Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 EmptyIeri la 11:02 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Haideti sa slabim (5)

+36
Karina33
clodi
andegelia
Eliff
canadianca50
danae
tantza_m
juliennej
tiana
dandana
geany
StMihaela
Gabiuta
Chirrox13
MagdaMarin
SilviaDumitrescu
cris_io_mat
adriuta
Uca
ioana soare
musetel
ghita
danniela
cory74
carticoiaica
Admina
marymarinela
despina13cucli
rosita
annamaria26985
elenaxx
aurishta
ALICET
Clio_Ela
ema
corina corina
40 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de aurishta Sam 24 Sept 2011, 9:57 am

Ela, bravo aplauze ma bucur tare mult pentru reusita, mai cu seama ca ma pot lauda cu acelasi lucru! Smile Ieri m-am cantarit fiindca prea imi devenisera largi hainele Smile si n-am mai avut rabdare sa astept pana pe 5 oct nu iar rezultatul a fost cel scontat, adica am scazut inca trei kg in trei saptamani si am ajuns la greutatea pe care mi-am propus-o initial. cheers Acum a venit si la mine vremea "mofturilor", a "smirghelului" , si zic si eu:
Clio_Ela a scris: Si daca s-ar mai duce 4-5 in 2-3 luni ar fi perfect...
batetoba Mai am putin de lucru in ceea ce priveste estetica, dar in privinta sanatatii este ok! Si bucurie ma bucur nespus!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de danniela Sam 24 Sept 2011, 10:32 am

Clio si Aura, felicitari pentru kg in minus Flowers Flowers
Si eu am ajuns unde mi-am propus, adica am 50 kg, dar la fel ca Aurishta, mai am nevoie de finisaj, mai ales la burta/talie. Mi-ar trebui niste abdomene, dar mie asa o groaza de ele, sau niste bellydance, cu asta am inceput sa slabesc, sau altceva.... Ma tot gandesc sa ma duc la yoga, am gasit un club langa mine, m-ar ajuta si la relaxare, mai vad eu.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de aurishta Sam 24 Sept 2011, 10:37 am

Bravo, Daniela! kiss
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Clio_Ela Sam 24 Sept 2011, 11:23 pm

Danniela, Aurishta, felicitari si succes mai departe!

Danniela, esti deja manechin, sa nu mai subtiezi nimic! Dupa aceea ce ramane pentru sotz? wink (sper sa nu te superi pentru gluma)

Am fost azi cu Victor in orasul vecin, am facut a treia pereche de ochelari anul asta zid (ieri a rupt rama si a spart si o lentila. Noroc ca am sunat de dimineata la optica si i-am rugat sa aduca deja lentila (aici comanzi dimineata si ai lentila la pranz daca nu e dioprtie speciala) si am facut doua drumuri. Intai sa gasim rama care sa se potriveasca si sa lasam ochelarii stricati, asi apoi sa luam ochelarii gata. Daca nu rezolvam era vai de Victor luni la scoala, fara ochelari, ca are deja -2,75 Sad
Asta a insemnat masa la MacDonalds, (ca se vede din autostrada si e "obligatoriu" sa oprim) si cum nu puteam doar sa ma uit cum papa Victor, am luat si eu ceva, si nici macar salata (ca am avut pofta de cartofii aia cu grasime multa)

Maine e zi de "körpertest", cand vin de la zumba vedem daca ma cearta cantarul.

Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de ghita Dum 25 Sept 2011, 12:29 am

Clio_Ela, sa stii ca uneori este bine sa-ti mai faci si poftele.
ghita
ghita
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 54
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de aurishta Dum 25 Sept 2011, 8:28 am

MacDonald-ul asta si fratii lui wink sunt in intelegere cu obezitatea : rade rade : ca sa-i furnizeze clienti, mai ales din randul copiilor si tinerilor caci, deh! cine sa mai imbrace haine XXXXXXXXL rade daca mananca sanatos! rade
Dincolo de gluma, nu stiu daca ati vazut filmul "Supesize Me". Este un experiment la care s-a supus un tip timp de-o luna, mancand exclusiv de la McDonald. Am vazut documentarul asta acum vreo patru ani si, credeti-ma, nu am mai putut manca vrodata acolo si nici pe copii nu i-am mai dus. Am gasit variante mult mai bune de a manca in oras caci, nu uitati, asta contribuie la preferintele de mai tarziu ale copiilor nostri.
Filmul il puteti viziona aici subtitrat in romaneste. Il recomand, este foarte interesant si va poate schimba ceva in mentalitatea alimentatiei.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Clio_Ela Dum 25 Sept 2011, 10:33 pm

Aurishta, am vazut si noi filmul de cateva ori. E periculos intr-adevar, dar daca mananci des acolo. Tipul a mancat de 3 ori pe zi , si avea si portii uriase. Dar daca mergi de doua ori pe luna e ok. Si cred ca nici o data pe saptamana nu e rau. Daca bei apa minerala si nu pui sosurile alea la cartofi mai merge. Si in film am vazut ca zaharul din cola sau alte sucuri, in combinatie cu sosurile grase (si scarboase:)) dauneaza cel mai mult. Noi mergem o data pe luna, plus cand mergem la film (au facut Mac vizavi de Kino)...

Cand mancam in oras mergem de obicei la thailandezi. Avem aici aproape un restaurant, o minune, legumele sunt proaspete, iar mancarea e asa de buna ca nu poti sa nu mananci o portioaie de-aia sanatoasa. (zis sanatoasa cu sensul de ... sanatos, nu doar mare Smile)

Cantarul nu numai ca nu m-a certat, ci m-a fericit aratandu-mi iar 400 de grame mai putin decat sapt trecuta (si asta dupa 700 de ml de cafea + latte si un litru de apa minerala bauta la sala).
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de aurishta Lun 26 Sept 2011, 4:08 pm

Urasc McD! wink
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de corina corina Lun 26 Sept 2011, 4:18 pm

Me to ! rade
Ce hotarata esti , Aurishta !Eu cred ca am fost la McD de vreo 5 ori in 16 ani , cat am stat aproape de Bucuresti , iar in ultimii 4 ani deloc . Si uite ca n-am murit . Dar sunt foaaarte sanatoasa si bine crescuta ! love
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de aurishta Lun 26 Sept 2011, 4:19 pm

Ai un avantaj, nu trebuie sa renunti la fast-food! rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de corina corina Lun 26 Sept 2011, 4:22 pm

Halal avantaj ! In schimb trebuie sa renunt la multe pe alta parte . Dar cred ca nici de data asta n-am sa mor . Imi trebuie doar o colivie unde sa ma inchid de buna voie si sa primesc mancare cu portia . wink Atata doar !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de danniela Lun 26 Sept 2011, 4:22 pm

Pe mine nu ma tenteaza nici un fast food, desi ii las pe ai mei copii. Noi nu avem MCDonalds, ha, ha.... dar avem KFC in traducere africana "Kenya favorite chicken", kenyotii sunt inebuniti dupa pui, Chicken inn si Ken chick. Mai cumparam din cand in gand dar la fel preferam restaurantele chinezesti care sunt ieftine in comparatie cu cele cu bucatarie internationala.
Clio nu ma supar, stai linistita, insa eu am 1,5 m si inca mai pot da jos. Cred ca pot ajunge si la 48 daca distributia ar fi cea dorita, ha, ha, 8o-60-80, da??? rade
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Clio_Ela Lun 26 Sept 2011, 11:04 pm

Danniela, 80-60-80? Vrei sa iti cumperi haine de la magazinul pt copii? Smile

Mai oprim si noi uneori la KFC, dar eu prefer un hamburger (dar fara sos) aripoioarelor de pui cu o tona de grasime Smile

Acum am in cuptor un strudel cu mascarpone si zmeura- pe care il mananc la 11 noaptea dupa ce se coace... Mascarpone are grasime, nu gluma Smile Dar cand pofta vine, vine. Ah, la mine e problema mareeeeeeeee cu pofta (si bevoia-se pare) de dulce, in alea 3-5 zile ale lunii cand pierdem noi femeile fier... stiti voi la ce ma refer. Eu si slabesc in zilele respective, desi mananc dulciuri. Asa ca duminica imi arata si mai putin cantarul.
Dar maine merg la zumba, si ard strudelul Smile


Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de aurishta Mar 27 Sept 2011, 8:00 am

Faina esti, doamna, cu combinatia asta, strudel-zumba! rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Admina Mier 28 Sept 2011, 8:14 am

Un articol menit sa ne motiveze: Aici. Imi suna atat de cunoscut multe afirmatii de acolo, dar trebuie sa-mi dau doua palme morale si sa fac miscare, in mod organizat. bounce1 Sedentarismul deja isi lasa urme si ma deprima lucrul asta.
Are cineva incaltari de acest gen: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ? Sunt buni de ceva?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de rosita Mier 28 Sept 2011, 9:58 am

Admina, si-a luat sora-mea incaltari din alea, asta vara, de la Office cand a fost o oferta ceva de genul ca plateai 50%. A dat pe ei 300 ron dar a zis ca au talpa prea moale si se pierde efectul curburii aleia. I-a comparat cu unii pe care si i-a luat o prietena de-a ei din Ungaria, care au costat 200 eur, si e diferenta ca de la cer la pamant. Deci talpa trebuie sa fie tare.
Sora-mea zice ca pantofii aia ai ei ii considera acum ca pe niste pantofi normali, doar ca putin mai scumpi Smile) Ma intreb cum ar fi sa ii iei pe aia de la office cu pret intreg!!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Admina Mier 28 Sept 2011, 10:00 am

Astia din imagine sunt din aia As seen on TV si costa vreo 190lei si am vazut unii cu 100lei, in Auchan. E bine de stiut, merci pentru pontul cu talpa.wink
Pai daca aveam de dat 700-800lei imi luam Kangoo jumps. Smile

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de rosita Mier 28 Sept 2011, 10:03 am

Wow, 190 de lei sau 100 de lei! Nici nu-i spun sora-mii ca o sa se oftice rade

Mama, ce mi-as lua si eu Kangoo!! Dar n-am unde sa sar, fir-ar! Eu stau la etj 5 Sad
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Admina Mier 28 Sept 2011, 10:32 am

Am vazut doua tipe alergand, una purta kangoo. Nu parea nesigura pe ea si nici nu o aruncau prea tare, cand calca. Ma asteptam sa fie mai elastici, daca pot zice asa. Cred ca oricum trebuie mai mult atentie, decat la mersul obisnuit, dar poti iesi cu ei afara:


Totusi, dupa cum se vede, ieczista neste brobleme... cainii maidanezi si trecatorii care se benocleaza, socati... rade

p.s. iesim la jogging usor, in grup; forumistele, adica

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de musetel Mier 28 Sept 2011, 10:59 am

Dragelor,
recunosc că de ceva vreme vă citesc pe subiectul ăsta şi vă admir. La mine kg se lasă tare greu plecate, deşi am început să fac ceva mişcare.

Vreau să vă arăt un site care pe mine m-a motivat, despre alergatura, maraton şi slabit link

musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de ioana soare Mier 28 Sept 2011, 11:58 am

Admina da' de ce nu vrei sa alergi normal, la ce iti trebuie ghete Kangoo(in afara de faptul ca poate sunt haioase)? Daca e sa-ti placa joggingul iti place si simplu, cu incaltari normale pentru alergat, iar daca e sa nu-ti placa n-o sa-ti placa nici daca iti iei ghete kangoo. O sa alergi de doua trei ori asa de distractie si apoi o sa-ti ocupe loc in spatiu degeaba.
Adica de o luna sau doua de cand te tot invarti si te tot uiti la tot felul de "device-uri" puteai sa incepi deja miscarea folosindu-te doar de corpul pe care il ai in dotare, sa incepi sa prinzi gustul, sa iti formezi un program, o rutina.

Eu am ajuns la 51kg, 64cm in talie si 91 la solduri. Cu mancat mult si de toate si atunci cand mi-e foame indiferent de ora, programul de exercitii pentru musculatura si din cand in cand pe bicicleta. Si merg la masaj de doua ori pe saptamana, e rasfatul meu, imi place si ma relaxeaza foarte tare. Am gasit un salon aproape de casa, unde au si promotie pt. proaspete mamici cu 10% reducere.

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de aurishta Mier 28 Sept 2011, 12:37 pm

Admina a scris:Un articol menit sa ne motiveze: Aici.
wink Articolul asta parca ar fi scris de mine! Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Admina Mier 28 Sept 2011, 3:38 pm

ioana soare a scris:Admina da' de ce nu vrei sa alergi normal, la ce iti trebuie ghete Kangoo(in afara de faptul ca poate sunt haioase)? Daca e sa-ti placa joggingul iti place si simplu, cu incaltari normale pentru alergat, iar daca e sa nu-ti placa n-o sa-ti placa nici daca iti iei ghete kangoo. O sa alergi de doua trei ori asa de distractie si apoi o sa-ti ocupe loc in spatiu degeaba.
Te contrazic pentru ca intr-o discutie pe care am avut-o de curand, chiar era vorba de impactul asupra articulatiilor, la alergatul normal. Mie nu-mi place sa aleg, sigur nu o sa aleg cu kangoo, dar as face ceva aerobic si sarituri, probabil pana m-as plictisi, cum zici tu.
Adica de o luna sau doua de cand te tot invarti si te tot uiti la tot felul de "device-uri" puteai sa incepi deja miscarea folosindu-te doar de corpul pe care il ai in dotare, sa incepi sa prinzi gustul, sa iti formezi un program, o rutina.
Au, cata duritate, cata asprime... affraid Bine draga, ma duc sa fac flotari cu coada intre picioare, ca mi-ai zis-o, ce sa mai... rade Ai dreptate, asta e, vreau nu vreu, imi caut scuze. Lipsa timpului e una, alta e ca sunt prea obosita ca sa... si asa ajung sa fiu de acord cu ce scria in articolul ala.

Eu am ajuns la 51kg, 64cm in talie si 91 la solduri. Cu mancat mult si de toate si atunci cand mi-e foame indiferent de ora, programul de exercitii pentru musculatura si din cand in cand pe bicicleta. Si merg la masaj de doua ori pe saptamana, e rasfatul meu, imi place si ma relaxeaza foarte tare. Am gasit un salon aproape de casa, unde au si promotie pt. proaspete mamici cu 10% reducere.
Ai pus punctul pe I. Masajul te ajuta foarte mult. Stiu femei care au slabit si s-au tonifiat doar cu masaj, dar plecau vinete de acolo (ma rog, venea masoza la ele, deci ramaneau vinete dupa ce le masa). La mine iese din discutie ca am venele foarte sensibile si capilarele la fel; nu risc sa mi se agraveze varicele si venectaziile, doar ca sa slabesc, fiind framantata de cineva.

Deci da, rusinica, rusinica, Admina! Treci la colt, pe coji de nuci, ca iti cauti scuze si te bagi in seama aiurea.
Dar Ioana, eu tot te iubesc pe tine, stii da? hug

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de danniela Mier 28 Sept 2011, 4:12 pm

Admina, stai linistita ca nu esti singura, eu citeam articolul si nici nu terminam fraza ca scuza era si ea gata, pfuuu si ce m-am aprins, pai cum sa alergi cand te intorci de la munca, cine aduce masina???? Cum sa iei bicicleta, in porbagaj idee , cum sa urci 4 etaje fara lift ca urcatul pe scari este cel mai riscant sport rade slabeste articulatiile de la genunchi, ce sa ma ridic de la birou sa iau o cana cu apa ca fac doar 4 pasi jumate, trasi de par is 5. Si lista continua!!!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de ioana soare Mier 28 Sept 2011, 11:01 pm

Am fost rea? inocent N-am vrut, am vrut sa te motivez:) Ca intr-o luna sau doua cat a trecut, deja vedeai rezultatele.
Asa e, alergatul este foarte solicitant pt articulatii, mai ales daca este pe asfalt in parc si cu incaltari neadecvate, asa cum am practicat ani la rand. Dar ideea de la care porneam era ca daca nu-ti place un lucru nu-ti place nici cu nici fara ghete haioase. Faceam paralela cu faptul ca mama vrea sa-mi faca cadou nu stiu ce mare smecherie de fier de calcat, iar eu i-am spus ca tot n-o sa-mi placa sa calc si deci tot n-o s-o fac decat in caz de forta majora.
Adica daca stiu ca-mi place sa alerg atunci da, vreau sa o fac, dar cumva sa-mi protejez corpul, dar daca inca nu stiu daca este genul de miscare potrivit pentru mine, mai intai incerc fara mare cheltuiala.

Nu cred ca masajul tonifiaza, nu cred ca are vreun efect asupra musculaturii, dar modeleaza corpul prin actiunea la nivelul stratului adipos. De invinetit nu m-am invinetit, dar ma gandesc ca totusi nu e indicat atunci cand sunt probleme cu circulatia sangelui. Partea cea mai frumoasa e ca la sfarsit sunt 10 minute de masaj al spatelui, e asa de bine, mai ales daca in ziua respectiva am tinut gaga de 9,2kg mai mult timp in brate. E un rasfat care ma face sa ma simt bine, aveam de ales intre mers la masaj si mers la sala la gim si am ales masajul pentru ca nu pot sa-l fac singura, in schimb gimnastica da. Stiu exercitii si stiu cum trebuie sa fie un program si le fac si singura acasa cu mare placere. Am ritmul in cap, nici macar muzica nu-mi trebuie neaparat, ceea ce e bine pentru ca uneori doarme bebe si muzica l-ar deranja.

Danniela, aia cu urcatul pe scari nici mie nu-mi iese:)) Doar daca e liftul stricat, altfel nu pot sa urc de bunavoie 10 etaje pe scari. Nu stiam ca urcatul pe scari slabeste articulatiile de la genunchi. Si stepperul are acelasi efect?
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB