Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 EmptyAstazi la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 EmptyAstazi la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 EmptyAstazi la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 EmptyAstazi la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 EmptyAstazi la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 EmptyAstazi la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

+20
lushca
diada
vlavi
AlinaJ.Bijoux
ralucahanc
Noemi
julix_2007
alessia
snoopy
crixuta
ramomic
andreea_2008
dana_mi16
livia1981
avr_dana
Roxy
ana_bela
juliennej
deiutza23
arime
24 participanți

Pagina 11 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Sam 20 Mar 2010, 10:25 pm

Salutare la toata lumea.
Cris, imi aduc aminte ce parinti mandri eram cand am iesit prima data cu Edy la plimbare. pupi
Dana, da, deocamdata pot sa le mananc, poate si pentru ca nu pun decat o jumate de lingurita de ulei de masline. Daca ar fi fost ulei normal sigur as fi facut criza de fiere. Eh, am avut o zi in care nu am mancat. wink Si nu am de ce sa ma supar, doar de aia vin aici sa discut cu voi si sa aud si alte pareri, ca pe ale mele mi le aud toata ziua. Smile
Arime, stim ca esti tare ocupata, dar ne este dor de tine si eu, una, ma bucur tare mult cand mai treci pe aici si mai povestesti nazbatiile broscutei mici. pupi
Alinuta, (asa-mi place mie sa te alint) sa fie intr-un ceas cu cuc (vorba unui prieten Smile). Nu esti grasutza esti o frumoasa si sunt sigura ca iti va sta fabulos in rochia alba mulata. wink

L.E. Ramo, am pus tiker. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ramomic Dum 21 Mar 2010, 3:01 am

Buna seara fetele kiss .
ARIMEEE pupi hug. Ma bucur ca sunteti bine si ca esti in scadere la kg wink . In ceea ce priveste broscutele astea mici, cam toate sunt incapatatnate wink , dar vine si vremea cand vor pricepe mai multe si vor deveni mai intelegatoare Smile . Eu inca tot sper si astept momentul ala Merci . Pupici 1000 kiss .
CRIS azi a fost prima plimbare cu Andreiutz? Stiu ca noi la prima iesire am ajuns intr-o ora si jumatate pana la blocul vecin ametit ; parca toata lumea iesise atunci pe strada sa o vada pe Marutza Smile.
DANUTZA am mai pus niste poze cu Marutza, dar am uitat sa va spun. Sunt in albumul meu vechi wink ... de fapt unul singur am Smile .
Ce bine arata tickerul tau ANA Smile ... tare mi-as dori sa am kg-ele tale Sad .
Sa calculez caloriile pe azi si dau si raport wink .
MD: - piure de spanac, 2 oua ochi, 1/2 felie paine SM = 500.9 cal
G: - 10 boabe strugure si 5 capsuni = 85 cal
P: - un bol ciorba cu ciuperci pleurotus (imitatie de ciorba de burta wink ... suuuuuuper buna pofta ) + o felie paine SM cu salata de vinete si dovlecel = 394.55 cal
G2: - biscuiti din faina integrala de alac = 186.4 cal
C: - un carnat plai, 2 bilute de mozzarella = 260.9 cal
TOTAL: 1427.75 cal
O gramada am baxat si azi, dar e we asa ca se admit pana in 1500 cal Merci. Daca ar fi numai in we atatea boo .

Fetelor am nevoie de idei legat de amenajarea apartamentului. Bucataria are o lungime de 3.1 m si as vrea sa pun toate electrocasnicele pe un perete, adik: combina frigorifica (60 cm), cuptor (55cm), plita (55 cm) + chiuveta (75 cm), incastrate in mobila bineinteles si am calculat si raman doar 0.5 m blat de lucru pt. ca mai fura din lungime centrala (asa cred Rolling Eyes ). Daca pun cuptorul sub plita mai castig 55 cm, dar parca as vrea cuptorul sus, incorporat intr-un corp di acela inalt. Offfffffffffff ce greu e cu apartamentele astea mici zid . Imi storc creierii toata ziua ce si cum sa fac si tot nu stiu. E clar ca dupa ce le fac o sa zic ca mai bine faceam invers si tocmai de aceea intreb si caut idei.
Aici la parinti avem doar aragazul intr-o parte si chiuveta in cealalta parte si restul e doar blatul. Combina frigorifica are loc intr-un separeu dintre hol si bucatarie.
La apartamentul nou daca pun combina pe peretele opus se ingusteaza prea tare bucataria. Help fetele Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 4246 .
Pana la urma voi avea dormitorul de 14.9 mp (13.5 + 1.4 dressingul) Merci, chiar daca va fi mai mult lung decat lat ... am hotarat sa mergem cu acea camera pana in balcon pt.ca ne mai raman inca 6 m lungime de terasa dupa ce facem asta. Vom avea un dormitor luminos, cu geamuri inalte + usa de balcon + luminatoare wink .
In ritmul asta nu ne mutam pana la Craciun, dar mai bine sa il facem ca lumea de la inceput decat sa modificam apoi.

Daca aveti idei/poze v-as fi recunoscatoare sa mi le impartasiti pupi hug .

Nu va mai stresez acum, dar cu siguranta pe viitor va mai sacai wink .
Noapte buna fetele si o duminica superba pupi prietenie .

LE: JULIENNE te stresez iar cu articolul acela cu dormitor de bb in dormitorul parintilor. Daca iti faci timp, te rog sa-l pui si aici ca am nevoie de idei si in sensul asta pupi hug .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Dum 21 Mar 2010, 10:27 am

Neata fetelor
Tickerul meu tot nu merge... Sad
Mai trebuie facut ceva in afara de adaugarea la semnatura a lui bbcode? Oricum le-am incercat pe toate....
Da, asta a fost prima plimbare oficiala a lui Andrei, il mai scosesem afara, insa in fata blocului...
A fost fain ca ne-am dus in parc in Copou si era plin de parinti si bebei, si am sunat si niste prieteni care au bebe si au venit si ei Smile.
In ultima vreme ma entuziasmeaza la maxim lucrurile simple, ma bucur enorm de o plimbare Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de juliennej Dum 21 Mar 2010, 3:59 pm

neata

ramo,in principiu ar fi asa:daca ai patut pt bebe,sa l pui intr-un loc de unde poate vedea toata camera,din toate inghiurile.sa nu -l pui pe un perete pt ca de acolo privitul este limitat.
daca ii faci camera lui,e de preferat o salteluta de unde copilul,cind incepe sa stea pe burtca sau pe spate se poate rostogoli singur din pat.linga pat ,poti pune ,eventual o piele de ceva,fin.apoi ideal ar fi ca totul sa fie la nivelul copilului ,imbracaminte,sertare...
cam asta ar fi..
de mai ai intrebari,aci-s!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 22 Mar 2010, 9:04 am

neata fetelor Smile

Vineri:
Md: 2felii jambonel de pui, 2felii branza, 4rosii cherry, ardei gras, 1cafea cu lapte
G: 140g activia 3.4%, 1nuca
P: mancarica de ciuperci cu carne de pui, 2castraveciori murati
G: quark 0.2%, cacao, indulcitor, nuci
C: salata cu piept de pui, 3in1 fara zahar, 50g seminte, pepsi light

Sambata:
Md: 1ou, 2cremvusti, un3in1
P: 1felie branza, 3rosii cherry, 1bomboana
C: 1pulpa pui la cuptor, fistic

Duminica:
Md: 1/4piept de pui
P: 2felii pizza
C: 3cremvusti pui
G: pepsi light, 50g seminte
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Lun 22 Mar 2010, 10:58 am

Neatza la toata lume.
Andreea, cand papi muraturi nu retii apa? Eu de asta le cam evit, desi-mi plac.
Si mai am o intrebare. Smile Cum ai facut mancarea de ciuperci?
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 22 Mar 2010, 12:11 pm

ba retin apa dar din cand in cand mai mananc pt ca-mi plac tare mult
mancarea a facut-o mama (eu nu stiu sa gatesc Embarassed de fapt n-am incercat niciodata mai mult de o salata, o omleta, niste paste etc. chestii din astea f usoare) ...ciupercute proaspete taiate, putina ceapa, verdeata, carne tocata de pui si sos de rosii Smile mie-mi plac f mult ciupercile in orice forma, chiar si crude pofta

si ca sa ma laud putin: tocmai m-am intors de la alergat n-a fost mult ca deh, merg prima data dupa ani de zile, cam 2.5km dar eu sunt multumita de mine
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Lun 22 Mar 2010, 1:47 pm

Buna fetelor Smile
Eheeee, alaergatul inca suna a SF pentru mine....bravo Handrica!!!!
Ana, nu te supara pentru nebuniile de pe celalat forum, fetele, inclusiv eu, s-au saturat de atitudinea Mirei, care le trateaza pe fete ca pe niste...scuze, imbecile, are senzatia ca ea le stie pe toate, insa sunt multe lucruri pe care ea le face si nu ar trebui.
Bottom line e ca nimeni nu ar trebui sa judece pe nimeni si lucrurile nu ar degenera in discutii de genul. Eu am primit si MP de la una din fete care ma felicita ca am intrat la discutii contra Mirei si mi-a zis ca se simte jignita de felul in care Mira da replica la anumite afirmatii.
Tu si Madi sunteti super bazate cu info la capitolul alaptare....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 22 Mar 2010, 1:51 pm

cris la multe lunite wink cine-i mai mare? ursuletul sau ciufulici? kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Lun 22 Mar 2010, 2:03 pm

Merci Andreea Smile
Cred ca au cam acelesi dimensiuni rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 22 Mar 2010, 2:12 pm

rade rade rade frumos
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Lun 22 Mar 2010, 2:15 pm

Andreea, felicitari pentru alergat. E foarte bine pentru inceput. Asa am facut si eu ciupercutele cu pui. Am crezut ca ai vreo reteta mai smechera. pupi

Cris, m-am simtit atacata de faptul ca am tot dat sfaturi pro alaptare si mi s-a raspuns ceva de genul: "m-am saturat de sfaturile voastre". Nu judec pe nimeni, cu atat mai mult cu cat nici eu nu am reusit sa-l alaptez exclusiv pe Edy. Am impartasit din greselile mele si am fost tratata cu "hai, mai lasa-ma". Intr-un fel eu o admir pe Mira, ca nu are ajutor din nici o parte si se descurca de minune cu pitica. Si mie mi se pare cam agresiva, cred ca a luat-o valul putin, dar in multe chestii are dreptate, doar ca e singura care s-a exprimat direct.
Ma duc sa ii dau de mancare lui Edy si revin.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 22 Mar 2010, 2:19 pm

felicitari pt slabit ana wink
eu ma pregatesc sa plec la facultate, intru diseara sa dau raportelul wink sa aveti o zi frumoasa
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Lun 22 Mar 2010, 4:19 pm

O zi faina si tie, Andreea. kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Lun 22 Mar 2010, 4:51 pm

ana_bela a scris:Andreea, felicitari pentru alergat. E foarte bine pentru inceput. Asa am facut si eu ciupercutele cu pui. Am crezut ca ai vreo reteta mai smechera. pupi

Cris, m-am simtit atacata de faptul ca am tot dat sfaturi pro alaptare si mi s-a raspuns ceva de genul: "m-am saturat de sfaturile voastre". Nu judec pe nimeni, cu atat mai mult cu cat nici eu nu am reusit sa-l alaptez exclusiv pe Edy. Am impartasit din greselile mele si am fost tratata cu "hai, mai lasa-ma". Intr-un fel eu o admir pe Mira, ca nu are ajutor din nici o parte si se descurca de minune cu pitica. Si mie mi se pare cam agresiva, cred ca a luat-o valul putin, dar in multe chestii are dreptate, doar ca e singura care s-a exprimat direct.
Ma duc sa ii dau de mancare lui Edy si revin.

Am revenit dar acusica fug iar ala alaptat, mai am si chestii de facut prin casa.
Ana, asta e faza, ca daca ar schimba maniera de exprimare, ar putea avea un impact mai mare asupra altora. In schimb ai vazut cum reactioneaza fetele. Resping spusele ei pentru ca se simt atacate.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de livia1981 Lun 22 Mar 2010, 8:36 pm

Buna seara, n-am dezertat, doar ca am fost putin ocupata zilele astea si n-am mai apucat sa va scriu nimic. Inca ma tin cat de cat de dieta, astept sa-mi treaca ciclonul si ma cantaresc, sper sa vad o miscare cat de mica, in jos, ca in sus am vazut.
Pupici la toate fetele!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Lun 22 Mar 2010, 8:56 pm

Salutare. Am revenit.
Cris, chiar m-am gandit cum alergam noi sa mai spunem cate o vorba pe forun si sa alaptam bebicii. Dar e asa de frumos. Oricum, vreau sa-ti spun ca daca ai fi avut impresia vreodata ca nu ai lapte destul as fi fost toata ziua pe capul tau. pupi
Livia, sunt sigura ca o sa tina cantarul cu tine. Smile
Eu am avut ieri zi de destrabalare, adica am papat 2 lipii si cam jumatate de tarta de fructe, care toata era cat o palma. Nu e mult, dar e totusi abatere. Asa ca de azi sunt iar pe baricade.
Si raportul meu pe ziua de azi.
Mic dejun un ou ochi (Dana wink ieri am papat sunca si cascaval), sunca, vreo 3 felii, 2 fire de ceapa verde
Gustare: un Actimel
Pranz: 2 pulpe inferioare de pui, fara piele, desi aratau bestial (erau facute de soacra wink)
Gustare: o mana de fistic si Actimel
Cina: un Activia de baut
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 22 Mar 2010, 10:53 pm

Luni:
Md: 2felii jambonel de pui, 3lingurite naut, 3rosii cherry, 4felii castravete, 1cafea cu lapte
G: 1budinca fara zahar
P: musaca de dovlecei cu carne de pui, 2castraveciori murati
C: 330ml activia 0.9%, 2nuci
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Lun 22 Mar 2010, 10:57 pm

Andreea, budinca e din aia normala? E voie? Ca ma mai apuca pofta din cand in cand. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 22 Mar 2010, 10:59 pm

e cumparata, nu e 100% voie ca printre ingrediente are si amidon de porumb dar, dupa cum am mai zis, eu nu tin fff strict pana la Paste ca dup-aia dc o dau brusc in pasca si cozonac se pune tot la loc
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Lun 22 Mar 2010, 11:02 pm

Aham. Asa stiam si eu ca are amidon si nu e voie, dar am sperat. Deh, pasarea malai viseaza.
Am plecat la nani, ca de cand se lupta Iannis cu iesitul dintilor, noptile mele sunt cam albe.
kiss la toata lumea
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 22 Mar 2010, 11:10 pm

kiss pt tine si amandoi piticii
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Lun 22 Mar 2010, 11:38 pm

ana_bela a scris:Salutare. Am revenit.
Cris, chiar m-am gandit cum alergam noi sa mai spunem cate o vorba pe forun si sa alaptam bebicii. Dar e asa de frumos. Oricum, vreau sa-ti spun ca daca ai fi avut impresia vreodata ca nu ai lapte destul as fi fost toata ziua pe capul tau. pupi
E ok cu lapticul, insa de vreo 2 zile am niste intepaturi in sani.......oare ce o fi? Shocked
Andrei al meu papa cam la 3 h insa suge mult, sta cam o ora si ceva la san si parca in ultima vreme sunt mai sensibila in zona de unde papa el. Sau de ex la sanul stang dupa ce papa un pic, la un moment dat incepe sa radieze o reactie in talpa stanga, adica cand el suge, pe mine ma gadila in talpa, e o senzatia cam naspa.
Voiam si eu sa stiu daca a mai patit cineva asa ca mine.
Ma duc sa ma intind un pic ca am terminat de alaptat si acusi bagam iar. Asa sunt de obo, n-am mai dormit de mult ziua...
Va pooop fetelor kiss
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 23 Mar 2010, 9:52 am

cris dar cand isi face andrei somnucul ziua nu poti sa te intinzi si tu langa el?
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Mar 23 Mar 2010, 9:58 am

Neatza la toata lumea.

Andreea, kiss

Cris, eu nu am patit asa. Daca crezi ca te ajuta, da-ti cu Garmastan. Poate esti si prea obosita.
Intinde-te si tu langa Andrei si cat papa el inchide ochii. Eu mai si atipeam langa el. Si foarte important, dormi si tu cand doarme el. Stiu ca e muuuulta treaba in casa, dar mai poate astepta. Mai important e sa te odihnesti tu. Cui nu-i place sa nu vina la tine wink

Uite, eu si acu mai bag cate un somn dimineata langa Iannis, ca apoi cand vine Edy nu mai pot. El nu prea mai vrea sa doarma la pranz. Mii de pupici si inca odata, ODIHNESTE-TE!!!!!!

Eu am inceput de sambata sa mai beau si cate o cafea slaba dimineata si se pare ca Iannis nu are obiectii. Nu e mai agitat decat de obicei.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB