabotor in zona... rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 15 Oct 2011, 6:43 pm

poate cand erau 66 ca acum sigur nu era nimeni in casa care sa ma ridice (sau ...poate ingerul pazitor wink )

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Chirrox13 Lun 17 Oct 2011, 9:31 am

Bravo Silvia ca ai reusit sa slabesti, bateria e buna Smile ...si am dat din fund jos 9poate neamurile sau altii m-au papat prea mult rade ), si la pulpe am dat jos, la talie....e semn bun daca blugii aluneca de pe mine rade rade
Silvia, pupi, felicitari ca ai reusit sa slabesti.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de danniela Lun 17 Oct 2011, 9:41 am

Silvia daca te uiti la pozele mele 2 si 3 o sa vezi ce mult se cunoaste la fata si la maini ca am slabit. Aveam niste bluze cu maneca de dantela care nu le puteam imbraca pentru ca erau manecile stramte. Ai slabit din alte parti nu de la mijloc. Si eu mereu ziceam cu am slabit ca la cm in talie nu se vede. Fata de anul trecut am dat jos 2 cm ceea ce este bine zic eu, no, nu mai am pretentii de 90-60-90, dar totusi un pic de scobeala acolo sa se vada unde se termina una si incepe alta rade
Felicitari ca ai slabit, fara diete drastice si infometare! love
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Clio_Ela Mar 18 Oct 2011, 1:10 am

Silvia, felicitari, e super!!

Eu am venit ieri acasa, am facut o scurta vacanta la o cabana la 50 de km de noi. A fost super, la padure, nu a trebuit sa gatesc, nu am facut mare lucru. Ne-am odihnit si am cutreierat padurile si dealurile:)
Si cum duminica e zi de cantar, nu l-am lasat deoparte , cum am ajuns acasa ... "sho pe el" Smile
Eu nu mai numar kilogramele, ci ma uit la BMI. In sfarsit am coborat sub 23. Cand ajung la 22 ma consider satisfacuta. (acum 5 ani aveam BMI 19... ce face batranetea ;)
Maine fug la Zumba, ca imi e dor tare. Dar si mersul pe coclauri mi-a priit. , chiar daca a fost frig rau. Soarele insa a stralucit, pruncul meu a fot carat de tati -se pun la el caloriile arse la carat, eu mi-am carat numai shalele mele Smile
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 18 Oct 2011, 7:24 am

Multumesc fetelor ! Parca tot nu imi vine sa cred . Pana o sa ma mai cataresc odata sa vad ca sunt tot acolo....sunt putin sceptica wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Chirrox13 Mar 18 Oct 2011, 3:12 pm

Eu am reusit sa slabesc in 2 saptamani, talia mea avea 88cm iar acum am 76 cm.
A face foamea nu e o forma sanatoasa de a slabi.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Clio_Ela Mar 18 Oct 2011, 11:00 pm

Roxana, sa imi spui si mie ce ai facut!! 12 cm in doua saptamani???????
Eu am pierdut 9 kg si abia am scapat de 7-8cm...
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Admina Mar 18 Oct 2011, 11:08 pm

Oau, Roxana, cum ai facut? Nu de alta, dar de la burta as mai lasa si eu cativa centimetri si de pe popou, mai muuulti.
Pe mine m-a apucat foamea, de cand a venit frigul. Chiar eram ok, aveam pofte limitate si mancam putin, inainte, dar cum a dat gerul... foame de lup, pe capul meu... zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Gabiuta Mier 19 Oct 2011, 7:16 am

SilviaDumitrescu a scris: Am inceput sa iau masuri si nu mi-am mai pus farfuria cu ciorba sau alta mancare in fata la 12 noaptea cand ajungeam eu in casa, paine doar 2-3 felii de paine neagra/zi de la aproape o franzela....am inceput sa beau 1 cana ceai verde si inca 2 cani de ceai de soc /zi ( mai sunt zile cand le sar dar...) , m-am straduit sa beau cat mai multa aba si de la 1 cana apa din cand in cand(poate la cateva zile) acum am senzatia de sete wink

Silvia desigur ca piinea si nemincatul dar crezi ca si ceaiurile alea te-au ajutat asa mult?
Am scris eu si la......... diet si suete ca vreau ceva sa imi taie pofta de mincare.
Si culmea ma apuca dorul de dulce si de halit bine tocmai seara pe la 7-8.
Si nu am voie sa ma ingras iar eu am luat citeva kg bune in ultimul timp.Nici nu spun cite ca mi-e si rusine.Sunt ca un butoias ambulant zid Sad
Stiu in teorie ca e chestie de vointa dar nu pooooooooooot Sad Sad Sad ce ma fac?
Un ceai o chestie probata de voi.Nu mai sunt la virsta la care sa vreau sa arat ca un manechin (desi mi-ar place rade )dar sa nu imi faca rau la sanatate.Deci.......... ajutor
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Chirrox13 Mier 19 Oct 2011, 4:26 pm

Am scris mai sus cum am slabit eu (nu e metoda buna dar...nu am vrut sa fac foamea, pur si simplu nu mai am pofta de mancare)...nu e chiar varianta fericita sa ai copilul bolnav...si acuma sunt si eu cam racita....blugii mei marimea 42 pica de pe mine....Nu stiu de ce dar mananc ca trebuie sa mananc, pofta de mancare nu mai am, am ameteli rar, mai ales cand ma supar...Eu cred ca am ajuns la marimea 40 la haine, 108 cm am circumferinta soldurilor, si 95 cm la bust (108-76-95...mai am pana la 90-60-90 )....Eu vreau sa fiu sanatoasa (e imposibil sa nu racesti pe vremea asta asa de capricioasa), nu vreau silueta.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de danniela Mier 19 Oct 2011, 4:53 pm

Gabiuta eu am folosit ceai de slabit bio nu-s mai cum. Aveam probleme cu constipatia si asta ma ajuta. Apoi am trecut la ceai de urzica si fenel dulce. Fara zahar.
Dar cel mai bine mi-a mers cu fructe proaspete dimineata la micul dejun. S-a cunoscut abia dupa 2 saptamani. Eu stateam foarte prost cu capitolul fructe si legume. Cu dietele de la monti si rina m-am obisnuit sa mananc legume si fructe proaspete.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 19 Oct 2011, 8:06 pm

Gabiuta a scris: Silvia desigur ca piinea si nemincatul dar crezi ca si ceaiurile alea te-au ajutat asa mult?
Gabiuta nu stiu ce si cat m-a ajutat. Important e ca pe total sunt multumita. Eu cred ca m-a ajutat din moment ce am dar jos ceva ceva, din moment ce beau mai mult lichid decat inainte, si chiar asa cum spunea si daniela regleaza problema constipatie wink rau nu vad ce ar putea sa faca. de baut il beau fara zahar, iar o cana de ceai verde baut pana in ora 17 si 2 cani de soc... ce rau sa faca scratch
Iar tu daca vrei poti, si eu stiu ca vrei wink hug pupi

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de StMihaela Joi 20 Oct 2011, 9:32 am

Si eu am problema cu talia si burta. Am dat jos de la 66 la 61 dar pantalonii se incapataneaza sa crape pe mine. Am slabit intr-o luna, dupa care, de 3 luni, nimic.
O sa trec pe chefir de lapte dimineata, la pranz si seara
StMihaela
StMihaela
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 50
Localizare : Romania
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Admina Joi 20 Oct 2011, 10:01 am

Mihaela, tu ai 61 in talie si nu e ok? Shocked Pai la 60 ai abdomenul de fotomodel, unde e problema? Cumparat-ti pantaloni o masura mai mica. Eu am 36 la pantaloni si in talie 70cm, cu un tranzit intestinal normal.
Nu as bea ceaiuri laxative ca sa stau pe toaleta toata ziua. Dar de la ceai de soc si verde (normal nu din cel chinezesc, laxativ), nu am probleme. Beau des si ceai de chimen si anason, anti-balonare. Silvia tu de care ceai de soc bei, la pliculete sau planta maruntita si-l strecori?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 20 Oct 2011, 10:11 am

Admina la cat de putoare sunt normal ca la pliculete wink Am avut si planta maruntita dar... era prea maruntita si trebuia sa pun 2 straturi de tifon in strecuratoare ca sa nu treaca urjume si din aceasta cauza de multe ori nu faceam ceai. Asa cu pliculetl e mult mai comod. Fierb un ibric de apa si torn peste pliculet unde pun si o feliuta de lamaie si gata ceaiul wink Repet nu stiu cat m-a ajutat dar cel putin psihic ajuta wink Iar referitor la ceai verde .... eu chinezesc beau . Pe mine ma ajuta wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB