Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Quilling - arta de a rula hartia(8)

+45
Rami11
ghita
esenzze
azzumi
monatibi
Admina
cld
02gaviota
annamaria26985
clodi
ada85bejan
Mirelablj
mowglina
alexmel93
chocolate
aurora12
kytti_20
corinah
vlavi
anca56
anca1820
nicopop
anne
Uca
Crissy86
tantelu01
MoniKozi
Ramurica
Adela Ispas
Dana.G
adrina
miru_mirela_larisa
mykya
firicel
vmir
magdaR
aba
denis21
AlinaJ.Bijoux
firimitura
dia
*Xtina
dianabv
mcosmyna
MihaelaT
49 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 21 Mar 2011, 4:05 pm

Xtina imi place ideea cu tabloul: combinatia cu suportul pus in rama.... rama din carton embosat discret sau stelutele sunt aplicate deasupra?... si modelul in tendinta pop-art... frumos!!!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de Dana.G Lun 21 Mar 2011, 5:32 pm

Multumesc tuturor pentru aprecieri! :*

*Xtina a scris:Dana , tabloul e fenomenal, imi place mult contrastul dintre rama si culoarea florilor. O intrebare, nu te-ai gandit niciodata sa pui lucrarile pe o baza de carton de aceasi culoare cu rama? Pusa in mijlocul tabloului cu lucrarea peste ar arata fantastic. Eu de cand am incercat nu mai pot lucra in rama goala.
Multumesc si tie Xtina. M-am gandit eu ca ar fi buna o schimbare la ramele mele. O sa tin cont pe viitor de sugestia ta! ;)
Dana.G
Dana.G
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2010

http://quilledstuff.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 21 Mar 2011, 5:57 pm

Mie sincer mi-a placut mult tabloul Danei asa cum este. Chiar e de mare efect faptul ca a pus florile chiar pe fundul ramei (eu asa vad) si in mod sigur contrastul real este mult mai evident decat in poza. Poti sa il pui Dana ca avatar, e mult mai original, deosebit si, mai ales e facut de tine. aplauze
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de Dana.G Lun 21 Mar 2011, 6:35 pm

Mersi tantelu! :D
O sa-l pun si ca avatar, doar sa-l mai trag oleaca in niste poze mai calumea, ca aia-i poza facuta in viteza si nici nu reda culorile reale. :D
Dana.G
Dana.G
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2010

http://quilledstuff.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de Uca Lun 21 Mar 2011, 6:40 pm

Dana imi place mult de tot tabloul tau!
Imi plac floricelele, cum le-ai facut? Sau pui o poza mai de aproape!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de Dana.G Lun 21 Mar 2011, 6:49 pm

Revin cu poze! Smile
Dana.G
Dana.G
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2010

http://quilledstuff.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de firimitura Lun 21 Mar 2011, 7:27 pm

fetelor , numai minunatii au aparut pe aici. cand vad ce ati mai lucrat nu imi mai vine sa mai postez micutele mele felicitari lucrate luna asta.
totusi le pun, iata:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de vmir Lun 21 Mar 2011, 8:18 pm

ramurica..superb tabloul.
xintia , frimitura...superbe...superbe. affraid
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de aba Lun 21 Mar 2011, 8:24 pm

Firimitura aplauze aplauze Imi plac foarte mult toate dar prima felicitare si cea cu fustita mi se par deosebite. Spor in continuare. pupi
Xtina, foarte frumoase. Sigur c-o sa-i placa doamnei Pogonat, e foarte reusita felicitarea. Flowers
Ramurica, tabloul e super. Combinatia desen-quilling il face deosebit. flower


Ultima editare efectuata de catre aba in Lun 21 Mar 2011, 8:28 pm, editata de 2 ori (Motiv : completari ca-s uituca)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de anne Mar 22 Mar 2011, 9:11 am

vai, vai ce de minunatii ati postat fetelor love
AlinaJ.Bijoux ce frumoase sunt felicitarile de pasti, si eu abia acum m-am apucat de felicitarle de pasti si sper sa reusesc sa fac cat mai multe Smile
vmir imi plac foarte mult felicitarile tale, sunt mai deosebite si culorile sunt vii iti fac ziua mai buna numai cand te uiti la ele .
*Xtina, felicitarile sunt frumoase dar tabloul e superb love , am vazut si mesajele din urma si sincer m-ai lasat cu gura cascata
mirat2
firimitura, sunt superbe , sa ne mai arati Smile
iar ramurica , sunt geniale , le ador mai ales asta cu trandafirul love
Spor la treaba tuturor !!
kiss
anne
anne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 38
Varsta : 29
Localizare : o
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de *Xtina Mar 22 Mar 2011, 11:26 am

Buna fetelor,
am o pauza mica asa ca mai arunc un ochi si aici.
Vmir, Aba, Anne multumesc!
Anne, pui mic ai o voce superba felicitari! Canti singurica la chitara sau te acompaniaza cineva? Oricum felicitari!!
Cum nu prea am timp sa fac ceva nou o sa va postez cateva din creatiile mele vechi. Sper sa va placa.
Pupici si o zi buna tuturor!!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O mica modificare scratch ma gandesc ca v-ar place sa vedeti ceva detalii la florarie.
Tabloul are dimensiunea de 21 x 21 cm si a plecat anut trecut din tara.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Ultima editare efectuata de catre *Xtina in Mar 22 Mar 2011, 11:35 am, editata de 1 ori
*Xtina
*Xtina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 59
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

http://cristina-funquilling.blogspot.ro/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de aba Mar 22 Mar 2011, 11:29 am

Xtina, superbe toate, aplauze Si multe si muncite si deosebite. Mai ales miniaturile, dar si a doua imi plac in mod deosebit. albina Spor in continuare.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de MoniKozi Mar 22 Mar 2011, 11:46 am

Moamaaa..... Xtina.... floraria este .... fara cuvinte...
Cam cat timp ai muncit la ea?
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de vmir Mar 22 Mar 2011, 11:55 am

xintia vrei sa ne omori , pai cu atatea frumuseti ..
cum sa mai pun io balariile mele, chiar sunt pe langa ale tale
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de MoniKozi Mar 22 Mar 2011, 12:02 pm

Hahaha Vmir!!!! TU vorbesti????
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 22 Mar 2011, 1:57 pm

Da, chiar asa sunt f. dragute toate si deosebite!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de aba Mar 22 Mar 2011, 2:12 pm

Banuiam ca e frumoasa floraria, dar vazuta de aproape... maaaama, si eu vreau. Felicitari pentru rabdare si idei si indemanare si tot. Merci
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de tantelu01 Mar 22 Mar 2011, 2:27 pm

Xtina, ai avut chitul din state? Am mai vazut unul cu o librarie si ....daca imi amintesc bine, o cofetarie. Ii invidiez pe americani pentru cate "nimicuri" au, sa tot lucrezi cu ele. Oricum, felicitari pentru migala.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de *Xtina Mar 22 Mar 2011, 3:25 pm

Multumesc de aprecieri fetelor.
Mersi tantelu, n-am avut chit, am vazut o poza micuta pe net mai demult si m-am inspirat de acolo, pot sa spun ca am dedus cum sunt facute caci poza era micuta si nu puteai sa distingi prea bine , conceptul florariei este creatia mea, doar unele obiecte sunt facute mai mult sau mai putin dupa poza.
Am lucrat cam 2 zile la tablou caci se si vede ca e migalos, dar mi-a placut, iar rezultatul final mi-a depasit asteptarile.
E adevarat, americanii au o groaza de kituri, penmtru ei e floare la ureche sa lucrezi. Pentru noi e mai greu, cel putin pentru mine este, caci situatia materiala nu-mi permite sa cumpar cine stie ce, trebuie sa improvizez .
Am noroc cu fata mea care imi mai cumpara din cand in cand cate un perforator , lipici sau hartie. Asta e, cred ca multe dintre voi va confruntati cu problemele materiale in privinta lucrului.
Eu am facut o operatie acum 1 an si jumatate si nu mai pot lucra, iar colac peste pupaza sotul meu a facut un atac cerebral anul trecut. El sustinea familia. Acum e pensionat pe caz de boala la 49 de ani , cu o pensie de 650 de ron. Asta e viata, ce sa-i faci. Ma rog la Dumnezeu sa ne tina sanatosi cat de cat sa pot sa-l pun pe piciore si pe baiatul meu de 16 ani, e clasa a X
Am multumirea sufleteasca , ca cel putin am 2 copii minunati.
Imi cer scuze, nu prea m-am confesat online pana acum.
Ma intorc la treaba, va pup .
*Xtina
*Xtina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 59
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

http://cristina-funquilling.blogspot.ro/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de denis21 Mar 22 Mar 2011, 6:03 pm

Xtina,Dana,Firimitura-jos palaria!Am ramas [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Felicitari! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de nicopop Mar 22 Mar 2011, 6:42 pm

Am vazut si eu niste felicitari facute cu tehnica asta,din hartie.Sunt foarte de efect!Felicitari fetelor care reusesc astfel de minunatii!
nicopop
nicopop
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 250
Varsta : 36
Localizare : Maramures,Romania
Data de inscriere : 11/03/2011

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de vmir Mar 22 Mar 2011, 8:01 pm

Hop si io...pentru Paste.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] wink
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de mykya Mar 22 Mar 2011, 8:08 pm

Mai m-ati imbolnavit cu atatea frumuseti. Trebuie sa incerc si eu. Flowers
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de Dana.G Mar 22 Mar 2011, 8:51 pm

Buna, fetelor!
Am promis ca revin cu poze mai detaliate cu narcisele albe...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dana.G
Dana.G
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2010

http://quilledstuff.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de aba Mar 22 Mar 2011, 9:42 pm

DanaG, sunt perfecte. Merci Flowers
Vmir, foarte frumoase, deosebite... n-am cuvinte. Flowers
Spor in continuare fetelor.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 3 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB