Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

+17
Anna Succubus
dandana
dana_mi16
chelsea
Giobsy
crixuta
ana_bela
deiutza23
an-deea
ramomic
alessia
livia1981
avr_dana
Roxy
arime
andreea_2008
juliennej
21 participanți

Pagina 26 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 09 Sept 2009, 12:00 am

si la ziua de carbs?ca asta imi da mie batai de cap zid .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de juliennej Mier 09 Sept 2009, 12:06 am

deiutza23 a scris:si la ziua de carbs?ca asta imi da mie batai de cap zid .

la crabs,pizza,paste..fara brinza insa.doar cu legume.sticksuri,biscuiti..daca vrei am cartea,ti-o pot trimite pe email...si te documentezi de acolo cind ai timp.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 09 Sept 2009, 12:08 am

ok,ms mult,cand ma hot 100% te anunt.ms ca ti-ai facut timp sa-mi raspunzi pupi .
noapte buna kiss kiss kiss
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de juliennej Mier 09 Sept 2009, 12:10 am

deiutza23 a scris:ok,ms mult,cand ma hot 100% te anunt.ms ca ti-ai facut timp sa-mi raspunzi pupi .
noapte buna kiss kiss kiss
n-ai pt ce.noapte buna
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de arime Mier 09 Sept 2009, 12:35 am

Seara buna tuturor!

In primul rand La multi ani celor ce poarta prenumele de Maria, Marian si derivate din aceste prenume!
Nu stiu exact daca Mara este derivata din Maria, insa daca este... pui de Ramo, multa sanatate, La multi ani si mult noroc in viata!
Dana merci frumos pt. urarile dedicate Raisei-Maria Merci prietenie
Merci frumos de vizita pe blog. hug Ai intrebat de pasta de zahar, daca nu este prea dulce!? Depinde de crema, de sirop, de gust. Daca unei persoane i se pare prea dulce o poate lasa in farfurie, nu este musai sa se manance pasta! Dar sa stii ca mereu am spus celor ce mi-au incercat tortuletele sa lase in farfurie pasta daca li se pare dulce si surpriza: au papat tot ce aveau in farfurie wink Ti-am vazut pozele, sunteti 3 frumosi love

Daniela multa bafta la nutritionist si te asteptam cu vesti bune! hug

Dana_me distractie placuta in continuare si sper sa revii atat cu povesti placute, dar si cu poze in album wink love

Va imbratisez cu drag pe toate... Livia, Alessia, Crix, Andreea, An-deea, Deiutza, Ramo, Dana, Dana_mi, Daniela hug grup numeros wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Mier 09 Sept 2009, 9:07 am

Deiutza, Julienne, multumesc hug pupi
M-am ingrasat cam peste tot, adica nu mai arat skijetrona, dar nici f rau...ca nu se vede sarcina e si modelul de la rochie, si sacoasul de deasupra, fara el , dintr-o parte mi se vede burtica, din fata oricum mi se vad aripioarle care s-au mai umflat...da nu e asa tragedie....eu ma simt ok, atata timp cat mai pot purta or rochitza scurta, ceva frumusel in care sa ma simt ca arat cat de cat bine....cand asta nu se mai intampla, atunci e clar ca m-am ingrasat prea mult.
Ce misto o sa fie la anul cand o sa ne agitam iar cu diete, mai ales eu....:D :D, plus de asta o sa mai am si bebe love
Aseara am visat iar ca era fetita....o, vai....si mai am inca o gramada de luni de sarcina inca rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty raport ziua2 SBI

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 09 Sept 2009, 9:13 am

am venit si eu cu raportelul pt ieri:
09:00 – 3felii sunca pui unse cu salata de vinete, 1rosie, 1cafea cu lapte
13:30 – salata din 2rosii, varza alba, 1conserva ton
15:00 – 1cafea cu lapte
16:00 – 150g iaurt 0.1%, 15boabe fistic
20:00 – 150g macrou marinat
Dulciuri: 1solano (8cal din 75permise)


livia nu te supara pt 1200cal, e f bine....muuult mai bine decat sub1000. te inteleg ca ai face orice sa slabesti dar cu cat iti restrictionezi mai mult aportul caloric la inceputul dietei cu atat iti pui mai tare singura bete in roate pt ca, asa cum am zis si ieri: ori ti o perioada strict si dup-aia nu mai rezisti si dai iama in mancaruri ori slabesti o perioada, aj la platou si nu mai ai de unde sa mai scazi....

deiutza eu zic sa mai slabesti 3kg si sa-ti iei rochia aia dc iti place asa de tare Smile 2sapt de bici si s-a rezolvat problema pupi

arime LA MULTI ANI pt Raisa-Maria, imi cer scuze ca nu ti-am zis de ieri Sad . La multi ani si pt Mara dc e derivat de la Maria pupi

julie eu zic sa ramai la copilasii cei mici ca mi se pare ca ti-au fost tare dragi ieri.

daniela asteptam vestile de la nutritionist

cris arati SUPER...nici nu se vede ca esti insarcinata, cel putin nu din fata si nu in rochita din poze wink

pupi toate fetele
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de arime Mier 09 Sept 2009, 10:07 am

'neata fetelor! wink
Merci frumos Andreea hug
Crix am vazut poza, arati tare bine si sa te tii departe de tentatii wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de ana_bela Mier 09 Sept 2009, 10:37 am

Neatza
Micul dejun l-am mancat pe principiul SB. Sa vad daca ma tine si restul zilei, ca ieri si alaltaieri am sfeclit-o. Totusi am ajuns la 72,6 kg si sper sa mai scad. Inca nu modific tikerul ca sa nu-mi iau nasul la purtare.
Va pup ca am de umbalt azi. kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Mier 09 Sept 2009, 11:30 am

Ana, inseamna ca oricum slabesti acum de la alaptat....e f posibil ca o dieta sa fie f eficienta in perioada asta....sa ma tii la curent .... hug
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Mier 09 Sept 2009, 1:17 pm

Buna fetelor!
Am intrat scurt pana il culc pe Stefan, am fost de dimineata si mi-am luat 10kg de gogosari si 10kg de castraveti sa pun la murat. Asa ca azi o sa ma joc cu astea Smile
Deiutza, Juli eu chiar zilele trecute am primit cartea Rina`s cu retete, de la o fata draguta de pe oneden, Elena. Daca vreti pot sa v-o trimit. pupi
Arime mi-ai facut pofta de tortulet ciocolatos, poate prestez zilele astea unul. wink
Pup toate fetele! Poate revin diseara sa vad cat o sa fiu de obosita.
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de arime Mier 09 Sept 2009, 1:32 pm

Ana ca sa slabesti nu trebuie decat sa mananci usor mai ales ca in perioada asta alaptezi si stii prea bine ca si alaptatul ajuta mult la slabit: iaurturi, salate, gratar fiert, carne fiarta... de preferat pieptul de pui, fara fielita, in loc de marul crud, este indicat si din cauza ca alaptezi sa-l faci compot, in loc de zahar pui putina miere wink Mai poti manca legume la gratar, dar si fierte, multa apa si ceaiuri de chimen si anason. Poti si paste, dar sa le papi simple, putin date cu ulei de masline. Asta ce mi-am amintit ca am mancat eu pe vremea cand alaptam si am slabit mult de tot, in 7 luni am revenit la greutatea de inainte de sarcia... si totusi, am slabit 33kg wink

Livia imi pare rau de pofte, dar de vrei sa-l faci este super fain la gust dupa ce il tii la frigider peace
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 09 Sept 2009, 1:44 pm

buna ziua fetelor kiss kiss kiss ,am venit si eu din oras si am prestat deja o supa de galuste de gris si acum fac snitele din piept de curcan.
a plecat azi fratele cu familia Sad Sad Sad ,e tare greu ca stau atat de departe Sad Sad Sad .
m-am pensat azi si am mai cautat si rochita dar nu am vazut nimic sa-mi placa,acum sunt in dilema dc sa ma tund sau nu,dc ma tund nu ma mai pot aranja pt nunta,ma mai gandesc.
merg sa termin snitelele si mai vb,ca dupa 16 plec cu sotul la tara.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de avr_dana Mier 09 Sept 2009, 5:21 pm

buna fetelor

Deiutza mai ai timp pana la nunta sa dai 2-3 kg si sa iei rochia perfecta wink bAfta multa.Daca vrei, poti...parca asa era, nu? croseta

Arime ms de raspuns pupi Cum e dieta la tine? Se misca ceva. Incredibil totusi ca ai slabit atat de mult...iar mi-am adus aminte affraid lol!

Ana bafta cu dieta- sa fie sanatoasa si nu te stresa prea tare. Imediat ma uit si eu la poze.

Juli bafta cu noii copilasi...tre sa fie magnific.

Livia ai papat chiar bine. De ce nu vrei sa intelegi ca sub 1000 cal e prea putin. In ritmul asta n-o s-o duci mult timp. Ce face SAtefan?
Cris arati bine la 59 si oricum sarcina iti da un aer aparte , mai luminata mai frumoasa, un aer misterios dama

Andrica...moaamaaa ce buna esti. Ce abdomen de vis ai rock

EO........am papat ca sparta zilele astea....abia pot sa ma aplec. A fost Sf MArie...ziua lu Socrela, a lu sor-mea si hram la tara..................ta-na -na si am balotat..sarmale facute in oala de aia speciala de lut in coptor- la tara evident, salata boeuf, piftie/racitura, parjoale, friptura, am facut tiramisu...si deseara plec la sor-mea pt o portie de diplomat..
Daca ma cantaresc sigur am cu 2 kile in plus.....DAr ma curat de ele imediat si tre mai departe.

si totusi arat de 73 de kile...is mareee, bulanoasa si am o slana pe burta de numa Cool daca stau jos face valuri rade rade In poze probabil am sta mai dreapta :P

ne mai auzim
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de alessia Mier 09 Sept 2009, 7:00 pm

Hello fetelor!

Am vazut toate pozele noi;am incercat si eu sa pun cateva aseara,dar nu s-au incarcat...

AN_BELA,arati super bine,mai ales daca te gandesti ca ai nascut de mai putin de 2 luni.Daca iti e foame seara ,eu zic ca nu e bine sa-ti lasi stomacelul gol,tinand cont ca tu alaptezi si noaptea.Incearca sa iei o gustare mai putin calorioasa.

ARIME,is si eu curioasa,cum iti merge cu dieta? Ziceai acu 1-2 saptamani ca ai inceput sa mananci mai organizat.Eu inca nu tin nimic,am zis ca stau asa pana la sfarsitul lui septembrie.Nu stiu daca greutatea de la ticker e cea reala,ca nu m-am cantarit de f mult timp,dar in orice caz,cam tot pe acolo sunt,ca simt pe haine.O sa ma cantaresc luni si o sa updatez tickerul.

CRIS,esti o gravidutza super-sexy.Ai grija sa mananci sanatos si bucura-te de perioada asta unica.

LIVIA,lasa tortul deoparte,ca asta o sa te faca sa renunti iar la dieta.Cel mai bine e sa numarei calorii pana iti vine cheful de dieta si apoi sa treci la disociatul tau(-zise expertul- rade ).

DEEA,eu ma bucur de viata ,sa stii,chiar nu-s obsedata si-s oarecum multumita de felul in care arat (in proportie de 85-90%).Dar stii ca intotdeauna e loc de mai bine si in felul asta,cel putin nu ma ingras f mult.Daca as ignora total ce si cat mananc ,sigur m-as ingrasa.Si oricum,consider ca orice femeie,mai ales dupa ce trece de 25 de ani ,e bine sa fie atenta ce si cat mananca.Cred ca ce as avea eu nevoie e sa fac sport in mod constant.Nu mult,dar sa fie un obicei constant(30 min ,de 3-4 ori pe saptamana).

V-am pupat pe toate,aveti grija de voi.
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 09 Sept 2009, 7:51 pm

am trecut doar sa las raportul ca are sor-mea treaba la calc :D
ziua3 SBI
09:00 – 3felii sunca pui unse cu salata de vinete, 1rosie, 1cafea cu lapte
12:00 – varza cu carne de pui
13:30 – 15buc fistic
16:30 – 150g iaurt 0.1%
18:30 – varza cu carne de pui
Dulciuri: 1solano, 13g cioco diet, 200ml pepsi light(72cal din 75permise)


Ultima editare efectuata de catre andreea_2008 in Mier 09 Sept 2009, 10:45 pm, editata de 1 ori
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Mier 09 Sept 2009, 8:00 pm

Fetelor, multumesc ca ma complimentati asa :D ma faceti sa ma simt mai bine decat ar trebui....
De cand am zis ca m-am apucat de o dieta sanatoasa, intr-adevar, am papat doar 2 patratele de cioko 75% pe zi, smochine, migdale pentru proteine, fructe, iaurtel....n-a mai sarit in sus cantarul.....da nici in jos nu mai sare, e un pic ciudat asa, daca vrei sa slabesti un kg, sa stii ca ai sa poti face lucrul asta de-abia peste inca vreo juma de an.....
Sper sa nu fie organismul meu obisnuit sa mananc sanatos si sa nu mai reactioneze cum trebuie la South Beach....asta chiar ca e o mare temere a mea.....
Gaza mea falfaie prin burtica, astept de-acuma pe zi ce trece sa faca o tumba mai serioasa, sa simt ca e acolo...asa se misca putintel, trage un ...rtz si imi da sperante ca il aud in burtica rade rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Mier 09 Sept 2009, 9:54 pm

Buna seara fetelor.
Am reusit sa-mi termin treaba pt ca am avut ajutor din partea sotului. Au iesit destul de bine muraturile mele, doar o mica peripetie cu un borcan care a vrut sa se sparga la fiert, dar noroc ca mai erau la Selgros Smile
Acum cu caloriile sincer nici nu mai stiu cum sa fac. Cunosc si teoria caloriilor, organismul se obisnuieste cu mai putin si apoi tot isi face rezerve, dar macar daca as slabi asa tot e ceva, eu la 1200 ma mentin Sad Deocamdata merg asa, dar curand, sper, sa trec din nou la disociat.
Azi am mancat multe lactate, dimineata o cafea cu lapte si zahar, as vrea sa zic ca e prima zi de proteine, dar sa vad maine ce fac. Inca nu ma laud.
Arime sa nu-ti para rau, am salvat reteta si o s-o prestez curand. La sfarsitul lunii e ziua soacrei, luna viitoare aniversarea casatoriei noastre, ocazii sigur am.
Cris ai pus pozici noi? Ma duc si eu sa vad.
Deiutza bafta cu dieta sa te reapuci curand si sa slabesti atat cat vrei pana la nunta!
Dana, Stefan e ceva mai bine, parca a inceput sa manance si el cat de cat, nu ma bucur foarte tare, inca, sper sa nu-l tina doar cateva zile, ci chiar sa-si faca efectul vitaminele.
Alessia asteptam pozele!
Pupici!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Mier 09 Sept 2009, 10:15 pm

Livia, una singura am pus....
Tre sa mai fac zilele astea, ca depind de sotz :D ....si de fata pe care o am cand vin de la scarbici...
Fug sa ma bag in pat, is rupta...
hug
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 09 Sept 2009, 10:26 pm

am revenit wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 10 Sept 2009, 8:32 am

buna dim fetelor kiss kiss kiss .
ieri am baut 2 cafele cu lapte si am mancat vreo 5 snitele din piept de curcan,goale,fara paine si 3 galuste cu prune,asta toata ziua,adica mai bine zis pana la ora 15 si apoi doar apa.
am fost azi la baie si m-am cantarit,am 65 fix si de azi numar cal,cu asta slabesc eu bine fara sa ma frustrez.pt inceput mananc orice in limita a 1300-1500 de cal si dc mai si depasesc 1 zi/sapt nu-i bai.vreau sa slabesc fara pastile si fara infometare,ca vad ca cu pastile si sub 1000 de cal/zi pun rapid la loc tot si chiar peste.o sa ma straduiesc sa fac si sport zilnic de luni pana vineri,pt inceput 25-30 de min si neaparat sa nu mai mananc seara.asta ar fi pt inceput,sper sa iau bine startul,ca fix peste 1 luna am nunta si vreau sa ma simt eu bine.rochita o s-o cumpar cam peste 10-12 zile,cand imi vine somajul,asta doar dc vad ca slabesc macar 1,5 kg pana atunci,dc nu slabesc atunci imi iau alta care sa-mi ascunda grasimile.
CRIS de ce nu pui ticker cu cate sapt ai ca niciodata nu stiu exact.
LIVIA ma bucur ca ai avut ajutor,mie mi-a pus mama muraturile ca eu nu am avut timp cu 2 bebei.
DANA o fi cum zici tu,dar in poze nu sevede nici o grasime pe burta.
ANDRICA tu papi frumos ca de obicei,de azi dau si eu raport ca poate de rusine nu mananc prostii.
ALESSIA e adevarat ca tre sa fim atente la ce mancam dupa o varsta,dar e mai greu cu practica,teoria o stim toate wink .
mi-e dor de ROXA si de RAMO Sad Sad Sad .


Ultima editare efectuata de catre deiutza23 in Joi 10 Sept 2009, 8:52 am, editata de 1 ori
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de Armeana Joi 10 Sept 2009, 8:52 am

Fetelo am o rugaminte,aveti careva dieta-regim disociat ?
Armeana
Armeana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : Alba iulia
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 10 Sept 2009, 9:09 am

eu nu am nimic,adica vreo carte ceva.cauta pe net si faci un rezumat la tot ce gasesti.am auzit ca se slabeste bine cu disociata,dar eu nu o pot tine.
multa bafta dc vrei sa o ti.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de adar Joi 10 Sept 2009, 9:10 am

Eu am tinut inainte de sarcina disociatul Monicai Anghel. Am slabit 14 kg in 4 luni ;)

3 zile carne (de orice fel, inclusiv mezeluri, snitele)
3 zil;e lactate (inclusiv smantana)
3 zile legume-fructe PROASPETE

mananci cat vrei, cand vrei ... bei 2 litri de apa si garantez rezultate!

Am inceput acum dieta Nicoletei Luciu. De trei zile. O sa va tin la curent cu rezultatele. azi ma cantaresc, de curiozitate!Smile
adar
adar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 45
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 10 Sept 2009, 9:12 am

ce fericite sunteti ca puteti tine o dieta stricta,eu nu pot decat sa numar cal si sa mananc orice in limita nr de cal Sad .
asteptam cantarirea Smile .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 26 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB