Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

+83
cris69
Lucia Ro
lorinaoo1
mickyta
anigherman
ancush
vilcris
Tinkerbell
danae
betymi72
amia
rosita
Giobsy
teisoara
mihaelavama
danabekk
canadianca50
amnro
gabriela horhoianu
Marry
vlad_mom
elutzamicutza
m-julie
cretu_veronica22
adelina24
nadina_b2005@yahoo.com
dienutzababy
diana_roxana
AKD
IrisT
Uca
geany
feliciagl
bubu mic
kristadesign
Blonda
mamiboom
ebruli22
dicioanacris
Ioana
Alina.C
ancuta_ancuta
Alido81
europolis
andreeaX
Carmendiana
Karina33
nicky3128
mnarcisa
skygirl
scamutza
mady85
GIO Studio
kisslandia
tala
reea
came_lia
MAYA
RalucaS
DANIELA.I
ileana cosanzeana
totolina
mdlupu
olympia
mada93
clodi
diada
noel
BasH1983
lil3lu
puffetta
lora17
IrinaH
StMihaela
SilviaDumitrescu
chocolate
mycryna
milena
aidaalex
Camy
ioana soare
Admina
MihaelaT
87 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de tala Joi 04 Feb 2010, 12:38 am

ioana soare a scris:Tala ce idee haioasa cu ledurile! Rolul lor nu a fost doar de a-ti complica existenta,sunt ceva inedit si atrag imediat atentia! Imi plac gentutele, sunt deosebite! Si celelalte lucrusoare, ai multa imaginatie! Flowers

multumesc Ioana, copiii clar au fost incantati (si parintii putin speriati sa nu se electrocuteze Shocked )
Ce-am observat acum si e putin ciudat este ca din 3 poze acum imi mai apar doar 2, cum asa?
editez pt ca am uitat esentialul: daca vorbim de imaginatie tu esti pe primul loc, e fantastic tot ce ai realizat.
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de mady85 Joi 04 Feb 2010, 6:30 pm

Arome pentru ochi foarte dragute gentile pentru fetitze sa iti traiasca sa fie sanatoase
mady85
mady85
helper
helper

Numarul mesajelor : 52
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de GIO Studio Joi 04 Feb 2010, 8:46 pm

Multumesc, dar sunt nepotelel mele, nu chiar fetele mele :d ... dar gemene imi doresc si eu Smile)
posetutele nu sunt chiar identice, una e cu margelute si una cu floricele din tul. au stiut din prima ce sa isi aleaga, nu s-au bosumflat! :X
GIO Studio
GIO Studio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 35
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 08/01/2010

http://www.giostudio.ro

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de scamutza Vin 05 Feb 2010, 10:39 am

buna...am facut si eu ceva micut...am luat un aparat foto si spre dezamagirea mea nu avea si husa inclusa..asa ca pana mai iesim sa cumparam am facut eu una..chiar impermeabila cu putina musama de la bebe ca oricum stau in sertar degeaba...mai trebuie sa gasesc un sistem de inchidere usor de asamblat..sunt deschisa la orice idee Merci
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
fiti blande ca e prima mea creatie unde nu am tras doar liniar ..gen cearceafuri sau perdele Shocked
avatar
scamutza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de tala Vin 05 Feb 2010, 10:55 am

Scamutza, felicitari pt primul portofel (asta e doar inceputul wink ) si este f ingrijit lucrat dupa parerea mea. Ca sistem de inchidere ma gandeam la arici (dar s-ar putea sa scamosesze materialul cand nu nimeresti).
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de scamutza Vin 05 Feb 2010, 11:05 am

asta imi recomandase si sotul.. Rolling Eyes , dar e bumbacel materialul si ...nu stiu..aveti idee, exista ceva capse care sa poata fi cusute, de 1 cm asa?
avatar
scamutza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de puffetta Vin 05 Feb 2010, 12:38 pm

eu am vazut la mercerie niste capse mai mari, negre, cred ca au aproape un cm. cred ca sunt usor de cusut.
puffetta
puffetta
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : pufflandia
Data de inscriere : 03/11/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de scamutza Vin 05 Feb 2010, 12:40 pm

ok...atunci ma duc sa incerc ...mersic frumos.. pupicei
avatar
scamutza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de GIO Studio Vin 05 Feb 2010, 3:40 pm

poate se apasa greu capsele si o sa apesi pe apart cand vrei sa inchizi husa...
cred ca 2 nasturei ar fi mai siguri...
sau poti sa cosi 2 panglici pe fiecare colt de sub "clapeta" husei si sa faci niste gaurele pe "clapeta" husei si sa treaca panglicile si sa inchizi cu fundite.
sau sa cosi de clapeta si sub clapeta panglici si sa le legi facand fundite.

daca e si impermeabila husa, de ce sa iti mai cumperi alta? e foarte draguta asta si mai ales e facuta de tine! eventual daca ti se pare prea simpla, mai decupeaza niste floricele si coase-le pe ea.
GIO Studio
GIO Studio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 35
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 08/01/2010

http://www.giostudio.ro

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de scamutza Vin 05 Feb 2010, 3:44 pm

am pus 2 panglici cum ai spus, din acelea de intarit dar problema e ca nu e prea practica ideea ca dureaza mult pana il inchizi si deschizi..si al meu sot..off..intradevar capsele..nici nu stii o clipa de neatentie...cred ca nastureii ar fi cei mai usor de pus si usor de folosit love
avatar
scamutza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de GIO Studio Vin 05 Feb 2010, 3:46 pm

si pt nasturei poti face in asa fel incat cat inchizi sa nu se vada, ca vad ca e dublu materialul. asta daca vrei...
dar pot ramane si clasic
GIO Studio
GIO Studio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 35
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 08/01/2010

http://www.giostudio.ro

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de skygirl Vin 05 Feb 2010, 4:11 pm

eu recomand aricii.. sunt cei mai comozi si cei mai siguri.. chiar daca se scamoseaza un pic materialul. Marea majoritate ale huselor din comert sunt pe baza de arici (cel putin asa am observat eu). DAca nu poti coase un fermuare in interiorul husei (acolo unde bagi aparatul), asa e si mai sigur, iar in fata poti pune un nasturel dragut de design :D
skygirl
skygirl
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Varsta : 33
Localizare : iasi
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de scamutza Vin 05 Feb 2010, 8:59 pm

off...la fiermoar nu indraznesc sa ma bag..o sa ma duc maine prin titan sa vad daca gasesc arici negru daca nu, ma orientez la niste nasturei potriviti..multumesc mult! kiss
avatar
scamutza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de mnarcisa Sam 06 Feb 2010, 5:00 pm

Fetyelor, ce gentute ai putut voi sa faceti! Sunt mortele toate, toate, toate.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de nicky3128 Lun 08 Feb 2010, 3:06 pm

Vin si eu sa ma laud cu creatiile mele.
Aceasta este tip postas
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aceasta merge foarte bine vara mai ales la mare:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si...preferata mea:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
nicky3128
nicky3128
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 126
Varsta : 36
Localizare : braila
Data de inscriere : 19/01/2010

http://bijuuri-nicky.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Karina33 Lun 08 Feb 2010, 3:12 pm

Frumoase toate! Mie mai mult imi place cea de blugi. Daca mai ai nevoie de nasturei am si eu o punga cu desperecheati toate culorile si marimile!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de nicky3128 Mar 09 Feb 2010, 4:48 pm

Karina multumesc pentru aprecieri si pentru oferta de nasturi.deocamdata nu mai am nevoie dar cine stie ce idee imi mai vine.
nicky3128
nicky3128
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 126
Varsta : 36
Localizare : braila
Data de inscriere : 19/01/2010

http://bijuuri-nicky.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de lora17 Mier 10 Feb 2010, 12:29 am

Aromepentruochi am vazut ca faci si masti care e materialul de baza?

ma scuzati de of topic dar nu am gasit topicul la carea sa povestit de asta... daca sa povestit
lora17
lora17
helper
helper

Numarul mesajelor : 48
Localizare : cluj
Data de inscriere : 06/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Carmendiana Mier 10 Feb 2010, 3:35 pm

eu am facut dupa modelul de Aici link
o poseta japoneza innodata, din 2 pantaloni vechi. Se poate purta pe ambele fete Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Modelul de paiete era deja facut pe unul din cracii pantalonului negru si am reusit sa-l salvez pentru poseta


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Mier 10 Feb 2010, 8:41 pm, editata de 1 ori (Motiv : transformat link in "Aici")
avatar
Carmendiana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Localizare : Europa
Data de inscriere : 01/09/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de andreeaX Mier 10 Feb 2010, 8:20 pm

de unde ai tiparul?
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Carmendiana Mier 10 Feb 2010, 10:43 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

si cum se construieste tiparul: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
Carmendiana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Localizare : Europa
Data de inscriere : 01/09/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de europolis Vin 26 Feb 2010, 8:22 am

Carmendiana mi-a placut asa mult gentuta ta, ca am facut si eu una tot din pantaloni vechi. kiss
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de clodi Vin 26 Feb 2010, 10:23 am

Europolis, ti-a iesit super geanta. Capsele erau deja pe pantaloni sau le-ai aplicat apoi?
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de europolis Vin 26 Feb 2010, 10:27 am

Sunt niste strasuri, nu e meritul meu asa erau pantalonii, precum si buzunarul, doar l-am descusut si l-am recusut wink
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de clodi Vin 26 Feb 2010, 10:30 am

Am si eu niste pantaloni carora le-am pus gand rau de cand am vazut modelul acesta de geanta rade Buna ideea cu buzunarul ;)
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB