Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Discutii despre revista Burda-4

+61
margot
alinuta96
barbin
otilia gergely
anndrarossu
tinap
Adelle23
pop mihaela
kla78
lucky
anc@
stoy
jessica
IrisT
Andante
oana_007
ancabanu
codryna
bobitica
d_oana
simona28
geany20062006
aidil
kerkyra
mya21_ro
zylv
lacridrumas
camelia-db
mateia
annamaria26985
Karina33
aurelia.c
bibitu
danae
musetel
adriuta
alice07
StMihaela
olympia
tomari
Indra
Panea Laura
elenaveronica
arielas
aurishta
despina13cucli
valentinadof
clodi
violeta25
RalucaS
Uca
Larisa
geo
diada
Gabiuta
Admina
geany
rosita
Miniona
ancuta_ancuta
MagdaMarin
65 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de geany Dum 09 Oct 2011, 11:48 am

Daca nu am comentat rochia, cel putin am remarcat schimbarea wink

Eu ma bucur sa vad mai bine acel sold de dupa rochie, decat sa vad acele manechine cum ar fi modelele 133 din numarul 8/2011 sau 124 din 9/2011...
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de rosita Mar 11 Oct 2011, 10:37 am

Cred ca s-a sesizat doamna din poza de mai sus, si a imbracat rochia:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ce "circumferinta bust" are ametit . Hm, so what! inganfat Smile

Pentru cine e mai nerabdatoare si vrea sa vada mai multe poze din nr asta, de la linkul de mai jos, sa schimbe ultima cifra (eu n-am avut rabdare de data asta):
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de arielas Mar 11 Oct 2011, 11:51 am

Rosita si eu am remarcat bustul d-nei si cred ca nu e in tipare, cum nu sunt nici eu, la extremitatea cealalta, bineinteles. Dar daca ai burzi mai vechi, ai remarcat cat de putine are noua burda. Eu nu am mai luat-o de prin 2006 constant, ci doar sporadic. Mereu ziceam: sa-mi fac eu toate tiparele din ce am si sunt multumita. Inca mai am de facut.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de Admina Mar 11 Oct 2011, 1:09 pm

Da, clar au dat-o in tabloide, pictoriale si alte nebuneli artistice... rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Rosita si Arielas, noi sa fim sanatoase si frumoase. Eu rar mai observ bustul altora cu care Mama Natura a fost mai generoasa. Nu mai port nici sutien cu cupe si ma simt asa de bine in pielea mea. love Ia uitati aici: 75 de celebritati cu sani mici si foarte mici.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de rosita Mar 11 Oct 2011, 1:17 pm

Admina poza de mai sus este din Burda de nov?? La ce-o fi tiparul?? lol!
Alunecam in off-topic, dar nici eu nu port altceva in afara de bustiere. Tu ce porti Admina? Nu-mi spune ca nimic Cool
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de aurishta Mar 11 Oct 2011, 1:18 pm

Sad Eu nu mai pot purta rochia aia Sad ca, de cand am slabit, am ramas fara...bust Sad
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de rosita Mar 11 Oct 2011, 1:34 pm

O, Aurishta, pai ne inghesuim un pic si iti facem loc si tie
prietenie
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de Admina Mar 11 Oct 2011, 1:35 pm

rosita a scris:Admina poza de mai sus este din Burda de nov?? La ce-o fi tiparul?? lol!
Alunecam in off-topic, dar nici eu nu port altceva in afara de bustiere. Tu ce porti Admina? Nu-mi spune ca nimic Cool
Bine, nu-ti spun. rade

p.s. am ajuns la poza cu masca de fata, schimband ultima cifra de la link, cum ai zis.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de aurishta Mar 11 Oct 2011, 1:37 pm

rosita a scris:O, Aurishta, pai ne inghesuim un pic si iti facem loc si tie
prietenie
Macar modelul e de la " grase"?rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de rosita Mar 11 Oct 2011, 2:12 pm

Admina a scris:
rosita a scris:Admina poza de mai sus este din Burda de nov?? La ce-o fi tiparul?? lol!
Alunecam in off-topic, dar nici eu nu port altceva in afara de bustiere. Tu ce porti Admina? Nu-mi spune ca nimic Cool
Bine, nu-ti spun. rade

Are you serious? Dar nu ti-e frig? rade
Si eu care vroiam sa te intreb de unde te aprovizionezi cu desuurile respective, ca am nevoie de un shopping serios pe segmentul asta.


Aurishta, mie nu mi s-a ales din ce categorie de marime e rochia aia, dar din orice ar fi, cu decolteul ala, nu e din categoria mea Sad Si ma prefac ca nici nu mi-e ciuda, ha!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de geany Mar 11 Oct 2011, 2:52 pm

Relelor, pana acum au fost modele doar pentru voi, si acu, ca e singura data (cred) cand sunt si haine pentru fete dotate ca doamna (care nu e siliconata)...
Eu la toate modelele trebuie sa modific circumferinta bustului de pe tipar. Cred ca sunt printre putinele care se bucura de aceste modele rade
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Marimi tipare Burda

Mesaj Scris de elenaveronica Mier 12 Oct 2011, 12:05 pm

buna, fetelor! am luat dupa mult timp revista Burda pe octombrie, m-am masurat la categoria Femei 1,68 m , mi-am luat sold, bust, talie si m-am incadrat la masura 44.M-am apucat de taiat

link votare interzis de regulament
si insailat Rochia 138 si a iesit ceva enorm-poate mi s-ar potrivi daca as fi gravida dupa luna a 7-a.
Cu cateva interventii, as putea s-o ajustez, insa vreau sa va intreb daca si voi aveti probleme cu masurile Burda taie


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mier 12 Oct 2011, 3:20 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sters link reclama)
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de RalucaS Mier 12 Oct 2011, 12:13 pm

Da Elena, trebuie sa te incadrezi la o marime mai mica Smile si poate mai sunt necesare ajustari si atunci. Probabil nemtoaicelor le plac hainele mai lalai.

A, inca o chestie, tiparele lor de pantaloni sunt din punctul meu de vedere totally fucked up...daca imi este ingaduit sa ma exprim asa.

PS: ce e cu linkul ala care nu are nicio legatura cu subiectul? daca vrei sa te votam sau mai stiu eu ce intr-un concurs, macar fii fair si spune asta.
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 12 Oct 2011, 3:22 pm

elenaveronica linkurile de votare sunt interzise.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de geany Mier 12 Oct 2011, 3:34 pm

Eu cred ca multe dintre noi chiar nu au inteles cum e cu revista burda, sau cu o oricare alta revista cu tipare.

In primul rand, tiapele sunt facute asa... ca pentru manechine, deci universal. Fiecare fiinta e unicata in constructia ei corporala, deci la aceasi marime, putem avea doar solduri mari, doar burta, sau doar sani, sau, sau, sau... Tot ei ne invata cum sa modificam tiparele. Cine cumpara o revista de acest fel, crezand ca totul e gata se inseala. Tabelele sunt universal facute, nici nemtoaicelor nu le vin acele haine dupa masurile din tabel. Ajustarile se fac, in functie de masuratori pe tipar, de probe, in functie de materialul folosit si de conformatia persoanei in cauza...

Eu obesrv foarte multe fete care isi cumpara masina de cusut si cred ca pot inlocui toate hainele din sifonier, asa peste noapte... Cred ca daca ar fi atat de simplu, cu aceste tipare, ar fi mult mai multe reviste cu tipare...
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de rosita Mier 12 Oct 2011, 5:47 pm

Geany, subscriu la ce ai zis!
Si as mai adauga ca am lucrat tipare si de la alti "producatori" din domeniu, si cred ca cea mai mare parte dintre ele au avut nevoie de ajustari. Cu timpul am inceput sa stiu cam care sunt ajustarile de care am nevoie si sa accept ca nu am un corp standard Smile
Cel mai greu mi se pare sa nimeresc si eu un tipar de pantalon. Si ca dovada ca nu este Burda cea mai "incapabila" la capitolul asta, poate va amintiti de o incercare de-a mea cu un tipar Leko (pun o poza mica sa nu va zgarii retina din nou Smile ):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de geany Mier 12 Oct 2011, 5:54 pm

Rosita, nu sunt nici macar pentru corpuri perfecte, ci standard ca adaosuri suplimentare, tocmai pentru a putea fi modelate... Daca ai observat totdeauna tiparele sunt mai mari pe ici colo, niciodata mai mici la marimea in care ne incadram in tabelul respectiv. Tocmai de aceea. Ca se poate lua, dar pune... eventual petec wink
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de geany Joi 20 Oct 2011, 10:54 am

Ieri am primit revista burda si abea am asteptat sa o rasfoiesc. Deci, rochiile prezentate de catre Barbara S. sunt in marimi de la 38-46, iar rochia cu pricina la un moment dat apare si imbracata Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de aurishta Joi 20 Oct 2011, 12:12 pm

geany a scris: Deci, rochiile prezentate de catre Barbara S. sunt in marimi de la 38-46, iar rochia cu pricina la un moment dat apare si imbracata Smile
Deci, gata cu controversele, s-a facut lumina! rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de rosita Vin 28 Oct 2011, 10:16 am

Azi dimineata am luat Burda si am vazut pe coperta un sticker despre un concurs in care castigai o masina de cusut si un abonament. Si am zis, wow, in sfarsit face Burda ceva, se misca, se agita, incearca sa ne faca interesati! Am zis ca sigur si-au angajat pe cineva nou pe marketing. Abia asteptam sa ajung la birou sa vad detaliile din insert. Cand incolo concursul era de la reprezentanta Brother, cred ca cea din Bucuresti, ca mereu le incurc. Deci sa ma linistesc, Burda nu da premii si nu isi motiveaza in niciun fel clientii...

In fine...

In alta ordine de idei, ma uitam la tiparul asta din Burda:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si am observat ca cei de la Leko s-au "inspirat" si ei un pic:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dar ca sa va spun drept, mi se pare mai abordabil ala de pe Leko, spatele, cel putin, pare mai simplu.

PS (si off topic): citind cartonasul cu concursul, despre care va ziceam mai sus, am observat ca au aparut si la noi de vanzare tipare individuale in plic. Moama, dar au niste preturi Shocked Cred ca sunt mai scumpe decat daca le-am comanda de afara, unde oricum taxa de transport ne omoara!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de Panea Laura Vin 28 Oct 2011, 10:30 am

Ai dreptate Rosita, este aceeasi rochie cu mici diferente.
Pe mine Burda ma cam dezamageste, in fiecare luna stau in balanta sa o iau sau nu Neutral
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de Indra Vin 28 Oct 2011, 11:45 am

Si eu patesc acelasi lucru cu revista Burda, chiar a inceput sa ma enerveze cand rasfoiesc Burda de prin anii 70 si pe cea de acum. Este o diferenta foarte mare: in primul rand ca atunci numarul modelelor era mult mai mare iar acum dupa ce ca sunt putine gasesc si mai putine pe gustul meu.
Indra
Indra
helper
helper

Numarul mesajelor : 89
Localizare : Ramnicu Valcea
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de despina13cucli Vin 28 Oct 2011, 12:02 pm

am luat şi eu revista pt că eram curioasă şi ţin să am colecţia.
tiparele mi se par fff scumpe.
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de geany Vin 28 Oct 2011, 12:41 pm

Eu cred ca in anii '70 era in primul rand mai interesanta prin fatul ca era si ceva nou la vremea aceea, apoi in atatia ani... moda a evoluat (ca sa nu spun ca s-a stricat), deci nu mi se pare usor ca luna de luna sa fi atat de creativ, incat sa scoti doar modele WOW! Cate dintre noi facem modele deosebite, cu tehnica de lucru explicata... Putine! Si daca pentru buzunarul nostru, este o revista scumpa, cate tipare are in revista, daca le-ati cumpara separat, doar modelul ce va intereseaza cat ati avea de castigat?

Eu am multe numere si am rasfoit si numere vechi, o cumpar mereu, nici eu nu stiu de ce, multe reviste doar le-am rasfoit si atat, dar totusi o cumpar... Acum stau in balanta daca sa continui abonamonetul pentru anul viitor sau nu. Dar daca renunt, sunt aproape sigura ca o voi cumpara de la chiosc rade
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de tomari Vin 28 Oct 2011, 2:05 pm

Am observat si eu in Burda ca majoritatea modelelor au multe taieturi uneori chiar inutile. Intre cele doua modele si eu inclin spre Leko si ma intreb daca sursa de inspiratie nu e invers.
La rusi au revista [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] care prin colaborare cu trustul din Italia preia modelele si tiparele din Boutique.
Cea care a infiintat si condus trustul Burda a murit asa ca cei care au ramas (printre care si fiica ei) se pare ca nu sunt atat de talentati sau motivati sa continue la acelasi nivel. Inainte erau concursuri atat pentru cele care lucrau din Burda cat si pentru tineri designeri.

tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB