Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

+14
diada
avr_dana
ana_bela
deiutza23
ramomic
juliennej
Roxy
livia1981
alessia
SilviaDumitrescu
crixuta
dana_mi16
andreea_2008
arime
18 participanți

Pagina 24 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 11 Noi 2009, 4:11 pm

dana_mi16 a scris:
LE. ai mare drepatate Cris, din partea multora decizia de a ne intoarce pare proasta, dar ceea ce am invatat dupa pierderea bunicului e ca banii nu aduce pe nimeni innapoi si pentru a ma bucura cat mai mult de toti si pentru a putea sa imi indeplinesc visele si tot ce imi doresc pentru mine si sot e sa ne intoarcem, chiar am discutat azi pe tema asta si am decis sa ne intoarcem, peste un an maxim, mai ales ca si ai mei si ai lui sunt de aceeasi parere, doar ca nu ne-o spun in fata sa nu avem ce sa le reprosam probabil
bafta multa pupi sa iasa totul asa cum va doriti

l.e.:eu fug sa-l iau pe iubi de la munca
o zi cat mai buna va doresc pupi pupi pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 11 Noi 2009, 6:33 pm

Deiutza, asculta si povestea mea. Sunt castorita de 26 de ani cu o persoana fooooarte incapatanata. In tinerete au fost saptamani, uneori cred ca s-a ajuns si la 1 luna cand sotul meu nu vorbea cu mine si eu nici nu stiam macar de ce. Dar poate ca la fel de incapatanata sunt si eu si nu am vrut sa renunt la el wink. Cautam sa ma achit de toate sarcinile care imi revin ca sotie si mama (spalat, calcat, mancare, curatenie etc) pentru a nu avea ce imi reprosa si il lasam in plata lui. Il intrebam daca mananca si raspundea cu un da sau nu raspicat. Il lasam o perioada sa ii treaca apoi incercam mai cu lugu lugu mai cu stoarcere a cateva lacrimi, dar toate astea seara cand de voie de nevoie dormeam in acelasi pat rade (copii desi mici nu stiau ca noi nu vorbim). O perioada a mers dar dupa o vreme s-a prins ca sunt lacrimi de crocodil si nu a mai mers smecheria rade (sper sa nu intre sotul meu vreodata pe aici sa citeasca ). Nasol mi-am zis. Si am schimbat foaia, nu am mai intrebat daca manaca, nu l-am mai bagat in seama dar...... ma dezbracam in fata lui pentru a ma schimba, nu ca nu m-as fi dezbracat in fata lui pana atunci dar se vedea ca o fac ca sa il provoc si eu asta vroiam rade, cand incerca sau poate din intamplare se atingea de mine in pat ma dadeam mai incolo si daca insista il certam putin apoi.... imi trecea si mie si lui. Eu dupa atatia ani de casatorie consider aceste chestii copilarii, acum am imbaranit amandoi si ne-a venit mintea la cap rade Cand iubesti cu adevarat, suporti si anumite toane, gesturi, gusturi tot ce altora si chiar si tie nu le-ar place, iubirea te face sa simti lipsa acestora atunci cand nu mai sunt, dar, tot asa de bine trebuie sa simti si daca din partea opusa vine cel putin tot atata iubire pentru ca si asta este foarte important. Daca simti ca din partea opusa nu e nici o speranta uneori e bine sa rupi pisica in doua de la inceput sa nu te joci cu viata ta si cu iubirea ta. Nu trebuie numai sa suferim pentru ca iubim, trebuie sa fim si fericite pentru ca iubim. Aceste mici "certuri" fac impacarea mai placuta si eu sunt sigura ca va impacati pentru ca nu a murit aia care va impaca (intelegi la ce ma refer, daca nu iti spun pe privat rade ) OOO dar ce m-am lungit cu vorba, sper sa nu fi plictisit pe nimeni, daca da .... scuze hug
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de alessia Mier 11 Noi 2009, 7:26 pm

.

Fetelor,multe vesti pe aici si nu tocmai bune.

DANA_ME,condoleante si imi pare tare rau ca tre sa treci prin asa ceva. Important e ca nu treci singura prin toate astea,il ai pe sot alaturi si restul familiei.

DEEA,hai ca nu e un capat de lume.Sunt sigura ca e o perioada ca in orice cuplu,dar din cauza oboselii si a stressului vezi totul in negru.Sunteti impreuna de atatia ani si aveti 2 copii impreuna,sunt sigura ca o sa gasiti o cale sa rezolvati repede neintelegerile.Dupa cum ai zis si sotul tau munceste enorm si nu prea aveti timp de nimic,deci cea mai buna decizie ar fi sa va odihniti si apoi sa aveti o discutie.Bafta multa si sunt sigura ca totul o sa fie bine.

LIVIA si ARIME,bafta la concurs.O sa incerc sa votez si eu. hug

ROXY,frumoase pozele de la ziua lui TUDOR.Se vede ca ai muncit f mult si din ce vad eu in poze totul a iesit perfect.La multi ani inca o data lui TUDOR si sa dea Dumnezeu sa aiba un suflet la fel de frumos si curat ca al tau pupi .

ANDREEA,asta e ,iarna cu totii ne mai ingrasam putin.Daca iarna te mentii la 51 kg,vara o sa ajungi f usor la 48 kg.

CRIS,nu cred ca exista relatie perfecta,ar fi si plictisitor pana la urma.Insa e f important sa stii cum sa mentii o relatie ,sa stii cand trebuie sa lasi de la tine sau cand tre sa-i servesti o lectie. Noi acum consider ca ne cunoastem bine si am invatat din certurile anterioare.Ce m-a deranjat pe mine sau pe el in trecut nu se repeta azi;incercam sa tinem cont de celalalt si sa ne respectam cat putem de mult si asta ajuta enorm .Sunt sigura ca in cazul DEEI nu e cazul de lipsa de respect,ci de oboseala si stres acumulat si prea putin timp doar pt ei 2.

SILVIA,interesanta relatia voastra.Important e ca ati ajuns sa va cunoasteti si sa realizati cat de mult va iubiti.

JULIENNE,eu nu-s libera azi,dar nu-i bai.Sunt pe stop de azi si am un chef de munca nebun Sad ...Plec chiar acum la servici...
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Mier 11 Noi 2009, 9:08 pm

Livia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stii ce fac acuma in puii mei? :D
Strudel cu dovleac, da, din cauza ta ofcors.... fuga
Aaaaa, si planuiesc curand tort egiptean de pe blogul Amaliei...da sper sa merg la niste prieteni, ca am pus-o daca imi ramane mie in frigider......
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de dana_mi16 Mier 11 Noi 2009, 10:36 pm

Andreea si eu sper sa reusim sa fim ok si sa ne implinim visele.
Alessia - iti multumesc mult de tot, asa e sotul si toti sunt langa mine si mai ales voi si VA MULTUMESC PENTRU ASTA LA TOATE,spor la serv si sper sa nu te simti prea rau
Silvia - frumoase invataturile tale, eu asa le iau, desi sper sa nu am nevoie, insa eu le-am inregistrat
Cris - strudel cu dovleac si tort egiptean yammmy, eu am facut azi o praji cu crema de lamaie ca au venit prietene la mine si trebuia sa le servesc cu ceva, asa ca dintr-o tava am ramas cu doua randuri de praji dar ma bucur, ca nu mai pap eu.
Ma duc la nani ca maine ma duc la tanti cu contabilitatea si vreau sa fiu odihnita, debea astept, asa pot sa imi adun gandurile si sa nu ma mai gandesc la ce a fost
Fetele spor la concurs, acum am realizat, am sa va votez!
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 11 Noi 2009, 11:02 pm

Ma bucur ca pot fi de folos. Noi femeile trebuie sa invatam sa fim si sotii si mame si prietene dar si amante pentru sotii nostri. Daca vom cumula toate acestea reusita unei casnicii este asigurata. Unui barbat trebuie sa ii lasi impresia ca el e tare el e mare dar in schimb..... ei nu ar fi nimic fara noi. Aaaaa si sa va mai zic ce mai faceam. Cand ma enervam (ca om sunt si eu ma mai enervez) ma duceam in baie si asa o curatenie faceam..... smotruiam si bombaneam pe el si pe tot neamul lui rade (de parca ar fi avut ei vreo vina saracii) da ziceam si eu.... tot ce alte femei le-ar fi zis in fata si poate dupa un timp le-ar fi parut rau. Nu spuneti la nervi lucruri pe care dupa ce va trec nervii s-ar putea sa le regretati. Acum e drept ca depinde si de la barbat la barbat dar la noi asa a fost si nu regret nimic. Nu l-as schimba cu nimeni si sunt convinsa ca nici el pe mine.
Vi s-a intamplat vreodata sa ganditi ceva isr sotul/iubitul sa spuna acelasi lucru cu voce tare? La mine s-a intamplat de multe ori si eu cred ca asta inseamna compatibilitate.
Iar m-am lungit cu vorba dar din lipsa de activitate si fiind obligata sa stau in fata calculatorului inca 90 de minute de acum in colo zid va fac voua capul mare aici hug (nu crosetez pentru ca sunt foarte obosita, nu am chef si ce am de crosetat este cu negru si nici ochii nu ma mai ajuta)
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Joi 12 Noi 2009, 8:52 am

Neata fetelor Smile
Multa bafta Dana astazi!!!!!!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 12 Noi 2009, 8:59 am

Neatza fetele,

Multumesc Cris, sper sa fie bine, acum sunt la capitolul facut unghii si pensat ca nu am mai avut timp de asa ceva.
Spor si tie la munca si abea astept sa vin sa va povestesc. Pupici
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 12 Noi 2009, 9:20 am

neata fetelor pupi

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:00
Crackeri fara colesterol, Misura, 20g - 67 calorii
Crema de branza 0,2% Fitline Natur, Exquisa, 20g - 13 calorii
Crenvursti de pui, 120g - 267 calorii
Rosii, 50g - 9 calorii
Cafea, 200ml - 2 calorii
Lapte Cedra 1,5%, Napolact, 30ml - 13 calorii

Prânz, ora 12:45
Paine feliata secara, French Toast, 30g - 80 calorii
Mancare de varza dulce cu piept de pui, 300g - 162 calorii

Gustare 1, ora 14:00
Baton cereale cu ciocolata Fitness, Nestle, 23.5g - 90 calorii

Gustare 2, ora 16:00
Iaurt de baut Activia Natur, Danone, 330g - 116 calorii

Cina, ora 20:00
Piure de cartofi cu unt si lapte, 100g - 113 calorii
Pulpe de pui, 100g - 211 calorii
Tarta cu fructe, 100g - 279 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1422 calorii, 60.5 proteine, (mult)62 grasimi, 84.2 colesterol, (mic)151.2 carbohidrati, 12 fibre, 153 sare, 26.9 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Mers, 120min - 511 calorii
Metabolism bazal - 1253 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1764 calorii


alessia sper sa reusesc sa ma mentin la un 51 dar tinand cont ca vin si sarbatorile...cred ca o sa incep anul cu un 54 rade
cris cum e tortul ala egiptean?
dana_mi bafta muuulta azi
pupi toate fetele
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Joi 12 Noi 2009, 9:51 am

Iata-l
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 12 Noi 2009, 9:52 am

crixuta a scris:Iata-l
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

poftapoftapoftapoftapofta
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Joi 12 Noi 2009, 10:04 am

Da.....si eu numai la el ma gandesc....dar cele 3 foi trebuie facute separat,,,e mult de bibilit...da poate ma reunesc cu niste prieteni in weekend si il facem.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de adar Joi 12 Noi 2009, 10:08 am

... si eu care venisem hotarata sa ma reapuc de cura ... rade

Off, cand terminati tortul sa-mi dati un semn, ca eu vreau sa ma ajutati la slabit, da ??? Smile
adar
adar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 45
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 12 Noi 2009, 10:11 am

cand terminam cu tortul asta o sa urmeze altul si tot asa wink deci pana dupa sarbatori cam slabe sanse de cura rade rade rade
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de arime Joi 12 Noi 2009, 10:35 am

'neata tuturor!
Dana_mi sincere condoleante hug Imi pare rau de pierderea ta! In ce priveste decizia de a pleca din Bucuresti este bine ca va doriti amandoi acest lucru! love
Deiutza imi pare rau sa aud ca aveti probleme, cum nu stiu despre ce este vba. greu sa-ti dau un sfat! Legat de lipsa comunicarii, este tare greu cand oricat ai vrea sa rezolvi "problema", fara o discutie, fara a face impreuna compromisuri, te lupti cu morile de vant! Sad
Silvia ma bucur ca ne impartasesti din experienta ta hug Imi place felul cum povestesti si este bine ca nu regreti deloc compromisurile facute.
Sunt de parere ca aceste compromisuri sunt oK daca sunt venite din ambele parti! Nu sunt de acord ca doar femeia sa faca totul in casa, sa aiba grija de copil/copii, iar sotul sa fie menajat ca merge la job Smile Nu-mi mai place nici faptul ca el, barbatul o face pe mutul, ca de este suparat... mai bine ar comunica sa rezolvam problema wink in fine, nu pot sa fac speculatii pana nu doreste Deiutza sa spuna ce are pe suflet. Sper totusi sa nu fie ceva grav si sa incercati sa rezolvati problemele, aveti 2 baieti frumosi! Dar daca situatia este foarte grava, trebuie sa va ganditi bine, copiii oricum au de suferit, important sa alegi raul mai putin. Multa bafta in deciziile ce aveti sa le faceti, viata este frumoasa si meritam sa o traim din plin, nu cu frustrari de tot felul si asta datorita unor barbati ce uita sa se maturizeze wink

Multa bafta la tortelit Crix wink
Andreea cum este la master, nu am inteles nici azi unde il faci?!?

Am de facut un tortulet si imediat trebuie sa ma pun pe treaba...
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 12 Noi 2009, 10:38 am

la master e ok, nu prea am chef de el dar momentan nici n-am alta ocupatie Sad de facut il fac tot la mine-n facultate, in politehnica

ce tort bun faci azi?
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Joi 12 Noi 2009, 10:46 am

Adar, noi toate de aici ne-am intalnit si am pornit cu dieta, da acuma fie sunte insarcinate, fie am slabit, fie nu mai putem tine, in fine, dar unele dintre inca mai incearca sa tina.
Peste cateva luni, fac pariu ca incepem iar o cura intensa de slabit...mai ales dupa sarbatori....eu de ex astept sa nasc intai :D
Dar daca stai pe la noi pe aici, si tii SB, noi am tinut o gramada, te putem ajuta sigur Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 12 Noi 2009, 10:52 am

4-11ianuarie (in functie de cum se termina dulciurile) rade rade rade eu at preconizez ca ma apuc
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de arime Joi 12 Noi 2009, 10:54 am

adar a scris:... si eu care venisem hotarata sa ma reapuc de cura ... rade

Off, cand terminati tortul sa-mi dati un semn, ca eu vreau sa ma ajutati la slabit, da ??? Smile

stai pe langa noi ca foarte curand intram si la dieta hug

Andreea am o comanda ce trebuie sa o dau maine, asa ca nu este pt. noi wink maine o sa vin cu poza wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 12 Noi 2009, 10:56 am

nu conteaza pt cine e, eu tot astept poza rade rade rade
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de avr_dana Joi 12 Noi 2009, 12:38 pm

buna fetele mele

Deiutza.....toate trecem prin asa ceva. Viata in roz ar fi plictisitoare... Sunt momente si bune si rele , numai ca trebuie rabdare si intelepciune sa trecem peste cele mai putin bune. E si ff greu ca munciti ffff mult, poate s-a adunat stres si oboseala, poate nu-l mai ajuti pe sot acu la treburi cum faceai inainte, poate face el speculatii gresite despre locul tau de munca...DAr sigur veti trece si peste acest episod. pupi ...si sa fii tare

DANA...condoleante Sad Sad E tare urat sa vezi ca incetul cu incetul se duc toti....se schimba locuri si raman amintiri. Trbuie sa-i purtam mereu in suflet si sa vorbim mereu de ei ...sa nu-i uitam si cu sufletul.
Eu nu mai am nici un bunic....si casa copilariei mele aproape nu mai exista.......acolo era odata cald si frumos, numai soare si mancaruri delicioase facute de "mamaia"...iar noi copiii ne zghihuiam te miri pe unde. Doamneee ce copilarie am mai avut...acu ma apuca jalea cand ma gandesc ca au ramas doar amintiri...................

Arime si Livia ...multa bafta. hug hug Atunci am intrat pe loc si am vazut minunatiile dar nu am apucat sa fac si cont ca sa va votez...Si de vreo 2 zile nu am mai intrat pe net Sad

Andrica si Deiutza sunteti niste slabanoage......deci no comment
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 12 Noi 2009, 12:40 pm

kiss dana
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de avr_dana Joi 12 Noi 2009, 12:48 pm

Andrica... hug
...vai iar torturi...cred ca mor de pofta in curand


...doamne cred ca m-am prostit si eu ...vara asta am facut torturi si praji la greu. PAna acu mergeam pe ideea ca nu imi ies si de asta nu fac..si pace.

....doamne ce bine arata tortul ala Cris...dar si al a supe simplu cu crema de zahara rs.
DAr cred ca cel mai curand o sa fac un tort cu crema de caramel si nuci...cum avea Livia pe blog. Salivez numai cand ma gandesc

................offf viata asta..........si eu sapt asta nu m-am atins de dulciuri /paine/fainoase/cartofi..................dar as infuleca juma de tort zid ...............
Crek daca nu ar fi sa ma ingras de la toate ....as falimenta gatind fel de fel de manaruri si mai nou torturi...si bineintels savurandu-le...... foame
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 12 Noi 2009, 12:56 pm

uite de-aia nu incerc eu sa gatesc...daca-mi iese bun si nu ma mai opresc? rade rade rade

mai am de asteptat vreo 2sapt pana la tort pofta dar week-end-ul viit plecam la suceava si sigur mananc ceva bun si pe acolo rade rade rade
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de avr_dana Joi 12 Noi 2009, 1:05 pm

...gat nu de mai poate...plec de la pc, il inchid ca sa nu-l aruns pe geam
AM cascat gura pe blogurile din concurs si mi s-a pus un nod in gat de pofta....culmea e ca imi vina se vomit...
Deci ne auzim mai tarziu sau maine ........

Andrica distractie placuta la Suceava wink

...si sa nu te apuci si tu...daca tii la siluieta...incetul cu incetul ne prinde microbul pe toate....si nu exista un vacin Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 24 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB