Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Quilling - arta de a rula hartia(8)

+45
Rami11
ghita
esenzze
azzumi
monatibi
Admina
cld
02gaviota
annamaria26985
clodi
ada85bejan
Mirelablj
mowglina
alexmel93
chocolate
aurora12
kytti_20
corinah
vlavi
anca56
anca1820
nicopop
anne
Uca
Crissy86
tantelu01
MoniKozi
Ramurica
Adela Ispas
Dana.G
adrina
miru_mirela_larisa
mykya
firicel
vmir
magdaR
aba
denis21
AlinaJ.Bijoux
firimitura
dia
*Xtina
dianabv
mcosmyna
MihaelaT
49 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de Ramurica Mier 23 Mar 2011, 3:43 pm

Xtina superbe floraria si casa cu flori. Doamne, sunt atat de mici floricelele...nu stiu cum le faci, pentru ca eu nici nu as putea sa le tin intre degete. Grozava treaba!

Dana G narcisele tale m-au dat pe spate. Ti-am mai spus asta odata, dar revazandu-le mai de aproape m-au incantat din nou si ma uit la ele cu mare placere.
Ramurica
Ramurica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2008

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de aba Mier 23 Mar 2011, 4:17 pm

Anca, parerea mea e ca poti incerca pe un balon. Eu stiu ca nu face priza buna pe balon, am vazut facute forme de minge sau capuri de animalute pe balon, dupa uscare au spart balonul si l-au scos. Daca gasesc pun un filmulet cu asa ceva, era de la o emisiune de art and craft pentru copii. Dar nu garantez ca o sa gasesc un film pe net ca eu am vazut la tv. pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de anca1820 Mier 23 Mar 2011, 4:46 pm

La asa ceva ma gandisem si eu,sa sparg balonul....
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de anca56 Mier 23 Mar 2011, 4:49 pm

Buna ziua,dragele mele.Dupa zile multe de absenta,am intrat si ... uaaaah,ce de minunatii am vazut.Ma simt ca un copil in tara ... lui Gulliver pe aici.Ce frumuseti puteti crea.Floraria lui Xtina e adorabila,iar narcisele Danei sunt parca acum culese din gradina.Nu pot sa ma hotaresc ce e mai ... superb,privind lucrarile postate de voi toate.Acum incerc si eu ceva de Pasti.Timide lucrarile mele si doar la inceput,insa vreau sa ofer celor dragi de Pasti, ceva lucrat de mine.Va multumesc tuturor pentru ... inspiratia pe care mi-o oferiti si nu in ultimul rind pentru ca ... ma sprijiniti (nici nu stiti cum in ... singuratatea mea, lucrarile voastre ma ajuta si-mi ofera adevarate clipe de desfatare,cind vad ce poti face daca ai rabdare) Va imbratisez pe toate si ... spor la lucru kiss
anca56
anca56
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Varsta : 71
Localizare : Turda
Data de inscriere : 15/11/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de *Xtina Joi 24 Mar 2011, 3:03 am

Buna fetelor,
uff nu pot sa dorm, asa ca am intrat sa vad ce ati mai facut.Eu sunt mereu in criza de timp.
Vmir, suberbe felicitarile! Imi place mult combinatia de culori pe care o folosesti, si felul in care faci pozele ma innebuneste, zici ca sunt facute de un profesionist. Reusesti sa pui in valoare atat felicitarea cat si quillingul. Super!
Ce folosesti ca fundal si la ce rezolutie le faci??Au lumina naturala! Pe mine ma scoate din sarite lumina blitzului cateodata.
Moni felicitari pentru tablou, iar cutiuta e tare vesela! Flowers
Anca , eu am facut doar de 2 ori astfel de ou.
Am folosit ca baza un ou din polistiren pe care l-am marcat in jumatate cu pixul , apoi l-am imbracat intr-o punga de plastic si am lucrat peste.
Cand am terminat n-am avut de facut decat sa desprind creatia de punga.
Poti sa-ti trasezi si modelul pe ou ,deoarece se vede prin punga foarte bine.
Va mai las si eu un tablou . Sper sa va placa.
Am cateva variante la categoria "Gradina "

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

pup la toate si nopte buna, ma duc sa incerc dorm...
*Xtina
*Xtina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 59
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

http://cristina-funquilling.blogspot.ro/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 24 Mar 2011, 9:06 am

Foarte frumoasa gradinita ta, Xtina. Multumesc ca incep o zi cu o priveliste asa frumoasa! kiss
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 24 Mar 2011, 9:33 am

Da, Tantelu, asa exte. Gradina Xtinei este foarte frumoasa.
Vad ca Stafida ti-a luat locul Smile ?
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 24 Mar 2011, 9:39 am

rade rade pai imi era dor de un pisic pe la avatare si, cum aba nu l-a mai gasit pe al ei, ala din hamac (dar si cutulica mic e frumos) am pus boticul motanului meu Stafi, asta pentru cine se intreaba despre ce ai scris tu.
O zi frumoasa tuturor si spor la lucru cui mestereste ceva!
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de anca1820 Joi 24 Mar 2011, 9:52 am

Multumesc,xtina!Chiar am un ou mare,facut cu tehnica papier mache,si cred ca o sa il sacrific!
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de aba Joi 24 Mar 2011, 1:09 pm

Xtina, foarte frumoasa si gradina asta. Felicitari, Flowers
Tantelu, am vazut ca avatarul pe care-l aveam eu e folosit de altcineva. Da si cutulica asta mirat si dezorientat imi place. Stafi al tau e scumpel, asa melancolic. Scuze de off topic, pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de vlavi Joi 24 Mar 2011, 6:15 pm

Ce de realizari deosebite!
Care mai de care mai interesante si mai cu gust realizate!
Felicitari!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de anne Joi 24 Mar 2011, 10:52 pm

In sfarsit am terminat si eu cateva felicitari de pasti, mai copilaroase dar sper sa va placa hug

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si pentru ca nu se vede prea bine m-am gandit sa pozez mai de aproape macii

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


anne
anne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 38
Varsta : 29
Localizare : o
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de anca1820 Joi 24 Mar 2011, 11:13 pm

Mie imi plac,mai ales puisorii!
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 25 Mar 2011, 12:01 am

F. dragute, imi place cele cu puisori si cele cu iepurasi!!! kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 25 Mar 2011, 9:34 am

Anne, te-ai copilarit foarte frumos. aplauze
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de aba Vin 25 Mar 2011, 11:23 am

Frumoase copilareli. Felicitari si spor in continuare. pupi
Cum n-a mai postat nimeni, editez sa pun si eu un ou. M-a chinuit talentul si mi-au trebuit trandafiri. Sunt ultimii, nu mai fac. Nu sunt multumita de cum au iesit, nu o spun din modestie, sunt doar multumita ca am avut rabdare sa-i termin.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre aba in Vin 25 Mar 2011, 1:57 pm, editata de 1 ori (Motiv : atasat poze)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Carti despre arta Quilling

Mesaj Scris de corinah Vin 25 Mar 2011, 12:54 pm

Daca-mi poate recomanda cineva vreun site de unde se pot cumpara carti despre arta Quilling va raman datoare... Multumesc!
corinah
corinah
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : quilling
Data de inscriere : 09/03/2011

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de kytti_20 Vin 25 Mar 2011, 2:01 pm

buna , sunt o incepatoare am incercari stangace dar ma intereseaza si pe mine de unde ai cumparat vmir aparatul pt incretit si pieptanul, sau daca ma poate ajuta altcineva . va multumesc frumooooos
avatar
kytti_20
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 25/09/2009

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de anca1820 Vin 25 Mar 2011, 2:59 pm

Cata munca,aba!Felicitari!
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de vlavi Vin 25 Mar 2011, 3:27 pm

Aba, chiar imi plac ouale. Si sa stii ca nu-s urati deloc trandafirasii.
Se vad tare frumos asa cum sunt.
Ce latime a avut fasia?
Anne, iepurasii ti-ai iesit foarte draguti iar puii aia ciufuliti sunt asa haiosi!
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de aba Vin 25 Mar 2011, 3:37 pm

Multumesc fetelor. Nu-s uratei, doar ca parca nu i-am deschis bine. Probabil a fost fasia prea lunga dar dupa ce facusem vreo 15( deja lipiti pe ou) nu am mai schimbat nimic. Fasia are latimea de 7mm, cam mult. Pentru cos am folosit de 4mm si cand am facut trandafiri cu hartie de 4mm nu mi-a placut ca se vedeau la acelasi nivel. De aceea am facut cu latime mai mare. Dar mai finuti ies cu 4-5 mm.
Spor la lucru, hug pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 25 Mar 2011, 5:20 pm

Aba, nu stiu cum se vad de la tine, dar eu niste oua frumoase. Ce ai cu trandafirii? Au iesit bine si daca vrei mai deschisi dar tot mici, pui fasie mai scurta. Daca puneai 3 mm la cos, puteai sa faci trandafii cu 5 mm. Dar.... asta e comentariu, mie imi plac cum au iesit.
Kytti, la noi in comert nu gasesti. Mai mult ca sigur ca vmir le-a primit din afara tarii. Daca intri pe e-bai sau amazon si dai cautare quilling tools, o sa vezi cate se gasesc. Daca te uiti mai la inceputurile acestui topic (cap. 2, 3...nu mai stiu sigur) o sa vezi din ce se poate face usor un dispozitiv de ondulat fasii. La unele magazine on line, de art. hobby, de la noi din tara, gasesti si dispozitiv de ondulat fasii mult mai late.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de vlavi Vin 25 Mar 2011, 6:46 pm

Multumesc de raspuns, aba.
Am sa incerc si eu sa fac.
Cred ca are dreptate tantelu, ies mai finuti cu harta mai ingusta.
Dar nu se lucreaza cam greu
la trandafiri cu fasiile asa de inguste?
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de aba Vin 25 Mar 2011, 9:05 pm

Tantelu, multumesc pentru incurajare, stiu ce zici si dupa ce am facut tot cosul si cativa trandafiri mi-am dat seama cum ar fi trebuit.Cred ca de aceea nu-mi plac. Eu facusem pentru alt ou cu fasie de 5mm si mai scurta si aceea sunt frumosi. Acum cand ii vad pe astia asa mari... mai am si cu ce sa-i compar, nu-mi plac. Despre oul asta nu pot spune decat ca ma bucur ca l-am terminat dar nu pot spune si ca-mi place.
Sa stii ca am lucrat mai usor cu fasia mai ingusta si mai scurta. Asta e parerea mea.
Spor la lucru, prietenie si un weekend insorit.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de aurora12 Vin 25 Mar 2011, 9:31 pm

Ce minunatii !!! Cata delicatete !!!
Am facut si eu o mica incercare de quilling si stiu cata munca intra in realizarea unei mici floricele dar voi faceti arta pura... Nu pot decat sa va felicit!

Floricica mea:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

aurora12
aurora12
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB