Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

+94
marydor28
bibitu
europolis
subryna
veruta
Lucia Ro
ismi3ismi
Danny24
dandana
elena2008ro
rosita
myky7robc
geia
aleahim67
oana_007
myssym
Larrisa
valentinadof
mamiboom
polianadavid
gagaritz
Noemi
mickyta
MagdaMarin
elena_81
fragmente
catallinag
ana-maria14
marina40
neba92
vilcris
Onna
Uca
roxana096
andreeazaharcu
margot
ema
claudiaedy
copila
anca cojocea
Panea Laura
ioana soare
adelina24
amia
tomari
amnro
lushca
aurishta
nadina_b2005@yahoo.com
mnarcisa
oanadem
iliemarian71
veniciuc nicoleta
hope
crumaoli
bumbu antonia
danae
BiancaBellyDance
teisoara
Karina33
SilviaDumitrescu
mada93
bydanyela
Alina.C
aisha
geany
betrix
degetica
raluca1980
GIO Studio
scamutza
elena.vilcu
kerkyra
ileana cosanzeana
ana21maria
stargate
bobitica
totolina
DANIELA.I
diada
chemio
lil3lu
carmenzoe
ralucis
ciresicca
RalucaS
Monica
diana_roxana
clodi
MihaelaT
kolombo1221
zylv
reni0921
Admina
98 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de adelina24 Mier 21 Apr 2010, 11:27 am

Luscha , martea si vinerea nu se incepe ca nu mai termini - verificat de mine . Sambata cica se lucreaza pentru morti . Duminica ne odihnim , luni nici iarba nu creste ..... , sarbatoare cruce rosie ( eu nu cos , nu impletesc , nu spal , nu fac treaba - iti merge rau - verificat de mine ) sarbatoare cruce neagra .... Cand mai lucram ?
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de geany Mier 21 Apr 2010, 11:49 am

CORECT intrebarea de la urma e chiar intrebatoare... albina
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de ioana soare Mier 21 Apr 2010, 12:00 pm

Miercuri!!!!! bis bis bis
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de Karina33 Mier 21 Apr 2010, 12:02 pm

Aaaaaaaaaaaaaa, deci azi e cazul sa ma intorc la munca! Mersi Ioana ca mi-ai adus aminte! Flowers
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de lushca Mier 21 Apr 2010, 12:24 pm

Karina33 este vorba de clinii cu linii rotunde si m-am uitat iar pe tipar este exact cum am zis eu dar acolo nu scrie (ptr.Geany ca ar trebui sa iau masura de pe scaun ) asta e valabil la pantalon ,nu la fusta,am sunat la altcineva si o sa va dau raspunsul cand m-il da si mie ca intai cauta sa vada despre ce e vb.
lushca
lushca
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : braila
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de geany Mier 21 Apr 2010, 12:31 pm

E valabil la pantalon, ai dreptate, dar asa se masoara acea lungime... Embarassed Sau cu fusta nu trebuie sa ne mai asezam ? wink
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de Karina33 Mier 21 Apr 2010, 2:30 pm

Acum am vazut ca e vorba de clinii melc, asa le zic eu. Coase clinii si apoi faci proba si mai modifici ce-ai nevoie. Clinii se cos asezand interiorul unuia(partea dr in desen) peste exteriorul urmatorului si te opresti cand se termina materialul, va fi un tiv ca petalele unei flori, rotunjit.

Ia incearca si vezi ce-ti iese!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de amia Mier 21 Apr 2010, 4:48 pm

multumesc danae ..
acum am recitit si am vazut ca a specificat nicoleta ca nu stie ce carte este pentru ca aceasta incepe de la pagina 12 Smile)
daca a nascut intr-adevar sa ii dea Dumnezeu sanatate si ei si copilului
Ps: Super tare topicul asta mai ales capitolul 1 :P
avatar
amia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 121
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de DANIELA.I Mier 21 Apr 2010, 5:57 pm

GeanY,te contrazic,masura despre care vorbesti reprezinta Lp-lungimea pasului sau lungimea slitului pt pantaloni.Lungimea soldului se ia din talie pana la partea mai proeminenta a fundului.
Lushca,pt aflarea segmentlui A1A2 procedezi asa:
-din pct A duci o orizontala si pe acea orizontala masori 2cm si vei afla pct.A1
-tot din punctul A masori acum pe verticala(in jos spre punctul B)4cm si vei obtine punctul A'
-acum vei duce o orizontala din A' iar cu varful centimetrului in A1 masori oblic pana intalneste orizontala din A' distanta A1A2=1/8 *PT +0,2 .
Sper ca acum te-am lamurit mai bine.
Amia,ai dreptate,primul capitol e mai interesant,dar de ce?Pt ca putine persoane au mai fost interesate de constructia tiparelor,toata lumea foloseste BURDA,asa ca ...si sincera sa fiu prea putine au realizat tipare dupa indicatiile mele,lipsa de incredere sau teama de-a nu gresi,dar eu pot spune cu mana pe inima ca tiparele sun practicabile,eu lucrez in acest mod.
Daca va intereseaza un model anume si nu stiti sa-l transformati va ajut cu placere.
Sincera sa fiu nu stiu cum fetele incepatoare stiu sa confectioneze un produs,hai ca tiparul il construiesti,dar tehnologia de lucru nu se invata de azi pe maine.Interesant ca nimeni din incepatoare nu cere indicatii de realizare a produsului.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de geany Mier 21 Apr 2010, 6:13 pm

Maistra multumesc. Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de lushca Mier 21 Apr 2010, 7:29 pm

multumesc fetelor si maistrei sa stiti ca eu am citit toata editia croirea tiparelor 1 deoarece eram f interesata si aveam nevoie.de acest capitol .Eu am citeva schite de rochii de seara pe care mi le-am inchipuit ,si vreau sa le atasez pe sait si sa imi dati cateva detalii privitoare la tipar,acum il trimit asa si mai tirziu ca iar m-am blocat va trimit pozele cu EDIT

Am revenit cu schite de rochii de seara pe care as vrea sa le lucrez.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
este o rochie de seara taiata in patru parti.pe dedesubt un vual foarte cret picotat sau pus pe sarma!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
este mai degraba o rochie de mireasa dar merge si pentru o nuna

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
asta este cea mai grea parte a proiectului deoarece nu stiu cum as putea sa o asez pe cea de sus

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aici as dori o maneca clopot dar nici aceia nu stiu sa o concep!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
asta este pentru fetita mea,jos sunt 4 volanase:unul rosu,unul alb,unul roz,unul galben

Acestea sunt desenele facute din propria imaginatie si nu sunt furate de nicaieri!!
lushca
lushca
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : braila
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de diada Joi 22 Apr 2010, 5:59 am

maistra a scris:
Amia,ai dreptate,primul capitol e mai interesant,dar de ce?Pt ca putine persoane au mai fost interesate de constructia tiparelor,toata lumea foloseste BURDA,asa ca ...si sincera sa fiu prea putine au realizat tipare dupa indicatiile mele,lipsa de incredere sau teama de-a nu gresi,dar eu pot spune cu mana pe inima ca tiparele sun practicabile,eu lucrez in acest mod.

Eu cred ca sunt multe persoane interesate de tiparele tale, doar ca salveaza explicatiile si nu revin cu produsul finit. Totusi pe forum sunt cateva fete care au aratat ce poate iesi din tiparul construit dupa explicatiile tale.
Recunosc ca din comoditate prefer burda, vad ca m-am invatat asa, am un curs de croitorie de 6 luni facut acum multi ani, chiar practic si nu mi-a iesit mai nimic purtabil cum mi-a iesit din burda din prima. Poate a fost profesorul de vina, nu spunea tot secretul? sau nu aveam eu ochiul format ca sa mai ajustez pe unde trebuie.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de Panea Laura Joi 22 Apr 2010, 10:41 am

Buna Nicoleta,
Imi plac foarte mult modelele de maneci pe care ni le-ai aratat. Am sa incerc si eu sa-mi fac ceva, daca iese am sa pun poze (sper sa iasa). Ma tot uitam prim magazine la bluze cu manici de genu, sa vad cum sunt facute.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Joi 22 Apr 2010, 11:22 am

N-am mai apucat sa mai postez si modificari ale bluzelor pentru ca vineri seara s-a gandit bebelusa sa vina pe lume..si pana ieri am fost in spital..asa ca poate le pun mai pe seara in functie de "toanele"mandrei:))
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de lushca Joi 22 Apr 2010, 11:28 am

draga aglaia depinde de fiecare cum a mostenit traditia vad ca suntem amindoua din acelasi loc asa ca nu pot sa mai zic nimic eu una asa lucrez ,cred ca mai e si dupa psihicul fiecaruia ,eu daca zic asa apoi sa stii ca nu e altfel,la mine asa functioneaza caut si eu de 3ore un tipar de fusta dreapta si nu gasesc decit cu alte marimi si nu vreau decat sa-l fac eu dupa masurile mele si sa-l madific


Ultima editare efectuata de catre lushca in Joi 22 Apr 2010, 7:31 pm, editata de 1 ori (Motiv : ajutor)
lushca
lushca
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : braila
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de Alina.C Joi 22 Apr 2010, 12:17 pm

Felicitari Nicoleta!!! Sa-ti traiasca puiutul! Sanatate amandorura. hug
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de amia Joi 22 Apr 2010, 5:08 pm

felicitari draga nicoleta pentru "mandra" ta
maiastra (stiu ca user name-ul tau este maistra..io am citit gresit si imi place mai mult cum suna maiastra :P)sunt de acord cu parerea diadei...poate fetele nu au reusit sa vina cu poze ale produselor finale ...din dioverse motive(nu au un aparat, le e rusine de ceea ce au realizat, sau poate din comoditate... ).
eu personal nu am facut vreun model dupa tiparele reconadate de tine dar am invatat cum se croieste un tipar ...logica lui.
Cum spune si diada multe dintre noi folosim burda...dar m-am saturat sa tot stric materiale folosind tiparul lor mult prea mare ....sau asa am nimerit io la modelele care mi-au placut
eu nu am un aparat foto al meu si nici un tel cu camera ...nu sunt adepta noilor tehnologii
avatar
amia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 121
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty tipar pentru bolero

Mesaj Scris de anca cojocea Joi 22 Apr 2010, 9:49 pm

buna, fetelor! va rog sa-mi spuneti si mie unde pot gasi un tipar de bolero pentru o rochie de seara neagra. as vrea sa fac un bolero f.simplu, eventual din dantela neagra. cu speranta ca voi primi un raspuns de la voi, va multumesc.
avatar
anca cojocea
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de clodi Vin 23 Apr 2010, 9:24 am

Anca, in Constructia tiparelor capitolul 1 a pus maistra si explicatiile pentru bolero.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty cum pot sa-mi croiesc un sacou?

Mesaj Scris de copila Sam 24 Apr 2010, 12:09 pm

Nu am croit niciodata si acum doresc sa-mi transform un pardesiu intr-un sacou.
Ma ajuta cineva ca pe cel mai nestiutor ucenic? Copila


Citeste regulamentul forumului! (Geany)


Ultima editare efectuata de catre geany in Sam 24 Apr 2010, 5:01 pm, editata de 1 ori (Motiv : atentionare)
copila
copila
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : bacau
Data de inscriere : 23/04/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Sam 24 Apr 2010, 11:56 pm

Nu stiu daca am procedat corect dar i-mi este lene sa incarc fiecare poza cu tipare transformate de bluze si fuste:D
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de aurishta Dum 25 Apr 2010, 10:22 am

Foarte faina fusta, chiar nu stiam cum se face modelul asta. tricot
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de lushca Lun 26 Apr 2010, 12:31 pm

da ce copil ganditor ai ,cred ca se gandeste ce hainute sa faca ,(in somn ) e superb bebe daca e si cuminte felicitari ca a mea mi-a scos par alb.
lushca
lushca
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : braila
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de amia Lun 26 Apr 2010, 12:39 pm

f dragalasa fetita ta sa iti traiasca
iti multumesc pentru poze
avatar
amia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 121
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de adelina24 Lun 26 Apr 2010, 1:06 pm

Luscha , modelul cu trei trandafiri este foarte interesant . La mine cu lucru este foarte greu deoarece am discutii in casa ( vezi doamne neglizej pe cineva ) si lucrez mai mult pe furis ( greu ) .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II - Pagina 7 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB