Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

+94
marydor28
bibitu
europolis
subryna
veruta
Lucia Ro
ismi3ismi
Danny24
dandana
elena2008ro
rosita
myky7robc
geia
aleahim67
oana_007
myssym
Larrisa
valentinadof
mamiboom
polianadavid
gagaritz
Noemi
mickyta
MagdaMarin
elena_81
fragmente
catallinag
ana-maria14
marina40
neba92
vilcris
Onna
Uca
roxana096
andreeazaharcu
margot
ema
claudiaedy
copila
anca cojocea
Panea Laura
ioana soare
adelina24
amia
tomari
amnro
lushca
aurishta
nadina_b2005@yahoo.com
mnarcisa
oanadem
iliemarian71
veniciuc nicoleta
hope
crumaoli
bumbu antonia
danae
BiancaBellyDance
teisoara
Karina33
SilviaDumitrescu
mada93
bydanyela
Alina.C
aisha
geany
betrix
degetica
raluca1980
GIO Studio
scamutza
elena.vilcu
kerkyra
ileana cosanzeana
ana21maria
stargate
bobitica
totolina
DANIELA.I
diada
chemio
lil3lu
carmenzoe
ralucis
ciresicca
RalucaS
Monica
diana_roxana
clodi
MihaelaT
kolombo1221
zylv
reni0921
Admina
98 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de mickyta Sam 29 Mai 2010, 9:30 am

fragmente si eu am avut aceasta problema. vezi ca trebuie sa instalezi inca un fisier, file open, se cheama. eu am avut batai de cap 2 zile pana am reusit sa descarc. in cele din urma am apelat la un prieten care se ocupa de calculatoare, ca ma lasasera nervii.

mare atentie ca nu poti printa decat de pe calculatorul pe care ti-ai facut contul.

cam asta e, sper sa reusesti.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de Noemi Sam 29 Mai 2010, 11:46 am

Tipar de colanti imbunatat ca m-am specializat si eu, toata iarna asta am facut Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us


Ultima editare efectuata de catre geany in Sam 29 Mai 2010, 3:45 pm, editata de 1 ori (Motiv : modificat link)
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de Karina33 Sam 29 Mai 2010, 11:52 am

De ce te bagi cu rascroiala la fund in interior? Normal si logic e sa cobori oblic sau drept din talie spre zona dintre picioare.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de Noemi Sam 29 Mai 2010, 1:58 pm

Cum adica? Este ca la pantaloni aproximatic. Pune desen.

PS: Da, acum am inteles, ai dreptate, sa vad daca pot modifica. Nu stapanesc bine desenul pe calc, si m-am grabit.

Gata, am reusit sa editez poza initiala, uh Smile si am lasat punctat cum era initial, ca sa se vada la ce te-ai referit. Good catch!


Ultima editare efectuata de catre Noemi in Sam 29 Mai 2010, 2:12 pm, editata de 2 ori (Motiv : PS, + completare dupa editarea pozei de mai sus)
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de gagaritz Mar 01 Iun 2010, 7:59 pm

fetelor mar interesa si pe mine cum se face un corset ,daca este un tipar pe aici cer scuze dar nu l-am gasit!
gagaritz
gagaritz
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 40
Localizare : moreni -dimbovita
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de Noemi Mar 01 Iun 2010, 10:30 pm

gagaritz cu un mic search pe google ti-am gasit un tutorial, atentie ca se continua pe pagina urmatoare

Aici corset [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de polianadavid Mier 02 Iun 2010, 2:22 pm

vreau un tipar clasic de sacou

*********************************

Scris de polianadavid Astazi la 2:27 pm

vreau un tipar de sacou marimea la bust 110 mail cont polianadavid


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mier 02 Iun 2010, 2:53 pm, editata de 1 ori (Motiv : postari fuzionate si mutate)
polianadavid
polianadavid
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : onesti
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de Uca Mier 02 Iun 2010, 2:34 pm

In principiu ar fi trebuit sa citesti regulamentul si sa cauti prin site, gasesti la sectiunea resurse, linkuri pt croitorie, numai sa vrei... wink

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de danae Mier 02 Iun 2010, 2:39 pm

Daca vroiai, puteai macar sa alegi subiectul cu sacouri daca nu la tipare. Shocked
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de tomari Mier 02 Iun 2010, 11:14 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

polianadavid imediat ce ti-ai facut cont ne-ai luat in subordinea ta decretand "vreau"; pe cat de hotarata ai fost in cerinta ta si eu iti voi raspunde la fel, poate nu atat de delicat ca celelalte fete:
1. pe acest forum ai posibilitatea de a invata gratuit sa-ti lucrezi ceea ce doresti - putina ambitie, munca si placere sunt suficiente
2. daca vrei tipar la comanda, gasesti pe alte site-uri contra cost ( nu Romania) dar sunt necesare si alte dimensiuni nu numai marimea bustului.
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de mamiboom Mier 02 Iun 2010, 11:27 pm

Tomari ai dreptate

eu ma chinui de cand am intrat pe site sa-mi fac niste tipare singura, dupa indicatiile si modelele de aici....... sper sa si reusesc ca sunt cu capul si VREAU sa-mi iasa din prima , nu sa gresesc taie
Pana atunci, am Burda mea draga si iubita care-mi face hainute una si una.

Asta ca o alta sugestie pentru noua noastra forumista, care intre timp poate a invatat sa spuna si "buna ziua"

O seara buna
mamiboom
mamiboom
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de valentinadof Mar 08 Iun 2010, 1:56 pm

am o dilema,nu stiu daca scriu unde trebuie ,o fusta dublu clos se formeaza din 2 semiclosuri cusute pe lateral?nu dati [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] si scuze daca n-am gasit eu [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
am gasit dar ce nu stiu e cum arata o fusta dublu clos,semiclos am lucrat stiu ce-i cu ea dar acum am in minte si nu-mi da pace **dubluclos** [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre valentinadof in Mar 08 Iun 2010, 2:13 pm, editata de 1 ori (Motiv : am gasit)
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de tomari Mar 08 Iun 2010, 5:37 pm

Valentinadof presupun ca e o suprapunere de 2 fuste clos (una material si dedesubt dublura din captuseala, voal sau ce-o fi pentru amploare)
Astept fetele cu mai multa experienta taie poate ma insel
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de amnro Mar 08 Iun 2010, 6:24 pm

valentina, a explicat maistra [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] cum se contruieste tiparul pt cele doua fuste.

diferenta e data de amploare, la fusta dublu clos, practic o parte (fata sau spatele) are amploarea fustei semiclos cu totul (adica fata+spate). in desenul maistrei, se vede o fata pentru fusta semiclos sau jumatate de fata pentru fusta dublu clos (la asta trebuie materialul pus in doua ca sa nu ai cusatura pe mijloc). sper ca am fost destul de clara, daca nu, imi zici si incerc din nou Smile
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de DANIELA.I Mier 09 Iun 2010, 10:35 am

Dublu clos este fusta cerc,iar semiclosul este jumatate de cerc.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de tomari Mier 09 Iun 2010, 9:08 pm

Poate ca n-am dat importanta pana acum, dar eu nu am mai auzit de dublu clos.
Din cate stiu cuvantul de baza e "cloche= clopot" ( franceza)
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de valentinadof Mier 09 Iun 2010, 10:22 pm

multumesc fetelor pt raspuns ,ar mai fi ceva ce n-am inteles,materialul dublu vine paturit in doua,zic bine?
si fusta dubluclos nu are cusatura nici pe mijloc nici pe laterale,da? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
karina gata am inteles ,multumesc.


Ultima editare efectuata de catre valentinadof in Mier 09 Iun 2010, 10:34 pm, editata de 2 ori
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de Karina33 Mier 09 Iun 2010, 10:29 pm

valentinadof a scris:multumesc fetelor pt raspuns ,ar mai fi ceva ce n-am inteles,materialul dublu vine paturit in doua,zic bine?

Joaca-te cu o foaie de hartie intai. Impatureste-o in patru si-n coltul unde nu ai numai indoituri(centrul foii initiale) incepi sa desenezi un sfert de cerc mic si unul mare. Decupezi si vezi ca ce-ti ramane e closul dublu sau umbrela.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 12 Iun 2010, 10:12 pm

Am hotarat sa separ discutiile de la resurse si sa le mut aici.
Sa nu dati cu ace dupa mine ca dau si eu cu rosi sau direct cu bulion. Smile

Karina33 a scris:
pandik a scris:Aviz incepatoarelor...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Offfffff cata incalceala! Pana desenezi un tipar de-asta sunt cu haina deja calcata si imbracata!

veniciuc nicoleta a scris:karina ai mare dreptate.Dupa cateva incercari esuate de a face tipare clasice pe care sa le pot transforma,am ajuns la vorba profesoarei mele:copii un tipar clasic din burda apoi il transformi:D pupi

Karina33 a scris:N-as recomanda tiparele copiate din Burda(fetele se tot vaita ca nu ies tocmai ok) ci o carte de croitorie mai veche unde constructia tiparelor e mai simpla, mai logica si automat mai usoara. Plus ca nu stiu de ce unele cred ca daca au construit un tipar fix dupa niste masuri va si sta extraordinar fara o proba...cand e clar ca fiecare avem particularitati ce trebuie acoperite, rascroite sau corectate la proba!

geany a scris:Asa este Karina. Iti dau totala dreptate, insa as vrea si sa completez faptul ca multe fete fac o eroare de a face un produs exact copiat dupa un altul din comert. Eu personal sunt putin importiva deoarece in acest fel putem face mari greseli, in cazul in care nu folosim exact aceelasi material ca si cel original.

pandik a scris:Stiu ca e putin cam migalos sa faci un tipar de baza dar, odata facut, il vei avea tot timpul (asta daca nu te ingrasi sau slabesti prea tare).
Daca tiparul de baza e facut cu adaosuri (bust, talie, sold) zero, o sa vedeti ca tiparul va vine perfect pe corp.
Care e avantajul sa-ti faci propriile tale tipare de baza? Iti poti face tipare ma masura ta fara sa le mai modifici la proba.
Cel mai greu si mai migalos lucru la un astfel de tipar, e sa faci acele calcule. Daca nu ai grija poti gresi, si daca ai gresit si nu ai fost atenta s-a dus tot tiparul tau.
Cine vrea sa invete sa faca tipare, sa ma urmareasca. Am sa va invat tot ce stiu in materie de tipare si croitorie. De unde stiu atatea? Am terminat liceul de profil si nu mi-a ajuns si am mai facut si facultatea. Smile ...deci stiu ce vorbesc ;)
Spor la lucru la toata lumea si la hainute cat mai frumoase !

Karina33 a scris:Ok! Felicitari pentru studii!
Dar din propria experienta acumulata studiilor iti pot spune ca e complicat ce faci tu! Si ineficient atata vreme cat nu-ti lucrezi numai tie. Plus ca fiecare material are propria poveste si se aseaza diferit , asa ca proba este esentiala!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de amnro Sam 12 Iun 2010, 10:16 pm

eu imi doresc tare mult sa ajung in momentul in care o sa intind materialul, o sa dau niste semne cu creta si pe urma o sa-l tai direct. fara tipar. dar.... daca asta inseamna sa folosesc toate tabelele alea... mai bine burda. sincer nici nu am putut sa urmaresc tot ce scrie, este atata informatie incat vorba karinei, pana citesc tot, as termina o rochie.

dar, multumim oricum pentru ca vrei sa ne inveti, probabil ca stii multe lucruri interesante pe care o sa le imparti cu noi, asa ca asteptam hug
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de aurishta Dum 13 Iun 2010, 11:25 am

Am o curiozitate: oare sunt fete care lucreaza confectii fara tipar si carora le iese bine? Ma refer la lucruri mai complexe, cu detalii frumoase, nu la topuri simple sau fuste cretze! Daca da, bravo lor. Eu recunosc ca sunt dependenta de tipare. N-am curaj sa tai materialul direct.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de DANIELA.I Dum 13 Iun 2010, 11:30 am

Aurishta,eu asa lucrez,intai imi fac o schita mica cu detaliile modelului si pe urma ma apuc de tipar direct pe material.Ca sa ajungi in aceasta faza iti trebuie mult exercitiu si multa vedere in spatiu.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de aurishta Dum 13 Iun 2010, 11:32 am

Felicitari, sincer. Eu mai am mult pana acolo. Ce-i drept, nu sunt profesionista, lucrez doar pentru uzul familiei mele. Oricum, te admir sincer.


************************


Scris de aurishta Astazi la 11:37 am

Daca ma gandesc bine, ceea ce ai spus ma determina sa incerc si eu, ca doar n-o sa se intample vreo tragedie. Poate mai scutesc din volumul de munca.



************************


MihaelaT: Te rog sa citesti punctul 6 din Regulament!


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Dum 13 Iun 2010, 12:02 pm, editata de 1 ori (Motiv : postari fuzionate)
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de tomari Dum 13 Iun 2010, 5:48 pm

Bineinteles ca e mai usor sa copiezi un tipar dar chiar si atunci e bine sa fie unul clasic, altfel tot la calcule si multa zid zid zid ajungi.
Cele care vor sa-si construiasca tipare au de unde alege (variante usoare sau mai dificile) hug
Pandik multumim pentru bunavointa ta Flowers
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de vilcris Vin 18 Iun 2010, 3:16 pm

Cineva, nu-mi amintesc cine, mi-a cerut un tipar de fusta pantalon, nu mai stiu daca aici sau la fuste. I-am promis ca il pun saptamana asta dar n-am reusit ca am fost ocupata cu fata si optiunile ei pentru liceu. Sa stie ca n-am uitat. Lucrez la asta. Imi cer scuze ca nu m-am tinut de cuvant. Embarassed
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 10 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB