Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

+83
cris69
Lucia Ro
lorinaoo1
mickyta
anigherman
ancush
vilcris
Tinkerbell
danae
betymi72
amia
rosita
Giobsy
teisoara
mihaelavama
danabekk
canadianca50
amnro
gabriela horhoianu
Marry
vlad_mom
elutzamicutza
m-julie
cretu_veronica22
adelina24
nadina_b2005@yahoo.com
dienutzababy
diana_roxana
AKD
IrisT
Uca
geany
feliciagl
bubu mic
kristadesign
Blonda
mamiboom
ebruli22
dicioanacris
Ioana
Alina.C
ancuta_ancuta
Alido81
europolis
andreeaX
Carmendiana
Karina33
nicky3128
mnarcisa
skygirl
scamutza
mady85
GIO Studio
kisslandia
tala
reea
came_lia
MAYA
RalucaS
DANIELA.I
ileana cosanzeana
totolina
mdlupu
olympia
mada93
clodi
diada
noel
BasH1983
lil3lu
puffetta
lora17
IrinaH
StMihaela
SilviaDumitrescu
chocolate
mycryna
milena
aidaalex
Camy
ioana soare
Admina
MihaelaT
87 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de IrinaH Lun 04 Ian 2010, 9:41 am

Multumesc, Mdlupu!
Fata gentii am intarit-o cu material termocolant, subtire, si cu inca unul de intarire, mai pufos cumva, care nu e termocolant, dar e un pic mai grosut, cam ca o vatelina. La captuseala am folosit doar material din cel de-al doilea tip, care nu e termocolant si e pufos. Nu stiu cum se numesc materialele astea.
Insa mi se pare ca am cam exagerat, la urmatoarea geanta o sa intaresc si fata si captuseala numai cu material termocolant, subtire, intr-un singur strat. Am impresia ca va fi suficient.
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de clodi Mar 05 Ian 2010, 5:20 pm

Irina, arata foarte bine geanta ta!
Postez si eu gentuta facuta pentru rochia de la concurs cu 'tiparul' aferent. Ideea tiparului a plecat de la o gentuta pe care o aveam (cea crem din poza) doar ca am adaugat si clapeta peste care am aplicat volanasul acela. Am folosit o intaritura de panza mai tare in 2 straturi si isi pastreaza bine forma.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de IrinaH Mar 05 Ian 2010, 5:29 pm

Foarte dragut plicul! Smile Imi place mult mai mult cum ti-a iesit tie decat cum e facut cel dupa care te-ai inspirat.
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de totolina Joi 14 Ian 2010, 4:40 pm

postez aici incercarea mea de a face un fel de posetuta pt fetita mea. am gasit o idee pe un site si am pus-o in practica. asa ar trebui sa arate
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

si a mea arata asa nor
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de clodi Joi 14 Ian 2010, 4:45 pm

Este foarte tare gentuta! Super haioasa love Sunt sigura ca fetita ta o poarta cu placere si mandrie!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Joi 14 Ian 2010, 6:04 pm

super tare totolina!!!!!!felicitari!cred ca micutza ta e tare incantata,asa e?
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de IrinaH Joi 14 Ian 2010, 8:28 pm

Totolina, e foarte draguta gentuta! Poti sa imi spui cu ce ai intarit peretii si acoperisul Smile casutei?

LE: Scuuuuuuze, am gresit numele cand am postat prima data...............


Ultima editare efectuata de catre IrinaH in Vin 15 Ian 2010, 9:06 am, editata de 3 ori
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 14 Ian 2010, 9:10 pm

Sunt tare frumoase gentile voastre.Felicitari!
Totolina, imi place grozav gentuta-casuta, dar fug repede de aici ca de o vede Diana, o s-o aud ca si ea vrea si o s-o repete pana-i fac una... Smile

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de totolina Joi 14 Ian 2010, 9:30 pm

ma bucur ca va place casuta mea bucurie
am facut una de proba, dar vreau sa fac si pt. a face cadou inca doua. mi-a placut tare mult ideea si mie. pe asta cred ca o sa o cos totusi pe margine, sa ramana doar acoperisul desfacut, pt a fi o posetuta, dar pe urmatoarele vreau sa le intaresc mai bine, ca sa stea mai teapan. Lavi deja s-a jucat azi cu ea, a pus scaunele si bebelusul ei in casuta. are alta casa din plastic si are destule accesorii.
casuta am intarit-o cu un ceolofan mai tare, dar ma duc sa caut si intaritor pt posete, unul ca cel de pe situl de unde m-am inspirat. as fi folosit carton, dar nu as mai fi putut sa o spal cand se murdareste.


Ultima editare efectuata de catre totolina in Joi 14 Ian 2010, 9:32 pm, editata de 1 ori
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de DANIELA.I Joi 14 Ian 2010, 9:31 pm

TOTOLINA,vai da ce interesanta e.Din prima incercare a iesit super.Super.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de ioana soare Joi 14 Ian 2010, 10:48 pm

Totolina super posetuta -casuta! Tare haioasa! love
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de IrinaH Vin 15 Ian 2010, 9:07 am

Intaritor pentru posete? Ce fel de material e acesta si cum se numeste?
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de totolina Vin 15 Ian 2010, 10:00 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

despre intaritorul acesta vorbeam. cred ca se gaseste prin comert, ca am vazut o data si de vanzare pe aici pe forum.
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de RalucaS Vin 15 Ian 2010, 10:29 am

totolina a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

despre intaritorul acesta vorbeam. cred ca se gaseste prin comert, ca am vazut o data si de vanzare pe aici pe forum.

In comert unde?Smile

PS: super haioasa gentuta!
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de IrinaH Vin 15 Ian 2010, 10:32 am

Da, unde? Ca eu, de cate ori am intrebat de material pentru intarit genti, am primit numai raspunsuri evazive, cred ca nici nu stiau exact la ce ma refer...
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de olympia Vin 15 Ian 2010, 11:32 am

Totolina, e tare frumoasa ideea cu gentuta-casuta! Mi-a placut mult si blogul ce ti-a folosit ca sursa de inspiratie.
Cred ca ar merge inchisa si cu banda de arici sau fermoar, sau macar usa si ferestrele sa aiba arici si sa fie rabatabile, ar copia mai mult ideea de casuta. Si neaparat dublat materialul cu vatelina sau buretel subtire inauntru ca sa stea mai dreapta. Si asa adio casute scumpe din plastic, plus ca poti lua casuta la plimbare si in ea toata familia de jucarioare favorite!
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de totolina Vin 15 Ian 2010, 11:52 am

da, e buna ideea cu arici sau fermoar. acum daca ar vrea sa o ia la plimbare ar cadea din ea obiectele, mai ales ca nu sta prea teapana acum, ca nu am bagat intaritor din acela. dar a fost doar o proba, sa vad ce iese. o sa urmeze si una facuta mai profesional, imediat dupa ce gasesc sa o intaresc calumea.

stiu ca nu prea se gaseste plasa din aceea de intarit, dar mai caut pana gasesc ceva asemanator.
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de MAYA Mar 19 Ian 2010, 9:55 am

Totolina, foarte frumoasa poseta.Felicitari.
MAYA
MAYA
helper
helper

Numarul mesajelor : 55
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de came_lia Mar 19 Ian 2010, 9:02 pm

IrinaH a scris:Da, unde? Ca eu, de cate ori am intrebat de material pentru intarit genti, am primit numai raspunsuri evazive, cred ca nici nu stiau exact la ce ma refer...

eu am fost la o mercerie ieri si am cerut material de intarit genti- am luat cam 1 m, asa, de incercare, si vatelina, cam tot 1 m- in mod normal toate vanzatoarele stiu despre ce material este vb
came_lia
came_lia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 63
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 04/10/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de reea Joi 28 Ian 2010, 4:31 pm

Servus fetelor ,sunt Andreea din Brasov si am nevoie de ajutorul vostru. Am fost azi la mercerie ca sa imi iau capse ptr o geanta ,vanzatoarea mi-a dat 4 chestii pe care nu stiu cum sa le montez...va atasez si o fotografie
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Joi 28 Ian 2010, 6:51 pm, editata de 2 ori (Motiv : transformat link in poza)
reea
reea
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 36
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de tala Lun 01 Feb 2010, 11:20 pm

Buna fetelor
nu m-am lasat pana n-am vizionat cap-coada si capitolul 1. Sunteti o sursa de inspiratie (si prin modelele realizate si prin rabdarea si maiestria de care dati dovada).
Atasez si eu pozele gentutelor pe care le-am facut pentru doua dintre nepotelele mele (care sunt domnisorele in devenire), am atasat si un mic gadget ca sa spun asa, niste leduri luminoase (fara vreun rol anume, evident, doar cat sa-mi complic eu existenta)
Am mai facut (tot cadou pt alta nepotica, cea din poza) mansonul (pt printese) si pelerina de pe ea
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de kisslandia Lun 01 Feb 2010, 11:44 pm

Tala, sa stii ca sunt foarte frumoase, am marit fotografiile. hug
Si m-ai amuzat cum ai scris.
eh, ce bine cand ai fete si nepotele, lucrurile pentru fetite sunt cele mai simpatice . hug
kisslandia
kisslandia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de tala Mar 02 Feb 2010, 12:10 am

kisslandia a scris:Tala, sa stii ca sunt foarte frumoase, am marit fotografiile. hug
Si m-ai amuzat cum ai scris.
eh, ce bine cand ai fete si nepotele, lucrurile pentru fetite sunt cele mai simpatice . hug

Multumesc Kisslandia. Noroc de nepotele ca eu am baiat (are 3 ani jumatate) si am incercat sa-i fac o pelerina de spiridus si tipa cat il tineau plamanii sa iau aia de pe el ca e de fete (asa ca am facut-o cadou la o fata). Deci repet, mare noroc cu nepotelele.

scuze de off topic
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de ioana soare Mar 02 Feb 2010, 12:29 am

Tala ce idee haioasa cu ledurile! Rolul lor nu a fost doar de a-ti complica existenta,sunt ceva inedit si atrag imediat atentia! Imi plac gentutele, sunt deosebite! Si celelalte lucrusoare, ai multa imaginatie! Flowers
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de GIO Studio Joi 04 Feb 2010, 12:19 am

imi fac si eu curaj si va arat ce am incercat eu :D

husa pentru telefon
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

gentute pentru gemene
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

gentuta care se poarta intr-o parte, facuta dintr-o curea de piele. am transformat-o :P
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
GIO Studio
GIO Studio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 36
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 08/01/2010

http://www.giostudio.ro

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 3 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB