Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Sapun handmade 2 - Pagina 4 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Sapun handmade 2 - Pagina 4 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sapun handmade 2 - Pagina 4 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Sapun handmade 2 - Pagina 4 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Sapun handmade 2 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Sapun handmade 2 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Sapun handmade 2 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Sapun handmade 2 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Sapun handmade 2 - Pagina 4 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Sapun handmade 2 - Pagina 4 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Sapun handmade 2 - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Sapun handmade 2 - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Sapun handmade 2 - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Sapun handmade 2 - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sapun handmade 2 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Sapun handmade 2 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Sapun handmade 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Sapun handmade 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Sapun handmade 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sapun handmade 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Sapun handmade 2

+33
Giorgi
valentinadof
canadianca50
dory
Adina Isaila
IuliaM
piciul
geanina_scumpica
cristinap3
Ladia
MamaAmaliei
andarlidia
cristina iosif
Ansandra
carmendana
Gabiuta
Yona
Cristache
verona77
diada
dorina_n2005
luisa-maria
cristinica_xri
ionela stefan
dandana
zylv
arielas
milena
margot
Moki
Ginet
Admina
Giobsy
37 participanți

Pagina 4 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de Ansandra Joi 25 Oct 2012, 10:20 pm

Buna, fetelor! Ma intreb ce ati mai creat.... Milena, sapunurile tale arata nemaipomenit. Ma bucur ca ai reusit sa gasesti o modalitate de a le si vinde. Am incercat si eu impreuna cu o prietena sa facem sapun natural. Dupa indelungi cautari pe net, ne-am oprit la o reteta cu trandafiri si cacao (pe care, bineinteles ca am modificat-o putin). Nu am reusit sa gasim ulei de trandafiri la plafar si l-am inlocuit cu ulei de lavanda, iar cacaoa nu am mai adaugat-o deloc. Am vrut un sapun alb, dar ne-a iesit crem-portocaliu de la uleiul de catina. Oricum...voi posta si niste poze. Sapunul l-am facut luni, folosind metoda "la rece". Marti, nu am avut timp sa ne uitam la el, iar miercuri nu l-am mai putut taia. S-a intarit prea tare si se rupe la taiere. In reteta gasita de noi scria ca e nevoie de 50ml de esenta de trandafiri. Noi am pus 20 ml esenta de lavanda. Miroase fff puternic, as putea spune chiar deranjant. Va cer un sfat: ce mai putem face acum? Nu am vrea sa-l folosim la rufe.
Iata ce am reusit sa facem:
sapunul proaspat turnat in "trocul" nostru (asa i-a spus sotul meu cutiei pe care am reusit sa o facem Smile )
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

asa arata ieri (miercuri)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

astept sfaturi


Ultima editare efectuata de catre Ansandra in Vin 26 Oct 2012, 9:13 am, editata de 2 ori
Ansandra
Ansandra
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Localizare : Romania, Ramnicu Valcea
Data de inscriere : 27/09/2012

http://ansandrainvitatiihandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de luisa-maria Joi 25 Oct 2012, 10:36 pm

Ansandra, uleiul esential este volatil, dupa 3 saptamani ( perioada minima de uscare) nu se mai simti asa de tare. La ce cantitate de ulei ai pus 20 ml lavanda?
Din pacate nu se vad pozele, oricum nu e normal sa fie casant in 2 zile. Eu folosesc la taiere fir de chitara, cu cutitul nu se taie frumos.
luisa-maria
luisa-maria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 25
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 09/02/2012

http://estefana.sunphoto.ro/

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de Ansandra Joi 25 Oct 2012, 10:44 pm

aceasta e reteta pe care am folosit-o:

Din pacate nu mi-am notat de unde am preluat-o. Am mers cu ea la dublu.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre Ansandra in Vin 26 Oct 2012, 8:46 am, editata de 1 ori
Ansandra
Ansandra
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Localizare : Romania, Ramnicu Valcea
Data de inscriere : 27/09/2012

http://ansandrainvitatiihandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de luisa-maria Joi 25 Oct 2012, 10:56 pm

Reteta este gresita. Pentru cantitatea de uleiuri folosite aveai nevoie de 107 grame soda. Acest sapun nu poare fi folosit. Contine soda netransformata. Era bine sa verifici reteta inainte de a o face. Poti sa-l refaci prin topire pe baie de aburi si sa adaugi uleiuri. Daca te hotarasi iti fac un calcul. Iti recomand sa pui ulei de masline pentru a-i creste puterea de hidratare.
luisa-maria
luisa-maria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 25
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 09/02/2012

http://estefana.sunphoto.ro/

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de cristinica_xri Joi 25 Oct 2012, 11:37 pm

Ansandra, sper sa nu te superi daca-ţi spun să stergi reteta sau s-o modifici. Sunt multe persoane care cauta retete de sapun si poate o iau direct de buna, nu mai citesc si restul comentariilor.
Ma mira sa vad ca exista asemenea aberatii, pe langa reteta in sine, sa pui 50ml de ulei esential de trandafiri in sapun mi se pare o risipa absolut inutila. Sau santal... ma bucur ca nu ai gasit la plafar, eu am luat santal cu 30ron 6ml şi nici în visele cele mai frumoase nu va intra în vreun săpun, jojoba nu are ulei esenţial, si bineinteles uleiul de menta in cantitatea asta care cred ca iti arde pielea mai rau decat alifia chinezeasca...

Eu te-as sfatui sa-l folosesti la curatenia casei si nu te mai incurci de el. E foarte posibil ca retopindu-l să nu iasa mult mai bine, ba sa mai strici si alte ingrediente.
cristinica_xri
cristinica_xri
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : romania
Data de inscriere : 09/01/2011

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de Ansandra Vin 26 Oct 2012, 8:57 am

Luisa-maria: am incercat sa folosesc programul pt calcularea sapunului. La cantitatile de uleiuri pe care le-am selectat, mi-a iesit ca trebuia sa folosesc 183 g soda (este prima data cand folosesc programul). Totusi as vrea sa refac reteta. Daca m-ai putea ajuta cu recalcularea ei ar fi nemaipomenit. Ti-o trimit pe pm si o voi reposta dupa ce va fi in regula.
Ansandra
Ansandra
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Localizare : Romania, Ramnicu Valcea
Data de inscriere : 27/09/2012

http://ansandrainvitatiihandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de cristina iosif Lun 26 Noi 2012, 10:16 am

Fetelor intreb si eu ceva , ca nu reusesc sa gasesc, am vazut odata pe aici cum sa faci sapun din resturi, cojite ramase , mai stie careva cum se face?
Multumesc
cristina iosif
cristina iosif
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 56
Localizare : militello in val di catania - italia
Data de inscriere : 19/03/2009

http://handmadebycristina.blogspot.com/2010/02/alte-lucrusoare.h

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de luisa-maria Lun 26 Noi 2012, 11:02 am

cristina iosif a scris:Fetelor intreb si eu ceva , ca nu reusesc sa gasesc, am vazut odata pe aici cum sa faci sapun din resturi, cojite ramase , mai stie careva cum se face?
Multumesc
Iei resturile si le tai cat mai marunt posibil ( sau le dai pe razatoare ); apoi le cantaresti completezi cu aprox 10 % apa dupa care le pui la topit intr-un vas pe aburi sau le pui intr-o punga ziplock ( cu fermoar ) si pui punga intr-o oala cu apa care fierbe. Dupa ce s-a topit sapunul ii poti pune uleiul esential, plante maruntite, argila, etc. si-l torni in forma. A doua zi poti sa-l tai. Succes!
luisa-maria
luisa-maria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 25
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 09/02/2012

http://estefana.sunphoto.ro/

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de cristina iosif Lun 26 Noi 2012, 12:28 pm

multumesc mult
cristina iosif
cristina iosif
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 56
Localizare : militello in val di catania - italia
Data de inscriere : 19/03/2009

http://handmadebycristina.blogspot.com/2010/02/alte-lucrusoare.h

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de andarlidia Mier 20 Feb 2013, 10:43 am

Fetelor va rog ajutati-ma si pe mine.... am facut aseara o portie de sapun , s-a intarit , l-am scos din forma si nu sunt multumita de felul in care arata (era o forma rotunda ca de tort cu ceva in mijloc si nu imi place cum arata taiat hug )... as putea sa il topesc pentru al pune in alta forma????
andarlidia
andarlidia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 43
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 06/04/2010

http://handmadebijoux-lidia.blogspot.com/

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de luisa-maria Mier 20 Feb 2013, 11:39 am

Lidia, ai mai multe variante.
1. il dai pe razatoare si-l incorporezi in alt sapun nou. care va iesi marmorat.
2. il dai pe razatoare si-l pui la topit pe un vas pe aburi si-l torni din nou. nu va fi foarte fin ca si cum l-ai turnat prima data si poti sa-l pui doar intr-o forma fara prea multe detalii.

succes! sa ne tii la curent cu reusita ta. sa lucrezi cu manusi! sapunul proaspat este destul de caustic.
luisa-maria
luisa-maria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 25
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 09/02/2012

http://estefana.sunphoto.ro/

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de andarlidia Mier 20 Feb 2013, 11:45 am

Multumesc pentru raspuns... o sa topesc doar o parte sa vad cum iese... si daca imi place topesc si restul. Vroiam sa il pun in forme de flori....
andarlidia
andarlidia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 43
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 06/04/2010

http://handmadebijoux-lidia.blogspot.com/

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de MamaAmaliei Lun 04 Mar 2013, 3:22 pm

Ansandra a scris:Buna, fetelor! Ma intreb ce ati mai creat.... Milena, sapunurile tale arata nemaipomenit. Ma bucur ca ai reusit sa gasesti o modalitate de a le si vinde. Am incercat si eu impreuna cu o prietena sa facem sapun natural. Dupa indelungi cautari pe net, ne-am oprit la o reteta cu trandafiri si cacao (pe care, bineinteles ca am modificat-o putin). Nu am reusit sa gasim ulei de trandafiri la plafar si l-am inlocuit cu ulei de lavanda, iar cacaoa nu am mai adaugat-o deloc. Am vrut un sapun alb, dar ne-a iesit crem-portocaliu de la uleiul de catina. Oricum...voi posta si niste poze. Sapunul l-am facut luni, folosind metoda "la rece". Marti, nu am avut timp sa ne uitam la el, iar miercuri nu l-am mai putut taia. S-a intarit prea tare si se rupe la taiere. In reteta gasita de noi scria ca e nevoie de 50ml de esenta de trandafiri. Noi am pus 20 ml esenta de lavanda. Miroase fff puternic, as putea spune chiar deranjant. Va cer un sfat: ce mai putem face acum? Nu am vrea sa-l folosim la rufe.
Iata ce am reusit sa facem:
sapunul proaspat turnat in "trocul" nostru (asa i-a spus sotul meu cutiei pe care am reusit sa o facem Smile )
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

asa arata ieri (miercuri)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

astept sfaturi

Nu stiu de unde ai luat reteta respectiva dar mi se pare o mare tampenie, nu e de mirare ca nu ti-a iesit bine. Daca vrei sa te ajut cu o reteta da-mi mesaj aici sau de preferat pe pagina de Facebook fiindca acolo e mai simplu. Daca ai vreodata drum prin Pitesti iti pot arata sapunurile facute de mine.

Claudia
avatar
MamaAmaliei
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 42
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 04/03/2013

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 04 Mar 2013, 5:57 pm

Poti sa ne dai si noua o reteta care e buna ? Multumim !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de MamaAmaliei Joi 07 Mar 2013, 1:54 pm

Nu stiu de ce nu mai apare postarea de ieri.

O reteta presupune anumite ingrediente. E bine sa experimentati pe cantitati mici. Puteti vizualiza cum am inceput la mine pe site.

Insa eu am investit dupa aceea mult timp in acest hobby si pe parcurs am imbunatatit retetele. Pentru inceput puteti incerca o reteta simpla:

Ulei masline 60% Ulei palmier 20% Ulei cocos 20% Soda 14% Apa distilata 32%.

Sper sa va fie de folos.
avatar
MamaAmaliei
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 42
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 04/03/2013

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de luisa-maria Joi 07 Mar 2013, 2:22 pm

MamaAmaliei cum se numeste site-ul tau?

Interesant mod de a prezenta o reteta.
Din ce spui tu ar fi cam:
masline 600
palmier 200
cocos 200
soda 140
apa 320?

discountul de apa e cam mare pentru un incepator...parerea mea.
luisa-maria
luisa-maria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 25
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 09/02/2012

http://estefana.sunphoto.ro/

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de MamaAmaliei Sam 13 Apr 2013, 9:51 pm

Soda x 2.3 este OK, insa sunt multe lucruri care pot afecta produsul finit.

soapbyamelie se numeste site-ul meu, putem comunica usor pe facebook.
avatar
MamaAmaliei
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 42
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 04/03/2013

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de Ladia Joi 19 Dec 2013, 10:27 am

Buna fetelor. Am si niste intrebari  Merci 
Eu am cumparat o bucata de sapun de baza, melt&pour, teoretic se poate folosi asa sau se pot adauga uleiuri unturi etc. Ati folosit asa ceva? Vi se pare ok?
De asemeni, am gasit in comert un gel de dus, babylove, luat din dm. Sper sa nu aruncati cu rosii ca am dat nume. Cum imi dau seama daca e ok? Ce nu ar trebui sa contina?
Ma bucur ca exista aceasta sectiune ptr ca eu incerc sa merg pe compozitii naturale ptr corp. Folosesc uleiuri si unturi in loc de creme de cand am aflat ca ceea ce gasim in comert dauneaza mult. Imi plac in mod special shea, ulei solid de cocos si untul de cacao care miroase super. Ptr puiul meu mic am facut un ulei de masaj cu ulei migdale si doua picaturi de lavanda. Sper ca nu sunt prea off topic. Felicitari pentru ce faceti!
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de cristinap3 Sam 17 Mai 2014, 1:40 am

Mi-a parut bine cand am intrat si am vazut ca se discuta despre sapunurile handmade si uite ca ajunsa la final descopar ca nu s-a mai scris de anul trecut. Si nu este primul forum pe care il gasesc asa. De ce oare? A fost o moda si a trecut? S-a specializat toata lumea si nu mai vrea nimeni sa impartaseasca nimic din experienta acumulata? Acum cand m-a apucat si pe mine ...nu mai discuta nimeni nimic? Daca exista interes in continuare si am cu cine discuta eu am facut cateva transe de sapun si am exeperimentat mai multe...si inca sper sa ajung sa vorbesc cu cineva care e interesat.
cristinap3
cristinap3
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : onesti
Data de inscriere : 16/05/2014

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de piciul Sam 17 Mai 2014, 6:05 am

Asa este istoria.....ne nastem, pentru a muri!
Dar ramane scrisul, papirusul, forumul, blogul...si peste timp va exista cineva, care va cauta ajutor si-l va gasi prin bunavointa celor care au impartasit din experienta lor! Facebook-ul fura mult timp si persoane  wink 
Tu ce sapun ai reusit sa faci? Mai exista soda caustica? Mama mea, facea sapun din grasime si untura de la porc, pe care-l amesteca cu tot felul de plante...izma imi placea ce-l mai mult...musetelul...Aici am descoperit si eu ce minuni se pot face. Omul are atata minte... sa ne rugam sa o foloseasca pentru pace si intelegere! O zi buna!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de cristinap3 Sam 17 Mai 2014, 10:56 pm

Asa este...

Eu n-am facut mult pana acum dar o sa incerc sa vorbesc mai ales despre ce n-am gasit scris pe nicaieri si cred ca pot fi informatii utile.
Prima descoperire ca sa spun asa a fost diferenta dintre mixer si blender. Exclus mixerul parerea mea. Un alt lucru utile de stiut este ca trebuie, atunci cand combini mai multe culori sa lasi compozitia mai moale in asa fel incat atunci cand incepi sa le torni pe rand sa nu apuce sa se inatareasca pana la sfarsit. In ceea ce priveste retetele incercate, cele gasite pe soapcalc mi-au parut cele mai corecte. Am insa doua retete de baza cu care n-am dat gres pana acum si sunt multumita de ele pe care le-am obtinut de la cineva tot scriind pe un forum. Sunt in cautarea uneia cu ceva mai multa duritate dar cand o sa o gasesc si o incerc si voi fi multumita o voi scrie si aici. O sa le pun si pe cele doua cu care am tot lucrat. Incerc sa gasesc o reteta buna care sa aiba in componenta si grasime animala (atat porc cat si pasare). O sa pun si cateva foto de la aceste prime incercari ale mele...timide inca...si promit sa revin si cu alte detalii si cele doua retete.
Offfff...ma invata cineva sa atasez fotografiile ca nu ma descurc?


Ultima editare efectuata de catre cristinap3 in Sam 17 Mai 2014, 10:59 pm, editata de 1 ori
cristinap3
cristinap3
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : onesti
Data de inscriere : 16/05/2014

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de cristinap3 Sam 17 Mai 2014, 10:58 pm

Si daca se poate pana ma obisnuiesc cu forumul cum pot edita as vrea sa mai stiu...Ma cam grabesc de felul meu si imi scapa anumite greseli de exprimare :P pe care ulterior le-as vrea corectate Smile
Bine v-am gasit Smile
cristinap3
cristinap3
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : onesti
Data de inscriere : 16/05/2014

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de geanina_scumpica Dum 18 Mai 2014, 7:16 pm

In primul rand nu ai voie ca sa trimiti mesaj dupa mesaj cum ai facut acum  wink astea sunt regulile forumului ,iar referitor la intrebarea ta cand iti apare mesajul scris daca te uiti atenta sus in colt in casuta cu mesajul tau ai sa vezi edit scris acolo dai clic corectezi ce ai gresit si dai trimite sper ca tiam fost de ajutor  hug iar pentru atasarea pozelor este scris subiect aici pe forum poti cauta (atasarea pozelor)si vei gasi ca sa vb despre asta
geanina_scumpica
geanina_scumpica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 226
Localizare : arad
Data de inscriere : 01/06/2010

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de cristinap3 Lun 19 Mai 2014, 1:14 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Multumesc frumos, sper ca m-am descurcat Smile
Nu as fi scris de doua ori daca stiam cum sa editez, dupa ce am trimis am vz si eu "edit". O sa ma obisnuiesc si le invat cu timpul Smile
cristinap3
cristinap3
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : onesti
Data de inscriere : 16/05/2014

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de piciul Lun 19 Mai 2014, 3:58 pm

Buna si multumim de sfaturile practice...adica mixer sau blender...si sper sa reusesti sa atasezi si o poza cu realizarile tale! Spor in ceea ce faci! Numai bine!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Sapun handmade 2 - Pagina 4 Empty Re: Sapun handmade 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB