Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 EmptyIeri la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

+14
diada
avr_dana
ana_bela
deiutza23
ramomic
juliennej
Roxy
livia1981
alessia
SilviaDumitrescu
crixuta
dana_mi16
andreea_2008
arime
18 participanți

Pagina 20 din 30 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Vin 06 Noi 2009, 10:31 pm

alessia a scris:OOOOFFFFF fetelor,nici azi n-ati renuntat la torturi si alte minuni? Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 4246

...

SI cred ca vom continua, ca urmeaza poze cu tortul meu, pe care il prepar acum :D pupi rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Sam 07 Noi 2009, 11:04 am

Buna fetelor
Sunt in proces de creatie, pana acum blatul si cele 2 straturi de crema mi-au iesit bine :D, is si super bune la gust...

Voiam sa cer o parere de expert daca mai este cinva pe aici Smile
Am senzatia ca reteta de glazura nu e ok....ca intai zice de frica si dupa aia de fiert...voi ce ziceti?

Glazura:
160 ml smantana pentru frisca
100 gr zahar
100 gr cacao
160 ml apa
10 gr gelatina

Se amesteca smantana cu zaharul si apa si se pune la fiert, se adauga cacao si se amesteca bine , se lasa sa clocoteasca cateva minute si apoi se adauga gelatina dizolvata in putina apa rece. Cand incepe sa se raceasca se strecoara si se pune pe tort.


Am adaugat si pozele cu burtica in albumul nostru, finally.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de Roxy Sam 07 Noi 2009, 1:55 pm

Neata la amiaza, fetelor !

Cris, si eu ma invart intre oale&co si sper sa ies teafara si nevatamata rade
NBu stiu ce sa zic de glazura asta. Eu nu am auzit pana acum de glazura cu gelatina. Asta nu inseamna ca nu o fi oki, dar daca acum faci prima oara, mai bine incerci ceva mai usor. Mie imi place ciocolata topita in frisca, 100 grame cioco cam in 50 ml frisca. O iei de pe foc, o lasi putin si apoi o pui pe tort. Daca pui si o lingura de ulei, iese mai lucioasa. Pentru prajituri, eu topesc cioco menaj in ulei pe baie d eaburi. Mai am una, dar nu e la indemana, trebuie sa caut prin caiete. Daca nu ai facut inca nimic, si ai nevoie , o caut si pe aia.

Alessia, tu poti sa iti faci de cap linistita la kg tale. hug

Eu is tare pe fuga. Dar mai trec asa scurt sa va vad. SPor la treaba !
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de livia1981 Sam 07 Noi 2009, 2:20 pm

Buna fetelor!
Cris e buna glazura aia eu am facut-o de cateva ori, dar putin modificate cantitatile. Cum ti-a iesit tortul? Cremele Amaliei mi se par foarte complicate, dar vad ca te-ai descurcat.
Roxy spor la treaba, eu astept pozici cu Tudor si cu tortul Mickey wink
Alessia imi pare rau ca ti-am facut pofte pupi nu asta era intentia mea Smile
Un weekend placut va doresc la toate si La multi ani celor care isi sarbatoresc maine onomastica!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de deiutza23 Sam 07 Noi 2009, 3:00 pm

buna fetelor hug hug hug ,v-am mai citit cand deschideau copiii calc sa vada desene,dar n-am avut timp de scris.
am lucrat tot de la 10 la 18:30,seara abia apucam sa fac treaba in casa,din doar beam cafeaua,imbracam copiii si-i duceam la ai mei si plecam la microbuz.
nu am mai slabit sapt asta,dar nici nu am pus,am mancat cam dublu decat in primele 2 sapt de lucru,am inceput sa ma obisnuiesc si sa pot manca,acum ma chinui sa ma abtin sa nu pun la loc.
in mare imi place cum arat,toti pantalonii cad de pe mine,dar mai vreau sa slabesc,sper sa reusesc 400 de g/sapt,ca de sarb sigur nu pun nimic inapoi ca avem liber doar 24,25,31 dec si 1 ian si in rest suplimentare la greu.am facut deja in astea 3 sapt de servici7 ore suplimentare in 3 zile,ce-i mai greu abia urmeaza.
in rest totul bine si frumos,m-am apucat si de prostii,fumatul ar fi una din ele si mai fac si altele(nu va ganditi la ceva grav),destul ca nu-mi place de mine,dar nici nu pot sa renunt.
v-am poopat si sper sa revin cu vesti bune,pa pa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de livia1981 Sam 07 Noi 2009, 8:56 pm

Buna seara!
Se vede ca e weekend aici Smile
Cris La multi ani sotului si petrecere frumoasa!
Roxy multi pupici lui Tudor voinicel si distractie placuta cu piticii wink
Deiutza ma bucur ca ai intrat macar putin si mai mult ma bucur ca iti place la servici pupi asta conteaza mult sa ai un colectiv ca lumea si sa va intelegti, pana la urma serviciul e a doua casa, pt ca iti petreci mult timp acolo. O sa iei bani frumosi cu suplimentarele. Felicitari pt mentinere, esti tare si lasa prostiile ca nu e bune, sti si tu asta wink
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de Roxy Dum 08 Noi 2009, 12:10 am

Vai, ce pustiu pe aici, fetelor !

Deiutza, ma bucur ca ai dat un semn d eviata si ma si mai bucur ca esti. Partea cu tigarile ma fac ca nu o aud...asta e boala grea si mai bine nu te lega la cap....daca nu te doare !!! pupi Ce iti mai fac strumfii ? CUm reatcioneaza cand nu esti acasa ???

Cris, eu is in ceatza totala spre rusinea mea. Cand e ziua sotiorului tau ? Azi, in 8, sau a fost ieri in 7, sau... ? Oricum un sincer LA MULTI ANI ! cu muuuulte bucuri si muuuuulte clipe frumoase alaturi de mami si bebe !!! Sa ne dai veste despre tort.

Livia, Am emotii si cu tortul si cu pozele. Face aparatul foto figuri.

Eu Sunt rupta d eoboseala de la atatea munci prestate. Pupici si noapte buna !!!!
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de ana_bela Dum 08 Noi 2009, 9:52 am

Neatza fetele
Ce nebunie cu torturile astea. Mi-ati facut pofta. love
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de arime Dum 08 Noi 2009, 10:37 am

Ziua buna fetelor!
Cat pe ce sa fiu data disparuta lol!
Ce discutie intensa despre torturi si ce pofte s-au iscat din cauza asta Laughing Abia astept sa vad tortuletul Crix, Roxy...pe al Liviei l-am vazut aseara! dama
Crix sanatate sotului si La multi ani fericiti impreuna! Sa fie un tatic bun, rabdator si un bun sfatuitor pt. micut! cake birthday

Roxy sa aveti pare de o petrecere pe cinste, sanatata multa, noroc in viata si multe daruri pe masura sarbatoritului cake La multi ani si party cu multa distractie

Daca avem printre noi "sarbatoriti" ce poarta prenumele de Sf. M si G ... La multi ani!!!
kiss
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de juliennej Dum 08 Noi 2009, 2:16 pm

ziua buna

la multi ani lui tudor!
la multi ani sotului de cris!
la multi ani tuturor cu numele de gavril si mihai.
aici un link pt copii 0-3 cu chestii intereasante,printre care si joaca.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
sper sa mearga.

roxy-stiu ca nu-i bine de aminat cu bebele,dar in momnetul de fata chiar nu as face fata...hmm...sau poate as face,poate e doar o scuza..nu stiu...oricum nu ma simt pregatita!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Dum 08 Noi 2009, 3:20 pm

Buna
Multumesc din suflet pt urari fetelor ura , ziua sotului mei a fost pe 2, insa de-abia acuma am apucat sa ne sarbatorim cu prietenii ....
Ce duminica frumoasa, in sfarsit stau si frec menta, de miercuri tot am pregatit pt ziua sotului, si m-am culcat tarziu, asa obo am fost, ca imi dau seama ca nu mai fac fata unui program normal de munca, sau unor lucruri obisnuite......tre sa accept faptul ca tre sa o las mai moale...
Daaaaaar.....prietenii au fost f incantati si am mancat cu totii ca niste purcelusi, si desi tortul ca aspect exterior a arata destul de pueril, atat de fain a fost la gust, incat recomand reteta tuturor...o sa mai fac de la tipa asta de pe blog......e f gustos......am atasat poze tot in folderul cu burtica....
Roxy, merci mult, ieri m-am apucat pana la urma sa fac glazura cum era in reteta, ca se facea tarziu, si nu am mai intrat pe net....asa multe aveam de facut , si acuma ma doare spatele de la cat am muncit...multumesc mult...
La multi ani si tie pentru Tudor!!!!!!! hug
Livia, merci, reteta e intr-adevar complicata si foarte consumatoare de timp, dar crema si blatul fac toti banii....chiar ies super bune......
Deiutza, ma bucur ca ai trecut pe aici, asa e, in colectiv iti vine mai usor sa fumezi, la mine dimineata e obiceiul cafeaua si haidem la tigara, facem un raport si mergem la tigara, pauza de pranz, reuniune la tigara.....imi vine greu si acuma, cand ii vad ca ies mi se face o pofta, noroc ca e frig si oricum stau inauntru ca nu vreau sa ma expun la raceala....dar sa stii ca la mine la servici s-au lasat multi de fumat, poti iesi in continuare in gasca, ei fumeaza, tu bei o cafea.....nu se simte sa stii, daca poti sa te abtii tu de la fumat. Ca dac te apuci cum trebuie....e greu cu lasatul...plus ca tre sa te gandesti, ca acasa cheltuiai mai putini bani, asa la servici daca te iei la tigari si alte minuni, degeaba castigi mai mult, si cheltuielile sunt mai mari....
Julienne, in sfarsit iti pot da si eu un sfat, util zic eu: niciodata n-o sa te simti cu adevarat pregatita......daca e sa-l faci, il faci si gata....cel mai important este ca cel mic sa vina intr-o familie in care exista dragoste, respect si liniste....restul cred ca le vom rezolva noi...chiar zilele astea ma gandeam asa cu fiori...ca parca nu ma simt in stare, de fapt cea mai mare grija a mea e ca n-o sa fiu o mama buna. Eu pe toate le iau ca pe o provocare, daca fac ceva, e f important pt mine sa fac lucrurile cum trebuie, asta imi tine ridicat moralul si respectul pt propria-mi persoana Smile
Va pooop, fug ca mi-e fomitza bee
PS: La multi ani tuturor celor care poarte nume de Mihai/Mihaela/Gabriel/Gabriela si alte derivate Smile

LE: e ingrozitor cand mai ai tort in casa....l-as manca pe tot rade

Even LE:
Julienne, e genial site-ul!!!!! wow, am gasit niste powerpointuri care explica foarte misto cum il inveti pe bebe ceva anume......cum sa transformi fiecare activitate in ceva din care bb invata.....Oare o sa am timp sa studiez mai mult? SUnt asa de multe chestii, rabdare si timp sa ai...


Ultima editare efectuata de catre crixuta in Dum 08 Noi 2009, 4:47 pm, editata de 1 ori
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de avr_dana Dum 08 Noi 2009, 4:37 pm

buna gagici

Cris LA multi ani pt sotul tau. SA fiti fericiti si sa aveti un bb de nota 10 flower flower foame ,,,veau si eo tort de ala buunn croseta
roxy La multi ani pt Tudor..ai baiat mare de acum ura ura

,,,revin maine cu alte povesti ;)
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 08 Noi 2009, 4:43 pm

Mihaili si Mihaele, Gabrieli si Gabriele La Multi Ani !!!! Multa sanatate, indeplinirea dorintelor, multa fericire si atati bani cati puteti cheltui kiss
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Dum 08 Noi 2009, 4:47 pm

avr_dana a scris:buna gagici

Cris LA multi ani pt sotul tau. SA fiti fericiti si sa aveti un bb de nota 10 flower flower foame ,,,veau si eo tort de ala buunn croseta
roxy La multi ani pt Tudor..ai baiat mare de acum ura ura

,,,revin maine cu alte povesti ;)

Multumesc Dana hug
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Dum 08 Noi 2009, 4:59 pm

Sa lesin, nu altceva, Livia are pe blog tort cu crema de caremel si nuci, vai ce delicios suna........
Sper sa nu dau si eu in boala torturilor...vai vai, opriti-ma Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de alessia Dum 08 Noi 2009, 8:47 pm

Buna fetelor!

LA MULTI ANI ! Roxy pt TUDOR hug hug .

La multi ani si pt sotul tau CRISS si ma duc imediat sa ma uit la tortuletz.
Ma duc sa-mi mai fac pofta si vad eu cu ce pot inlocui sa-mi fac damblaua.Butoiul de inghetata s-a dus si am facut o maaare branza cu dieta meeeeea Sad

REVIN.

L.E. Am vazut tortuletzul si sunt sigura ca a fost super bun scratch .Ma duc sa vad ce mai pot manca de prin frigider... cyclops
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de juliennej Lun 09 Noi 2009, 2:18 am

salutare fetelor

cris-probabil ca ai dreptate.intotdeauna o sa fie altceva si probabil nu o sa fiu niciodata pregatita.intotdeuna sint alte planuri...nu stiu,o sa vedem.pt la anul aveam in program sa incep un master in litaratura la harvard night school.nu mai stiu acuma ce o sa fac...azi vb ca r trebui sa ne mutam de aici.sint f scumpe casele si desi cistigam binisor ar trebui sa platim mortage pt casa vreo 30 de ani..in fine..oricum ma bucur ca iti place siteul ala.sint multe lucurui f faine si interesante.sint multe si pt toddleres.
am vazut si tortul.f frumos si arata delicios.eu am in frigi almond german cake ..dar nu ma ating de ea decit miine.

azi am vazut filmul 'This is it".mi-a venit sa pling de citeva ori.chiar nu va mai exista cineva ca m jackson.nu cred nimic din ce s-a spus despre el...avea asa un fel de a vb cu cei din trupa lui,fara a fi o 'diva".superb!are un nou cintec"earth song",versurile si melodia sint grozave.cei ce au lucrat cu el se pot considera norocosi pt ca aveau parte de concert live mj de fiecare data cind aveau repetitii.fiecare repetie a fost un show si cred ca produsul final,concertul propriu zis ar fi fost ceva nevazut.pacat ca a murit.nu avea nimic!!!!!!

am gasit pe youtube "earth song".cele interesate,cauatati-l si asculati=l.e superb!
cam asta e de pe acilea...
va pup si va doresc o sapatmina usoara!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de arime Lun 09 Noi 2009, 8:29 am

'neata! Smile
Sunt tare matinala! wink Tocmai ce a plecat fina de la mine cu un tortulet!
Crix felicitari pt. tort si ma bucur ca ai reusit sa impresionezi sarbatoritul si invitatii Smile
Alessia imi pare rau ca esti dezamagita de dieta, eu una nu vreau sa ma gandesc in perioada asta la dieta mea... ca nu sunt deloc pe drumul cel bun, sper totusi sa ma buseasca vointa si sa ma tin de treaba! pupi
Juli legat de bebe, asa este... niciodata nu esti pregatit, dar nici sa lasi sa treaca timpul nu este oK! Mereu avem cate ceva de facut, dar mai tarziu este posibil sa-ti para rau ca ai amanat! hug
M-am inscris la un concurs cu blogul meu impreuna cu Livia o sa va dau link-ul cu categoria unde sunt inscrisa si astept cu drag votul vostru aici ma puteti vota,florena's_cakes link

Sa aveti un inceput de saptamana insorit! kiss
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Lun 09 Noi 2009, 8:51 am

Neata fetelor
O saptamana frumoasa si usoara, cu cateva reusite la activ, neaparat Smile (se aplica si la mine :P)
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 09 Noi 2009, 9:46 am

neata fetelor ;)
cris LA MULTI ANI sotului tau, sa fie sanatos, norocos, fericit alaturi de tine si buburuza din burtica
roxy LA MULTI ANI lui Tudor, sa va aduca bucurii si sa aiba parte de tot ce e mai bun

deiutza ma bucur ca ai mai trecut pe aici pupi


pff....eu m-am ingrasaaaaaaaat, sunt ca o vacuta. dim cantarul mi-a aratat 53.5 si desi n-am mai fost la baie de vineri tot nu se explica altfel decat prin ingrasare zid zid zid cine ma trezeste si pe mine?
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 09 Noi 2009, 10:04 am

buna dim fetelor kiss kiss kiss ,azi intru la servici la 17:30 si cum ploua afara mai stau in zona.
CRIS LA MULTI ANI sotului tau,sa aveti parte numai de bucurii in viata si de multa liniste sufleteasca.
ROXA LA MULTI ANI si pt Tudor,sa creasca mare si cuminte si sa va lumineze vietile cu prezenta lui.ce repede trece timpul,mai ieri erau micuti si acum sunt mari deja,au personalitate si devin din ce in ce mai independenti love .
ANDRICA si eu am mancat mai mult in we asta,dar nu ma mai stresez asa tare ca inainte,ca juma de kil in plus nu se vede,de-as sari de 1-2 kg atunci m-as panicam,sdar sper sa nu fie cazul.oricum mi-e tot mai greu sa ma abtin si mai ales ca am facut dobos sambata si am mancat cate 3 felii/zi,iti dai seama ca m-am umflat putin,dar sper sa-mi revin la normal cu mancatul de aziu.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 09 Noi 2009, 10:09 am

pff....gata, de azi am mai multa grija ce mananc si incerc sa fac si macar 20min pilates sau ceva miscare ca nu se mai poate asa...prea mi-am facut de cap in ultima vreme si dup-aia tot eu am de tras sa-mi revin...
n-am chiar 53.5 pt ca n-am mers nici la baie si oricum primele vreo 2zile dupa un week-end cand mananc mai mult trag mai greu la cantar dar un 51.5-52 cred ca tot am si nu-mi place zid
si aici e vreme urata, nu e frig, sunt vreo 10grade, dar e ceata si e f umed...

l.e.: am facut 20min pilates si 100abdomene
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de livia1981 Lun 09 Noi 2009, 12:13 pm

Buna fetelor!
Roxy La multi ani birthday pt puiul tau, sa cresca mare sa fie sanatos si sa va duca numai bucurii! pupi
Andreea felicitari pt mobilizare si sa bei cafea! wink
kiss revin mai tarziu!
O saptamana reusita sa aveti!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 09 Noi 2009, 12:39 pm

kiss livia

l.e.: rap de azi.
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:30
Cafea, 200ml - 2 calorii
Crackeri fara colesterol, Misura, 20g - 67 calorii
Crenvursti de pui, 100g - 222 calorii
Lapte Cedra 3,5%, Napolact, 30ml - 18 calorii
Crema pentru Alba ca Zapada (Lamaita), Dr. Oetker, 150g - 257 calorii

Prânz, ora 13:00
Cartofi copti, 30g - 22 calorii
Piept de pui fara piele, 50g - 63 calorii

Gustare 2, ora 15:00
Banane, 150g - 134 calorii
Baton cereale cu ciocolata Fitness, Nestle, 23.5g - 90 calorii

Cina, ora 19:00
Piept de pui, 50g - 86 calorii
Amestec de legume, Iglo, 100g - 51 calorii
Crema pentru Alba ca Zapada (Lamaita), Dr. Oetker, 300g - 514 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1526 calorii, (mic)49.5 proteine, (mult)66.1 grasimi, 32 colesterol, 181.3 carbohidrati, 9.2 fibre, 331 sare, (mult)103.7 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Pilates, intermediar, 20min - 74 calorii
Mers, 90min - 376 calorii
Metabolism bazal - 1243 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1693 calorii
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de ana_bela Lun 09 Noi 2009, 8:57 pm

Salutare fetele
Andreea, da-mi o palma sa ma mobilizez si eu.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 30 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB