Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

+94
marydor28
bibitu
europolis
subryna
veruta
Lucia Ro
ismi3ismi
Danny24
dandana
elena2008ro
rosita
myky7robc
geia
aleahim67
oana_007
myssym
Larrisa
valentinadof
mamiboom
polianadavid
gagaritz
Noemi
mickyta
MagdaMarin
elena_81
fragmente
catallinag
ana-maria14
marina40
neba92
vilcris
Onna
Uca
roxana096
andreeazaharcu
margot
ema
claudiaedy
copila
anca cojocea
Panea Laura
ioana soare
adelina24
amia
tomari
amnro
lushca
aurishta
nadina_b2005@yahoo.com
mnarcisa
oanadem
iliemarian71
veniciuc nicoleta
hope
crumaoli
bumbu antonia
danae
BiancaBellyDance
teisoara
Karina33
SilviaDumitrescu
mada93
bydanyela
Alina.C
aisha
geany
betrix
degetica
raluca1980
GIO Studio
scamutza
elena.vilcu
kerkyra
ileana cosanzeana
ana21maria
stargate
bobitica
totolina
DANIELA.I
diada
chemio
lil3lu
carmenzoe
ralucis
ciresicca
RalucaS
Monica
diana_roxana
clodi
MihaelaT
kolombo1221
zylv
reni0921
Admina
98 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de subryna Sam 24 Iul 2010, 11:34 am

Daca voiam sa imi fac publicitate puneam link cu fusta fara tutorial.. Nu am avut nici o intentie sa imi fac reclama.. Chiar am dat linkul direct catre tutorialul scris de mine pentru ca eu nu l-am inteles de pe un singur site ci am urmarit o gramada ca sa realizez fusta aia.. daca este vreo problema poti sa il stergi :P Numai bine!
subryna
subryna
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 31
Varsta : 34
Localizare : iasi
Data de inscriere : 22/07/2010

http://cutiuta-cu-minuni.blogspot.com

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de geia Sam 24 Iul 2010, 10:42 pm

Veruta, iti multumesc din suflet ! Un tutorial cu adevarat suuper ! Si am vazut acolo mai multe tutoriale...
Multumesc de asemeni tuturor fetelor care m-au ajutat cu lincuri si tutoriale !
Toate ii vor folosi foarte mult.

hug hug kiss
geia
geia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 36
Localizare : romania
Data de inscriere : 20/03/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de reni0921 Lun 26 Iul 2010, 2:32 am

am nevoie de ajutor Smile
stiu ca primul lucru care o sa-mi ziceti, o sa fie ca in burda gasesc tipar asemanator, dar nu am rabdare de burda si sincer nici nu inteleg acele tipare zid

deci, revenind la subiect Smile
am nevoie (urgent) de o rochie asemanatoare [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
in spate o vreau ceva de genul
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
deci, partea de jos (incepand de la solduri) o vreau ampla, sa arata ca in poza a doua, din spate. m-am gandit sa cumpar lycra pentru ca este relativieftina si usor de lucrat. dar sunt deschisa pentru alte propuneri Smile
cu partea de sus cred ca ma descurc, mai mult de la talie in jos am nevoie de sfaturi, mai ales ca vreau sa fie si cu trena............
si dupa cum spuneam e cam urgent.......
poate are cineva rabdare si in cateva randuri imi zice cum sa fac partea de fusta Smile
si cat material mi-ar trebui Smile
va multumesc mult :*
reni0921
reni0921
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 37
Varsta : 38
Localizare : cluj
Data de inscriere : 27/10/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de bibitu Lun 26 Iul 2010, 10:25 am

nu sunt o experta dar am vazut la matusa mea una asemanatoare ,pe partea de spate ,era croita cu clos dublu ,nu stiu ce fel este dar am intrebat-o ca mi-a placut fffffffffffffffffffff...... mult si dintr-un material mai greu,nu licra ,era un jerse f subtiresi pe poale avea picotat ata de pescuit ,dar nu stiu mai multe detalii.sper sa fii fost putin de folos .Am sa o intreb daca are timp sa imi explice,ca are f mult de lucru mai ales in sezonul nuntilor
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de amnro Lun 26 Iul 2010, 10:33 am

reni, am pus o rochie asemanatoare in partea de jos [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] asa cum zice si bibitu e un clos dublu, taiat mai lung la spate, pt trena. rochia din poza ta are si niste creturi la spate pentru si mai mult amploare. eu as face astea lasand talia mai mare si incretind doar mijlocul spatelui pana la dimesiunea dorita.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a explicat maistra cum se face closul si closul dublu.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 Empty Construirea unui tipar

Mesaj Scris de marydor28 Lun 26 Iul 2010, 1:51 pm

Buna, sunt o membra mai noua si as avea nevoie de niste indicatii pentru construirea unui tipar de rochie. Ma poate ajuta cineva? Va rog mult si va multumesc din suflet!.


Ultima editare efectuata de catre europolis in Lun 26 Iul 2010, 1:53 pm, editata de 1 ori (Motiv : Subiecte fuzionate)
marydor28
marydor28
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 62
Localizare : Resita
Data de inscriere : 26/07/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de amnro Lun 26 Iul 2010, 3:46 pm

marydor28 a scris:Buna, sunt o membra mai noua si as avea nevoie de niste indicatii pentru construirea unui tipar de rochie. Ma poate ajuta cineva? Va rog mult si va multumesc din suflet!.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a explicat maistra tiparul de rochie
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de kabunta Mar 27 Iul 2010, 4:20 pm

As vrea in primul rand sa le felicit si sa le multumesc tuturor celor care ne-au ajutat cu explicatii si sfaturi. A fost extrem de utila pentru mine informatia gasita pe aceste forumuri.

Sunt foarte noua in breasla si as vrea sa realizez o bluzita asemanatoare cu aceasta :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am realizat deja gulerul si as avea nevoie de niste sfaturi cum sa fac tiparul si sa croiesc partea de jos.

Va multumesc!
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de AlyC Mier 28 Iul 2010, 8:55 am

As avea si eu nevoie urgent de un tipar de bolero... poate ati gasit voi vreunu pe net... sau imi dati niste sfaturi :*!
AlyC
AlyC
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 05/07/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 Empty Buna

Mesaj Scris de aida5891 Vin 30 Iul 2010, 10:04 pm

Buna tuturor,
Bat forumul de la un cap la altul si nu am gasit ce ma interesa. M-ar interesa daca ma puteti ajuta un tipar pentru partea de sus a costumului de baie din poza
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu vreau legat dupa gat ci triunghirile sa fie prinse cu bretelute subtiri.
Vreau sa fac o rochita de vara, si in partea de sus sa fie doar triunghiuri, dar nu incretite in partea de jos a triunghiului (pentru asta am gasit ceva model pe formum), ci m-ar interesa sa fie taiat pe mijloc. Am stricat deja 2 bucati din material pana acum si nu mi-a iesit :D
Va multumesc frumos si o zi/seara placuta in functie de cand cititi Smile
aida5891
aida5891
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/07/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de amnro Vin 30 Iul 2010, 10:28 pm

aida, nu mi-e foarte clar de ce nu-ti iese pentru ca trebuie sa faci doar doua triunghiuri. masori cat vrei sa fie baza de jos (sub san) si te duci in sus cat vrei si in ce forma vrei.in burda din iulie (aici) e o rochie dar trebuie modificat un pic tiparul, rascroiala de la subrat trebuie taiata, cum am tras eu liniile cu rosu. si spatele trebuie facut fara banda din partea de sus.:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de Admina Joi 05 Aug 2010, 8:39 am

kabunta a scris:As vrea in primul rand sa le felicit si sa le multumesc tuturor celor care ne-au ajutat cu explicatii si sfaturi. A fost extrem de utila pentru mine informatia gasita pe aceste forumuri.

Sunt foarte noua in breasla si as vrea sa realizez o bluzita asemanatoare cu aceasta :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am realizat deja gulerul si as avea nevoie de niste sfaturi cum sa fac tiparul si sa croiesc partea de jos.

Va multumesc!

Pentru cute si incretituri, am cerut eu explicatii, pt o bluza oarecum asemanatoare (si nu am apucat sa o fac...) si am primit mai multe raspunsuri/ variante. Cauta poza unei bluze mov, postata de mine, apare in ultimele mesaje de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si explicatiile se intind si pe pagina urmatoare.
Si tipar pentru decolteul rotunjit, ai AICI dai click pe: DOWNLOAD Pattern on fixed size : - lek2 format - - pdf format -
Acum am vazut ca ai croit deja ce era mai greu... partea de jos e un tub, format din fata si spate, nu are de ce sa-ti faca probleme. Rascroiesti la subrat, dupa masurile tale.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de Cornelya Sam 07 Aug 2010, 12:28 am

Ai grija la partea fata, pentru realizarea creturilor, fiind mai mare ca dimensiune decat spatele(in acest caz).
avatar
Cornelya
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : caracal
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 09 Aug 2010, 9:49 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 12 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB