Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 EmptyIeri la 3:53 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

+20
lushca
diada
vlavi
AlinaJ.Bijoux
ralucahanc
Noemi
julix_2007
alessia
snoopy
crixuta
ramomic
andreea_2008
dana_mi16
livia1981
avr_dana
Roxy
ana_bela
juliennej
deiutza23
arime
24 participanți

Pagina 8 din 30 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Lun 15 Mar 2010, 10:24 pm

andreea_2008 a scris:livia bea un ceai, eu asta fac acum wink

Hi, hi, gand la gand cu bucurie. rade
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de livia1981 Lun 15 Mar 2010, 10:26 pm

Am baut apa multa, ceai nu ca am numai din ala antiadipos si maine merg la servici, nu vreau surprize...
Nu stiu ce-am azi, pana acum am fost ok. Ce greu e zid
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 15 Mar 2010, 10:31 pm

Sad nu stiu ce sa zic at...

l.e.: ana, rap meu e doar atat pt ca am fost plecata de la 3 la 9. de-aia am avut o cina asa de saraca, n-am vrut sa mananc mai mult asa de tarziu
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ramomic Mar 16 Mar 2010, 2:00 am

Buna seara fetele kiss .
Felicitari celor care ati mai slabit pupi si bafta in continuare la topit kg wink .
LIVIA, eu cu dieta sunt asa si asa ... am aproape zilnic mici abateri, dar merg mai departe wink ; cat voi reusi sa slabesc voi vedea la final (care nush cand va fi rade ).
Parerea mea despre diete: secretul e tot nr.de calorii si nimic altceva wink ... parerea mea proprie si personala wink , asa ca va rog inca o data sa nu dati cu pietre Merci . La fiecare dieta, oricare ar fi ea, sunt interzise anumite categorii de alimente care intotdeauna sunt alimente cu multe calorii wink , dar probabil ca ati observat si voi asta ca doar nu am descoperit eu Hamerica Smile . Si nu cred ca cineva pe lumea asta a slabit mancand pe saturate, chiar si daca doar din alimentele permise la o dieta sau alta. In plus eu am avut mai mute exemple de persoane care au slabit enorm facand foamea ... nu cred (desi cunosc teoriile) ca foamea va ingrasa vreodata pe cineva wink . Aici vorbesc de foame-foame si nemancat pe bune.
In acel an si jumatate cand am experimentat si eu "topirea" a 22 kg renuntasem la unele calorioase, adik paine, orez, cartofi, paste, dulciuri, sucuri (in principiu, ca practic am facut si abateri) + o licenta + mersul si stresul de la munca zilnic + mersul la fiecare 2 zile la unitatea unde facea sotul armata. Toate astea m-au ajutat atunci sa slabesc Smile. Mi-am dat seama zilele astea cand mi-am tot scremut creierul cu motivele pt.care nu slabesc acum deloc. Si atunci media la slabit a fost undeva la 1 kg pe luna, deci nimic spectaculos. Si mi-am dat seama ca nu am renuntat atunci pt.ca nu depuneam mare efort ca sa slabesc. Nu am facut decat sa renunt la garnitura si paine la masa de pranz si seara (ca mic dejun la mine nu prea a existat vreodata) si la putinele dulciuri si sucuri pe care le consumam pe vremea aia. Intalnire cu dl.cantar aveam o data la cateva saptamani nu zilnic ca si acum.
Acum ma stresez prea tare cu tot ce inseamna dieta, kg, calorii, cantarit zid si o dau dintr-o extrema in alta, nu sunt deloc constanta, trec de la o dieta la alta de azi pe maine Rolling Eyes .
Concluzia: cumpatare, rabdare, perseverenta Smile si niciodata sa nu-ti impui tinte nerealiste, deci nimic nou sub soare rade. Simplu cu teoria, mai greu de pus in practica Smile . Dar, asa cum zicea si CRIS pupi ... mai bine cu 1-2 kg in minus peste 3 luni, decat la fel ca si acum sau chiar mai grasa.
Deocamdata o dau inainte cu Rina's asa cum pot ... oricum mi se pare o dieta destul de ok, indraznesc sa spun si echilibrata wink . Adik se consuma zilnic fructe si legume + proteine animale sau vegetale + la ziua de vitamine se pot manca fructe, legume, seminte. Iar ziua de carbs mie mi se pare chiar ok. Adik mananci bunataturi planificat si nu trebuie sa le consideri o abatere, iar asta face mult bine la psihic Merci . Eu incerc sa consum si atunci chestii cat mai sanatoase, adik faina integrala cu Ig mic, paste integrale fierte al dente, multe legume ... dar v-am mai expus eu startegia mea. In orice caz, daca mananc planificat, mananc mai putin, deci trebuie sa tin ceva in momentul asta. Poate mai incolo voi reusi sa slabesc iar ca si acum cativa ani, fara stres, fara frustrari, dar acum am nevoie de unele "restrictii".
Sper ca nu v-am plictisit foarte tare cu tona de poveste pupi hug prietenie.
Va pup fetelor, ca nush ce mai vroiam sa zic Rolling Eyes .
Noapte buna pupi prietenie .

LE: ALINUTZA abia astept sa vad poze cu apartamentul bucurie .
Raport:
- 100 gr.struguri, o banana
- ciorba ungureasca (varza acra, cartofi, rosii, ceapa, usturoi, marar), o felie paine Sm
- ciorba ungureasca, ardei iute
- un Dots expirat rade
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de alessia Mar 16 Mar 2010, 5:06 am

Am revenit fetelor.Am iesit la o plimbare cam lunga,mi-am luat 2 perechi de pantaloni negri pt servici,o geaca roz mai mulata si un blazer negru.Am ajuns pe la 7 fara 15 acasa si apoi am iesit la un restaurant romanesc sa mancam.Sa va zic ce-am mancat azi toata ziua(nu a iesit chiar sb 1 si am sarit peste pranz).
-MD:2 felii sunca de curcan si o felie sunca de vita ;o felie light swiss cheese si o felie provolone(am rulat branza in interiorul suncii si am dat 1 min la microunde);o cafea s free;
-Gustare:ciocolata neagra(320 cal)
-C:ciorba de perisoare cu 1/2 linguritza smantana;1/2 carnacior prajit;1/2 dintr-o portie de ceafa de porc la gratar si salata asortata de muraturi;1/2 de profiterol.
Am adunat cam multe calorii la cina,dar pe toata ziua mi-au iesit cam 1350 cal,deci e ok tutusi,zic eu.

RAMO,asa e ;cele mai bune diete is alea pe care poti tu sa le tii;nu orice dieta se potriveste oricui.Si ai mare dreptate,orice dieta ai tine,clar tre sa te limiezi la un nr de calorii. Asa gandesc si eu.Doar daca esti mare sportiv iti permiti sa mananci mai multe calorii,altfel tre sa fii f atenta.
Pupici,noapte buna! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 16 Mar 2010, 10:50 am

ramo sunt de acord ca pana la urma conteaza si nr de calorii mancate dar nu doar atat. de ex la mine conteaza fff mult si din ce le iau. dc imi calculez cate cal mananc in medie cu SB si incerc sa tin un hipocaloric cu exact acelasi nr de cal dar luate din orice at garantat slabesc mult mai greu
iar legat de "In plus eu am avut mai mute exemple de persoane care au slabit enorm facand foamea ... nu cred (desi cunosc teoriile) ca foamea va ingrasa vreodata pe cineva wink . Aici vorbesc de foame-foame si nemancat pe bune." nimeni nu zice ca te ingrasi in timp ce NU mananci, pb e cand te intorci la mancat normal si organismul care e in stare de alerta depune absolut tot. si am vazut destule cazuri in jurul meu unde asa s-a intamplat. slabit spectaculor cu nemancat pe bune iar apoi revenit la alimentatie normala, chiar spre prea putin, si ingrasat la loc si chiar mult mai mult + ca dupa o faza din asta pui la loc mai multa grasime si, chiar dc te intorci la acelasi nr de kg, esti mult mai pufos
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Mar 16 Mar 2010, 12:14 pm

Neata fetelor Smile
Profitati de faptul ca puteti tine o dieta la care sa puteti papa tot ceea ce e recomandat.....Vreau si eu dieta....Acu doi an am slabit 9 kg in primele 3 luni.....mai vreau......
Medeea, am uitat sa zic, super pozele, tortul si tematica zilei de nastere..broscutele sunt o capodopera Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 16 Mar 2010, 12:17 pm

hello cris Smile ce mai faceti? kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Mar 16 Mar 2010, 12:19 pm

Am dormit bine asta noapte si acu ne scrataim :P. Scriu cu o mana...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de juliennej Mar 16 Mar 2010, 12:25 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
voi vorbiti de diete,eu vin si va pun ceva super ,dar nu de diete.
azi am inspectie.am niste emotii...

ramo,in fiecare noapte visez ca sint in cluj,ca ma plimb..asta noapte am fost in mihai viteazu si am luat lalele din piata ,apoi la catedrala...Sad(

si eu cred ca mincatul cu simt,caloriile conteaza si bineintele ca mai conteaza si din ce le iei.
o zi faina.
in sfirsit s-a oprit ploaia si aici..
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 16 Mar 2010, 12:32 pm

cris kiss pe scartzaiala cel mic
julie baaaftaa muuulta la inspectie
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Mar 16 Mar 2010, 12:58 pm

Ei, se scartaia ca se unsese de caca pe langa pampers, body, pantalonasi, si pe mine pe pantaloni.
Julienne, multa, multa bafta, fug, byeeee
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 16 Mar 2010, 1:01 pm

rade rade rade cred ca e un dulce
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Mar 16 Mar 2010, 4:24 pm

Cris, si noi am avut asemenea aventuri. Ba mi-a mai facut-o si in parc. A facut kk si cand sa-l schimb, a mai tras unul si a trebuit sa tin mana. croseta
Juli, bafta la inspectie. pupi
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de avr_dana Mar 16 Mar 2010, 5:59 pm

Salutare
Juli multa bafta la inspectie. SA ne zici ce-a iesit Smile

RAmo iar nu ai somn :D ?
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Mar 16 Mar 2010, 6:20 pm

Raport pe azi:
Mic dejun: omleta cu ciuperci si cascaval, jumate de ardei capia, o inka
Gustare: 2 maini de fistic si jumate de Activia de baut
Pranz: o conserva de ton
Gustare: o inka
Cina: piept de pui cu ciuperci
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de julix_2007 Mar 16 Mar 2010, 6:25 pm

Juli, bafta la inspectie. Sa ne spui cum a fost si ce ai facut.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de livia1981 Mar 16 Mar 2010, 8:15 pm

Buna seara!
Eu azi am avut fructe, mi-a fost rau la servici, dar nici fructe nu mai puteam inghiti, adica mere si portocale ca asta am avut la mine. Raport n-am, ca n-am prea mancat. Maine proteine, mi-am cumparat iaurt si asta voi manca, poate cu ceva paine, daca am timp imi fac integrala.
Cu dietele nu mai stiu, dar decat ca azi, mai bine numar calorii cu toate ca nu-mi doream asta. Nu stiu inca, vad maine cum ma trezesc.
Juli bafta la inspectie!
Cris sa mai pui pozici cu Andreiutz, cred ca a mai crescut acum wink
Deiutza?
Pup toate fetele, sunt rupta de oboseala si de foame...
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ana_bela Mar 16 Mar 2010, 9:23 pm

Of!!!! Am mai baxat 2 felii de cas, cam 150g
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de juliennej Mar 16 Mar 2010, 10:37 pm

buna fetelor!
acu a plecat ,adica m-a"observat"de la 7,45 pina la 12 si dupa am vorbit ,aproape 2 ore..
a fost ok,mi-a zis si unele chestii pe care sa le fac..de ex avem in fiecare zi "food tasting" si mi-a zis cum il face ea,sau cum crede ca ar fi mai bine..apoi am doi copii cu probleme,posibil autism,mi-a zis cum sa i manage mai bine,cum sa ii ajut in unele situatii.
pt fetele cu copii,am facut zilele astea un material-dintr-o cutie goala de la cafea ,am taiat in capacul de plastic o dungulita cit sa incapa niste nasturi maaaari si am pus vreo 10 ,maaari toatae culorile si formele.le place la nebunie...la ce foloseste??ajuta la hand -eye coordination,la miscarea celor 3 degete cu care copilul va scrie-pincer grip ,apoi pot numara nasturii,pot vb de forma si culoare si ajuta la concentare.incercati ,de aveti chef.sigur la va placea copiilor pina in 4 ani.
inca una ar fi ,tot asa dintr-o cutie goala ,taiati in capac un cerculet si puneti in cutie un sirag de margele.e dificil si e si o provocare pt copil sa puna siragul de margele in cutie prin gaurica aia.
no,scuzati offtopicul,dar ma gindeam ca ar interesa pe cineva.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 16 Mar 2010, 11:44 pm

livia dupa ziua de azi nu cred ca e o ideea prea buna ca pt maine sa-ti planifici doar iaurt....


eu azi am mancat nu neaparat exagerat mult dar in prea multe ture...mi-a venit ciclonul si am avut niste pofte si o foame ceva de speriat

Md: 2felii jambonel de pui unse cu exquisa 0.2%, 4rosii cherry, castravete, 1cafea cu lapte
P: mancare de varza cu ardei iute
G: 50g seminte nesarate, 150ml lapte 1.5%, indulcitor, cacao
G: 330ml activia 0.9%
C: 2aripioare, 2linguri varza
G: 150g activia 3.4%
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de ramomic Mier 17 Mar 2010, 1:22 am

Buna seara fetele kiss .
JULLIE ma bucur ca ai trecut cu bine de inspectie pupi. Legat de ce ai spus cu acele cutii ... Mara nu are rabdare sa faca chestii de genul asta si nu stiu cum sa ii atrag atentia. I-am luat si acum 3 seturi de oua de Paste din plastic, colorate diferit si de 2 marimi, i-am dat 3 boluri si i-am spus sa le puna pe cele cu buline intr-unul si pe cele cu dungi in altul, iar pe cele mai mari in al treilea, dar ea le pune pe toate intr-un bol si apoi le arunca prin camera ... asta e marea ei distractie. Are leggo cu piese din acelea moi, colorate f.fain si frumos mirositoare, dar nu se joaca cu ele Neutral - asteapta sa construim noi ca sa aiba ce imprastia dupa. Ei ii place sa faca mancare Smile ... ouale le bate unul de altul si zice ca face papara wink si stie ca trebuie sare si ulei si face cu furculita ca si cum ar bate ouale. Cam asa se joaca ea.
Pe de alta parte, am prins in parculet si de 1 martie si de 8 martie niste tipe de la o gradinita particulara, respectiv de la "parinti clujeni" care ajutau copilasii sa faca martisoare si felicitari pt.mamici. Acolo a fost cea mai cuminte si foarte atenta la ce ii se spunea. O sa pun si poze cu ce am primit de la fiica mea love, facute cu manutele ei (cu ajutor of course wink ).

Cu dieta am fost in plop azi dupa toata povestea de aseara Smile ... pur si simplu am avut chef sa mananc prostioare si asa am facut boo .
Inca nu mi-au venit cartile si ma enerveaza rau de tot zid ... cred ca le trimit mesaj ca nu le mai vreau deloc.
ANDRICA si la mine conteaza din ce imi iau caloriile, dar conteaza ffff mult si cate calorii pap zilnic. Cel mai bine slabesc undeva pe la 1200-1300 cal wink . Iar despre ingrasatul dupa mancat zero eu am un exemplu clar ... v-am mai povestit de finuta mea care a ajuns de la aproape 100 kg la 46. Si dupa ce a slabit manca normal, uneori peste limite si uite ca de 14 ani e cam la aceeasi greutate. De vreo 2 luni s-a ingrasat cateva kg din cauza unui tratament hormonal, dar ani de zile daca punea 2-3 kg, le dadea jos cu mancat atent + sport si in 2 saptamani era la loc. Deci eu tot mai cred ca depinde f.mult de organism, de metabolism ... si traiesc cu impresia ca la mine nu functioneaza nimic Sad Sad Sad . Si totusi foame nu o sa fac nici de aici incolo, asta pt.ca nici nu pot, dar nici nu sunt de acord cu asa ceva ... sanatatea e pe primul loc Merci .
LIVIA de ce ti-a fost rau? Ai grija de tine mai ales ca mergi si la munca hug ... trebuia sa papi niste alune/fistic/migdale ceva, nu doar mere si portocale, sau niste fructe uscate ca astea iti tin mai bine e foame. Sincer, merele imi fac o foame de sigur mi s-ar face rau si mie Neutral .
Cu kg-ele sunt la fel ... stagnez, dar recunosc ca am mancat destul de "bine" in astea 2 saptamani boo . Clar ca trebuie sa mai reduc portiile si sa incep iar sa calculez caloriile ... tot acolo ajung .

Noapte buna fetele pupi prietenie .

PS: JULIENNE tocmai ma gandeam ca la vara cand vei fi in Cluj putem merge in parcul mare sa mancam mar pe bat prietenie . Mara e cu gandul la merele alea din toamna wink . Sper ca nu te-ai razgandit cu vizita in Ro pupi .
LE: CRIS pup Andreiutz love ... Mara mi-a umplut o data tot caruciorul de kk-lici wink; de haine nici nu mai vorbesc Smile
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de juliennej Mier 17 Mar 2010, 1:51 am

ramo,vin in ro 100%.de abia astept.ti-am mai zis,in fiecare noapte ma visez in cluj.e ciudat,ca nu ma visez acasa la ai mei,in mm ci in cj.

legat de mara-arata-i tu incet unde sa puna ouale.si mai intii incepe cu un set.cind il face pe ala,il introduci pe al doilea si apoi pe al treilea.

daca le arunca prin casa,ia-i ceva minge sau ceva ce poate arunca.dar spune-i clar ca ouale nu se arunca.fie se joaca cu ele cum i-ai aratat tu,fie poate sa invinteze ca face mincare.
daca faci cutiile alea,arat-i tu mai intii,tot asa,fffff incet si cind tii nasturele in mina arata-i cum il tii cu cele 3 degete ,fiecare nasture in parte.ii spui de la inceput ca mai intii ii arati tu si apoi e rindul ei sa faca.incearca cu nasturii.eu cred ca o sa i placa.toti copiii au o fascinatie cu nasturii.am unul care ,cum am zis are niste probleme,dar nasturii astia l-au acaparat in asa hal ca ieri nu s-a miscat vreo 10 minute de linga tava aia.nimic nu l-a acaparat pina acuma ca nasturii aia.
cealalta cu margele e mai greu de facut,cere concentare mai mare si o siguranta mai mare a miinii...


si eu azi am mincat aiurea.pina la 2 mincasem o banana,apoi pe la 3 o para apoi acasa am mincat mixed nuts si berries,inca o banana ,un kiwi ,2 capsuni si o lg de peanutbutter.acu ma doare stomacu si am mincat nite crackers cu seminte de floarea sorelui.spor-0,doar mers pe jos cam o ora.nici nu cred ca pot face de durerea asta de stomac.

va pup si o zi faina.
se incalzeste si aici vremea..!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 17 Mar 2010, 11:09 am

neata fetelor kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de crixuta Mier 17 Mar 2010, 11:41 am

juliennej a scris:buna fetelor!
acu a plecat ,adica m-a"observat"de la 7,45 pina la 12 si dupa am vorbit ,aproape 2 ore..
a fost ok,mi-a zis si unele chestii pe care sa le fac..de ex avem in fiecare zi "food tasting" si mi-a zis cum il face ea,sau cum crede ca ar fi mai bine..apoi am doi copii cu probleme,posibil autism,mi-a zis cum sa i manage mai bine,cum sa ii ajut in unele situatii.
pt fetele cu copii,am facut zilele astea un material-dintr-o cutie goala de la cafea ,am taiat in capacul de plastic o dungulita cit sa incapa niste nasturi maaaari si am pus vreo 10 ,maaari toatae culorile si formele.le place la nebunie...la ce foloseste??ajuta la hand -eye coordination,la miscarea celor 3 degete cu care copilul va scrie-pincer grip ,apoi pot numara nasturii,pot vb de forma si culoare si ajuta la concentare.incercati ,de aveti chef.sigur la va placea copiilor pina in 4 ani.
inca una ar fi ,tot asa dintr-o cutie goala ,taiati in capac un cerculet si puneti in cutie un sirag de margele.e dificil si e si o provocare pt copil sa puna siragul de margele in cutie prin gaurica aia.
no,scuzati offtopicul,dar ma gindeam ca ar interesa pe cineva.
Super ideile Julie, acusica ma apuc si eu de confectionat Smile
Felicitari cu inspectia Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 30 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB