Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

+16
miki72
Giobsy
kisslandia
mady85
avr_dana
Roxy
livia1981
ramomic
alessia
juliennej
deiutza23
ana_bela
dana_mi16
crixuta
andreea_2008
arime
20 participanți

Pagina 23 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 26 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de alessia Vin 19 Feb 2010, 7:13 am

FETELOR,eu nu prea pot sa intru,ca i-am luat o surioara lui Vanny si e o terorista.Vanny se teme de ea si sta numai pe pat.E si putin gelos si maraie daca stam in jurul ei.DAISY e o caprita de 3 ori mai mica decat VANNY si se invarte toata casa,iar cand il vede pe VANNY fuge ca o sageata si se infige cu capul in VANNY,spre teroarea lui.Si eu si sotul suntem arbitri si deja ne doare capul.DAISY e super comica,e mica si cracanata si arata ca Ratzusca cea urata.Cand venim de la servici o gasim cu mancare princap.In primele 2 sapt tre sa stea in cusca ei cu gratii si acolo ii lasam si mancarea.

Julienne,ai grija de tine si mergi numaidecat la medic.

Ramo,imi pare rau ca nu ai slabit;poate ar trebui sa incerci o saptamana de sb1 ,ca din cate stiu atunci cand ai mai tinut-o ,ai slabit .
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 19 Feb 2010, 9:14 am

buna dim fetele.
eu ieri m-am uitat de la 10 dim pana seara la 21 la ANATOMIA LUI GREY,nu chiar incontinuu,mai dadeam pe pauza si mai vedeam de copiii,am facut si o negresa cum am vrut de altfel,dar imi place atat de mult serialul incat si azi tot asta voi face,mai ales ca [pana luni sotul ma lasa sa mai lenevesc acasa.
ieri la un mom dat mi-a venit sa plang tare din cauza serviciului,dar am tras cateva smiorcaieli si m-am oprit pt ca urma sa vina sotul acasa si nu-mi place sa plang sa ma vada cineva,imi place sa plang cand nu ma vede nimeni.
nu ca nu vreau sa vad si partea plina a paharului,dar mi-e tare greu fara servici si nici nu-mi vine sa caut altceva,sa o iau de la inceput,colegi noi,munca noua,orice inceput e super greu si mi-e atat de greu si sa ma gandesc la un nou inceput.
inca nu ma gandesc la asta,nu pot si nici nu vreau,sunt intr-o stare de negare cred ca-i zice,in care ma gandesc la orice altceva dar nu la asta.

cu dieta tre sa fac neaparat ceva,azi dim mi-a aratat 61 kg,stiu ca nu au cum sa fie reale,sunt cel mult 59 de fapt,dar oricum e enervant si seara ma doare burta de la atata mancat.
oricum va fi ori SB 1 ori disociata pe zile cu mancare de care mi-e pofta dim,adica dc azi simt ca vreau carne tin carne,dc vreau fructe tin fructe etc,in functie de ce vreau dim.
ma mai gandesc.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 19 Feb 2010, 9:20 am

neata fetelor
roxy ai grija cu atata munca, nu te suprasolicita
alessia cred ca e super scumpica sora lui vany
ramo nu stiu ce sa zic...mai incearca o data SBI. cand va mutati?
cris pt ca eu n-o sa intru in week-end iti urez de acum nastere usoara si sa fiti sanatosi si tu si bebe pupi si cum ai putere sa-i dai un mesaj anei sa stim ca e totul in regula. la ce ora ai programata luni cezariana?
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Vin 19 Feb 2010, 9:54 am

Neata fetelor Smile
Ma bucur ca au mai trecut fetele pe la noi. Roxa, sa ai grija de tine, asa e, uneori avem perioade mai ocupate in viata noastra, nici nu stim cand trece timpul. Bine ca avem energia necesara, putem sa le facem pe toate daca vrem asta Smile.
Ramo, nu te mai necaji, mai sunt cateva luni pana cand da caldura, nu ai de ce sa te depresionezi inca, incearca sa tii ceva strict o perioada. Eu cu numaratul caloriilor nu cred ca m-as impaca niciodata.
Halinutza, o sa se inteleaga cei mici la un moment dat, cred ca au personalitati diferite si de asta le vine mai greu acuma. Dar daca ai baietel si fetita, nu sunt sanse sa......? lol!

Andreea, weekend fain, pe mine m-a chemat luni la 7 dimineata la maternitate, dar e posibil sa ma opereza ceva mai incolo, pana in 11-12...
O sa o anunt pe Ana imediat ce pot si o sa va dea ea de veste ce si cum, greutate, zambete, mutrite Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 19 Feb 2010, 10:02 am

kiss cris
am eu emotii pt tine
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Vin 19 Feb 2010, 11:14 am

andreea_2008 a scris:kiss cris
am eu emotii pt tine

pupi Daca ai tu, eu ce sa mai zic???
Ma ia cu friguri....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 19 Feb 2010, 11:24 am

te cred wink urmatoare zi in care o sa vb o sa-l ai deja pe andrei in brate bebic propria ta sarmaluta cu nasuc si ochisori lol!
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Vin 19 Feb 2010, 11:33 am

Smile Smile Smile
Daaaaaa, de-abia astept sa il facem sarmalutza, macar asa de dragalasenie, cred ca se topeste tati cand il vede love .
Eu ies un pic la o plimbare curand ca e asa frumos afara, mergem si noi incet, tilip-tilip, ca babutele.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 19 Feb 2010, 11:35 am

ai grija de tine(de voi) si plimbarica placuta kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Giobsy Vin 19 Feb 2010, 11:36 am

Crixuta, sa fiti sanatosi, iar experienta aceasta sa va lase doar amintiri foarte placute. Va imbratisez virtual, dar sincer si va doresc numai bine.
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Vin 19 Feb 2010, 11:52 am

Giobsy a scris:Crixuta, sa fiti sanatosi, iar experienta aceasta sa va lase doar amintiri foarte placute. Va imbratisez virtual, dar sincer si va doresc numai bine.

Multumesc din suflet Giobsy Smile, tot binele din lume ti-l doresc la fel si tie si familiei tale. prietenie
Am ametit pe toata lumea cu probleme mele de viitoare mamica emotionata flower
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Vin 19 Feb 2010, 2:13 pm

neata!

ramo-poate de ai incerca si ceva sport ar merge mai bine,nu?poate ai da un impuls organismului...

alessia-acu aveti de lcuru cu arbitratul celor doi...ei,o sa se impace ei bine dupa ceva vreme.

cris-inca 2 zile si vine bebele.vai ce emotii cred ca ai!avem noi emotii,tu cred ca esti terminata...

andrica-weekend fain!

eu si azi sint prin zona... kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Vin 19 Feb 2010, 2:31 pm

Buna Julie
Am emotii, nu mai am stare, am fost acuma si mi-am mai luat niste pampers, ca cica e bine sa ai pachet mai mic, si fac pretentii astia la maternitate sa fie sigilat, asa ca m-am conformat, la celalat umblasem ca sa smotocesc un pampers mic rade si tot mai scot ceva din bagaj, inlocuiesc cu altceva...mi s-a uscat un alt halat pe care l-am primit, si am hotarat sa il iau pe asta, ca pe celalalt l-am luat dupa o umblatura si nu l-am mai probat si era cam mare, asa ca l-am facut cacadou sotzului Smile si e asa incantat dupa dus se baga in el si pare asa incantat Smile.
Maine ma duc sa imi iau cadita si niste extra kilotzi, ca cica iti trebuie multi multi, nah!!!!
Oricum plimbarea mi-a prins tare bine, e foarte fain azi la noi, soare, astia zic ca e undeva intre 7 si 10 grade cu plus, mie mi s-a parut a primavara....

Am platit si intretinerea, am dus si gunoiul (f usor), lesina sotul cand vede :P.
Acuma imi mai verific lista si ma tot sucesc ce sa fac cu ea...mi-au zis fetele ca e cam mare bagajul meu, sunt 2 plasute, dar ocupa f mult spatiu tona de hartie igienica, halatul, papucii si apa plata.....
Sper sa nu imi faca probleme scoancsele de la maternitate :P
Tu cum te mai simti?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Vin 19 Feb 2010, 3:01 pm

pupi ce fain cris!ma bucur tare pt tine..e bine ca ai iesit la o plimbarica.relaxeaza te si bucura te de ultimele momente pina la venirea lui andrei..vinerea viitoare pe vremea asta o sa fii cu el..doamne,ce fain tre sa fie.o sa te ajute mama ta sau a sotului pt inceput?
aici a nins de dimineata,e innorat.weekendul se anunta fain..

eu am mincat micul dejun,mi-am muatat masina dupa ce a plecat hombre,in locul masinii lui...si ma gindesc ce sa fac azi.cred ca o sa merg la gym in vreo ora si dupa la un shopping mic ca n-am mai fost de prin ianuarie..inca ma mai doare si bratul si sinul,dar nu ma mai panichez si nici nu mai caut online nimic ca doar ma sperii..
dupa ..nu mai stiu.ar trebui sa ma apuc de facut hirtii dar vreau ,asa timp pt mine sa lenevesc..
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Vin 19 Feb 2010, 3:11 pm

E fain sa lenevesti, sa te plimbi, eu inca ii mai descopar gustul Smile, desi uneri ma plictisesc....
Pai va veni mama mea sa ma ajute, dar sotul va avea o saptamana libera atunci cand vin eu acasa, si planuiesc sa stam doar noi 3 singurei sa ne bucuram de el si sa facem teambuilding impreuna. L-am facut singuri si consider ca suntem in stare sa avem grija de el si singuri fara zeci de "asistenti tehnici" Laughing
Dupa aceea, o mai chem iar pe mama daca mi se pare ca nu ma descurc, ceea ce nu cred ca e cazul.
Partea nasoala e ca va trebui sa vina si soacra, catelu purcelu, si de asta-am niciun chef pt ca eu sunt mai salbatica asa, nu imi place sa stau in casa cu alti oameni, mai ales cu soacra, si deja i-am zis sotului ca o smotocesc daca are de gand sa ma "sfatuiasca", ca ea le stie pe toate. Si stie ca vorbesc serios foame
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Vin 19 Feb 2010, 3:19 pm

rade cel mai bine e sa fiti singurei,voi doi si bebele..si asa e,nu cred ca nu o sa va descurcati.defapt e imposibil sa nu va descurcati.

ei,cu mamele,soacrele,ce sa -i faci?ele dau sfaturi cu giduri bune,nu sa ne enerveze pe noi...(sau cel putin asa imi place sa cred)
ai tai parinti sint emotionati tare,cred...Smile

e bine sa fii libera si sa nu ai de alergat de colo-colo.si eu ma cam plictisesc.ieri mi-am tot gasit de lucru pe aici..azi,pauza...
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Vin 19 Feb 2010, 3:24 pm

Julie, chiar sunt curioasa cum se vor purta ai mei, mai ales taica-meu stiu ca isi dorise si pt el un baietel, si stiu ca e foarte fericit de perspectiva de a fi bunic.
Acuma ai mei nu se exteriorizeaza asa de mult, nu sunt genul care sa sara in sus pe scaun, eu ii cunosc si banuiesc ce simt, dar chiar sunt curioasa cum se vor purta si cum vor reactiona....mai ales cand vor vedea mica mogaldeata Smile. Cu mama mea n-am stres, ca intelege si ma lasa in pace, stie ca fac cum vreau eu, da n-am chef sa imi stea altii pe cap. In general eu cer sfaturi cand am nevoie, i-am innebunit pe toti cu intrebari si curiozitati, dar nu-mi place sa mi se impuna sau sa fiu criticata dama , defectul meu, ce mai....
Gata, tre sa fug si eu sa fac papa ca e sotu pe drum. Yuppyyyyy, intram si noi in weekend, intreaga familie!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Vin 19 Feb 2010, 3:28 pm

hug cris ,esti asa dulce cum povestesti.se simte " excitement"in felul cum scrii..
ai tai se vor bucura enorm si probabil sint deja mindri ca sint bunci.

spor la treaba si bucurati-va de ultimul weekend in 2. pupi

plec si eu la gym!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Vin 19 Feb 2010, 3:46 pm

juliennej a scris:hug cris ,esti asa dulce cum povestesti.se simte " excitement"in felul cum scrii..
ai tai se vor bucura enorm si probabil sint deja mindri ca sint bunci.

spor la treaba si bucurati-va de ultimul weekend in 2. pupi

plec si eu la gym!

pupi Weekend frumos, ce vorbarete am fost!!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Vin 19 Feb 2010, 4:34 pm

Salutare dragele mele
Juli, ai avut o premonitie. Iannis chiar a racit. Problema e ca suntem la Felix, dar am ajuns la o dr. I-am dat un supozitor cu paracetamol si acum doarme. Ma faci sa caut despre esenta de vanilie Smile
Ai grija de tine. Sper sa nu fie nimic.
Cris, abia astept sa primesc mesajul tau. kiss
Roxi, sunt la Oradea, dar ai zis ca esti ffffff ocupata. Poate ne vedem altadata.
Ramo, te inteleg cu kg-le. Si mie imi vine sa merg direct la cutit, ca sa scap mai repede de ele.
Deiutza, pupici multi, ca sa treaca. Incearca sa plagi, ca o sa te simti mai bine. La mine functioneaza. wink
Pupici multi la toate fetele. kiss
L.E. Alessia ai pus poze cu surioara lui Vanni?
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Vin 19 Feb 2010, 4:43 pm

Ana, sanatate lui Iannis, sa isi revina cat mai repede pupi .
Sa va relaxati si sa faci poze cu cine va intalniti Smile.
Inca un pic si soseste si mesajul..... bucurie bebic bibe , uffff.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ramomic Vin 19 Feb 2010, 5:54 pm

Buna fetele pupi hug .
CRIS cate emotii hug ... mereu imi dau lacrimile cand citesc mesajele tale (imi amintesc de clipele cane eram si noi 2 in 1 bine ).
E mai bine sa fiti putini in zona pt.inceput sa nu-l agitati pe bb.Andrei love , desi sunt sigura ca vei avea mare nevoie de ajutor mai ales in primele zile (chiar saptamani).
Sfaturile vor veni ca bombele din toate partile, asa ca e bine sa te informezi de la cineva in care ai cu adevarat incredere (de ex.medicul/doctora lui Andrei wink ). Stiu ca oricine venea la mine imi dadea cate un sfat, dar nu cu rea vointa, bineinteles ci din dorinta de a fi de ajutor Smile ... iar parerile sunt super impartite. Unul/a zicea ca e dezbracata, altul/a ca e prea imbracata zid; ba sa-i dau lapte praf completare, ba sa nu-i dau... bla bla bla . Eu am ascultat sfaturile doctorei lui Mara si totul a fost ok. Apoi incep mamicile prin parculet cu sfaturile si aici iar parerile sunt super impartite ametit ... vei vedea tu. Oricum fiecare copil e special si nu poti lua de buna tot ce ti se spune. Abia astept vesti de la voi pupi ... deci ANA va fi mesagerul wink .
ANA sanatate multa lui Iannis hug ... inca asteptam poze Smile .
ANDRICA we fain pupi . Inca nu ne mutam ca nu am finalizat cu actele la banca + trebuie facut apartamentul. Acum cautam oferte la gresie, faianta, parchet, sanitare ....
Ce parere aveti de fainata galben pai in baie combinat cu alb? Aici unde locuim acum avem totul clasic, culori crem, maro, piersica bla bla, dar parca dincolo as vrea ceva mai vesel Smile . Nu am gasit poze cu bai galbene Rolling Eyes .
Va pup fetele si sper sa revin diseara .

PS: ALINUTZA vrem sa vedem surioara de Vanny lol! .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Vin 19 Feb 2010, 8:49 pm

Merci Ramo pentru suport Smile pupi .

AMR ul meu e de 2 zile....a trecut si vineri deja...vai fetelor, cumplita asteptarea asta....La nastere naturala trebuie sa fie si mai cumplit, mai ales ca te poti lungi saptamani pana vrea bb sa iasa, uffff
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Sam 20 Feb 2010, 9:07 am

Neata fetelor Smile
Eu ma duc la cumparaturi, eu, sotul, cel mic, si morcovul rade .
Un weekend frumos!!!!!!!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de deiutza23 Sam 20 Feb 2010, 11:12 am

neata fetelor,CRIS pupi .
CRIS sa cumperi macar 2 pachete maaaaaari de vata,ca nu te lasa in spital cu tampoane si iti trebuie destula pt 1 sapt cat vei sta in spital.avem cu toate emotii pt tine,dar in sensul bun,ca sigur va fi totul super bine.va poopam si asteptam ziua 0 cu nerabdare.
eu am facut mancare si de azi m-am apucat sa beau otet de mere cu miere,voi bea 3 pahare zilnic,sper sa ma ajute la ceva,ca am gasit scris ca absoarbe grasimea din celule si o transporta spre a fi eliminata.
mai sunt in zona azi,dar iar ma uit la GREY boo .
a si la cat am mancat zilele astea azi am 60,5 kg,tre neaparat sa fac ceva ca deja incep iar sa mi se vada suncile prin bluze si ieri au fost 16 grade la noi si am umblat cu geaca desfacuta si se vedeau bine cand stateam jos si tare nu-mi mai place senzatia.

si vreau sa plang si nu pot si ma simt oribil si distrusa si ratata si fara sens si si si........
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 23 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 26 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB