Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Discutii despre revista Burda-4

+61
margot
alinuta96
barbin
otilia gergely
anndrarossu
tinap
Adelle23
pop mihaela
kla78
lucky
anc@
stoy
jessica
IrisT
Andante
oana_007
ancabanu
codryna
bobitica
d_oana
simona28
geany20062006
aidil
kerkyra
mya21_ro
zylv
lacridrumas
camelia-db
mateia
annamaria26985
Karina33
aurelia.c
bibitu
danae
musetel
adriuta
alice07
StMihaela
olympia
tomari
Indra
Panea Laura
elenaveronica
arielas
aurishta
despina13cucli
valentinadof
clodi
violeta25
RalucaS
Uca
Larisa
geo
diada
Gabiuta
Admina
geany
rosita
Miniona
ancuta_ancuta
MagdaMarin
65 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de rosita Lun 05 Sept 2011, 11:25 am

Clodi, daca nu-l gasesti aici de cumparat, suna la Burda la reprezentanta. Sunt foarte draguti si rezolvi imediat, eu am reusit sa gasesc si numere de acum un an la ei. Succes!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de clodi Lun 05 Sept 2011, 11:30 am

Multam Rosita! Aveam si varianta asta in minte ca stiu ca ai mai scris ca putem suna la ei, dar poate ajut si pe cineva care regreta ca si-a luat numarul respectiv. Daca nu regreta nimeni Smile o sa fac cum m-ai sfatuit Merci
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de rosita Mier 07 Sept 2011, 8:27 pm

Daca va mai intereseaza, a aparut full preview pentru Burda din octombrie.
Iar aici schitele.

Am observat in primul preview, o caciula ruseasca, din aia cu urechi, si ma intrebam daca va fi tipar pentru ea. Este!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de valentinadof Mier 07 Sept 2011, 8:43 pm

multumim rosita,are modele dragute ,zic eu!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de despina13cucli Dum 25 Sept 2011, 1:27 pm

mi se par f interesante modelele dar am uitat cand apare revista.
ultima miercuri din luna?
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de geo Dum 25 Sept 2011, 1:38 pm

ultima joi Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de despina13cucli Dum 25 Sept 2011, 1:41 pm

multumesc. sa tin minte sa nu o pierd.
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de geany Mier 05 Oct 2011, 8:29 pm

Numarul de noiembrie previzualizare

Burda style 11/2011
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de rosita Mier 05 Oct 2011, 9:45 pm

Geany, multumim! Deja noiembrie! Ca de obicei, abia apuc sa iau nr de octombrie si apare preview-ul urmator. Apropo de nr din octombrie, ati vazut ca a aparut si in revista clipsul ala la spatele rochiei grena? Nu s-au ostenit sa editeze poza, macar Rolling Eyes

M-am uitat pe link, si n-am prea inteles ce si cum. Astept cu mare interes schitele. Dar m-a surprins ceva! Poza de mai jos in Burda? Shocked Nu cred ca am mai vazut pana acum poze cu persoane care fumeaza in Burda, si nici atata piele din zona respectiva. Fratilor, cred ca incepe tabloidizarea Burdei rade

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de Larisa Mier 05 Oct 2011, 10:17 pm

Fetelor ce frumoasa e rochia ce-a pus-o Rosita, vad ca au modele frumoase in nr. de noiembrie, abia astept sa iasa numarul pupi
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de geany Mier 05 Oct 2011, 10:47 pm

Rosita, eu primesc previzualizarea acum, deoarece (probabil) la mijlocul lunii primesc acest numar abonata fiind.

Eu tot consider ca acea agrafa era defapt componenta a zidului lol!

Doamna din imagine este Barbara Schöneberger, mai nou am auzit ca si-a facut o colectie, in colaborare cu burda. Ea vrea modele cu decolteu adanc si pe talie cambrate. Dar cum de curand a nascut, se vede foarte bine cat de prelucrata este poza, ea fiind, mai voluptoasa de fel wink
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de Larisa Joi 06 Oct 2011, 12:19 am

Numai bun mi-ar fi tiparul rochiei pe Revelion, ca imi creste burtica cos dupa cum arata din imagine ar parea ca tiparul e pentru marimile mari sper totusi sa nu fie, k nu stiu sa le gradez Sad
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de aurishta Joi 06 Oct 2011, 8:14 am

Slabuta aia la numere mari? affraid Mai curand cred ca si-a pierdut cordonul si isi tine rochia cu mana sa nu cada de pe ea! rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de rosita Joi 06 Oct 2011, 10:02 am

Eu va spui drept ca nici n-am remarcat ce model are rochia, cand am vazut-o pe madmuzeaua aia cu inghinala la vedere Smile)
Acu daca ma uit, si mie mi se pare ca modelul ala e de Burda plus. Ramane de vazut.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de aurishta Joi 06 Oct 2011, 12:37 pm

rosita a scris:Eu va spui drept ca nici n-am remarcat ce model are rochia, cand am vazut-o pe madmuzeaua aia cu inghinala la vedere Smile)
rade rade rade Abia acum am observat ca de-aia sta asa rochia, ca doamna e cu posteriorul gol rade rade rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de despina13cucli Joi 06 Oct 2011, 1:20 pm

pentru geany în special: am vazut revista burda easy ca reclama dar niciodata la chiosc

tu o gasesti acolo?
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de geany Joi 06 Oct 2011, 1:44 pm

Da, aici este si eu am cateva numere din ea. Sunt cred ca 2 numere pe an. Sezonul cald si sezonul rece. Dar nu este mare lucru, e o selectie a unor modele ce in general le-am gasit si in revistele burda style.

Aici sunt mai multe reviste de la burda, pentru diferite categorii de lucru manual. Aici e 4,90€ Burda style, celelalte nu stiu ce pret au.

De curand mi-am cumparat din librarie manualul nou de la Burda. Este asemanator (cred) cu manualul postat de catre o forumista. Eu il consider foarte bun, o completare a revistelor burda. Il recomand pentru toate incepatoarele si nu numai.
Contine denumirile materialelor cu intrebuintarea lor, tehnici de lucru cu ilustratii, sfaturi si idei practice si multe altele.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre geany in Joi 06 Oct 2011, 2:04 pm, editata de 2 ori
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de despina13cucli Joi 06 Oct 2011, 1:51 pm

multumesc

stii cum e, vrei ce nu poti avea si ti se pare ca gaina vecinului e curca[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

asa am patit si cu catalogul marfy

mi l-am dorit ffff mult si dupa ce l-am luat m-am desumflat

as dori si eu manualul burda dar nu l-am gasit prin cautare si as ruga pe cine-l are sa-l mai posteze o data
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de geany Joi 06 Oct 2011, 2:08 pm

Manualul de croitorie

Al meu e in germana. Mentionez ca nu este acelasi, dar este foarte informativ.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de despina13cucli Joi 06 Oct 2011, 2:24 pm

multumesc pt ajutor

o zi buna si sa ne mai tii la curent cu noutatile din revista burda
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de RalucaS Vin 07 Oct 2011, 7:49 pm

Wow, si eu am ramas cu gura putin cascata cand am vazut poza cu pricina, cu domnita despuiata Smile) Pare o poza demna de un pictorial Tabu :P
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de geany Vin 07 Oct 2011, 8:45 pm

Ce-aveti mai cu femeia? Daca trebuia sa termine tigara inainte sa-si imbrace rochia si fotograful neobrazat a fotografiat-o repede, s-a acoperit fata, dar daca n-a reusit sa ascunda tot... vedem si noi rade

geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de aurishta Vin 07 Oct 2011, 8:57 pm

...poate ca Burda a comis vreo colaborare cu Playboy... scratch
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de rosita Vin 07 Oct 2011, 10:04 pm

Dar ati vazut cum se numeste colectia din care face parte rochia aia? Superfrau! Mi se pare o poza sugestiva pentru numele ala!
Oricum, se spune ca orice se vinde mai bine cand apare "mai multa piele". Nu stiu daca noi o sa cumparam mai mult numarul asta, dar e clar ca ne-a crescut interesul Smile Nu stiu daca am mai comentat asa un model pana acum.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de aurishta Vin 07 Oct 2011, 10:37 pm

rosita a scris: Nu stiu daca am mai comentat asa un model pana acum.
rade Pai n-am comentat modelul, caci nici nu prea m-am uitat cum e , ci curbele manechinului. rade Hai ca am dat-o in barfoteca! Twisted Evil
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-4 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB