Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 EmptyAstazi la 7:16 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

+20
lushca
diada
vlavi
AlinaJ.Bijoux
ralucahanc
Noemi
julix_2007
alessia
snoopy
crixuta
ramomic
andreea_2008
dana_mi16
livia1981
avr_dana
Roxy
ana_bela
juliennej
deiutza23
arime
24 participanți

Pagina 24 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 06 Mai 2010, 9:09 am

neata fetelor.a ajuns ploaia si la noi,am o stare de somn somn somn,dar tre sa invat,ca asa trece timpul si abia 4 carti am terminat si am 11 de toate si nici astea nu le stiu ca pe poezie,tre sa le mai reiau serios in ultima luna Sad .
ieri m-am tuns si m-am vopsit,am fost si la o prietena,am invatat mai mult de-o gramada zid ,azi am facut curat la noi in dulap,am scos tricourile in fata si deseara tre sa fac la copii,nu mai stau acum ca tre sa invat.

imi puneti si mie link-ul unde vedem noi pozele,ca de cand am avut virusi am pierdut adresa si vreau sa vad si eu pozeeeeeeeeeee.
va poop si mai vb maine,paaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Joi 06 Mai 2010, 9:18 am

Deiutza, din mail-ul cu care te autentificai pe group, intri la groups.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 06 Mai 2010, 11:42 am

deiutza bv pt cat ai invatat, spor in continuare wink si felicitari si pt noua tunsoare/vopsire. cum te-ai facut?
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Joi 06 Mai 2010, 12:01 pm

Buna fetelor Smile
Asa e Handrica, bestial sa iei salariu. Si eu m-am simtit super cand n-a mai fost nevoie sa fiu intretinuta de parinti.
Cat despre ticker, nu e frumos, ca mai am mult de dat jos. Insa azi l-am schimbat, au mai disparut 300 gr. Asta probabil si din cauza ca dimineata nu ma cantaresc ca inainte, dupa mers la baie, ca de cand cu asta mic, programul mi-l face el [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .
Ana, asa e, f greu cu gatitul mancarii. Eu incerc sa ma adaptez. De ex daca maica-mea mi-a facut o ciorba cu perisoare si cartofi, eu am mancat numai zeama in care am pus carne de pui. Na...nu mai pot tine inainte, cand mancarea mea nici nu se vedea la fata cu mancarea sotului Smile. Greu cu gatitul...Ieri de ex Andrei a avut o zi f buna si am reusit de el sa fac ciupercute umplute cu branzica, o friptura la cuptor si piure pt sot. Da asta e ocazie speciala [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Deiutza, spor la invatat Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 06 Mai 2010, 12:35 pm

cris e frumos in sensul ca se duce in jos, chiar dc mai ai de munca putin macar esti pe drumul cel bun si merge ok wink
eu nu reusesc sa ma mobilizez la un SBI 100% zid azi dim am mancat niste crakersi int cu vreo 30g pate + 1cafea cu lapte iar la pranz piept de pui, 2rosii, 1castravete si o ridiche. mai am la mine si-un iaurt iar diseara vad eu ce mananc...

l.e.: seara...nu prea bine Sad 2oua (la teflon)+ 2felii paine cu pate si 2patratele cioco fara zahar
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Joi 06 Mai 2010, 11:04 pm

Salutare la toata lumea.
Nah, iaca ca am bagat si eu o inghetata azi. N-a fost chiar una intreaga, a fost ceva ca un fel de tort. Zic ca un fel ca era in forma de sticla de sampanie si am taiat o felie, deci nu e chiar o inghetata.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 06 Mai 2010, 11:09 pm

lasa ana ca n-a fost mult ;)

eu ma duc la somn kiss noapte buna si zi frumoasa maine


Ultima editare efectuata de catre andreea_2008 in Joi 06 Mai 2010, 11:28 pm, editata de 2 ori
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Joi 06 Mai 2010, 11:24 pm

Andreea, pupi
Ei, na acu sunt si eu om si mai scap cateodata. Asa ma tenteaza sa ma cantaresc maine, dar nu as vrea s-o fac. Poate rezist pana luni.

Cum a fost azi la munca? Nu esti obosita. Eu eram tare obosita in primele zile de munca, apoi m-am obisnuit.

L.E. Am plecat la nani. Noapte buna. pupi
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 07 Mai 2010, 9:18 am

buna dim fetelor si ms de urari,de spor am nevoie cat de mult,ca e greu tare.
mi-am luat azi lecitina,nu stiti cam dupa cat timp isi face efect?
eu nu stiu de ce dar vad ca tot scad,cu toate ca ieri am mancat multi carbi,pufuleti,paine,orez,am avut intr-adevar doar 1000 de cal,dar tot nu credeam sa scad de ieri pana azi,mai ales ca tre sa vina si M cam pe marti,sper sa nu am pofte prea mari si sa treaca cu bine.
una din perechile de blugi noi care i-am luat la 58 de kg imi vin super,am stat cu ei la coafor cam 1 ora si nu m-au strans deloc la burta,nu mi-au facut urme,nici nu am simtit ca-i am,ceilalti care i-am luat la 56,5 kg si atunci ma strangeau in talie ca au altfel croiul,sunt mai stramti in talie,deci abia sub 56 cred ca-mi vin fara sa ma jeneze,asa ca mai am ceva de muna.
ANDRICA m-am tuns bob,ca nu-l mai suportam sa-l simt pe gat,nu e f lung in fata cu colturi,nu am vrut asa ca ar fi fost prea modern si m-am vopsit negru albastrui,culoarea mea de suflet.
ANA tocmai ca nu mai stiu unde sa intru pe grup,dc mi-ati pune un link ar fi super,as pune si poze cu tunsoarea.
dupa prima tura mai serioasa de invatat tre sa fac si o ciorba de salata verde,acum fug sa invat si mai vb,nu stiu cand,poate doar luni.
va poop si we frumos va doresc,paaaaaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 07 Mai 2010, 12:37 pm

sa-ti fie de bine deiutza, abia astept sa vad pozele wink
iti dau pe pm link-ul unde vedem pozele dar trebuie sa fii conectata la mailul cu care ti-ai facut contul


week-end placut fetelor kiss pupi hug hug pupi kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 07 Mai 2010, 1:30 pm

ms ANDRICA,l-am salvat,cand am timp fac si poze.
va poooooooooooooooooooop.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ramomic Sam 08 Mai 2010, 4:04 am

Weekend frumos si insorit sa aveti fetele pupi hug prietenie .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de avr_dana Sam 08 Mai 2010, 1:11 pm

salutare fetelor
Un weekend frumos tuturor. La noi pare sa se incalzeasca dupa ce a plouat aseara si dimineata.
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Sam 08 Mai 2010, 11:58 pm

Buna fetelor Smile
Azi abatere de la dieta, e weekend, of course [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Putinul meu sub 66 cred ca s-a dus pe apa.......sambetei Smile.
Dar mergem mai departe....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de juliennej Dum 09 Mai 2010, 2:17 am

seara buna

ramo,cum merge dieta?
cris-tu esti cu sb,din nou?dana-la tine?>

la mine,nimic nou..am avut vineri intilniri cu parintii,taoata ziua,azi la scoala..miine ma odihnesc putin.marti am ultima inspectie si cam atit..mai am eu de mers la scoli si de observat,da'nu stiu cind...

o duminica faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ramomic Dum 09 Mai 2010, 3:12 am

juliennej a scris:seara buna

ramo,cum merge dieta?
cris-tu esti cu sb,din nou?dana-la tine?>

la mine,nimic nou..am avut vineri intilniri cu parintii,taoata ziua,azi la scoala..miine ma odihnesc putin.marti am ultima inspectie si cam atit..mai am eu de mers la scoli si de observat,da'nu stiu cind...

o duminica faina!

Salutare fetele kiss .
JULIENNE de vreo 4 zile nu prea mai merge dieta Sad .
Chiar azi ziceam ca de nu ar fi weekenduri vreo 2 luni poate as reusi sa slabesc si eu Embarassed .
De vinerea parca o iau razna cu dieta ... cateodata de joi (cazul de fata).

O duminica faina fetele dama prietenie .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Dum 09 Mai 2010, 10:45 am

Neatza la toata lumea.
La mine dieta e pe niciunde. Vorba voastra ar fi bine sa nu mai fie weekenduri. Smile Am avut si cursuri si acolo nu prea am ce sa imi iau sa mananc, asa ca am rontait cate un covrig.
Lasa ca ma pun pe treaba de luni...
Ramo, am pus link cu filmuletele care le cautai tu. Sper ca nu-s o prostie ca eu nu le-am vazut.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de juliennej Dum 09 Mai 2010, 4:59 pm

ziua buna!

si eu o dau in bara cind sint acasa...noroc ca nu prea sint,ca altfel tot in greseli as tine-o..

duminica faina ,fetelor!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Dum 09 Mai 2010, 5:21 pm

Buna fetelor
Noi ne-am intors mai repede din parc ca ne-a prins ploicica, si am anulat planurile de mega aerisire Sad.
Julienne, eu tin un fel de SB 2 in masura in care pot. Cam o zi pe saptamana-in weekend, mai calc de-aiurea si nici nu vreau sa ma abtin pt ca in weekend pt mine e sarbatoare, cu tati acasa, plimbare, ne mai intalnim cu prieteni, m-as simti ca la inchisoare daca n-as manca si ceva pe langa regim. De ex aseara am iesit la o terasa in parc cu prieteni, cu bebei, si am papat 3 mici-care fara paine si mustar nu merg [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] -si papanasi cu smantana si dulceata. Si nu-mi pare deloc rau [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] . Ma gandesc ca ajuta si la alaptat sa mai calc stramb si sa bag si altceva in laptele lui bb. Oricum eu iau si vitamine intre timp, deci sunt protejata 100% Smile.
Desi eram mai restrictionata cu laptele de vaca, acuma incerc sa mananc mai des lapte cu multe cereale din alea cu diverse seminte, sunt si sanatoase si ajuta super la digestie.
Dar sunt din ce in ce mai multumita cum arat si chiar daca o sa slabesc cat vreau in timp mai mult, respectiv pana la sf anului, asta este. Parca incep sa se aseze hainele din ce in ce mai fain pe mine (pantaloni excepted [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ).
Daca continui asa, nici nu-mi imaginez ca nu ajung iar la 54 macar, daca nu 52, pana la sf toamnei, ceea ce e grozav oricum. Iar daca mai dau jos 5 kg lunile astea, chiar nu ma mai agit deloc. Plus de asta sunt constienta ca nu pot tine numai dieta, ci si sport trebuie sa fac, ca sa ma tonifiez, si cum inca nu prea ma pot apuca, ar fi naspa sa slabesc dintr-o data. Na, cu ce ma consolez eu....
Ma bucur ca incet incet pot manca chestii diverse, chiar daca nu in cantitati mari. Iar de la fructe nu ma pot restrictiona de niciun fel. Deci SB 1 n-o sa pot tine in veci pana nu termin cu alaptatul.
Ce mult vorbesc Smile.
Ana, asa ca las` sa fie weekenduri cat mai multe, ca slabim noi incet incet. Sincera sa fiu, eu cu bebe de 2 luni jumate arat super ok, ma uit la o gramada de mamici cu bebei mari care au burtici mari, etc.
Eu burtica nu mai am multa, sunt f happy ca mi s-au dezumflat si picioarele, asa ca acopar si eu ce arata mai naspa Smile. Noroc ca e vara si bag rokii la greu, si a din alea reglabile din cordon, asa ca n-am treaba...
Va poop, ma duc sa fac o pizza dietetica cu faina neagra. Sper sa apuc Smile, Andrei inca doarme...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de juliennej Lun 10 Mai 2010, 2:23 am

seara buna!

cris-la 65 de kile arati bine ,zic eu. e bine si ca tii cont de faptul ca alatezi si ca bebele are nevoie de lapte.
ai timp suficient sa ajungi de unde ai plecat.
eu nu cred ca am mincat niciodata papanasi. chiar nu stiu nici macar cum arata...
eu azi am fost pe afara...la mall,iar mi-am luat haine..pe linga haine azi am mai luat si cioco de la lindt.era on sale ca e ziua mamei aici si cre' ca am luat un kil jumate de cioco...eu maninc din aia neagra oricum...celelalte mi se par prea dulci..

ramo cum a fost dieta la tine azi?si apropo,cred ca ai un spam sau ceva in calc ca tot primesc de la tine si inca de la cineva din cj ,pe mess, ceva cu o poza..dar nu deschid linkul..Smile
o saptamina faina sa aveti!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 10 Mai 2010, 9:41 am

neata si o sapt super sa avem toate hug .
la mine azi e prima zi de M,ma simt cam slabita de ieri dupa masa,ma doare burta si spatele,inca nu am luat calmante,sa vad cum va fi mai tarziu si poate nu ioau nimic.
eu numar cal,am zile de 1000-1100 cal si zile de 1500-1600,ca ieri de ex ca eram super slabita si am mancat vreo 500 cal din napolitane in cioco,dar nu-mi pare rau,alternez si eu zilele,o zi mai mult,una mai putin,important e ca nu ma stresez si se vede,slabesc super bine asa.azi am 58,7 kg desi e prima zi de M,chiar e f important sa nu fiu stresata.
ma duc la invatat,ca in we am luat pauza,va poop si mai vb maine,paaaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 10 Mai 2010, 10:51 am

neata fetelor wink o saptamana cat mai frumoasa
si eu sunt tot cam la un SB2 cu abateri in week-end dar, din pacate, la mine asta merge pt mentinere. ca sa slabesc mi-ar treb un SBI dar nu stiu de ce nu mai reusesc sa ma apuc Sad de luna viit mi-a promis iubi ca mergem la sala, sper sa nu se razgandeasca
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Lun 10 Mai 2010, 10:58 am

Buna fetelor
O saptamana usoara!!!
Eu am facut pizza dietetica :D, cu aluat f f subtirel din faina de grau neagra. A iesit super. Si aluatul are o consistenta foarte misto, se intinde fain.
Noi azi am fost la dr cu cel mic, sa facem investigatii pt suflu sistolic. A ramas sa mai mergem sa facem si o eco. Sper sa fie bine puiul mic Smile.
Va poop
Andreea, si eu cand am tinut SB prima data, am zis ca nu slabesc cu SB 2 si totusi uite ca slabesc.Acuma, poate o fi si de la alaptat, nu stiu. Am zis poate te ajuta gandirea pozitiva Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de avr_dana Lun 10 Mai 2010, 1:34 pm

buna fetelor

Deiutza ce super ca scazi asa frumos. Vezi ca e imp sa nu te stresezi.
Andrica tie oricum ti-ar trebui mentinere de acu incolo, dar tu stii mai bine Smile

Cris ai scazut si tu f mult, si deja cred ca arati super. Eu nu am mai avut 65 din cl a 8a probabil nor
Cat despre suflu sistolic , nu te alarma prea tare, mai la toti bebelusii se aude. Si la David s-a auzit, la finuta mea..si la multi altii. Oricum este un doctor f bun - cardiolog pt copii in iasi, Are cabinet prin spate la Romtelecom( pe independentei) Acolo a mers finuta si a fost super multumita de doc. DAca vrei nr de tel cu placere Smile

Eu de azi back-on-diet- , ca in wk a fost un dezmat total . Cu toate ca tre sa-mi vina M , poate reusesc sa ma tin de dieta si sa scap fara pofte.
A ..si is la disociat . Sper sa pot tine o sapt-doua de disociat si pe urma mai vad, numai sa vad date la spate vreo 2 sapt

O sapt frumoasa tuturor kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Lun 10 Mai 2010, 4:21 pm

Dana, daca e vorba de Matasaru, si la e/eal urmeaza sa ajungem.
Asa e?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 24 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB