Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ieri la 11:46 am Scris de LRodica

» Intelepciune prin povestiri
Joi 10 Aug 2017, 6:24 am Scris de piciul

» Bijuterii fimo (33)
Mier 09 Aug 2017, 3:33 pm Scris de vlad_mom

» Despre compoziția și grosimea firelor pentru tricotat la mașină
Mier 09 Aug 2017, 2:16 pm Scris de Alessia 1996

» Florile din gradina mea(2)
Mier 09 Aug 2017, 9:40 am Scris de LRodica

» Scoala de croitorie (15)
Mar 08 Aug 2017, 9:35 pm Scris de kisslandia

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Mar 08 Aug 2017, 1:10 pm Scris de LRodica

» Din materiale reciclabile 5
Vin 04 Aug 2017, 6:32 pm Scris de LRodica

» Carte-jucarie cusuta
Vin 04 Aug 2017, 12:17 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Ce melodie asculti acum !-5
Vin 04 Aug 2017, 12:14 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Rochii, fuste crosetate -14
Vin 04 Aug 2017, 6:39 am Scris de gretty

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mar 01 Aug 2017, 11:22 pm Scris de gabriela1554

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Mar 01 Aug 2017, 11:14 pm Scris de gabriela1554

» Sa construim un Dream catcher
Mar 01 Aug 2017, 10:49 pm Scris de fulvia

»  Masinile noastre de cusut (6)
Lun 31 Iul 2017, 10:54 pm Scris de Danutzaaa

» Jucarii homemade
Lun 31 Iul 2017, 9:22 pm Scris de LRodica

» Costume carnaval (VI)
Sam 29 Iul 2017, 10:44 pm Scris de dorina narita

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Vin 28 Iul 2017, 8:47 am Scris de Elena Nicoara

» Iti suntem alaturi si cand esti in doliu...
Joi 27 Iul 2017, 8:04 pm Scris de Dorulet

» ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS
Joi 27 Iul 2017, 9:25 am Scris de vlad_mom

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Pagina 5 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 30  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 8

Mesaj Scris de andreea_2008 la data de Joi 11 Mar 2010, 11:20 pm

noi te sustinem sa aj ana wink

l.e.: somn usor fetelor kiss
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de ramomic la data de Vin 12 Mar 2010, 12:28 am

Buna seara fetele kiss .
Sunteti figuri rau cu soacrele wink ... si eu sunt super nervoasa pe a mea, dar incerc sa nu ma gandesc. Anul asta ne-am intalnit f.rar; sotul o mai duce pe Mara acolo si merge dupa ea, dar eu am fost o singura data si am stat doar la usa. Ea a fost la noi de 2 ori ... Stam in acelasi bloc si ne-am mai intalnit pe strada de vreo 2 ori, dar in rest mai rarut ca asa e cel mai bine Merci .
ROXA de ce nu iei un colebil dupa ce mananci chestii grele? Eu asa reusesc sa evit crizele de fiere de cativa ani incoace wink . Pupici lui Tudor hug .
De dieta ce sa zic? Azi a fost mai ok, maine la amidonuri cred ca imi fac cartofi in ceva fel wink .
Poimaine am si eu zi de carbs si imi gatesc paste din acelea in forma de orez (orzo cum ii spune JULIENNE ca la noi am uitat cum le spune) si seara am niste crackersi din faina integrala de alac cu susan, deci cred ca pe astia ii mananc wink . Prefer sa mananc ceva gatit ca imi tine mai bine de foame. Pastele cred ca le fac iar cu ciuperci wink .
DANUTZA, la ziua de fructe 2 banane mi se pare chiar rezonabil wink ... altfel de fructe imi fac o foame de ma trezesc ca inghit frigiderul cu totul lol!. Stiu persoane care au slabit 12 kg in 3 luni cu dieta asta mancand in fiecare dimineata 2 banane si la ziua de fructe doar banane + cate un mar. Oricum depinde de metabolismul fiecaruia si eu nu ma astept la minuni nici de data asta.
ANA mie mi se pare ca arati suuuper bine ... mie cam asa mi-ar place sa fiu Merci . V-am spus ca nu ma vad super slaba si nici nu am sanse sa ajung o "slabatura" lol! . Deci ANA, dupa mine esti numa'buna dama .
CRIS si eu vreau poze cu Andreiut micut love .
ALESSIA pupici 1000 de la mine si Maruta pupi. Ai poze cu apartamentul gata facut? Orice inspiratie e bine-venita acum in materie de decoratiuni interioare hug . Noi inca nu avem nimic in apartament, dar ne-am luat covor rade ... de fapt nici apartamentul nu e inca al nostru wink . Am platit deja gresia si faianta in baie, luna asta dam avans pt.usa la un dressing, ne-am luat covor cum am mai spus, o gramada de farfurii si boluri de toate marimile, tigai ... Am gasit si un parchet care sa-mi placa si il cumparam si pe asta cat de repede. Vreau sa spun ca am dat pe covor 1050 ron cu reducere, iar parchetul ne costa cam 700 ron ... va dati seama ce afaceri facem noi rade .
Vroiam sa va intreb de cuptoarele electrice? Ce parere aveti de ele si cat consuma? Ce sfat imi dati? Sa il iau pe gaz sau electric?
Abia astept sa finalizam odata si sa ne mutam. Inca e prea frig sa ne apucam de lucru in apartament si oricum mai dureaza cca 3 saptamani pana finalizam cu actele ametit .

Sa dau si raport pe azi:
MD: o banana
P: 2 pulpe superioare (150 gr), broccoli si conopida (200 gr), salata de sfecla rosie (200 gr), o felie paine SM (60 gr), 1/2 polonic ciorba limpede de pui
C: 2 pulpe superioare (130 gr), broccoli si conopida (200 gr), salata de sfecla rosie (200 gr)
Lichide: 400 ml ceai soc + 300 ml apa + 400 ml ceai antiadipos (ar trebui sa beau mai des din asta).
Am facut si 35 min bici la viteza mare (nu mai am display ca l-a rezolvat Maruta, dar stiu ca am pedalat in forta bine )
Fetelor eu inca nu am redus la jumatate portia de seara, dar nici nu cred ca pot sa o fac. Sa vedem pe viitor wink .

Hai ca am batut destul din "gura" ... noapte buna fetele pupi prietenie .

LE: ANDRICA mie imi suna bine raportul tau ... ANA si al tau e ok wink .

kiss kiss kiss RAISA lA MULTI ANI!!!!!!!!!!!!!! Sa cresti mare, sanatoasa, frumoasa, sa ai o viata plina de bucurii si impliniri pupi hug pupi hug pupi hug . Pupici balaur dulce de la mine si Marutza mica hug .
Abia astept sa vad tortuletul si costumul Merci .
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 39
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de deiutza23 la data de Vin 12 Mar 2010, 8:51 am

buna dim fete,a venit si la noi iarna,ascriu repede si apoi fug la imbracat ca a mers sotul pana la Deva si cand vine tre sa fim gata.
eu ieri am mai mancat 1 buc negresa,deci 4 in total cum mi-am propus,nu-mi vine nici mie sa cred cum reusesc de bine sa ma abtin,sa vedem ce fac azi,deocamdata sunt la cafeaua cu lapte.
RAISA LA MUTI ANI FERICITI SI LUMINOSI ALATURI DE CEI DRAGI,NUMAI IMPLINIRI SA AI IN VIATA!!!!!!!!!!!!
merg sa vad poza ANEI si fug,mai vb maine sau duminica,paaaaaaaaa,un we frumos va doresc.
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara

Sus In jos

Mesaj Scris de andreea_2008 la data de Vin 12 Mar 2010, 10:00 am

LA MULTI ANI RAISA!!! kiss birthday
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de deiutza23 la data de Vin 12 Mar 2010, 10:16 am

nu mai merg cu sotul nici azi ca nu am la ce sa-l ajut,asa ca azi iar stau cu voi toata ziua.
am fost sa-mi cumpar ce tre sa mananc azi si mi-am propus asa
-cafea cu lapte(asta nu e conform,dar nu renunt la el)
-11-1 compot de ananas slab indulcit(340 g masa neta fara lichid)
-13-o mana seminte de dovleac
-15-2 banane
-17-o mana seminte de dovleac
-19-compot din 4 mere cu zaharina.
asta e planul si se pare ca dc stabilesc de dim ce sa mananc ma tin mai bine de plan.
azi dim am avut 60,8 kg,pana pe la 58,5 slabesc relativ usor,de acolo va incepe chinul cu 500-600 g/sapt,dar am timp pana la vara,nu ma grabesc niciunde.
ANA nu esti f grasa,e fain tare ca ai forma de clepsidra,dc slabesti in talie vei fi super sexy love .
ANDRICA felicitari ca nu ai mancat din plasa de dulciuri,esti asa de slaba si tot ai atata ambitie,esti chiar de admirat Merci .
ALESSIA fain ca aveti gata ap,dar e naspa ca nu veti sta voi in el,asta e,in viata mai tre sa facem si compromisuri.
DANA imi pare rau ca sunteti raciti,va doresc sa va treaca repede la toti.
LIVIA ai mancat tare fain ieri,felicitari si de data asta nu renuntam,oricate abateri vom avea,si eu am luna asta ziua unei matusi si a unui unchi,apoi vine pastele,dar nu ma las,mai gust si de la masa urm inapoi la dieta.
RAMO sa ne spui cand e ap al vostru definitiv,sa ne bucuram impreuna cu voi.
deiutza23
Senior
Senior

Sus In jos

Mesaj Scris de andreea_2008 la data de Vin 12 Mar 2010, 10:23 am

deiutza mie nu mi se pare chin 500g/sapt...eu de pe la 52 in jos slabesc fffffffff greu
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de deiutza23 la data de Vin 12 Mar 2010, 10:33 am

nici mie nu mi pare chin,ca la 58 deja arat bine si nu ma mai stresez,dc as avea 80 si as slabi 500 g/sapt atunci ar fi naspa,dar asa e super bine,mai ales ca pana in iunie am timp sa ajung la 53-54 si atunci chiar ma relaxez rock .

si M inca nu vrea sa vina Sad Sad Sad .
deiutza23
Senior
Senior

Sus In jos

Mesaj Scris de andreea_2008 la data de Vin 12 Mar 2010, 10:41 am

mie-mi e teama sa nu pun la loc de Paste tot ce reusesc sa dau jos pana at Sad
dc tot nu vine M mai ia un test si fa-l dimineata, dc iese tot negativ fa o programare la medic ca sa te linistesti

anul trecut de Paste, pe 19aprilie, aveam 49.5kg. nu cred ca mai ajung eu anul asta la aceeasi performanta Sad
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de crixuta la data de Vin 12 Mar 2010, 11:13 am

Buna fetelor
V-am citit, sunt pe fuga, ca cel mic al meu e cam marait.
O sa mai pun si poze cand apuc.
Ana, arati f bine, e fain ca ai 1,70, conteaza asta raportat la kg.....
Nici eu nu arat groaznic, spre diferenta de data trecuta cand ma ingrasasem si eram plina si la fata si la maini, peste tot, acuma numa bulanele si fundul sunt de mine. Frate, dar ma dor genunchii, de-abia astept sa slabesc, si cum ma tot ridic cu bebe, cu alaptatul, cu trezitul noaptera, etc, ii solicit la greu.
Fug ca scartzaie...

crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de andreea_2008 la data de Vin 12 Mar 2010, 11:18 am

kiss lui andrei sa-i treaca scartzaitul ;)
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ana_bela la data de Vin 12 Mar 2010, 12:12 pm

Salutare la toata lumea.
Am mai pus poze cu piticii.
M-am hotarat, SB 1. Sa vad daca reusesc. Smile

ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de arime la data de Vin 12 Mar 2010, 12:52 pm

Ziua buna!
Ramo [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Deiutza, Andreea va multumesc tare frumos pt. urari, este o zi tare speciala pt. mine, pt. sufletelul meu mic si drag, PENTRU NOI... de data aceasta se v-a transforma intr-o mica broscuta [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Petrecerea o sa aiba loc pana la urma maine, asta ca sa ne fie alaturi cei dragi [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] sa nu fie pe la joburi [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am inceput ziua tare frumos, cu dansul de dimi, cu bataia cu perne care pe broscuta o amuza teribil [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Legat de dieta fetelor, va urez multa bafta si sa slabiti, sa fiti slabute exact cum va doriti! Eu nu tin o dieta anume, bine, niciodata nu am putut sa fac asta... pur si simplu mananc cam putin, nici pofta de mancare nu mai am. Vreau sa reiau bici ca, din cauza oboselii acumulate n-am reusit sa mai fac deloc luna asta. De slabit pana in prezent -5 kg [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] si sunt in scadere daca o tin tot asa.

O zi minunata va doresc, exact cum o avem noi! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 37
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de deiutza23 la data de Vin 12 Mar 2010, 12:57 pm

PETRECERE FRUMOASA MAINE RAISA MICA SI SCUMPA si asteptam poze.
ARIME dar de ce nu ai pofta de mancare?da si mie reteta,spune secretul,ca eu una as manca non stop,nu stiu ce e cu mine Sad .
deiutza23
Senior
Senior

Sus In jos

Mesaj Scris de arime la data de Vin 12 Mar 2010, 1:12 pm

deiutza23 a scris:PETRECERE FRUMOASA MAINE RAISA MICA SI SCUMPA si asteptam poze.
ARIME dar de ce nu ai pofta de mancare?da si mie reteta,spune secretul,ca eu una as manca non stop,nu stiu ce e cu mine [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .

Multumim frumos Deiutza [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu exista niciun secret, pur si simplu nu am pofta, mananc doar sa nu spun ca nu am mancat nimic. Depinde de fiecare. Cum sunt perioade cand nu stii cum sa devorezi tot din frigi, probabil ca asa este si etapa asta... Bine, cu atat mai mult cand sunt si semne ca iara se poate slabi. Ai grija si incearca sa te controlezi, spun din experienta... degeaba ai slabit frumos pana acum daca-ti bati joc de efortul tau si nu reusesti sa te mentii macar. Am vazut poze cu tine si esti chiar slabuta. Incearca sa nu mai mananci aiurea deoarece intr-o buna zi te trezesti ca nu mai le faci fata si kg se pun de la o zi la alta [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
O sa incerc sa-mi pun un ticker, asta ca sa vedeti ce se intampla daca mananci aiurea si scapi situatia de sub control [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Acum ma simt super bine si de ajung la 68kg intru in normal, o sa arat numai bine [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Noroc cu inaltimea, ca de-mi spun greutatea nimeni nu ma crede [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 37
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de ana_bela la data de Vin 12 Mar 2010, 1:14 pm

Arime, La Multi Ani broscutei. Sa creasca frumos si sa va bucure intotdeauna.
Un maaareeee pupic de la mine, Edy si Iannis. kiss

ana_bela
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de andreea_2008 la data de Vin 12 Mar 2010, 1:26 pm

raisa face 3sau 4anisori?
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de deiutza23 la data de Vin 12 Mar 2010, 1:32 pm

ANA niste scumpi copiii,ce mare a crescut piticul,sta bine in fundulet pupi .
ARIME din pacate ai dreptate cu mentinerea,degeaba ne chinuim luni sau ani de zile si apoi dam cu bata in balta hug .bafta si am incredere in tine ca poti Flowers .

eu incerc sa ma controlez,sa beau apa si ceai cand nu mai pot de foame,oricum si mananc,nu cred sa am zi fara 1400 cal,dar sper sa slabesc incet si sigur,decat repede si intr-o sapt sa dau iama in toate si sa pun tot la loc.imi place Rina,deocamdata nu am gatit nimic din retetele din carte,dar pana o termin,in 3 luni cu siguranta voi gati pt ca si mie ca si lui RAMO imi tine mai bine de foame mancarea gatita.
oricum la mine cred ca e si din cauza ca intarzie M atat de mult,mai astept pana luni sa fac alt test si dc e tot neg merg la doct,dar mi-e asa groaza de spitale si umblatura si cozi si plocoane etc. pale .
deiutza23
Senior
Senior

Sus In jos

Mesaj Scris de andreea_2008 la data de Vin 12 Mar 2010, 1:36 pm

deiutza decat spitale, cozi si plocoane mai bine mergi la un cabinet particular. platesti doar consultatia, nu astepti la nici o coada si esti si tratata muuult mai bine
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de deiutza23 la data de Vin 12 Mar 2010, 1:41 pm

la doct la care mergeam cand eram gravida se sta la rand,ca fiecare intra in ordinea in care a ajuns,nu se fac programari,platesti si consultatia si iti spune in 2 min ca e o dereglare hormonala de la nu se stie ce si te trimite acasa sa astepti M sau te pune sa faci injectii de progesteron si eu urasc acele coffee
deiutza23
Senior
Senior

Sus In jos

Mesaj Scris de ana_bela la data de Vin 12 Mar 2010, 1:43 pm

deiutza23 a scris:la doct la care mergeam cand eram gravida se sta la rand,ca fiecare intra in ordinea in care a ajuns,nu se fac programari,platesti si consultatia si iti spune in 2 min ca e o dereglare hormonala de la nu se stie ce si te trimite acasa sa astepti M sau te pune sa faci injectii de progesteron si eu urasc acele coffee
Schimba dr. pupi

ana_bela
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de andreea_2008 la data de Vin 12 Mar 2010, 1:44 pm

ana_bela a scris:
deiutza23 a scris:la doct la care mergeam cand eram gravida se sta la rand,ca fiecare intra in ordinea in care a ajuns,nu se fac programari,platesti si consultatia si iti spune in 2 min ca e o dereglare hormonala de la nu se stie ce si te trimite acasa sa astepti M sau te pune sa faci injectii de progesteron si eu urasc acele coffee
Schimba dr. pupi
perfect de acord cu ana, mergi la alt doctor
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos