Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

+94
marydor28
bibitu
europolis
subryna
veruta
Lucia Ro
ismi3ismi
Danny24
dandana
elena2008ro
rosita
myky7robc
geia
aleahim67
oana_007
myssym
Larrisa
valentinadof
mamiboom
polianadavid
gagaritz
Noemi
mickyta
MagdaMarin
elena_81
fragmente
catallinag
ana-maria14
marina40
neba92
vilcris
Onna
Uca
roxana096
andreeazaharcu
margot
ema
claudiaedy
copila
anca cojocea
Panea Laura
ioana soare
adelina24
amia
tomari
amnro
lushca
aurishta
nadina_b2005@yahoo.com
mnarcisa
oanadem
iliemarian71
veniciuc nicoleta
hope
crumaoli
bumbu antonia
danae
BiancaBellyDance
teisoara
Karina33
SilviaDumitrescu
mada93
bydanyela
Alina.C
aisha
geany
betrix
degetica
raluca1980
GIO Studio
scamutza
elena.vilcu
kerkyra
ileana cosanzeana
ana21maria
stargate
bobitica
totolina
DANIELA.I
diada
chemio
lil3lu
carmenzoe
ralucis
ciresicca
RalucaS
Monica
diana_roxana
clodi
MihaelaT
kolombo1221
zylv
reni0921
Admina
98 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de oanadem Sam 27 Mar 2010, 1:10 pm

Buna fetelor,

As dori sa imi fac si eu o rochie de vara din aceea super lunga si lejera.Problema e ca nu stiu cam ce tipar sa ii fac si cam ce material sa aleg.
Cam asa as dori sa arate rochia mea.Pusy Pusy dragelor si spor la treaba:*
P.S Sper ca am atas corect poza:D[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Of Of greu cu tehnica asa zid .....acum cred ca am postat ce trebuia...sorry
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
oanadem
oanadem
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : deva
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de reni0921 Joi 01 Apr 2010, 4:40 am

Buna dimineata hug !!!
A trecut ceva timp de cand nu am mai postat, dar din pacate nu prea am avut timp nici de internet si nici de croitorie.... in schimb am recuperat acum, si vad ca voi nu ati stat degeaba. fooooarte frumoase toate creatiile voastre.
Acum insa as avea nevoi de ajutor. am gasit o rochita care imi place la nebunie. DAR nu stiu din ce material s-o fac. In rest, am asa o idee, dar ati fi de mare ajutor mai ales la partea de sus a rochiei. la corset. parte de jos presupun ca este clos si cu mult tull dedesubt. dar cum fac acea fusta de tull pt ea???
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Editez, deorace am gasit ceva ce imi place mai mult. DAR asta sigur nu o pot face, se ofera cineva sa o faca pentru mine Laughing ???eu sunt din cluj Flowers
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Joi 01 Apr 2010, 1:22 pm, editata de 1 ori (Motiv : atasat poza thumbnails)
reni0921
reni0921
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 37
Varsta : 38
Localizare : cluj
Data de inscriere : 27/10/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de mnarcisa Mar 06 Apr 2010, 4:20 pm

Am gasit un site care mie mi sa parut interesant. Daca este considerat reclama se poate sterege fara problema.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de geany Mar 06 Apr 2010, 5:04 pm

Eu am acest sistem LUTERLOH; de putina vreme, inca nu am pus in practica, dar pare foarte bine gandit.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de mnarcisa Mar 06 Apr 2010, 5:11 pm

Geanuy, pai sa il pui in practisa si sa ne spui si noua cum este Smile
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de DANIELA.I Mar 06 Apr 2010, 7:56 pm

Va spun eu ca este un sistem care il poate folosi orice incepatoare.
Mai ales pt incepatoare este util.Il recomand cu incredere.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de nadina_b2005@yahoo.com Mier 07 Apr 2010, 8:10 pm

eu l-am vazut pe net pentru incepatoare e foarte bun, plus ca ai si o carte d e unde sunt cateva modele si tipare dupa acele modele , e putin scump....dar eu ma multumesc cu burda si alte reviste...
avatar
nadina_b2005@yahoo.com
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 132
Localizare : egy
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Mar 13 Apr 2010, 6:27 pm

doamnelor,cele care sunteti aici marele meu ajutor!!!!!
as dori sa fac o fustitza gen tutu,insa deasupra sa aiba material.deci ar trebui sa fac un tipar de fusta clos cred eu si pe dedesubt sa ii prind aceasta "dublura" din tulle.
deci,cine ma poate ajuta cu un tipar pt fusta clos pt o fetita de 128 de cm?adik calculat pt masura aceasta,ca sa il transform eu ,nu prea ma pricep
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de hope Mier 14 Apr 2010, 3:54 am

ileana,daca nu ma insel,maistra a pus un tipar de fusta clos.cauta putin in urma,ca sigur ai si explicatiile necesare,si incearca sa-ti faci tu singurica.fa tiparul din hirtie,si unde nu intelegi ,intrebi.curaj ura
hope
hope
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 153
Localizare : RO
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Vin 16 Apr 2010, 10:23 am

Vreau sa va fac si voua cunoscute niste tranfosrmari de maneci,dupa care eu ma topesc.I-mi plac la nebunie,chestiile foarte complicate:) Sper sa va placa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre veniciuc nicoleta in Vin 16 Apr 2010, 11:25 am, editata de 2 ori (Motiv : schimbat format poze)
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de Alina.C Vin 16 Apr 2010, 10:40 am

Nicoleta, super faine si clare transformarile de maneci. Recunosc ca si mie imi plac. Ultima mi se pare cea mai dificil de realizat, nu am cusut decat lucruri destul de simple si nu m-as baga la asa ceva. Desi e "in trend" Smile
Multumim de imagini! hug
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de danae Vin 16 Apr 2010, 12:07 pm

Multumim Nicoleta, si mie imi plac transformarile desi nu am lucrat asa ceva pana acum. Dar as vrea sa incerc pupi
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Vin 16 Apr 2010, 4:02 pm

pun mai pe seara cand ma mut la calculator,si transformari din bluze:D
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty tipar pentru fusta -pantalon

Mesaj Scris de aurishta Lun 19 Apr 2010, 10:52 am

Buna fetelor! Incerc si eu cu disperare sa gasesc niste instructiuni pentru un tipar de fusta-pantalon, dar nu reusesc. Adevarul e ca inca nu m-am familiarizat cu site-ul si probabil nu stiu unde sa caut.Vreau sa le fac fetitelor mele fuste-pantalon si as vrea un model cu cute, cat mai asemanator cu o fusta, nu un pantalon evazat.Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi, instructiuni s.a.? Merci
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de lushca Lun 19 Apr 2010, 11:48 pm

draga maistr sunt pe sait de 4 ore si am luat tot ce m-a interesat sunt multe notite de scris mi-am facut chiar si un caiet cu tot felul de masuratori dar am o nelamurire ,tiparul de pantalon clasic este valabil si ptr barbati,iar ptr fusta clin cu linii rotunde trebuie sa stii multa matematica iar eu cum am terminat scoala acum 18 ani imi este cam greu cred ca am sa pun copilul ca este clasa a VIII . acum am curaj sa-mi croiesc tot ce vreau

***********************postare 2*****************************


tot eu sunt dar este cam tarziu si acum am terminat tiparul ptr.fusta clin cu linii rotunde ,dar va rog sa-mi explicati cum se unesc clinii si pina unde unul fata de altul ca nu mai nimeresc ,bine inteles ca am luat masurile mele ca cele de la explicatii ale tiparului nu mi se potriveau si m-am descurcat si sper sa fie bine ca l-am si croit ,ca eu nu croiesc martea.mia luat cam mult timp dar am reusit asa zic eu ,sau daca aveti timp sa-mi faceti o schema sa vad daca e bine ce am facut .masurile mele sunt,pt 102, pms 115, lungimea am lasat-o tot 80 ,A1A2 mia dat 12,9 ,linia soldului mia dat 14,5 si asa am format tiparul.dupa instructiuni dar mai departe astept ca nu se potrivesc la lungime chiar daca trag de material ca este putin elastic

*****************************postare 3***********************


vreau sa scriu si tiparul de la mineca scurta dar nu se vede deloc va rog faceti-l mai pronuntat si mai ales explicatiile .................of ca nu vad.si nici ochelari nu am nevoie.sper ca nu ma luati iar la zor ca am scris numai eu mesaje unul dupa altul dar nu stiu cum sa-l completez pe cel anterior ca nu mai scriam,cu toate ca sunt la ore f.diferite ,dar nu a mai intrat nimen pe aici ce faceti va odihniti dupa vreo chindie

Credeam ca pana la ora actuala ai priceput punctul 6 din regulament :(gata am descoperit si butonul si am scris mesajul in continuare.trebuie sa ma intelegeti ca nu stiu sa umblu pe d...ul de calculator ,oi fi eu descurcareata la altele dar la asta chiar nu ma descurc cind nu e baiatul acasa


Ultima editare efectuata de catre lushca in Mar 20 Apr 2010, 12:23 pm, editata de 3 ori (Motiv : unit mesaje)
lushca
lushca
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : braila
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de geany Mar 20 Apr 2010, 10:21 am

Lusha, se pareca iar te-am luat la rost din cauza mesajelor consecutive. Ca sa completezi in mesaj, este suficient sa apesi butonul [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] scrii postare 2 sau completare sau ce vrei tu, completezi in continuare si dai trimitere. E chiar atat de greu sa socotesti daca sunt 24 de ore de la umtimul mesaj postat?
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de amnro Mar 20 Apr 2010, 10:35 am

nici nu trebuie sa socoteasca. dupa 24 de ore dispare butonul "edit" asa ca si sa vrea si nu mai poate sa completeze un mesaj anterior idee
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de geany Mar 20 Apr 2010, 10:37 am

Okay nu m-am gandit, dat fiind faptul ca mie imi apare mereu, moderator de sectiune fiind Embarassed
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de amnro Mar 20 Apr 2010, 11:52 am

de... daca ai relatii - ai butoane lol!

off topic ma distreaza avatarul tau de nu mai pot. imi vine sa rad instant cad vad atata veselie. hug
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de tomari Mar 20 Apr 2010, 7:42 pm

lushca nu trebuie sa stii multa matematica decat cea elementara; in alta ordine de idei ptr fusta in clini explicatiile maistrei sunt foarte simple. Nu inteleg cum ai obtinut linia soldului la 14.5 cm daca [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] linia soldului este 0-4=LS(lungimea soldului) se masoara din talie intre 20-22cm
Se poate sa nu fi fost atenta cand ai construit tiparul dar cu rabdare vei reusi hug
Scuze de indiscretie dar de ce nu lucrezi martea? vine Martzolea affraid asa mi s-a spus demult Smile
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de lushca Mier 21 Apr 2010, 8:49 am

se spune din batrani ca martea si simbata sa nu incepi niciodata nimic ,daca nu ai inceput luni de ce ai faceo martea si poate nu credeam dar de multe ori am incercat si nu am putut sa o termin din diferite motive aparute din senin si de atunci m-am lecuit,poate sunt numai vorbe dar de multe ori sunt adevarate,asta e fiecare face ce a invatat acasa.Nu sunt superstitioasa chiar nu iau tot in seama dar pe asta am crezut-o. Oi fi eu grea de cap dar nu prea cred, ca sunt doar in ale calculatorului, dar nu si la socotit ,acolo scrie ca AB lungimea pina la sold este 20~22,iar llinia taliei este A1A2, si care ptr masura mea are alta valoare deci nu cea care este data in model, dar nu mai conteaza ce am socotit problema este din ce punct in ce punct unesc clinii intre ei .daca socotesc linia taliei asa cum zici ar trebui sa am in talie 160 ca asa ar fi din cei 8 clini 20+20+20+20+20+20+20+20 totusi nu este cum zici tu zid zid


Ultima editare efectuata de catre lushca in Mier 21 Apr 2010, 9:12 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)
lushca
lushca
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : braila
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de amia Mier 21 Apr 2010, 11:06 am

nicoleta .... sunt superbe....imi place f mult penultima...
umerii implicit si maneca sunt f accentuati in acest sezon...
PS:pozele sunt dupa o carte in romana...ai si denumirea cartii sau sunt doar aceste poze?
avatar
amia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 121
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de geany Mier 21 Apr 2010, 11:16 am

Lushca, nu am timp sa caut acum tiparul, insa, este posibil sa nu te fi masurat bine. Lungimea pana la sold, se masoara astfel: iei centimetrul de croitorie, te asezi pe un scaun cu sezutul plan (taburet) si masori de la linia taliei pana la sezutul scaunului. Aceea este lunigimea pana la sold.
Daca gresesc, rog fetele cu experienta in domeniu sa ma corecteze.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de danae Mier 21 Apr 2010, 11:18 am

veniciuc nicoleta a scris:pun mai pe seara cand ma mut la calculator,si transformari din bluze:D

Amia, cred ca Nicoleta a nascut, ca nu a mai scris nimic dupa mesajul asta. Si noi asteptam modificarile la bluze, dar asta e..."Felicitari de acum, Nico Flowers "
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de Karina33 Mier 21 Apr 2010, 11:22 am

Lushca eu cred ca nu ai desenat clinii egali pe laterale. Indoaie unul pe verticala in jumatate, taie ce-i in plus si apoi corecteaza-i si pe ceilalti. Clinii se cos de sus(talie) pana jos(tiv), eventual prinde-i in bolduri ca sa nu se intinda(ai zis ca-i elastic putin materialul)
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 6 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB