Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 EmptyAstazi la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 EmptyAstazi la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 EmptyAstazi la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 EmptyAstazi la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 EmptyAstazi la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 EmptyAstazi la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

+20
lushca
diada
vlavi
AlinaJ.Bijoux
ralucahanc
Noemi
julix_2007
alessia
snoopy
crixuta
ramomic
andreea_2008
dana_mi16
livia1981
avr_dana
Roxy
ana_bela
juliennej
deiutza23
arime
24 participanți

Pagina 20 din 30 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de avr_dana Lun 19 Apr 2010, 8:19 pm

Fetelorr..................LA MUUULTI ANIII cu sanatate , ca asta e cel mai important. Ana, Livia, sa aveti familia sanatoasa, aproape de voi si muulte impliniri kiss kiss

Ramo pupici la MAruta si sper ca e bine.
Noi azi am iesit din spital Sad dar biletul abia joi, ca mai continuam tratamentul si acasa.
Am trecut sa va salut ca-s pe fuga, azi am lipsit de la munca, maine din forta, + plimbari prin spital, nervi...stiti si voi cum e...asta e ...traim in Romania

VA pop si spor la dieta la toate, Eu am trecut de CM si nu am pofta deloc, ceea ce ma bucura . Am mai dat s i eu un pic, dar e rusinos la cat am ajunsdupa paste Dupa ce mai slabesc un pic va spun cat am.....ca , chiar mi-e jena de voi

kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de juliennej Lun 19 Apr 2010, 9:38 pm

doamne,fetelor,toti piticotii sint bolnavi??
sa se faca bine toti si voi sa fiti puternice si sa-i ajutati!
dana-sanatate lui david!si pupici la toti piticotii! pupi pupi pupi pupi

alessia-bravo pt ca te tii de sport si bravo pt kg pierdut si tine-te tare diseara.
eu am reinceput dieta de 90 de zile.

noi am fost sa vedem finishul la maraton...a fost fffff emotionant.cita daruire au oamenii aia..e ceva sa termini 26 de mile/40 de km in 2 h si 5 minute.
pe locul 2 la femei a iesit o rusoaica.la barbati a participat si un roman,din bucuresti.a terminat in 3 h...bravo!!
cam asta ...va pup si seara faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 19 Apr 2010, 11:06 pm

ana, livia LA MULTI ANI, sa fiti fericite si iubite si sa aveti parte de tot ce e mai bun birthday birthday birthday
ramo, dana imi pare rau ca ati avut puiutii bolnaviori, sanatate muulta pupi

eu de maine dim incep munca Rolling Eyes e pe per. det (3luni) dar e mai bine decat deloc asa ca...vedem maine ce si cum
va pup
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Mar 20 Apr 2010, 1:03 am

Buna fetelor

Ana, ma bucur ca diagnosticul mamei tale e departe de ceea ce ati crezut initial . Asta e o veste tare buna care cred ca te-a mai linistit. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dana, sanatate la baietel.

Halinutza, felicitari pt kg dat jos.

Incepe sa ma depresioneze si pe mine silueta asta. Ofticant e ca nush ce naiba dieta sa tin. Incep sa contientizez ca nu-mi place cum arat si ma simt legata de maini ca nu pot tine ceva ca lumea. As incerca sa reintroduc alimente treptat insa nu vreau s ail doara burtica pe asta mic. De abia ne-am linistit putin cu colicii, nu il mai doare asa des. A facut si o dermatita atopica si era mititelu rosu pe fetica, acuma i-a mai trecut cu niste crème din astea mai scumpe. Se face din ce in ce mai frumusel, gangureseste mai mult, e din ce in ce mai vioi si mai zambaret. Acusica stam de vorba cum trebuie. I-am cumparat si carusel si doarme singurel la el in patut. Il mai luam cu noi cand il doare burtica, si ziua doarme langa mine in pat uneori.

Ramo, e bine ca v-ati revenit si tu cu Maruta.

Deiutza, si eu imi dau seama uneori ca se duce forumul la vale. E singurul loc unde mai postez, era fain daca aveam actvitate ca inainte…

Julie, vacant faina!

Andreea, wow, vesti bune pentru tine [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] !!! Da asta inseamna probabil ca vei posta ceva mai rar. Uffff

Eu acuma vreau sa gasesc o modalitate sa am ceva mai mult timp liber cateva zile, sa imi pun casa la punct, sa ma organizez si sa fac putina administratie in treburile casei. Pentru asta am nevoie sa ma ajute cineva cu Andrei. Maica-mea nu prea se da venita, soacra-mea ma enerveaza.... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] , nici nu stiu ce solutie am....

Ma gandesc ce voi face cand va trebui sa merg la lucru. Pentru ca sub nici o forma nu vreau sa il dau pe Andrei in alta casa, sa mi-l creasca bunicii. Va ramane mereu la noi, pentru ca e copilul nostru si noi il vom educa. Acuma mai tre sa gasesc si o solutie, ca joburile astea cu programul lor lung...uffff

Iar v-am ametit. Fug sa il alaptez pe cel mic.

Va poop [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ramomic Mar 20 Apr 2010, 1:57 am

Buna fetele kiss .
Vad ca avem si vesti bune pe aici Smile , ANA ma bucur ca mama ta e bine hug , ANDRICA felicitari pt.job pupi .
DANUTZA sanatate lui David hug ... voi ce ati avut?
Marutza a facut etmoidita acuta Sad ... e un fel de sinuzita. A facut febra intr-o zi, s-a plans de durere de cap si maselute in partea de sus, iar seara i-a aparut o vanataie la ochiul stang.
Ne-au internat pe loc si au inceput imediat tratamentul (antibiotic intravenos). Cand am auzit medicul vorbind de puroi foarte aproape de creier, meningita ca si complicatie bla bla Shocked mi-a fugit pamantul de sub picioare Sad Sad Sad . Bine ca e ok acum pticutza si sper sa nu recidiveze boala ca altfel ajungem la operatie Sad . Cand te gandesti la ce se poate ajunge de la niste amarate de secretii ... toata iarna nu a fost racita si acum de la niste muculeti am ajuns in spital No .

Cu dieta sunt ... suicid Embarassed . Saptamana trecuta am mancat doar carne de pui, peste, tofu cu marar, o caruta de legume si fructe dimineata + am alergat intr-o zi si am facut bicicleta, genoflexiuni si exercitii cu gantere de cateva ori si am ajuns la greutatea de la ticker, dar dupa 2 zile in care am mancat si eu ca omul (nu exagerat) am ajuns la loc Sad .
De acum incolco numar calorii si incerc sa ma axez pe alergat + unele exercitii fizice.

ALINUTZA felicitari de kg slabit hug .
JULIENNE cand vi la Cluj? Noi pe 7 iulie trebuie sa fim in Bulgaria, dar sper sa nu fie chiar perioada cand vei fi aici pupi.
DEIUTZA nu prea am intrat pt.ca am fost fffff ocupata cu demersurile pt.apartament (si inca mai avem ceva umblatura ametit). De stiam ce inseamna sa faci un credit in tara asta nu ma bagam la nimic nu . Pana acum am cheltuit mai mult de 2000 euro pe comisioane si taxe + mai avem diferente de curs valutar de cateva sute de euro zid ... HORORRRRR Sad . Si cica la Prima casa costurile sunt mai mici Shocked , atunci la restul creditelor imobiliare cat or fi costurile???
In fine ...
Pup toate fetele pupi prietenie .
ARIME, ROXA pupici 1000 pt.voi si balauri love . Sper ca e toata lumea ok hug .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de juliennej Mar 20 Apr 2010, 2:14 am

in sfirsit ati mai parut pe aci,fetelor!

andrica-bravo pt job.orice e bine pt inceput si pt orice perioada.poate te iau mai departe,daca te vad serioasa si pusa pe treaba.oricum,felicitari si bafta in prima zi.

cris-pupici la andrei.cite luni are deja?3?ce veti face cu el dupa ce incepi lucrul?cit mai ai timp de stat acasa?oricum,orice ai face,sfatul meu(desi nu mi l-a cerut nimeni,dar zic si eu din ce vad pe aci)e sa nu-l lasi ore lungi in vreo daycare. el inca are nevoie de tine mititelul si sufera cind nu are parintii cu el.
cu dieta,nu stiu..poate daca ai introduce cite un alimnet doua,incet,poate nu l-ar afecta...nu stiu,zic si eu..Smile

ramo-in iulie ,am zis ca mergem...acu sa vedem..hombre are un proiect cu un spital in texas si trebuie sa calatoreasca acolo...nu stiu de termina pina in iulie..inca nu am luat bilete,sintem tot in expectativa...
sanatate marutei si sa se faca bine,mititica. pupi

fetelor,mai intrati pe aci...ar fi pacat sa nu mai tinem legatura dupa atitia ani de "cunostinta"virtuala...e de inteles ca toate avem probleme,dar macar asa,din cind in cind,e pacat sa nu mai dam cite un semn de viata...

va pup si o seara/zi faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 20 Apr 2010, 8:22 am

neata fetelor wink am intrat sa va salut inainte sa plec in spre prima mea zi de munca. aici ploua ingrozitor zid
julie stiu ca orice inceput e bun, de-aia ma si duc chiar dc e pe perioada det

ramo dc nu faceati cu prima casa era si mai rau de atat. sanatate multa marutei
ana ma bucur din suflet ca mama ta e ok si n-are nimic grav
cris bafta cu gasitul pe cineva care sa stea putin cu andrei. n-ai vreo prietena cu cateva ore libere?

eu trebuie sa fug...pa pa Smile intru diseara dc am acces la calc (il impart cu sor-mea iar in general ea sta pe el pana pe la 11-12 cand eu s-ar putea sa fiu prea rupta ca sa mai pot intra). oricum ne auzim zilele astea sa va zic primele mele impresii
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 20 Apr 2010, 8:51 am

buna dim fetelor si o zi frumoasa kiss kiss kiss ,la noi ploua ingrozitor.
ANA maa bucur ca e bine mama ta,asteptam mai multe vesti bune hug .
CRIS asa am fost si eu,cand avea Edy 4 luni deja nu ma mai suportam,nu am mai rezistat si m-am chinuit sa mananc mai putin ca eram deja disperata,apoi cand a avut 6 luni jumate am trecut la SB,dar era deja mai mare si papa si 2 mese mancare si am putut tine.mai lasa sa treaca vreo 3-4 luni si o sa-ti fie mai usor.oricum o sa reusesti la cat esti de ambitioasa hug .
ALESSIA felicitari pt sport si pt kg dat jos ura .
JULLI bafta cu umblatura si sa ai timp sa te si odihnesti putin bee .felicitari si tie pt sport.
ANDRICA super ca ai gasit servici,te asteptam zilele astea sa ne spui mai multe,ce lucrezi,ce program ai,salar,colegi etc pupi .
RAMO imi pare tare rau ca ati avut probleme cu Maruta,eu nici nu vreau sa ma gandesc la probleme,sper sa nici nu fie cazul.o sa vezi ca dupa ce veti avea casa voastra si va mutati si mai trece ceva timp nici nu o sa mai ti minte umblatura asta,o sa uiti tot si o sa merite orice efort pupi .cu dieta te redresezi tu ca stiu ca nu te lasi wink .
DANA imi pare rau si de Dav ca a avut probleme,voi ce ati avut?sa se faca bine repede si tie bafta azi la munca hug .

eu ieri am mancat 1233 cal si azi am o sapt de dieta in care am avut o medie de 1100 cal/zi,aproximativ,nu am calc la sange,am slabit 2,5 kg,dar in prima zi era si prima zi de M+mancare multa retinuta in stomac.de azi vreau sa nu mai mananc mai putin de 1200 cal pt ca nu vreau sa ma simt slabita,vreau sa am energie sa invat.
apropo de invatat,fug sa invat,ca ieri nu am apucat mare lucru,vreo 2 ore si apoi m-a luat o durere de cap de la tensiune si nici pana acum nu mi-a trecut,am baut deja cafea si nimic,cred ca mai imi fac una.
va poop si mai vb maine,paaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Mar 20 Apr 2010, 9:56 am

Neatza la toata lumea.
Ma simt muuult mai bine, psihic, mai ales ca stiu ca sunteti alaturi de mine.
Andreea, bafta la munca si poate o sa ramai pe perioada nedeterminata.
Ramo, ma bucur ca Maruta e bine acum. O imbratisare maaaare de la noi.
Dana, ai incercat sa mergi la salina cu David? Intereseaza-te, poate sunt si la voi din astea artificiale.
Julli, bafta sotului la proiect. Sa-l termine cu bine si sa veniti acasa.
Alessia, bravo pentru slabeala. Ce mai face nazdravanul Vani?
Cris, incearca SB2. La mine a mers pentru inceput. Sa sti ca si noi l-am dat pe Edy la gradi si nu l-am dus la bunici. Poate gasesti pe cineva care sa stea cu Andrei din cand in cand. Ah, daca as fi mai aproape... hug
Deiutza, daca poti, trimite-mi si mie materialele dupa care inveti tu.
Va pupacesc si va doresc o zi buna.
Sper ca nu am facut greseli si sa nu intelegeti ce am scris, ca sunt cu Iannis in brate. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de juliennej Mar 20 Apr 2010, 2:32 pm

salutare!
ce bine e sa fii liberaa!!o zi faina tuturor!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Mar 20 Apr 2010, 4:34 pm

Chiar fetelor, ma gandeam acuma, ce fain era daca eram din acelasi oras Smile...asta apropo de ce zicea Ana.
Ne mai intalneam la o plimbare....Este un forum aici cu mamicile din Iasi si isi tot dau intalniri, se anunta cand apare ceva misto de cumparat pt bebei, reduceri, etc...
Julie, noi aici avem 2 ani de concediu, nu mi-am programat sa ma intorc la servici curand, insa ma gandesc in perspectiva. Oricum, si daca as lasa copilul la ai mei, mi-ar scoate ochii dupa aceea ca ei mi l-au crescut chiar daca eu nu am vrut initial sa il las la ei.
Plus ca mi se pare ca daca lasi copilul la cineva o perioada mai lunga, e greu sa nu te indepartezi oarecum de el iar eu n-as suporta asta....in fine, tre sa vad cum o sa fac. Momentan stau eu linsitita cu el, nu ma fugareste nimeni la munca, desi sincer, acuma serviciul mi se pare o chestie asa banala si usoara, comparata cu cresterea unui copil...
Deiutza, Ana, asa e, ma enerveaza ca stiu ca am vointa de a tine o dieta, dar nu prea am posibilitatea....dar cred ca incet incet voi trece la faza a doua din SB.
Handrica, multa bafta la job, sa fie intr-un ceas bun.
Ramo, imi pare rau de problemele cu Mara, sa avem sanatate toate la bebelusii nostri, doar cu probleme minore...
PS: pus poze noi Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de avr_dana Mar 20 Apr 2010, 6:32 pm

salutare fetelor

Andrica felicitariiii si abia astept sa ne dai mai multe detalii, primele impresii, ce si cum..stii tu....tot croseta
RAmo....wooo chiar ca e nebuneala pt un imprumut...nasol la noi ....nu exista un segment in care sa mearga lucrurile mai usor...peste tot birocratie, stat la cozi si comisioane exagerate. Tu Marei i-ai facut vre-un vaccin antipneumoccocic sau pt H influenzae? Pe noi doc de la Iasi tot ne-a batut la cap sa-i facem . Cica protejeaza de pneumonii, bronsite meningite etc.... Neaparat eu i-l fac .

Noi am avut pneumonie ...iarrr zid zid Joi seara abia putea respira, nu a dormit deloc ca se temea, a ragusit instantaneu desi nu prea tusea. CAnd am venit vineri de la serv..adica seara nu am avut unde sa ma duc cu el decat la urgente...unde am prins un medic cam nervos care : "voi veniti la urgente sa va dau retete gratuite pt acasa" " ca asa tratati voi dupa ureche cu fel de fel de siropuri , si abia cand e grav mergeti la doc" etc... A zis ca-l consulta dar nu-mi da nici o indicatie sau tratament pt acasa. Ori il internez ori sa-i dau eu ce siropuri vreau Shocked . Si asa am aj la spital. Oricum e mult mai bine si daca nu-l asculta la plamani + raza nici nu mi-as fi dat seama ca e racit la plamani . Cam asta e .

DEiutza felicitari pt slabit. VAd ca esti in per in care nu prea mananci. SA nu te mai intorci la cealalta, da? Copiii tai ce-ti fac?
Ana sa stii ca ne gandeam la salina, daca nu ajungem la mare .Este la Suceava naturala. Cacica daca ai auzit. anul trecut a facut pneumonii si bronsiolite la greu si e pasibil de astm si pe fond alergic...si sunt in tratament si eu cu Singulaire.

...off greu cu copii dar si frumos Smile

Cris ..greu sa gasesti pe cineva de incredere care sa stea cu bebe. LA cresa e greu , virozele sunt in floare , cu bunicii asa- si-asa......dar o solutie exista intotdeauna. Si chiar asa ...macar 2 ani sa fii alaturi de el..conteaza ff mult. Soacra ta e din IAsi ?

Juli sper ca ai avut o zi faina. LA noi a plouat toata ziulica..brrr de stat sub plapuma. Te intrebasem at de varsta copiilor ca ma bate un gand sa dau pt educatori/invatatori concurs la vara....dar acu e o per ff nasoala in invatamantul romanesc....poate se mai linistesc apele.

va pup
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Mar 20 Apr 2010, 7:12 pm

avr_dana a scris:Cris ..greu sa gasesti pe cineva de incredere care sa stea cu bebe. LA cresa e greu , virozele sunt in floare , cu bunicii asa- si-asa......dar o solutie exista intotdeauna. Si chiar asa ...macar 2 ani sa fii alaturi de el..conteaza ff mult. Soacra ta e din IAsi ?


va pup

Nuuu, e in la alexandria [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de juliennej Mar 20 Apr 2010, 7:30 pm

cris,ce frumosi sinteti toti 3 in prima poza.

si ce maricel e andrei.pupici:)
am facut o hirtie cu respect si rutines pt infants si toddlers.daca te intereseaza,desi nu e nimic nou,o pun aici.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Mar 20 Apr 2010, 11:01 pm

juliennej a scris:cris,ce frumosi sinteti toti 3 in prima poza.

si ce maricel e andrei.pupici:)
am facut o hirtie cu respect si rutines pt infants si toddlers.daca te intereseaza,desi nu e nimic nou,o pun aici.

Sigur ca da Smile.
Poti trimite si la mine pe mail, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de juliennej Mier 21 Apr 2010, 2:30 am

cris-pun aici..ca am trimis cuiva si nu a putut deschide..daca e problema,administatorele pot sterge..
Respect and routines for infants and toddlers


“We carry with us the wrongs of early infancy for the rest of our lives. It therefore becomes clear that the younger the child, the greater must be the preparation of the people who will take care of him/her”. Maria Montessori
Being respectful and establish and fallow routines with infants and toddlers helps them to build trust, confidence and self esteem. Having developed all of this at an early age, later on, he will be a secure ,confident person
To show respect to an infant means to involve him/her in things that concern him, like changing the diaper, feeding, taking outside or playing . Let the infant know what you are doing, talk to him while you are doing all of this “operations”. Never use “baby talk” when addressing to an infant or toddler. He is capable of communication and understanding ! He will let you know his ways of communication by a certain cry, a certain movement , a certain facial expression, a gesture, a body movement ,or words.. All of this are his ways to communicate to you and he uses them in different ways. Learn how he cries when he is tiered or hungry, or what his face says when he is upset or happy. Let him know ahead of time that you are going to change his diaper or that you are going outside. Fallow his needs and don ‘t push an infant to reach something that he is not ready for. Establish routines but in the same time fallow his needs . When you change something in his schedule let him know, don’t assume that the change will not affect him.
Invest in quality time with your infant. Talk to him, sing, share information and avoid being just half way there. Respect your infant as an individual. He has feelings, fears ,he likes and dislikes certain things as the grown- ups. Don’ t treat him as “cute”, “empty-headed”, or dolls to be manipulated.
Build an environment where the infant and the toddler are safe ,secure and where the child enjoys to be, an environment where he is free ,he can move ,discover and explore. It s very important to model the behavior that you want to teach or the behavior that you want your infant or toddler to have. Talking in a soft voice , modeling walking instead of rushing, talking only when you are next to the child and not across the room, establish eating habits will show later in your child. When the infant or the toddler wants to communicate to you, respond to them ,be there, in the moment. Recognize their feelings if they are happy, upset ,scared. Use a calm voice and try to make them comfortable. Use positive language with your infant and toddler. Instead of “don’t run” use “ Running is for outside, inside we walk”.
“The manner in which we touch and move a child, and the delicacy of feeling which should inspire us at the time, makes us think at the gestures that a priest uses at the altar. His hands are purified ,his motions are studied and thoughtful, and his actions take place in silence and in darkness that is penetrated only by a light that has been softened in its passage through stained glass windows. A feeling of hope and elevation pervades the sacred place. It is in surroundings such as these that a new born child should live”. Maria Montessori-“The secret of childhood”
A newborn child should be handled with care, in an environment prepared ahead of time, an environment that is closed to what he used to live in, the mother’s womb. He needs “silence and darkness”.
With toddlers , communicate ,build trust and confidence, create an environment where they are safe and secure. Involve them in everything you are doing and let them know what’s coming next. If you change anything in one day’s routine, let them know.
Have in mind that infants and toddlers are capable to understand you, are capable to understand what is going on around them and it is their right to know and to be informed. This is how we show respect, we build trust and this is how they develop self esteem and confidence.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ramomic Mier 21 Apr 2010, 2:48 am

Buna fetele dragi si mersi de gandurile bune kiss .
CRIS frumos Andreiutz, frumoasa familie love .
DANA noi am facut vaccinul antipneumococ anul trecut, de fapt dec.2008 prima doza si februarie 2009 doza 2. Se fac 1 sau 2 doze in functie de varsta. Stiu ca a fost cam 300 ron/doza ... daca doctora ni l-a indicat noi l-am facut wink .
DEIUTZA felicitari pt.mancatul in parametrii pupi ... si eu am avut pe ieri 1321 cal si pe azi 1212 cal si 1.8 l apa + bicicleta 25 min ca atat mi-a dat voie Marutza mica wink .
JULLIE sper sa ne intalnim in vara ... eu pe 23 iulie incep lucrul deci nu mai plec din Cluj Rolling Eyes .
Pupici 1000 fetelor pupi prietenie .

PS: As vrea sa-mi aduc un program de exercitii fizice "Slim in 6" in format dvd, dar nu stiu cum sa fac scratch . Va rog din suflet sa ma ajutati Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 4246 .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 21 Apr 2010, 9:04 am

buna dim fetelor.
ANA eu invat dupa carti,nu am ce sa-ti trimit,doar legea av am luat-o de pe net si o am in calc,in rest am carti,dar mai tre sa mai cumpar ca sunt unele depasite.
RAMO ma bucur ca esti si tu bine cu dieta.
DANA imi pare rau ca aveti asa mari probleme,poate dc mergeti la mare se rezolva.

eu ieri am mancat 1115 cal,nu a intrat mai mult wink ,ce ma enerveaza e ca parca nu ma simt mai slabuta,chiar dc mananc putin.cred ca nu mai tre sa ma stresez si sa am mai multa rabdare.
azi iar tre sa fac mancare,dar mai intai invat si mai tarziu cand iau o pauza ma pun si sa gatesc.
va poop pe toate si mai vb.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Mier 21 Apr 2010, 9:37 am

Ramo, incearca de pe torent si apoi il scrii tu pe dvd. Cand vine sotul acasa il pun pe el sa caute si iti dau link. Nici eu nu ma prea pricep la torent.
Dana, Iannis tocmai de la vaccin a facut bronsiolitele, asa ca eu zic pas. Nu am auzit de salina de care zici tu, dar faceti tot posibilul sa mergeti ca e bine. Noi speram sa ajungem la mare. Astept sa vad cand am eu examenul de disertatie si apoi mergem sa vedem de excursie.
Fetele eu zic ca daca ne mobilizam, ne putem vedea in vara asta. Mi-ar placea tare mult. Poate reusim in perioada in care e si Juli in tara.
Va pupacesc. Am treaba "in gradina", a se citi pe balcon. Imi sadesc muscatele. Sper ca anul asta sa fie frumoase, ca anul trecut mi-au murit.

Deiutza, merci. Am crezut ca ai ceva sinteze. pupi
Eu o sa vorbesc maine cu profa care imi coordoneaza lucrarea de disertatie sa vad daca pot da examen si cei cu definitivat intr-o profesie juridica. Din cate am vazut eu in septembrie e exclusiv pentru avocati stagiari.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ramomic Mier 21 Apr 2010, 11:37 am

Buna ziua fetele kiss .
ANA ti-as fi recunoscatoare daca ai putea sa ma ajuti cu exercitiile alea. Eu am cont pe 2 torente (sper ca bine zic Embarassed ), dar nu am gasit pe nici unul. De aici incolo nush cum sa procedez boo . Daca erau aici ma pricepeam sa le descarc si sa le pun pe CD, dar asa habar nu am unde sa le gasesc.
Fetelor daca puteti sa mergeti la mare cu astia mici ar fi ideal. Anul trecut am mers la insistentele doctoritei lui Mara si nu mi-a parut rau. Anul asta mergem iar chiar daca va fi foarte greu dpdv financiar, dar am inteles ca trebuie mers cu ei cativa ani la rand ca sa aiba efecte de durata. Pana acum eu zic ca i-a folosit Marutei iesirea de anul trecut, dar sa vedem cand incepe gradi ametit ... am inteles ca sunt toti raciti de cand incepe gradi pana la vacanta de vara Rolling Eyes .
DEIUTZA spor la invatat si bafta fetelor sa reusiti sa intrati in sistem wink .
Fug acum ... nici nu stiu cum de nu a navalit inca Marutza Smile .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Mier 21 Apr 2010, 11:46 am

Buna fetelor Smile
Julie, f fain articolul, ca de obicei, incerc sa pun in practica lucrurile astea de pe acuma, insa nu pre a imi iese baby talkul din cauza ca pt mine asta e un semn de dragoste, afectiune. Asa ma mai prostesc si cu sotul, cu baby talk, asta de face sa ne simtim safe si sa avem o atmosfera intima in casa. Dar incerc pe cat posibil sa scap de asta cu Andrei, mai ales ca atunci cand va veni perioada vorbitului n-o sa aiba din partea mea ajutor daca o tot tin asa.
La mare cu bebeii e bine dupa 2 ani, nu? Vreau si eu sa o duc pe ratzulica mea. Ai mei nu prea m-au dus decat cand ram f mare si am pielea asa sensibila la soare....Ma gandesc ca daca ma obisnuiam de mica, nu era asa rau..
Fug sa pap....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de juliennej Mier 21 Apr 2010, 2:25 pm

neata buna!
ramo-eu nu stiu cum sa te ajut...Sad
deea-spor la invatat!
ana-spor la gradinarit.
cris-cred ca e destul de greu sa nu vb asa cu bebele tau..acu sa nu crezi ca o sa -l traumatizezi sau ceva de genu..e doar de preferat sa auda cuvintele clar...
ieri am alergat si mers pe jos,in pas alert, afara..muuuuuuuuuult.vreo 10 km.
alessia-cum ai scapat de cina?
o zi faina fetelor...Smile
o
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de alessia Mier 21 Apr 2010, 7:32 pm

Hello!!!!!!!!!!!!!!

In primul rand felicitari ANA ca ai schimbat prefixul si ca ai trecut sub 70 kg.E super,bravo!!!!!!!!!!!

RAMO,multe felicitari si tie,vad ca ai slabit destul de mult.pupici MARUTZEI DULCI.

CRIS,vazut pozicile,sunteti o famielie tare frumoasa.

DEEA,bafta la invatat.

ANDREEA,sunt tare curioasa sa vii cu impresii de la noul job.Bafta multa si sa fie intr-un ceas bun!

DANA,multa sanatate lui DAVID.Ar fi bine sa-l duceti si la salina si la mare ,macar 2 ani la rand.Si eu stiu pe cineva care s-a vindecat mergand 3 ani la rand la mare cu bebelul.

JULIENNE,imi cer scuze...sunt asa ametita...Ieri am intrat si am scris un mesaj,dar am uitat sa-l trimit si am inchis laptopul.Abia la servici mi-am dat seama ca nu l-am mai trimis. Seara manac supe light,numai salate,iar atunci la romanesc am mancat 1/2 ciorba de pui a la greque si mai putin de jumatate de salata dobrogeana.Am baut diet coke si m-am simtit super plina.In seara asta planuiesc sa mananc un stir-fry chinezesc.Am cumparat legumele gata taiate(ardei,ciuperci,pastai,broccoli si ceapa),sunt si organice si diseara mi le fac sote intr-o lingura de ulei de masline. Nu mi-e foame deloc ,in special seara-care pana acum era marea problema la mine.Cu sportul merge super,fac de 6 ori/sapt si iau pauza sambata. Acasa lucrez acum dupa dvd-urile lui DENISE AUSTIN,nu stiu daca ai auzit de ea, dar e super tare si combina pilates cu strenghtening.Imi place la nebunie si am vreo 5 dvd-uri cu ea.Ieri mi-au venit si 2 dvd-uri "Dancing with the stars" si m-am uitat aseara la unul din ele.E cam greu sa inveti pasii de samba,mambo si alte minuni,dar cred ca se merita.Iti explica pas cu pas si incepe in ritm f lent,iar dupa ce inveti pasii ,totul se desfasoara f rapid,iar daca nu ai invatat pasii ti se impleticesc picioarele.Dar e un great workout pt tot corpul,in special pt abdomen.

In rest noi suntem cam ocupati,ne-am gasit nasi,tre sa mergem sa-i cunoastem,sa vbim cu ei,desi teoretic au zis "da";tre sa ajungem si la biserica sa vbim cu preotul si sa stabilim data si apoi sa inchiriem si sala.Eu deja mi-am pregatit tematica nuntii:''Wedding on the beach" si caut non-stop decoratii pe site-uri.Veau sa iau fete de masa bleu,am vazut lumanari suuuper sub forma de barcutze si sub forma de scoici deschise,vreau sa pun pe masa starfishes si perle;am gasit si cake topper cu mire si mireasa pe nisip,descultzi si ff multe chestii interesante,inclusiv covoras oval,personalizat,pt floordance(noi il vrem bleu si cu numele nostru si data nuntii).Am ales tematica asta,pt ca majoritatea din gasca o sa vina cu noi la mare in luna de miere,la 2-3 zile de la nunta.

Cam atat,a nu ma dati disparuta,dar sunt deja destul de stresata,mai sunt doar 4 luni si am inteles ca astia de la ambasata din tara sunt cam figuranti si s-ar putea sa nu-i dea viza mamei.Mai vedem,dar incerc sa ma pregatesc psihic pt orice.E greu,pt ca nu avem ajutor din partea nimanui,iar sotul n-are nici o treaba cu organizarea,nu prea intelege el ce e asa de organizat.Eu imi caut si rochitza,ma gandesc la coafura,machiaj si alte chestii pe care un barbat nu are cum sa le inteleaga. Vreau sa iau pt invitati si cadouase de THANK YOU in ton cu tematica,am gasit cutiutze cu motive acvatice,vraus a personalizam pixuri,carnetele,am gasit cioko in forma de scoici....in fine,is multe chestii si numai eu tre sa ma ocup de ele.
Va pup fetele si sa nu va suparati daca reusesc saintru doar o data la 2 zile.

Pupici,o seara faina!!!!!!!
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 21 Apr 2010, 10:53 pm

hello hello Smile v-a fost dor de mine?
momentan la munca e ok, n-am facut mai nimic pt ca sapt asta cica trebuie sa invat Smile salariul nu e grozav dar e mai bun decat nimic cat luam stand acasa. ma ocup de asigurari, le verific, le introduc in sistem etc. e munca de rutina o data ce o inveti dar momentan e interesant ca-s multe chestii noi pt mine


Ultima editare efectuata de catre andreea_2008 in Mier 21 Apr 2010, 11:05 pm, editata de 1 ori
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de danabekk Mier 21 Apr 2010, 11:04 pm

Felicitari, Alessia !!

Te duci la Kleinfeld pentru rochita? Au in perioada 22 Aprile -2 Mai Trunk Show Pnina Tornai.

Dana
danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 30 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB