Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

+83
cris69
Lucia Ro
lorinaoo1
mickyta
anigherman
ancush
vilcris
Tinkerbell
danae
betymi72
amia
rosita
Giobsy
teisoara
mihaelavama
danabekk
canadianca50
amnro
gabriela horhoianu
Marry
vlad_mom
elutzamicutza
m-julie
cretu_veronica22
adelina24
nadina_b2005@yahoo.com
dienutzababy
diana_roxana
AKD
IrisT
Uca
geany
feliciagl
bubu mic
kristadesign
Blonda
mamiboom
ebruli22
dicioanacris
Ioana
Alina.C
ancuta_ancuta
Alido81
europolis
andreeaX
Carmendiana
Karina33
nicky3128
mnarcisa
skygirl
scamutza
mady85
GIO Studio
kisslandia
tala
reea
came_lia
MAYA
RalucaS
DANIELA.I
ileana cosanzeana
totolina
mdlupu
olympia
mada93
clodi
diada
noel
BasH1983
lil3lu
puffetta
lora17
IrinaH
StMihaela
SilviaDumitrescu
chocolate
mycryna
milena
aidaalex
Camy
ioana soare
Admina
MihaelaT
87 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de lil3lu Vin 11 Dec 2009, 9:59 pm

si eu caut capse magnetice....pe la materna nu am mai trecut de multa vreme.....
nu am mai intrat nici pe forum de ceva vreme[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] referitor la intrebarea Ioanei.S....romburile le-am cusut eu cu ata portocalie [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Daisy, aisha, Ioana.S va multumesc , pt aprecieri!
lil3lu
lil3lu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 45
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 13/10/2009

http://lisayeo8.blogspot.com

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Admina Sam 12 Dec 2009, 10:18 am

IrinaH a scris:Fetelor, am fost la Materna, in Timisoara, si am gasit incuietori magnetice rotunde pentru genti si inca un fel de incuietori, nu stiu exact cum se numesc, arata asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cele magnetice cred ca stiu cum se monteaza, am mai vazut, dar cu celelalte (cele din poza), nu stiu sigur cum o sa procedez. Stiu ca prima piesa se fixeaza pe geanta si celelalte doua pe capac - la magazin mi-a zis ca se pune piesa a treia peste cea de-a doua si se capseaza una de alta. Cum adica se capseaza?
Irina, inelul din doua parti se numeste ochet (pl. ocheti). Este util la genti, in locul in care prinzi manerul de geanta. Se ataseaza cu un cleste sau o presa speciala sau macar un dispozitiv pe care bati cu ciocanul.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Vezi ca setul din poza a doua se gaseste la Brico Store sau Praktiker si nu a fost scump. Sunt ocheti pt articole sportive, chiar corturi rade dar merg de minune la genti.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de IrinaH Sam 12 Dec 2009, 5:55 pm

Admina, in primul rand multumesc pentru raspuns, insa nu sunt sigura ca inteleg ce reprezinta prima poza... A doua, am inteles, e cu ocheti rotunzi, ai mei fiind ovali, iar instrumentul acela cilindric banuiesc ca foloseste la "capsarea" ochetilor dupa cum mi-ai explicat. O sa merg si eu la Praktiker sa caut setul respectiv, cunosc marca (ca Bricostore nu am in oras, doar Brithouse, daca ati auzit, e tot de profil, dar mai mic).


Ultima editare efectuata de catre IrinaH in Dum 13 Dec 2009, 10:57 am, editata de 1 ori
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de puffetta Sam 12 Dec 2009, 6:23 pm

am cautat si eu inchizatori magnetice si nu am gasit. peste tot unde am intrebat s-au uitat la mine ca la felul 14. probabil ca s-au saturat de mine astia de la mercerii, cu "aberatiile" mele, gen "foarfeca zig zag aveti, ace duble, ace pt jerse" etc. rade in schimb mi-am luat niste ocheleti, habar nu am la ce am sa-i folosesc si nici nu am cu ce sa-i montez. pur si simplu i-am vazut si i-am luat.

as vrea sa-mi fac o posetuta dintr-o bucata de matase, dar trebuie dubalata. exista ceva mai gros decat hartia termoadeziva? daca folosesc hartie, pot sa mai spal posetuta?
puffetta
puffetta
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : pufflandia
Data de inscriere : 03/11/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de BasH1983 Sam 12 Dec 2009, 11:52 pm

Buna seara fetelor
Intamplator am ajuns pe forumul vostru cautand cu totul altceva.
Felicitari pentru munca depusa.
Eu lucrez la o firma de marochinarie [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si cred ca va pot ajuta cu cateva lucruri pe care voi le cautati.
Puffeta zicea de foarfeca zig zag, alte fete vorbeau de ocheti. va pot sugera cativa din furnizorii nostri care va pot pune la dispoziti si scule si accesorii. Acum depinde de ei daca vand si in cantitati mici. Una din firme se numeste .... o adoua firma: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Edit Admina: Reclama in primele mesaje, sau scrierea datelor firmelor pe care le reprezentati sau carora le faceti reclama, arage banarea pe o perioada limitata, la urmatoarea abatere, excluderea definitiva!
BasH1983
BasH1983
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 12/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de noel Dum 13 Dec 2009, 10:26 pm

ma uitam prin niste poze mai vechi si ma dat peste cateva si mi-am amintit ca eu am niste lucrari pe care as putea sa vi le arat wink
prima este o posetuta facuta de mine, nu-mi amintesc exact cand, 2005-2006 cred,
am cusut-o manual, ca nu aveam masina, paietele si petricelele de nisip tot de mine cusute.. iar ca intaritura am folosit carton de la o cutie, ca nu stiam mare lucru despre cum se fac.. am avut inspiratie atunci si atit mi-a trebuit Smile
sper sa va placa kiss
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pe o parte am cusut tricolorul ca ma enervasem sa vad peste tot drapelul SUA zid
noel
noel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 148
Localizare : -
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 13 Dec 2009, 10:51 pm

moamaaaa ce migalaaa, ce muncaaaa, sa cosi atatea mergelute. Bravo pentru tricolor!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de diada Lun 14 Dec 2009, 9:57 am

mie mi se pare de laudat si faptul ca ai cusut de mana gentutele!!!! depre margelele cusute, ma inclin in fata ta, ai multa rabdare si rezultatul a meritat! Felicitari! Flowers

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 14 Dec 2009, 11:24 am

Noel, e o geanta foarte muncita si foarte frumoasa. Felicitari!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de clodi Lun 14 Dec 2009, 11:36 am

Noel, felicitari pentru geanta si pentru rabdare.. ca ai avut un munte de rabdare sa cosi atatea margelute de mana cos
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de ioana soare Lun 14 Dec 2009, 12:38 pm

Noel foarte frumoase gentutele! Ai muncit mult la ele si rezultatul e pe masura! Felicitari! Flowers
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de noel Lun 14 Dec 2009, 7:39 pm

Embarassed atitea laude vad incat nici nu am cuvinte Merci
multumesc mult la toate pentru aprecieri prietenie e asa o bucurie sa mi se intimple asta, acum va inteleg de ce va mobilizati asa de repede sa postati lucrusoarele muncite de voi
cat despre munca.. atita timp cat o fac cu placere nu mi se pare ca muncesc, e o adevarata relaxare sa cos margelute love (acus mai postez cate ceva)
iar rabdare am destula.. mereu wink


Ultima editare efectuata de catre diada in Mier 23 Dec 2009, 2:01 pm, editata de 2 ori
noel
noel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 148
Localizare : -
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de chocolate Mier 23 Dec 2009, 1:16 am

Am făcut cadou şorţuleţul. A fost foarte încântată soacra mea Smile
Admina, mi-ai dat o idee bună să-i pun soţului pe şorţ nişte bondari Smile
Vilcris, e un mic clovn soţul meu rendeer
Am mai făcut nişte cadouri şi vi le arăt şi vouă.
Un etu pentru ochelari pentru socrul meu şi o husă de telefon pentru o mătuşă Smile

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre diada in Mier 23 Dec 2009, 2:05 pm, editata de 1 ori (Motiv : mutat postare)
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa

Mesaj Scris de noel Mier 23 Dec 2009, 12:24 pm

mint_chocolate foarte vesele lucrarile tale, imi plac mult animalutele, vermisorul (omida sau ce mai este beat ) e tare amuzant. Numai pozitiv in ele. Bravo!!! pupi
sa le poarte toti cu placere, iar tu sa mai faci multe altele Flowers
PS la barbati cred ca le tre sort cu trintor, unu mare mare care sta cu burta in sus Laughing
noel
noel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 148
Localizare : -
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de chocolate Vin 25 Dec 2009, 10:28 am

Mă bucur ca v-au plăcut lucruşoarele mele.
Revin acuma cu încă două cadouri Smile
Două semne de carte.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de mada93 Vin 25 Dec 2009, 5:59 pm

Wow, mint chocolate sunt superbe, felicitari esti foarte inventiva!
hug
mada93
mada93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 93
Varsta : 30
Localizare : Vulcan
Data de inscriere : 17/11/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de clodi Vin 25 Dec 2009, 6:09 pm

mint_chocolate sunt super haioase semnele si foarte reusite! Bravo!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de chocolate Sam 26 Dec 2009, 7:17 pm

Nu sunt eu chiar aşa de inventivă. Fac o colaborare cu Internet-ul.
Vă arăt acuma ultimele cadouri terminate. Mai am încă două şi gata pe anul acesta Smile
Huse telefon [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Plasă de cumpărături pentru o pescăriţă
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

cu detalii
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Toc ochelari
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de olympia Sam 26 Dec 2009, 7:22 pm

Clodi, nu ne pui si niste poze mai detaliate cu ultima ta gentuta? Cea care accesoriza rochia de la concurs?
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Admina Dum 27 Dec 2009, 9:15 am

Mint_choco, foarte inventiva, desi tu zici ca nu e asa. Sacosa pentru pescarita, este cumparata si apoi ai cusut detaliile, sau au facut-o tu de la 0?

Eu as vrea sa ne faca un tutorial si Ciresicca, cu trandafirul de pe umar. love Superbe detalii, au avut toate, adevarul asta e...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de chocolate Mier 30 Dec 2009, 6:51 pm

Admina a scris:Mint_choco, foarte inventiva, desi tu zici ca nu e asa. Sacosa pentru pescarita, este cumparata si apoi ai cusut detaliile, sau au facut-o tu de la 0?

Admina, eu am facut toata sacosa, cusut si brodat Smile
Intre timp am impartit si cadourile. Zic eu ca au fost apreciate Smile
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de IrinaH Dum 03 Ian 2010, 11:07 am

In primul rand, la multi ani tuturor!

Am reusit sa cos si eu prima mea geanta (de fapt e primul obiect pe care l-am cusut la masina, in afara de niste fete de perna si un portfard de test). In principiu imi place ce a iesit, dar mi-e ciuda ca am facut cateva gresli gratuite, asta desi m-am gandit bine inainte sa o incep... Mai exact ma deranjeaza ca intr-un punct, in lateral, se vede o cusatura care nu trebuia sa fie vizibila; apoi nu am pus manerelele inainte sa unesc fata cu captuseala si m-am chinuit dupa, am cusut si de mana... aiurea e ca se vede cusatura care prinde manerele pe fata captuselii... in fine, asta e. Mi se mai pare si ca am intarit prea mult materialul cu care am lucrat, si arata un pic cam pufoasa, moale, nu stiu daca se vede in poze. Si cred ca latimea e un pic cam mare.

Iata ce a iesit:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de chocolate Dum 03 Ian 2010, 7:16 pm

IrinaH, cum ai facut bretelele? Ai pus ceva in interior? Imi place si materialul Smile Inauntru se vede cusatura aia facuta de mana dar in rest eu nu vad nici o problema Smile Poate celelalte fete , mult mai experimentate. Spor la croit in continuare Smile
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de IrinaH Lun 04 Ian 2010, 6:36 am

Mint_chocolate, da, am pus ceva in bretele si anume furtun de plastic cu diametrul de aproximativ 1 cm. M-am gandit ca o sa stea mai tepene asa si stau (mai ales ca geanta e si mare si avea nevoie de niste bretele sanatoase). Insa la urmatoarele genti de genul asta cred ca o sa aleg un furtun cu diametrul un pic mai mic totusi.
Materialul este din acela care se foloseste la sezlonguri, din bumbac 100%, la exterior, iar la interior e doc.
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de mdlupu Lun 04 Ian 2010, 9:31 am

felicitari IrinaH, arata foarte bine geanta ta!
poti sa ne spui cu ce ai intarit-o?
mdlupu
mdlupu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 125
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 2 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB