Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 EmptyAstazi la 10:54 am Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 EmptyAstazi la 10:53 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 EmptyIeri la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

+16
miki72
Giobsy
kisslandia
mady85
avr_dana
Roxy
livia1981
ramomic
alessia
juliennej
deiutza23
ana_bela
dana_mi16
crixuta
andreea_2008
arime
20 participanți

Pagina 8 din 30 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Joi 28 Ian 2010, 9:23 am

Neata fetelor Smile
Hai Ramo, adu-ti aminte .....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Roxy Joi 28 Ian 2010, 9:33 am

Neata, fetelor !

Dana pupi Rezist si eu cum pot. Sper sa fac fata tot anul. Daca anul asta merge treaba bine, mai avansam cu casuta, iar dupa ce ne mutam, ma pot gandi la bebe 2 si iar o sa stau o vreme acasa. Asa ca activitatatea asta e binevenita din toate punctele de vedere. Tu il lasi pe David singurel ?
Andrica, tot slabuta... ehehe !
Ramo, te tii de treaba cu numaratul caloriilor ! Bravo !
Cris, mamica silitoare ce esti tu ! O sa fii bine pregatatita pentru bebe. SI eu zic sa nu te grabesti sa iei pompa. Poate e cazul de una simpla, sau poate iti trebuie ceva mai bun. Cunosc un caz, mamica cu gemeni, nu au vrut sa suga si si s-a muls mai bine de 6 luni , nu mai stiu exact. Avea pompa simultana. Oricum, admirabil efort.

Voi ce faceti azi ? EU gatesc, desigur, apoi o sa ies putin cu Tudor si pe la 1 plec spre trebusoarele celelalte. Va pup ! O zi buna sa aveti !
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Joi 28 Ian 2010, 10:26 am

Neatza fetele
Eu nu dau raport pe ieri ca mi-e rusine. Am papat numai prostii.
Azi o sa am o zi incarcata. Trebuie sa ajung cu piticii la Timisoara, la dr. Edy nu papa si la Iannis mi se pare ca nu are pliurile la picioruse egale si mi-e teama sa nu fie vreo problema, sa ma trezesc ca trebuie sa punem apartat de corectie cand incepe sa mearga. Sotul zice ca am eu pitici pe creier, dar eu zic ca mai bine sa-mi zica dr. ca am pitici decat sa fie vreo problema. Sper sa am doar pitici.Smile
Roxi, mie nu-mi vine sa ies din casa ca la noi sunt vreo -11grade afara. Brrrr!!!
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Joi 28 Ian 2010, 10:27 am

Smile Roxa, am vazut si eu pe net o demonstratie cu din aa simultana, arata suuuuper, probabil si pretul e la fel Smile.
Cum o fi de-acuma.....
O zi usoara!

LE: Ana, multa bafta si sanatate, sigur nu e nicio problema. Da doamne pitici pupi
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 28 Ian 2010, 10:40 am

ana bafta multa la doctor dar sigur sunt numai piticeii tai pupi
roxy ar fi taare frumos dc ti-ar iesi planurile pe anul asta. pacat ca ai atat de mult de munca
ramo painea ta are 80g/felie? e facuta in casa? ca french toast-ul are vreo 25-30g/felie
la mine cantarul arata tot 53 zid partea buna e ca aseara am inceput iar sa ma cremuiesc cu crema anticel si am obs ca incepe iar sa-mi placa de mine... mai putin picioarele unde s-a cam pus celulita + ca in cont ma enerveaza la culme partea int a coapselor, sus de tot...
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 28 Ian 2010, 11:52 am

Neatza fetelor,

Acum am sa incep iar sa dau rapoarte dupa o saptamana, cantarul imi arata tot 65.5, dar e ok, la ce am papat
Iri am papat la
MD - salata beuf fara maioneza, si salata telina cu putina maioneza - aprox 200 g tot
Pranz- supica si atat
Cina - aprox 100 g de rozete cu carne si branza
Desert - 2 bomboane rafaello facute de mine si doua pricomicdale tot de mine facute.
Asta e tot .
Sport nu am facut dar m-am cremuit si eu pentru anticelulita
Azi vreau sa fac sport si sa pap si mai frumos, pana acum am baut doar cafea si am papat o pricomigdala.
Va pup
Andreea- felicitari pentru nota
Roxy - bravo pentru ceea ce faci si te ocupi si de bb tau dulce la care sa ii dai un pupic din partea mea
Ana - sper sa fie doar pitici, sa vii cu vesti bune bune, pup la voi
Cris- vei fii o mamica model la cate ai invatat despre bbi
Arime, Ana si Andreea - bafta la invatat si la examene
Ramo - bravo ca ai taria sa te tii de dieta
Dana- pupici pupi
Alessia - tu faci numai bunataturi
Jully- pupi si spor
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 28 Ian 2010, 12:28 pm

adica iar ai sarit peste md foame
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 28 Ian 2010, 12:53 pm

azi da Sad
Nu am scuza stiu, dar pur si simplu nu mi-a trebuit sa mananc nimic
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 28 Ian 2010, 2:11 pm

mmm...eu mi-am facut iar clatite SB, imi plac taare mult dar trebuie sa schimb branzica deoarece quark-ul e putin cam prea lichid rade
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 28 Ian 2010, 2:14 pm

yammy, mai vreau si eu o data reteta, sincer stiu ca era pe aici dar nu am scris-o
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 28 Ian 2010, 2:17 pm

-FARMER'S CHEESE PANCAKES
6 oua,o cana de branza de vaci,2 linguri de spenda/equal-ce indulcitor aveti voi.
Se bat ouale,se adauga indulcitorul si jumatate din cantitatea de branza.Cand s-a omogenizeaza totul se pune cate putin din compozitie in tigaie ,care se unge cuputin ulei .Ies 8 pancakes(2 buc/portie,206 cal).Se pune cu lingura restul de branza de vaci ramasa pe fiecare clatita si se servesc calde.
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 28 Ian 2010, 2:24 pm

yammmy
imi fac si eu
muuuuultumesc muuuuult de tot Merci Merci Merci
fug la gatit
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 28 Ian 2010, 2:26 pm

fugi ca-i bun wink pofta mare
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 28 Ian 2010, 2:49 pm

mersic pupi pupi
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de avr_dana Joi 28 Ian 2010, 4:34 pm

buna fetele

Tocmai am aj si eu de la munci, inghetata toata, am papat supica fierbinte, de m-am ars la limba :P si acu stau la caldutz.

Roxy sa dea doamne doamne sa va reuseasa planurile, sa terminati casuta ( apropo cat mai aveti de lucru ?) si sa va apucati de bb2.
Si mie uneori imi vine sa fac bebe 2.....dar ...sunt atatea "dar" , asa ca mai astept putin.
Iar DAvid e la gradinita de la 8/ 8.30 - pana 3.30/4 , iar cand nu merge sta acasacu "mamaia". Inca stau la socrela . Si noi speram sa ne mutam anu asta....dar cu criza asta, fara bani...offfff Sad
DAna cum ti-au iesit clatitele? PAr delicioase..si eu imi propun de multa vreme sa le fac , dar numai nu reusesc .

Andrica ai papat f frumos, dc nu tine cantarul cu tine? oricum nu sunt motive sa te stresezi zic eu.

revin mai tarziu Smile
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de livia1981 Joi 28 Ian 2010, 5:14 pm

Am trecut repede sa va salut pe toate si sa va trimit cate un pupic pupi , trebuie sa ma pregatesc de servici la 6:10 am autobuz.
Cris vad ca mai ai asa de putin, tin pumnii sa ai o nastere cat mai usoara si un bebe sanatos si papacios. E normal sa te gandesti si sa te pregatesti cu informatii, dar la mine nu s-a mai portrivit nimic din cate stiam eu. Legat de pompita de muls, eu am avut una ieftina de la Angel stony, foarte buna, m-am folosit de ea zilnic cat timp am alaptat. Important e s-o ai la tine in spital, eu n-am avut-o si m-au pus sa ma mulg la seringa Shocked (deci si in TM se mai practica stiluri barbare de muls pupi Ana, tu ai avut noroc)
Arime si eu te pup si sper sa vb curand!
Cu dieta tot la 0, am zis ca incep de luni, e luni si intai a lunii, deci nu mai am scuza wink
Ne mai auzim hug
kiss

PS in 3 februarie incepe noul sezon din Lost, aviz fetelor amatoare peace
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ramomic Joi 28 Ian 2010, 6:15 pm

Buna fetele kiss .
LIVIA pupi hug hai la concurs de pe 1 feb.ca poate ne ambitionam putin stiind ca e competitie wink .
ANDRICA iar ma iei la rost peace ... painea pe care am facut-o ieri e mai indesata si o felie are cam 60-70 gr, depinde ce portiune a painii (ultimele 2 le-am facut rotunde ). Plus ca am mancat coltul la cea calda, deci asta cantareste mai mult decat o felie si depinde si cat de groasa e felia rock . Painita de ieri e facuta din faina macinis integral de la Galmopan si are o gramada de tarate (sau ceva ce seamana cu taratele) si iese indesata si coaja groasa iar ca si nr.calorii/100 gr ar fi 252; la cea facuta din premix Dobrogea coaja e super subtire si miezul destul de pufos si are ca produs finit (dat de ei pe ambalaj) 220 kcal/100 gr.
Trebuie sa plec, dar revin diseara la raport.
CRIS inca nush ce am vrut sa zic Rolling Eyes , dar daca apuc recitesc diseara mesajele, poate imi amintesc wink .
Pup toate fetele pupi prietenie .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de alessia Joi 28 Ian 2010, 6:28 pm

Salut fetelor! prietenie

Si eu sunt suparata,ca desi n-am gresit cu absolut nimic si mananc de SB1,cantarul imi arata cu 600 gr in plus.Sunt cu 4 zile inainte de perioada mirifica,insa e demoralizant sa vezi in plus.Inteleg sa nu-mi arate in minus,dar de ce 600 gr in plus? In fine,merg mai departe si de luni trec la SB2 pt 3 saptamani(o sa introduc doar cereale dimineata).Planul meu e sa tin alternativ 3 sapt de SB1-3 sapt. de SB2.pana poaaaate o sa ajung si eu pe la 50kg.

LIVIA,ma bucur ca nu ne-ai uitat .Sunt sigura ca in cateva zile o sa te organizezi si o sa incepi si o dieta ceva.Cate kg ai acum?

CRIS,citesc discutiile voastre cu interes ,dar nu pot da un sfat ceva,ca-s paralela cu tot ce se discuta mirat2 .stiu ca sora-mea n-a fost destul de pregatita d.p. asta de vedere si a avut rani la sani pana a iesit din spital.Plangea de durere si zicea ca toate babele de pe la spital incercau"s-o ajute" si-o piscau si-o jumuleau de tzitzi...e bine ca tu stii mai multe despre asta.Ea s-a informat inainte doar legat de bebe,nicidecum de alaptat,pt ca ea era ferm convinsa ca nici n-o sa poata alapta.

ANDREEA,sa stii ca micul meu dejun preferat sunt clatitele SB.Eu de obicei imi fac dintr-un ou si 2 linguri de branza de vaci.Cand am ramas in pana de branza de vaci ,le-am facut cu branza Philladelphia fat-free(2 linguri=30 cal) si au iesit suuuuper si asa.

ROXY,nu stiu de ce ,dar eu aveam impresia ca voi stati deja la casa.Din poze,cred... Oricum,bafta multa si sa v-ajute Dumnezeu.Si noi tare ne dorim casutza si sper sa reusim in vreo 2 ani... Ce mai zice TUDOR? Vrea la gradi?

DANA_ME,dieta fara mic dejun nu se prea poate.Ca sa tii o dieta tre sa te organizezi putin,altfel dai repede in nedieta,daca nu-ti schitezi un plan.

DANUTZA,ce-ti mai zice cantarul? Astept sa ne zici cand incepe sa-ti arate in minus.Si astept si pozele cu "inainte " si "dupa".

Pupici fetele,ma duc la scarbici cu burtica umflatica inganfat
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Joi 28 Ian 2010, 7:18 pm

Livia, eu stiu ca la noi in maternitate sunt masini electrice de muls, este un forum cu mamici din iasi care scriu si am tot citit pe la ele......nu stiu de ce la unii se aplica chestia asta si la altii nu ....in fine, vad ca in functie de persoana, in aceeasi maternitate se intampla diverse.... scratch ...
Ramo, te astept la orizont Smile
Alessia, cred ca niciodata nu poti fi pregatit cu toate, si sunt atat de multe lucruri care te iau prin surprindere ca nu mai stii pe unde sa scoti camasa .....om vedea cum va fi si la noi....
Eu am o stare, nu m-am simtit grozav zilele astea, asa ca am incercat sa nu mai fac efort azi si mai mult sa stau, si deja nu mai am stare, plus ca deja esti in asteptare, ufffff

Cine zicea ca ultima luna e cea mai grea maaaare dreptate avea Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 28 Ian 2010, 7:39 pm

Hello fetele.

Dana - Clatitele au iesit super si la gust si la aspect, am papat si as mai vrea, dar nu se mai poate azi, ca am papat muuult.
Sau mult caloric.
Andreea - multumesc inca o data
Alessia- mare dreptate ai, am sa imi fac un program pe care mi-l scriu pe frigi si cu ore nu doar cu ce mananc si asa o sa fie ok.
Livia- spor la treaba si te pupacesc
Cris - incearca sa te bucuri de ultima suta de metrii asa cu burtica si rasfata-te si tu putin, ca apoi nu stiu cat timp mai ai. La fel ca si Alessia nu am experienta dar ma gandesc ca pe langa faptul ca trebuie sa ai grija de tine si de sotz ca si pana acum va trebui sa ai grija si de bb care, cred ca o sa fie destul de solicitant

Pup
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Joi 28 Ian 2010, 8:44 pm

Stiu ca tre sa ma odihnesc, dar o fac, adica ma menajez destul de mult, stau acasa....si daca incerc sa nu fac niciun efort, mai naspa e, ca incep s ama plicti.
Fug si eu in pat, va poop Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 28 Ian 2010, 10:12 pm

dana nu stiu ce are cantarul cu mine dar clar are ceva
livia de luni te asteptam la raportel. cu munca merge? te-ai acomodat?
multumesc ca m-ai anuntat cu lostul ;)
ramo te tot iau la rost ca sa ma asigur ca nu aproximezi prea tare in plus si tu de fapt sa papi putin si sa nici nu-ti dai seama :p nu o fac cu rautate
alessia si mie-mi arata cu aproape 1kg in plus si nici nu-s inainte de acea perioada ci dupa ea Sad
in legatura cu branzica, nu mi-a dat prin cap sa incerc si eu cu philadelphia light. poate fac maine si vad cum iese. quarkul e prea moale asa ca, dpdv al aspectului, n-au nimic in comun cu clatitele ci mai mult cu o omleta =))
dana ma bucur ca ti-au placut clatitele
cris somn usor

Joi:
Md: 2felii sunca pui, 2lingurite philadelphia light, 4rosii cherry, 1felie ardei gras, 1cafea cu lapte
P: clatite SB (380cal)
C: mancarica de dovlecei, salata verde, 2biscuiti
G: ½ pulpa mica pui, 30g seminte, 200ml lapte 1.5%, 2lingurite cacao


Ultima editare efectuata de catre andreea_2008 in Joi 28 Ian 2010, 11:53 pm, editata de 1 ori
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Joi 28 Ian 2010, 10:28 pm

seara buna

andrica-fain raport.las ca si revine cintaru..
cris-rellaxare si odihna..vai eu sa fiu ca tine ,as sat in pat toata ziua,as citi,uita la tv,gati,asculta muzica...:)uite ce de activitati simple si fara prea mult efort ti-am gasit:)

livia-vino la raport si tu!spor la treaba.
va pup pe toate ca nu mai stiu ce vroiam a zice...
asta noapte m-a apucat un stres si o panica cu toate(scoala,bebe,casa,ro etc) ca n-am dormit deloc.azi am fost varza...am plecat mai repede de la sc..s-a pornit o zapada si un frig...
ieri am alergat si biciclit..mincat vreo 1200 calorii.
azi ,pina la ora asta 3,26pm,am 770 calorii.
fac pt cina ,haddock si curry baby carrots.
noapte buna tutoror!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 28 Ian 2010, 10:36 pm

julie ms Smile
azi am incalcat cu 2bisc acoperiti cu ciocolata pe-o parte...avea mama o punga intreaga de tot felul de bisc, napolitane etc. si-am furat si eu 2 rade

l.e.: somn usor fetelor pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ramomic Vin 29 Ian 2010, 2:30 am

Am revenit la raport ;):
Crenvursti pui - 90 grame, 199.8 calorii, 4.1 proteine, 16 lipide, 4 carbohidrati, 0 fibre
Branza de burduf Albalact - 60 grame, 168 calorii, 12 proteine, 13.2 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
Conopida congelata Dujardin - 300 grame, 51 calorii, 3.6 proteine, 0.3 lipide, 8.1 carbohidrati, 5.7 fibre
Ceafa afumata Campofrio - 60 grame, 137 calorii, 1 proteine, 10 lipide, 2.1 carbohidrati, 0 fibre
Supa legume cu fasole verde - 200 grame, 214 calorii, 1.2 proteine, 2.4 lipide, 6.2 carbohidrati, 1.2 fibre
Piersici - 50 grame, 19.5 calorii, 0.5 proteine, 0.2 lipide, 4.8 carbohidrati, 0.8 fibre
Banane - 280 grame, 249.2 calorii, 3.1 proteine, 0.8 lipide, 63.8 carbohidrati, 7.3 fibre
Cereale simple Nestle Fitness - 40 grame, 145.2 calorii, 3.2 proteine, 0.5 lipide, 32 carbohidrati, 2 fibre
Lapte Cedra Napolact 1,5% - 180 grame, 77.4 calorii, 5.4 proteine, 2.7 lipide, 8.1 carbohidrati, 0 fibre
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 1260 grame, 1261.1 calorii, 34.1 proteine, 46.1 lipide, 129.1 carbohidrati, 17 fibre

Adica:
- 2 cremwursti din piept de pui
- conopida fiarta, branza de burduf, o feliuta ceafa taiata bucatele si prajita (fara ulei) ... amestecate si puse la MW 2 min. Conopida a inlocuit pastele in meniul meu ... restul casei au mancat paste cu branza si ceafa pofta .
- un polonic de ciorba de legume
- 1/2 piersica, 2 banane
- cereale integrale cu lapte 1.5% grasime

ANDRICA, nu ma supar absolut deloc ca iti dai cu parerea ... chiar apreciez asta Merci si tocmai de aceea vin si cu explicatiile de rigoare prietenie. Chiar te rog sa faci in continuare treaba asta si sa ma tragi de maneca cand ti se pare ca ceva nu ar fi in regula hug . Pupici kiss .
ALINUTZA nu te descuraja si incearca sa nu te mai cantaresti pana dupa ciclon wink ... sunt sigura ca vei avea o surpriza placuta. Si eu sunt in asteptare cu problema lunara Rolling Eyes ; vad ca mai nou ma tine in suspans luna de luna Neutral . Inainte venea la 28 de zile fix, dar luna trecuta si vad ca si luna asta se lasa asteptat. Mi-ar fi placut sa intru in luna februarie scapata de problema asta.
JULIENNE nu te mai chinui hug ; gandeste-te ca vii la vara in Ro si poate, poate experienta asta te va ajuta sa decizi unde vrei sa ramai wink .
CRIS sa-ti spun ce faceam in ultima luna de sarcina wink ... mancare, curatenie (spalam pe jos de 2-3 ori pe zi cu carpa nu cu mopul Smile de aproape ma sprijineam pe burta rade ), gimnastica 15 min.zilnic + exercitiile de respiratie pe care le invatasem la sala (si care in timpul travaliului nu prea mi-au folosit), ma jucam pe calculator si in fiecare seara ieseam la plimbare. Insa la mine era vara (eu am prins super calduri, iar tu gerul) si faceam unele chestii ca poate-poate se declanseaza contractiile si scap de nasterea provocata, dar nu a fost asa. La tine nu e cazul, ba dimpotriva trebuie sa te menajezi pupi. AAAAA ce mai faceam eu wink ma certam cu sotul zilnic ... nu scapam nici o ocazie rade de parca el era vinovat ca nu scap odata de tot chinul wink . Cred ca v-am mai povestit ca am mers la nastere ca la spanzuratoare zid ... a avut grija nashamea sa ma bage in toti sperietii shot. Pana la urma a trecut si a fost totul in regula si am ajuns la concluzia CLARA ca nici o experienta a nasterii nu seamana cu alta ... iar durerea aceea e perceputa de fiecare in mod diferit wink .
In cazul tau vei sti sigur data in care nasti si nu vei sta ca mine toata noaptea de dinainte pe calculator incercand sa faci scoruri la jocuri doar pt.a nu te trimite a doua zi acasa cu bb.in burtica rade . Eu asta am facut pana pe la 2 dimineata, iar la 9 am fost la maternitate cu pastila pusa boo . Jucam un joc si imi propuneam un scor si ziceam ca in caz ca nu ajung la rezulatatul ala, nu voi naste a doua zi ci ma va trimite acasa 🤡 . Iti dai seaman ce nebuna cyclops rade . Mereu ma distrez de faza asta wink .
Iar eu cu romanele Merci .
Va pup fetele pupi prietenie
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 30 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB