Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 EmptyIeri la 10:18 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

+17
Anna Succubus
dandana
dana_mi16
chelsea
Giobsy
crixuta
ana_bela
deiutza23
an-deea
ramomic
alessia
livia1981
avr_dana
Roxy
arime
andreea_2008
juliennej
21 participanți

Pagina 23 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 26 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de arime Sam 05 Sept 2009, 9:28 am

'neata fetelor! sunny
Livia ma bucur ca piticul este bine, sanatate multa si fara peripetii de gen de acum incolo! hug
Felicitari pt. blog, viata virtuala lunga si abia astept sa-ti vad creatiile! Flowers
Dana_mi drum bun si odihna din plin! wink
Ramo sper sa revii mai des printre noi pupi
Ana, Alessia, Dana, Andreea, An-deea, Deiutza, Crix kiss

Noi plecam la plimbare in parc... zi insorita tuturor! kiss
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Sam 05 Sept 2009, 11:11 am

Am trecut repede sa va salut si sa va doresc un weekend cat mai relaxant!
Merg sa fac papa pt bebei, poate revin mai tarziu!
Arime pupi si multumesc!
Pup toate fetele!
kiss
Sa aveti o zi frumoasa!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Sam 05 Sept 2009, 2:54 pm

Ce atmosfera de weekend fetelor Smile Smile Smile
tare e frumos sa nu te grabesti nicaieri.............. bee ...am pus de pranz ca ne este foame si cel mic o ia razna daca nu -i dau imediat de mancare, face ca o albinutza in burtica foame
Weekend frumos tuturor in continuare Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de alessia Sam 05 Sept 2009, 7:29 pm

Salut fetelor!

LIVIA,am intrat pe blogul tau si am fost surprinsa sa vad atat de multe torturi!!!!!!! Felicitari,sunt f frumoase toate,mai ales cel cu dedicatie pt Michael Jackson si cel cu iepurasul mi se par tare deosebite.O sa te vizitez f des,sa-mi fac pofta singura foame .

Noi aseara am fost la un gratar si am ajuns acasa la 5 dimineata.M-am trezit azi la 12 la amiaza si indata tre s-o tai la scarbici,insa azi e zi de lejereala,ca luni e Labor Day aici si e un wekend lung pt hamericani(ei sunt liberi luni)si multi pleaca din localitate pt cateva zile.

Weekend placut tuturor si mai vbim dama .
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Sam 05 Sept 2009, 9:04 pm

Buna seara!
Vad ca azi lumea se relaxeaza si nu se inghesuie pe-aici.
Eu am reusit sa termin postarile pe blog si mi l-am pus la semnatura.
Alessia multumesc frumos, poti sa le si faci daca ti-e pofta. Am pus acolo majoritatea retetelor pe care le folosesc eu.

Azi ma mancau palmele, mai ales ca Stefan a facut 1 an si 8 luni, am vrut sa sarbatorim cu un tortulet, dar m-am razgandit. Abia m-am mobilizat putin si stric totul cu torturile mele Sad
N-am uitat de raport, dar zilele trecute am mancat cam acelasi lucru cu Stefan. Adica iaurturi, banane, grisine. N-am avut cum sa pap altceva.
Azi:
dimineata: o felie paine cu iaurt 2%
cafea cu lapte si zahar
pranz: supa de fasole verde,
cina: 2 cremvusti de pui cu salata de rosii , ceapa, castraveti, putin ulei.
gustari: o piersica, o portocala mare 300g, 14 bucati fistic (asta l-am pus cam 20g)
In total aproximativ 900 calorii dupa oneden, dar eu am mancat toata ziua cate ceva, chiar m-am mirat ca iasa doar atat. Sper ca n-am uitat sa trec ceva in raport. Rolling Eyes
Tickerul cu greutatea l-am scos, arata tare urat...cand il misc putin o sa-l pun din nou pale
Pupici!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Sam 05 Sept 2009, 9:34 pm

Salutare
Lasa, Livia ca si eu am 73 kg. zid
De luni ma apuc si eu sa fac putina miscare si taaareeeeee as mai umbla si la meniu.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Sam 05 Sept 2009, 9:54 pm

pupi Ana. Ti-am zis eu ca tu ai scuza, ai nascut de nici 2 luni, in plus trebuie sa faci lapte pt Iannis, lasa dietele mai tarziu. hug

Eram sigura ca am uitat ceva din meniu, era prea putin...
Nu mai editez dar mai adun 40g grisine, deci total 1027 calorii...
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de arime Dum 06 Sept 2009, 12:15 am

Seara buna fetelor!
Noi azi am fost la plimbare in parc cu nepotelul Misa, ne-am distrat, am revenit acasa cat sa papam si sa facem nani si mai apoi iar la plimbare, de data asta ne-am vazut cu finutul Alexandru pana seara tarziu... destrabalare de week-end! bounce Maine se aude iar destrabalare, ori iesim in parc cu niste prieteni, ori ii asteptam la noi, depinde de vremea de afara! wink

Alessia spor la job si zi usoara precum se aude pupi
Ana nu te mai stresa, ai nascut de curand si cu rabdare o sa slabesti. Alapteaza cel putin 6 luni de zile, nu numai ca este bine pt. Iannis, dar ajuta la slabit si te scapa de cancerul de san wink De curand am auzit pe la TV ca alaptatul, regimul de viata sanatos te ajuta sa previi cancerul de san Smile
Livia chiar ma bucur ca ti-ai facut blog, asa o sa ai toate tortuletele, retete de tot felul intr-un singur loc wink La multi ani si multe lunute lui Stefan beat
Crix profita de week-end, face bine starea de liniste din camin atat tie, cat si la bebe! love
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Dum 06 Sept 2009, 7:53 am

Eu stiu, fetelor, ca trebuie sa am rabdare, da mi-i asa o ciuda ca nu mai incap in nici o pereche de pantaloni si vine toamna. Offffffffff!!!!!!!!!!
Livia, vazut blog-ul. Yumiiiiiii
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de arime Dum 06 Sept 2009, 11:14 am

Ziua buna fetelor!
De azi intentionez sa tin montignac, asa ca pt. inceput o sa fac o pizza cu blat monti wink si incet o sa trec la faza I Smile
Pe blog am introdus pe langa torturi si retete montignac, asta ca sa nu abandonez ideea, sa fiu obligata sa postez retetele incercate Cool
Ana o sa-ti revii, te inteleg perfect, dar acum iti trebuie putina rabdare! hug

Merg sa ma pun pe treaba foame
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Dum 06 Sept 2009, 1:00 pm

Buna fetelor!
Am trecut sa va salut si sa va spun duminica placuta! Smile
Ana pupi pupici si rabdare!
Arime bafta cu Monti! O sa-ti urmaresc retetele sa ma inspir si eu chiar daca nu tin Monti.
Noi azi stam pe-acasa. Afara bate foarte tare vantul, mi-e frica sa ies afara cu Stefan, am ramas cu sechele si acum suflu si in iaurt. zid
Va pup pe toate si va doresc o zi cat mai frumoasa, eu o sa mai trec pe aici poate mai vine cineva wink !
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Dum 06 Sept 2009, 2:18 pm

Hello fetelor Smile
Noi acuma asteptam sa papam o lasagna care sta cuminte in cuptor, si ne gandim cu groaza ca diseara avem nunta zid ....e o obligatie, doar pe nasi ii cunoastem, si maine nu pot sa lipsesc de la servici ca se stabilesc neste chestii, asa ca trebuie sa venim rapid, sa ma pot odihni....
Ana, lasa ca o sa dai jos kgamele, ma gandesc de pe acuma cum se poate tine south beach si pe timpul alaptatului, stiu ca unele din fetele de aici anul trecut cand alaptau, tineau dieta, Roxa parca e una dintre ele.....
Deja vreau sa fac tot posibilul sa elimin dulciurile de tot din alimentatie, pt ca ii tot dau cu ciocolata si cand pap ciocolata se depune imediat.......
Macar daca as avea niste pofte teribile, insa sunt convinsa ca ma pot abtine cu putina vointa....ce sa mai zic de problemele care pot aparea de la multe dulciuri, diabte gestiational, etc...
Asta a fost o morala pt mine insami Smile rade
Va pooop
PS: fetelor, e o nebunie cu torturile astea, Livia, nu e de ajuns ca ma face Medeea sa salivez, ma nenorocesti si tu acuma Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de arime Dum 06 Sept 2009, 2:53 pm

Am revenit! hug
Mi-au iesit 2 pizza cu blat monti criminal de bune fetelor! De acum sunt abonata clar la aceasta reteta de blat dama Am papat deja 2 felii si nu-mi vine sa cred cat de buna a iesit pizza, daca si sotul a spus: "EXCELENTA!" foame
Aveam tare emotii cu el, imi era ca o sa se sclifoseasca si n-o sa vrea sa manance shot
Pe forum, pe blog(mai o reteta, mai o aranjare in pagina) o sa-mi fac veacul azi... trebuia sa iesim cu niste prieteni la plimbare in parc si cum vremea nu este frumoasa, sa vedem daca vin la noi in vizita, ca de iesit afara nu ma risc azi wink
Asa ca Livia o sa ne tot salutam azi prietenie
Crix sa aveti pofta si sa papi si pt. mine o felie de lasagna pofta

pup fetele kiss

later edit:
am pus pe blog poze cu pizza mea monti wink pofta
sper sa mai apara careva, cineva... coarda
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Dum 06 Sept 2009, 5:33 pm

Vad ca nu numai eu stau pe-acasa duminica Smile
Cris hmmm, acum te razbuni, daca noi ti-am facut pofta cu torturi... Smile Ce-as papa si eu niste lasagna...dar am bagat altele, nu mai e loc Sad
Arime ma duc sa vad pizza!
As face si eu intr-o zi, doar cu legume si putina branza, calculez cate calorii are in total si impart la portia mea...asa am facut azi cu chiftelele zid
Cu raportul mai tarziu, ca cine stie ce mai pap...
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de alessia Dum 06 Sept 2009, 7:31 pm

Buna tuturor!

PIZZA...hmmm,vreau si eu ...

CRIS,eu zic sa nu te stresezi prea mult la calorii.Nu zic sa ignori,dar nu e bine sa fii o gravidutza obsedata.Cel mai bine e sa incerci sa mananci sanatos,adica sa inlocuiesti ciocolata si dulciurile cu fructe multe si legume.Poti sa mananci totusi zilnic ciocolata cu 70-80% cacao,pt ca e sanatoasa. Eu intotdeauna am impresia ca mananc multa ciocolata daca fac in felul urmator:cele 2-3 patratele pe care ma hotarasc sa le mananc le tai bucatele mici(un patratel il tai in 4),le aranjez frumos pe o farfurie si savurez totul cu o cana fierbinte de ceai de menta.Menta da un gust f bun ciokolatei si taie si pofta de mancare.Incearca sa-ti faci pofta de portocale,banane,mere,pere si cand simti ca altceva iti face cu ochiul sa ai mereu ceva la indemana.

Noi am fost la gratar vineri noapte si ne-am intors la 5,30 dimineata.Ne-am simtit suuuper.N-am cuvinte sa va spun cum s-a simtit Vani prin curte si ce a facaut .Pt prima oara am avut ocazia sa-l lasam fara lesa ,in voia lui si s-a simtit extraordinar.A fost in centrul atentiei si toata lumea i-a facut poze si l-a filmat.Toata lumea s-a jucat cu Vanny si cu o minge mica albastra,dupa care Vani e innebunit.In schimb,ieri ,a dormit toata ziua;s-a trezit doar ca sa manance.Cred ca a facut febra musculara de la atata joaca rade .

Nici eu nu prea mi-am revenit inca,dar de maine am 2 zile libere si o sa ma relaxez mai mult.

ANA,ce face IANNIS? E cuminte sau plange mult? pupi

RAMO pe unde a disparut???????
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Dum 06 Sept 2009, 10:48 pm

crixuta a scris:Hello fetelor Smile
Noi acuma asteptam sa papam o lasagna care sta cuminte in cuptor, si ne gandim cu groaza ca diseara avem nunta zid ....e o obligatie, doar pe nasi ii cunoastem, si maine nu pot sa lipsesc de la servici ca se stabilesc neste chestii, asa ca trebuie sa venim rapid, sa ma pot odihni....
Ana, lasa ca o sa dai jos kgamele, ma gandesc de pe acuma cum se poate tine south beach si pe timpul alaptatului, stiu ca unele din fetele de aici anul trecut cand alaptau, tineau dieta, Roxa parca e una dintre ele.....
Deja vreau sa fac tot posibilul sa elimin dulciurile de tot din alimentatie, pt ca ii tot dau cu ciocolata si cand pap ciocolata se depune imediat.......
Macar daca as avea niste pofte teribile, insa sunt convinsa ca ma pot abtine cu putina vointa....ce sa mai zic de problemele care pot aparea de la multe dulciuri, diabte gestiational, etc...
Asta a fost o morala pt mine insami Smile rade
Va pooop
PS: fetelor, e o nebunie cu torturile astea, Livia, nu e de ajuns ca ma face Medeea sa salivez, ma nenorocesti si tu acuma Smile
Vezi, Cris, la asta ma gandeam si eu. Oricum, dulciuri nu prea sunt indicate, fructe nu am voie decat mere si banane, de sucuri nici nu mai vorbesc, asa ca, pot sa ma apuc linistita de SB.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Dum 06 Sept 2009, 10:51 pm

Alessia, Iannis e cumintel. Plange daca ii este foame sa cu pampersul plin. Se mai alinta cateodata si vrea in brate. A inceput sa stea mai mult timp treaz si hobby-ul lui e tzitzi. Chiar acum ma solicita.
Pup toate fetele. Am fugit.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Dum 06 Sept 2009, 11:12 pm

Buna seara!
Pana la urma am iesit afara, tot batea vantul, dar macar era soare.
Eu am venit la raport, cam aiurea puteti sa ma certati...
dimineata o cafea cu lapte si zahar
pranz tocana de legume: ceapa, rosii, gulie, dovlecel, cartof, vinete, mazare cu 2 chiftele facute in cuptor
gustare inca 3 chiftele goale zid abia dup-aia am calculat cate calorii au, as mai fi mancat...
cina iaurt de fructe 150g
total 930 calorii din care 470 doar chiftelele zid
Pup toate fetele!
Ana ai grija cu dietele, sa nu exagerezi! pupi
Noapte buna tuturor!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 07 Sept 2009, 8:05 am

BUNA DIM FETELOOOOOOOOOOOR!!!!!!!!!!!!!!!!!1
am ajuns si noi acasa de sambata seara,dar nu am avut cum sa intru ca era deja tarziua si abia ne-am linistit si ieri am fost plecati la tara ca de sambata a venit acasa si fratele cu familia si am petrecut ieri la tara cu gratare cu cartofi prajiti si apoi ne-am mutata la mama acasa in Simeria si am continuat masa cu inca 2 vecini cu care ne avem f bine cu saramura de pastrav cu cartofi fierti in coaja si mujdei de usturoi,mancare lipoveneasca,deci va dati seama ce s-a ales de dieta mea,plus ca sambata am facut si un diplomat cu fructe si crema de lamaie amestecata cu frisca si deasupra nectarine si 2 randuri de piscoturi in interior in loc de blat si a fost enorm tortul,abia a incaput in frigider,asa ca am 65 de kgbatute in cuie,chiar 67 serara,toata lumea mi-a zis ca m-am ingrasat si ma simt ca o balena,ma string toate,dar pana nu pleaca fratele cu cred ca ma pot mobiliza.azi mergem iar la tara si apoi la plimbare in Deva,sa mai uitam putin de copii si in caz ca pleaca fratele maine atunci vb mai des cu voi,dc pleaca poimaine mai stau cu eica stau atat de [putin la noi Sad Sad Sad .
peste 1 luna si 3 zile am nunta,imi iau un sac si-l trag pe cap,sa vad ce si cum dar tre neaparat sa scap de 5 kg pana atunci,asta cu numarat cal si taebo 25 de min de 5 ori/sapt,ca sunt oribilaaaaaaaaaaaaa.
poze cu tortul nu am ca erau descarcate bateriile de la camera,dar a fost superb si in acelasi timp si super bun la gust.
merg sa vad si eu ce poze ati mai pus si revin.

am vazut doar pozele AN-DEEI,ANDRICA si le-a scos,poate le mai pune o data si pt mine.
AN-DEEA esti o superba,aas vrea sa arat si eu ca tine nu un butoi care sta sa explodeze,bucura-te de cum arati si relaxeaza-te,tu oricum te ingrasi f greu,nu ca mine 7 kg in 3 luni zid zid zid zid zid zid zid .
ANA-BELA IANNIS e un scump,sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii pupi .
ALESSIA si ERIC e un scump si un frumos,sa va lumineze vietile cu zambatele lui stirbe love .
LIVIA imi pare tare tare tare rau de ce ati patit cu stefanut,sper sa uitati repede de asta si sa ramana doar o amintire neplacuta care sa nu se mai repete.eu nu am fost niciodata internata cu bebeii si nici nu vreau sa stiu cum e,multa sanatate sa nu mai fie nevoie de asa ceva.
ARIME bafta la dieta,ma uit imediat pe blog la reteta si neaparat ma uit si la LIVIA,imediat cum trimit mesajul.
ROXA imi pare rau ca nu-ti poti reveni din suferinta,tre sa fie fffffff greu,nu stiu cum e si nici nu vreau sa aflu,iti doresc sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci cu bine de incercarea asta si sa traiesti din nou bucuriile vietii,chiar dc probabil nu va mai fi niciodata la fel pupi .
DANA sper ca e ok tatal tau si sa nu mai treaca prin asa ceva.cu munca te inteleg,de maine imi fac si eu zeci de CV-uri si merg sa depun peste tot pe unde cred eu ca mi-ar place sa lucrez.bafta multa noua si mie si tie si la DANA-MI si la ANDRICA ,sa gasim ceva care sa ne convina macar 70%.
CRIS creste burtica?mai pune poze si pe yahoo cu burtica.acusi trece timpul si te vedem cu bebe in brate.sarcina usoara in continuare.
JULLI te asteptam cu poze de la 62 de kg si de 55 de kg,sa vedem diferenta ca sigur e o maaaaaaaaare diferenta.felicitari pt reusita.
ALESSIA tre sa fi fost delicios VANNY asa liber sa se joace in voie,mai asteptam poze cu el.
RAMO te asteptam cu vesti bune si cu muuuuuuuulte povesti noi pupi .


Ultima editare efectuata de catre deiutza23 in Lun 07 Sept 2009, 8:29 am, editata de 1 ori
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Lun 07 Sept 2009, 8:16 am

Neatza fetele
Livia, o sa mananc de SB, dar muuuult mai mult decat de obicei, pentru ca daca nu sigur o sa imi fie foarte foame. hug
Deiutza, bine ai revenit. De acum te asteptam mai des. Lasa, nu te mai stresa cu kg ca sigur o sa le dai jos. Si oricum arati super. kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 07 Sept 2009, 8:39 am

cum sa mai arat super la 1,65 si 65 de kg Sad Sad Sad ?
sunt ca un balon,dar sper sa ma dezumflu cat mai repede wink .
dc dispar inseamna ca am plecat la tara,ca tre sa ma sune fratele sa ne pregatim.
mai vb oricum maine.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Lun 07 Sept 2009, 9:04 am

Neata fetelor!!!!!!!!!!!!!
Alessia, taman de asta sunt obsedata, ca incepusem sa pap cam multe dulciuri, da gata, cred ca m-am lecuit oarecum…..m-am hotarat sa fac tot posibilul sa renunt macar 90 si ceva la suta la dulcuri….sper sa reusesc….
Wow, Ana, pai e super daca ai voie mere si banane, eu credeam ca sunt interzise de tot…..Oricum, eu zic sa o iei incet, sa nu te stresezi f mult in príma luna, adica si eu ma gandesc ca o sa vreau sa tin dieta, insa nu chiar din prímele saptamani, mi s-ar parea f difícil. Oricum, tine-ma te rog la curent , cum merge dieta, o sa ma ajute si pe mine pt la anu experienta ta….eventual lasa raportzele de papa pe aici...vreau sa pot tine dieta, insa nu vreau ca alimentantia sa imi afecteze alaptatul, de asta zic, ca tu ai mai multa experienta...
Livia, calorii ai putine, ideea ar fi ca poti papa mai mult cantitativ dar mai putin caloric, sa nu stai sa iti fie foame, ca asa renunti cel mai usor la dieta….
Deiutza, nu te necaji atata, ai fost in concediu, te-ai rasfatat, toamna vine vremea de dieta…..de acuma te poti mobiliza, da nu te mai necaji asa, te cred ca nu te simti f bine, dar macar moralul trebuie sa il tii sus…
O sa mai pun zilele astea poze, daca te consoleaza cumva, si eu am pus ceva kg pe mine, mi s-au umflat shuncutzele in parti, da parca nu arat chiar asa de naspa….. :D (daca nu ma incurajez eu, atunci cine)
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 07 Sept 2009, 9:17 am

ANA eu dupa nastere am ramas la 82 de kg si in 4 luni am mai pus 3 kg,asa ca..........tu esti slaaaaaaaaaaba.
CRIS tu macar ai plecat de la 54 de kg,eu am plecat de la 68,deci e o maaaaaaaaaaaaaaare diferenta,tu pana ajungi la 68 ha-haaaaa,e cale lunga,asa ca eu sunt cea mai grasa dintre mamicile care au ramas gravide.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 07 Sept 2009, 9:18 am

neata fetelor pupi
livia ma bucur ca ati scapat din spital si sper sa fie ultima oara cand ai fost nevoita sa treci prin asta
va pupi pe toate
deiutza acum ma duc sa pun niste poze wink

eu in week-end am mancat f aiurea dar gata, de azi sunt la SBI wink
Vineri:
09:30 – 12g crakersi int, 2cremvusti pui, dovleac copt, 1cafea cu lapte
14:30 – 40g crakersi int, 2cremvusti pui, 1budinca
16:00 – 1baton corny big free
19:00 – 80g paine neagra, zacusca

Sambata:
10:00 – 80g paine neagra, zacusca
12:00 – 1inghetata
18:00 – spaghete bolognese
20:00 – popcorn

Duminica:
11:00 – spaghete bolognese
13:00 – 1tarta cu fructe
16:00 – ½ pulpa pui pe gratar, 45g popcorn
19:00 – ½ pulpa pui pe gratar, 2-3furculite spaghete, 1cremsnit
20:00 – 45g popcorn

cantarul imi arata azi 51.5 dar am mancat cam sarat si tarziu in ultimele zile si de obicei imi arata mai mult asa ca nu ma panichez chiar asa rade rade rade
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Lun 07 Sept 2009, 9:54 am

Andreea, stai linistita ca esti pe drumul cel bun.....acuma cand imi aduc aminte cum ma fandoseam la 400 de gr si se luau fetele de mine rade rade rade :P
Deiutza, asa e, conteaza si greutatea de la care pornesti. Eu ma oftic ca am lasat asa, piticii sa se mai joace cu mine, ca daca papam civilizat all the time, acuma era suuuuuper ok.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 23 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 26 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB