Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 EmptyIeri la 08:23 Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 EmptyIeri la 05:18 Scris de Dorulet

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 EmptyJoi 16 Mai 2024, 21:08 Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 EmptyJoi 16 Mai 2024, 21:00 Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 EmptyJoi 16 Mai 2024, 18:30 Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 EmptyJoi 16 Mai 2024, 13:11 Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 EmptySam 27 Apr 2024, 16:35 Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 EmptyDum 21 Apr 2024, 04:24 Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 19:46 Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 19:37 Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 05:30 Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 05:06 Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 22:42 Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 22:17 Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 19:33 Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 19:15 Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 EmptyVin 08 Mar 2024, 08:38 Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 EmptyMier 28 Feb 2024, 09:03 Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 EmptyDum 25 Feb 2024, 13:30 Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 EmptySam 20 Ian 2024, 05:53 Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

+17
Anna Succubus
dandana
dana_mi16
chelsea
Giobsy
crixuta
ana_bela
deiutza23
an-deea
ramomic
alessia
livia1981
avr_dana
Roxy
arime
andreea_2008
juliennej
21 participanți

Pagina 13 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Vin 14 Aug 2009, 16:12

Buna fetelor
Andrica, concediu placut, dar cred ca deja nu mai are acces la PC.
Medeea, sper sa -ti revii si sa faci si bunaciunea aia de tort :D.
Livia, si eu sper sa vin maine cu o tona de vesti bune. Sotzul a spart deja o vaza in seara asta, iar cioburile la noi au numai semnificatii bune si vin foarte rar din pacate :P.
Halinutzo, nu te mai plange ca nu te viziteaza nimeni din Romania, ca poate ti venim pe cap Smile..stii vorba, nu cere ca s-ar putea sa ti se indeplineasca :P....ar fi funny tricot
Va pooooop ca mai am treaba.......
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de juliennej Sam 15 Aug 2009, 02:56

seara buna fetelor


arime-sanatate multa si ai grija ce maninci de acu inainte..sanatate!
andrica-vacanta faina,relaxare si soare..Smile
livia-de cind incepi dieta?
crixuta-sa ai o veste buna miine si sa ai o crixuta frumoasa si sanatoasa.
alina-merge dieta asta,cel putin la mine ,merge.nu mi se pare greu deloc de tinut si in plus mi se pare accesibila.ai voie de toate dar in zile diferite.azi am facut-o lata,din pacate.am fost iar la prietenii mei si am mincat cu ala mic"cippies"cum le zice el..vine cu sacu de cipsuri la mine si zice ca-l impartimi si daca nu iau nu mai sintem prieteni..asa ca azi...am bagat cippies cu Rory.miine tre sa bag la gym sa scot ce am mincat azi:))
vreau sa ajung la 50 sau 52..acu sa vedem daca imi si iese ce vreau.

aa..si ma bucur ca ai vizitatori de acasa.e un sentiment tare placut sa ai pe cineva al tau aici si e si mai placut sa vb limba ta..

no..cam atita ..sa aveti un weekend frumos si la multi ani daca avem vreo marie pe acilea...
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de deiutza23 Sam 15 Aug 2009, 07:12

Buma fetelor.De 4 zile am net pe mobil,va citesc zilnic dar e greu sa scriu,sunt eu mai grea de cap si imi prind urechile pana scriu.Va poop si vb pe 6 sau 7 sep.Pana atunci zile frumoase va doresc.Pa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Sam 15 Aug 2009, 09:22

Hello fetelor!
Deiutza ma bucur mult ca ai trecut pe aici, cand poti si ai timp sa ne mai spui ce faceti pupi Merge disociata?
Juli cu dieta sunt tot in pom si nu ma mai pot cobori zid Embarassed Tu cred ca ai inceput deja de mai bine de o luna dieta, nu?
Cu cantarul m-am certat de tot, nici nu mai stiu cate kile am, oricum destule...
Va pup si va doresc un weekend superb!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Sam 15 Aug 2009, 12:35

Buna fetelor Smile

Ne intorseram de la ecograf si de la cumparaturi, am umblat de nebuni toata dimineata, cei la care am fost programati la dublu test au inchis ca nesimtitii, desi am confirmat ca vin sambata, dar probabil si-au dat seama mai tarziu ca era azi sarbatoare, asa ca au decis sa stea acasa, am mers la alte cabinete prin oras pana am gasit unu deschis, a trebuit sa ne intoarcem la medic sa imi parafeze formularul, iar la laborator....!!!!!!!!

In alta ordine de ei Smile: La multi ani tuturor Mariilor, Mariutzelor, Marinelor, etc Smile Smile Smile.

Asa....deci Smile

Am stat aproape o ora in cabinet ca bebe cica statea in cap si nu reusea doctorul sa ii masoare cum trebuie toate cele.....am fost foarte emotionati, ca e totul in regula, are tot ce ii trebuie si dimensiunile sunt ok pentru saptamanile aferente Smile Smile Smile. Sunt foarte bucuroasa ca e bine, i-am auzit o gramada inimioara, l-a intors doctorul pe toate partzile, l-a agitat ca sa isi schimbe pozitia Smile. Tati statea emotionat si se uita la ecran.....Smile

Acuma....surpriza......

Nici bine nu incepe demersul ecografic, ca imi zice doctorul: vreti sa stiti ce e? ma uit la sotz, zic, vrem????!!! zice vrem, normal....zic, vrem Smile....zice baietzel....ne pica fata sub ecograf, da` ma bucur asa...., ca e sanatos, si e baietzelul meu, zic-noi voiam fetita, ghinion-zice doctorul-data viitoare :P . Ziceti si voi, nu e crixutza, e crixutz :P.

La sfarsitul consultatiei zic: da sunteti sigur, nu e prea devreme, ca totusi, azi avem 11 sapt si 6 zile, nu e posibil sa fie fetita totusi? Ia ecografia, si imi numara inca odata, manitze, capshor, piciorushe, zice: vedeti si asta de aici (arata intre piciorushe).

Fara replica!!!!!

Da` am mai auzit cazuri in care daca e asa devreme, nu o nimereste foarte bine ...acuma.....nu mai conteaza, eu ma bucur si de baietzel, da chiar nu ma asteptam la asta asa repede, iar daca imi zice peste 1 luna ca e fetita, ma da total peste cap :P .

va poop momentan.....ziceti si voi ce zi....plus alergatura, plus cand plecam, pe strada, intra un catel sub o masina, si asa de tare m-am speriat, am vazut cand l-a agitat, l-a terfelit nitzel, m-am uitat in alte parte, dar a scapat, asa noroc pe el, mergea tzantzosh pe celalalt trotuar dupa aceea.....uffffffffffff....dupa aia am fost sa papam, telefoanele de rigoare sa ne laudam ca avem un bebe sanatos, mers la cumparaturi, ma doare capu.....ma bag in pat sa ma relaxez.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de juliennej Sam 15 Aug 2009, 12:53

bravo cris!sa fie sanatos si sa va bucurati de el.data viitoare poate iese crixuta! pupi

cum o sa-l chemati?
weekend fain ,fetelor!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Sam 15 Aug 2009, 12:58

Cris felicitari pt Crixutz pupi sa fie bebe sanatos, ca restul nu prea conteaza, Crixutza vine data viitoare! La fel am patit si eu, vroiam fetita si m-am ales cu un matz de baietoi, dar e al meu cu toate figurile pe care mi le face si nu-l l-as schimba acum cu 10 fetite. O sa vezi cum e, sanatos sa fie si papacios!
E cam devreme la 11 saptamani sa se vada sexul, dar daca a zis ca e baietel probabil ca asa e, de cazut nu mai cade nimic Smile .
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Sam 15 Aug 2009, 14:52

Multumesc fetelor Smile
Vai Julienne, asta e si dilema noastra, ca noi pana acuma am copt doar nume de fetitze dama
Acuma ne vedem pusi in situatia de a cauta un nume nou, dar ni s-au cam furat cele la care aspiram noi mai demult: Matei, David....of, nu stiu, asta chiar e dificil, ca la crixutza erau muuuulte variante, acuma....om vedea bee
Livia, stiu ca asa e....oricum, noi noi ne-am bucurat asa de mult, ca oricum cel mai mult voiam sa vad ca a e sanatos sa ma linistesc. Vorbeam si cu sotul meu azi, pt noi a fost emotionant ca in sfarsit am vazut un bebe la ecograf, facea miscari, si nu mai era un extraterestru mic cum e in primele saptamani. Parca acuma realitatea e si mai mare, constientizam in sfarsit cum e....
Acuma nu ne mai intreaba tati: Ce fac fetele mele? :D il intreb eu: Ce fac baietzeii mei ? ura
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de deiutza23 Sam 15 Aug 2009, 15:05

Ma prind mai greu,dar vad ca totusi reusesc sa va scriu.Dieta n-am tinut nici macar 1 zi,nu pot tine nimic.Azi mi-au venit si bucuriile si pap tot ce prind in mana.Am peste 62 sigur,dar nu pot tine nimic.Din sept sper sa tin.CRIS sa va traiasca baietelul
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Sam 15 Aug 2009, 15:31

Multumim Deiutza hug
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de avr_dana Sam 15 Aug 2009, 17:39

buna fetelor
Am reusit sa citesc tot , dar acu sa imi amintesc tot ce aveam de spus :P
Alessia pupicei la VAni, bine ca e oki, ca e tare scumpel . Tu cum mai esti ?

Livia ...tre sa ai nervi tari cand vine vb de copii. Dar oricum ar fi is adorabil is ai nostri si tre sa avem rabdare cu ei.
RAmo am apucat sa vad ceva poze....adevarat festin la all inclusive :P , se vede ca a fost frumos
Am vazut si din pozele Deei...ff frumos la piscina. Ai niste baieti pe cinste ,,,iar tu arati super bine, nush la ce te mai stresezi.
ANA ..de IAnnis nu mai zic nic...ca e un ingeras mic si scumpel foc.

Tre sa mai vad si restul pozelor

CRIS ura ura ura hurrraii pt baietel. Sa va bucurati de el si sa va aduca numai zambete pe buze...si cel mai imp e sa fie sanatos.
Eu am stat botoasa o zi cand am aflat ca am baietel...tot ii spuneam bebita...bebita ..cand colo ditai baietoiul Shocked . dar acum evident ca nu as mai schimba nimic rock

Arime sanatate multa pupi si asteptam poze si de la voi..asta daca nu aipus. Cu greutatea cum stai? Pt cine tortelesti iar?

ANDRICA>... VAcanta placutaaaa cheers cheers cheers ...is sf a venit si vremea ta si vacanta muult asteptata :D

Deiutza dar tu pe unde zabovesti atat ?
Juli...nu ti se pare ca o sa fii prea slaba??? Felicitari pt slabit...cred ca esti singura de pe aici care mai are grija de dieta...restul si-a facut de cap Suspect

crek n-am omis pe nimeni

EU .....am fost vreo 3 zile prin iasi si i-am facut Lui DAvid investigatii, si a iesit k e f alergic, si ne-a dat tratament indelungat...o poveste lunga, dar ma bucur ca am reusit sa-i ac ceva analize. Cu mancatul e oki. Se incadreaza in grafic are 3,2 ani, 18kg si 105 cm cheers

Si dieta mea e tot in cui No No nush cand incep odata...ca a trecut si vara si degeaba , Sper ca toamna sa ne gaseasca mai hotarate.
VA pup si ne mai auzim.
Wk placut tuturor
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Sam 15 Aug 2009, 18:50

avr_dana a scris:buna fetelor

CRIS ura ura ura hurrraii pt baietel. Sa va bucurati de el si sa va aduca numai zambete pe buze...si cel mai imp e sa fie sanatos.
Eu am stat botoasa o zi cand am aflat ca am baietel...tot ii spuneam bebita...bebita ..cand colo ditai baietoiul Shocked . dar acum evident ca nu as mai schimba nimic rock

Wk placut tuturor

Multumesc mult Dana pt urari pupi
Eu n-am stat deloc botoshica, eram foarte fericita ca mi-a zis ca e sanatos si bine, am stat in cabinet numai cu zambetul pe buze.... love
Numai ca ma gandesc ca voiam sa cumpar fustitze si rokitze Smile.......
Daca as sti de pe acuma ca are mutritza sotzului meu, cred ca sub nicio forma nu mi-ar trebui sa ma mai gandesc la fetitza Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de arime Dum 16 Aug 2009, 14:56

Ziua buna fetelor!
Multumesc tuturor pt. urari, sunt mai bine de ieri! pupi Am reusit sa fac tortuletul si sa petrec ieri cu sarbatorita noastra wink Poate reusesc asta seara sa il pun pe forum, pana atunci il puteti vedea pe blog Smile
Am avut tratament dat de medic Alessia, imediat ce mi-a crescut temperatura am apelat la medic, ca deja ma speriasem de starile prin care treceam. Am terminat de luat antibioticul, insa trebuie sa iau de acum incolo inca 10 zile de capsule debridat...
Deiutza ma bucur ca esti bine si ca ne poti urmari macar in umbra pana revii in forta! hug
Livia abia astept sa vad tortuletul, oricum sunt convinsa ca ti-a iesit super! hug
Juli felicitari pt. slabit si sa reusesti ce ti-ai propus hug
Crix felicitari pt. baietel, sa fie intr-un ceas bun! Ma bucur ca este sanatos, la fel si tu... de acum incolo sa ai o sarcina usoara si sa te bucuri de perioada asta de gravidutza kiss
Dana multa sanatate la pitic si sper sa treaca alergiile! kiss
Merg sa ma aranjez putin si sa scot balaurul la plimbare wink
PS: am pus pozele din concediu la group wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de crixuta Dum 16 Aug 2009, 19:28

Multumesc Medeea, ma duc sa iti vad si pozele Smile.
Insanatosire grabnica tricot
Gata!!!! Foarte frumoase, e fotogenica cea mica Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Dum 16 Aug 2009, 19:45

Buna seara fetelor!
Dana poi stati foarte bine cu greutatea, inseama ca David a inceput sa pape bine. Si noi ar trebui sa mai facem un rand de analize, deja mi-e groaza...
Arime am vazut si eu pozele, superbe toate. Ce mare si frumoasa e Raisa, creste pe zi ce trece si incepe sa se schimbe intr-o adevarata domnisoara(nu balaur Laughing )
Tortuletul e apetisant si iammy!
Am facut si eu unul, cand descarc pozele il pun, mi-e cam frica acum sa mai pun pozele pe calc.
Azi am dus tortuletul(trebuia sa vina bebelina ieri la noi, pana la urma am ajuns noi la ei). M-am suparat putin, mamica ei e cam incontienta. Nici n-are 2 luni si deja i-a dat suc de morcovi, zicea ca de luna viitoare o trece pe lapte de vaca, degeaba am incercat eu sa-i explic despre intoleranta la lactoza, o tine pe a ei ca si ea tot cu lapte de vaca o crescut shot Pe fetita o indoapa cu ceai cam 300-400ml zilnic Shocked (n-are nici 2 luni) mie mi se pare enorm, eu i-am zis daca tot ii da sa-i dea apa, ceaiul ii fura din fier...nici o sansa...viioare mamici sa nu faceti asa!!! pale
Noapte buna!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de arime Dum 16 Aug 2009, 20:00

Seara buna fetele! wink
Crix multumim frumos! hug Da, chiar este fotogenica, imi este tare drag de ea cand sta la poza. Spune: "Cheese!" bounce

Livia da, avem deja o domnisoara, cere rujul ori de cate ori iesim la plimbare, ma sperie zid Mi-am luat special un gloss pt. copii, ca sa nu o dau cu ruj de la 2 ani rade Azi dimineata nu am scapat de ea pana nu i-am dat cu oja roza pe unghiutele de la picioare. Intindea si manutele, dar i-am spus ca la manute sa mearga la salon dupa 18 ani rade iar ea de colo: "da!", asa ca am scapat deocamdata! Avem si parfumele pt. fetite, are 2 in colectie. Eu una ma ingrozesc, desi imi place ca este cocheta love
Imi pare rau de pozele din PC ca le-ai pierdut, o sa-l intreb pe sotul meu asta seara daca se mai poate face ceva ca sa le poti salva, desi sunt sigura ca se pot salva cumva...
Legat de mamica respectiva, asa este... unele mamici chiar sunt inconstiente in ce priveste graba de a introduce alimentele in alimentatia bebelusului. Nu inteleg de ce nu au rabdare sa treaca de 4 luni scratch oricum, nu se satura copilul de 1-2 linguri ce le introduci!? Iar cu ceaiul nici eu nu am fost de acord, apa este cea mai Ok. wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Dum 16 Aug 2009, 20:26

Cat de dulce trebuie sa fie Raisa!!! love
Vede la mami si vrea si ea sa arate bine, mi se pare foarte logic wink, iar mami trebuie sa se conformeze dupa "moda"...
Chiar ieri vorbeam cu sotul, am iesit la plimbare si 2 baietei cam 4-5 ani mai mult n-aveau se laudau in "telefoane" am ramas interzisa Shocked . Deci imediat trebuie sa luam si noi telefon??? Stefan nici nu vb inca, dar telefoanele ii plac la nebunie, oare daca ii cumpar telefon o sa vorbeasca mai repede? lol!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de arime Dum 16 Aug 2009, 20:30

Asa este Livia, trebuie sa ne conformam daca moda o cere, sa fim mamici moderne wink In ce priveste mobilul, chiar exista un mobil de jucarie "vorbaret", n-ar fi rea ideea sa ii iei unul wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de juliennej Dum 16 Aug 2009, 20:35

salut fetelor!

aici e o caldura groaznica.sint 34 de grade si cu umzeala ajung la 36 ,sau ceva de genul asta...
am fost la biserica romaneasca si cu toat aerul conditionat din masina,camasa de pe mine era uda in spate..miine si marti se anunta si mai cald..Sad

arime-faine pozele si fain balaurul.fetita prietenilor mei ,e si ea fff cocheta..stiu ca amu luat-o o data la cumparaturi de jucarii si ea si-a ales un set cu glossuri ,crema de corp,lacuti si nu mai stiu ce alte chestii ,pt copii,bineinteles..
eu pe aici la vad pe mame cu fettie la salon de pe 3 ani ,cred...ceea ce un pic prea extravagant,zic eu...

dana-nu stiu de o sa fiu prea slaba sau nu..oricum mai am pina sa ajung chiar si la 55 de kile.zilele astea imi arata cintarul 129 pounds,seara,dar sint balonata si astept zilele de naspa de fiecare luna.dimineata tot uit sa ma cintaresc,adica in ultimele zile.

din septembrie ma mut la o alta scoala.am doua oferte,nu stiu inca pe care sa o aleg..trebuie sa stiu pina marti,insa.mi-e cam groaza ,insa sa -mi anunt actualii bossi..
la hombre la lucru insa se anunta reduceri ..sa speram ca scapa.e pt prima data cind fac asta la ei la lucru..:(asta e,sper sa se termine odata criza asta si sa fie bine pt toata lumea..

livia-apuca-te de dieta,nu e greu,sau cel putin nu mi se pare imposibil de tinut.Smile
va doresc un inceput de sapatamina bun si ne auzim..ma pregatesc de sport in vreo jumate de ora..
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de dana_mi16 Lun 17 Aug 2009, 08:59

Hello fetele,

Vreau sa va zic cu intarziere LA MULTI ANI tuturor cu numele de Maria sau derivate, sa veti parte de multa sanatate si bucurie!!!!!

Eu debea aseara am ajuns la Bucuresti, inca nu v-am citit, dar ma duc sa va citesc ca am vazut ca sunteti foarte active!

Va pup si vorbim mai tarziu, ca ma duc sa va vad si pozele si sa pun si eu cateva!
hug
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 18 Aug 2009, 06:25

Fetelor mi-e asa dor de voi,ma bucur ca macar va pot citi.Abia astept sa ajung acasa sa vad si poze.Va multu ca va ganditi la mine.Va poop si mai vb.Paaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de arime Mar 18 Aug 2009, 07:31

'neata fetele mele dragi hug pe unde umblati?!?
Deiutza si noua ne este dor de tine hug

... azi sunt in zona, ma iau de facut curatenie prin casa si poate reusesc sa fac si un tortulet wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de livia1981 Mar 18 Aug 2009, 07:49

Buna dimineata fetelor!
Am venit si eu sa-mi beau cafeaua aici, dupa ce m-am certat de dimi cu Stefan Sad iar nu vrea sa manance, am stat 40 minute cu 1/2 felie de paine pana mi-am pierdut rabdarea... zid
Dana_mi te mai asteptam, acum daca esti acasa poate ai mai mult timp sa stai cu noi wink
Deiutza si noua ne e dor de tine, dar las ca recuperam cand vi tu acasa!
Arime spor la curatenie, eu astept cu interes tortuletul Smile
Inca n-am descarcat pozele cu ultimul meu tortulet, asta nu e calc meu si trebuie sa-mi instalez programul pt aparatul foto, poate reusesc zilele astea.
Celelalte fete pe unde umbla?
Va pup pe toate si va doresc o saptamana cat mai frumoasa!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de alessia Mar 18 Aug 2009, 17:22

BUNA FETELOR!

Desi n-am aparut cateva zile,sa stiti ca v-am citit si eu din umbra de pe telefon.Dar,fiind la servici,mi-a fost imposibil sa scriu cate ceva,pt ca avem camere ascunse si as avea probleme cu ownerii,care verifica zilnic camerele,sa vada ce se intampla in lipsa lor.

CRIS,ce sa spun? In primul rand felicitari si chiar nu conteaza ce e bebe! Oricum exista inca posibilitatea sa se fi inselat doctorii,pt ca sarcina e de-abia in primele luni.Asa ca fii pregatita de inca un posibil soc peste vreo 2 luni cand o sa se vada 100% clar ce ai in burtica.Altfel spus,ai patit exact ca sora mea,care pana in 5 luni si-a facut planuri cu rochite si fustite si cu ce culori sa decoreze camera...Cand s-a dus la ecobraf,primele cuvinte pe care i le-a zis dr au fost:"Uite baietelul!" .De nervi,sora-mea s-a dus si la alt dr in alta localitate,ca sa fie sigura ca nu e o greseala.Si nu a fost... DAr nu mai conteaza absolut deloc.Acum e innebunita dupa el. Are ochii albastri ca ai surorii mele,dar is migdalati si de chinezoi ca ai lui taica-su. La inceput erau negri,dar acum au devenit albastri,ceea ce e f dubios,pt ca de obicei din albastri se fac negri si nu invers.Si culmea e ca,desi se zice ca baietii seamana cu mamele,ERIC e leit taica-su,cu exceptia culorii ochilor.

ARIME,am vazut pozele si tot ce pot sa spun e ca RAISA e o minunatie,iar pisicutza aia e animalutul care se potriveste cel mai bine cu personalitatea ei. De la cine a furat ochisorii albastri? De la tati banuiesc,pt ca tu ai ochi caprui,nu?

DEEA,ne e dor de tine,dar e bine ca nu ne-ai uitat si ne citesti.Pupic pt tine si pt Edy si Sory.

ANDRICA-banuiesc ca se distreaza de mama focului.De-abia astept sa se intoarca cu poze si impresii wink .

RAMO,e plecata din nou pe undeva sau e doar ocupata?

LIVIA,ti-ai mai recuperat pozele? Asa a patit si vara-mea,si-a pierdut toate pozele si a bocit o saptamana,dupa care a recuperat o parte de pe la rude.Sper ca s-a putut face ceva in cazul tau.

JULIENNE,ce bine de tine ca ai gasit dieta ideala! Felicitari pt cat ai slabit si pt sportul pe care il faci!

DANA_ME,cum mai merge cu dieta? Tii ceva sau inca nu te-ai hotarat ce si cum?

Eu nu tin nici o dieta,ma mentin oarecum...Nu m-am cantarit de mult,dar simt pe haine cand slabesc sau ma ingras.Astept dsa vina toamna ,sa ne apucam toate odata de dieta dama .

DANUTZA,tu ce mai faci? Ce mai zice cantarul? Mai ai poze noi cu DAVID? Nu l-am vazut de mut si trebuie numaidecat sa mai pui niste poze noi pupi .

ROXY,ce mai faci? Nu ne-ai mai zis nimic de TUDOR.Ce mai face,ce mai zice? Vorbeste mult? E plangacios? Ma uitam zilele trecute la tickerul tau si sa stii ca e minune mare sa slabesti 20 kg. Si daca te si mentii momentan la greutatea asta,e de bine.Cand o sa fii hotarata sa tii din nou ceva,o sa -ti vina usor,pt ca te-ai stabilizat deja la greutatea actuala,fara sa oscileze acul cantarului in sus.
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de juliennej Mier 19 Aug 2009, 02:10

saltare fetelor


deea-te asteptam inapoi in septembrie.pina atunci vacanta placuta.

alessia-cum a fost vizita varului tau?

livia-ieri am auzit o vb despre copii la 2 din mamicile de la scoala ce au bebei...-"you can t force them to eat,to sleep and to potty train"(sa mearga la baie)si m-am gindit la tine..daca nu vrea sa manince,nu i-e foame..nu te mai stresa pupi

azi am dat-o in bara..am mincat seara pe la 9,10 cereale cu lapte de soia Sad(e vina perioadei lunare,nu a mea...Sad

n-am putut sa merg nici la gym azi.defapt am venit acasa pt ca mi se facuse rau la serviciu de la ciclu si de la caldura(cred).m-am albit toata in curte si de nu ma asezam pe banca ,ma culgeau de pe jos..eh...dar ajunsa acasa,am mincat si pe seara am facut prostii.acuma asa rau imi pare zid zid zid zid

cris-ce nume ii puntei la bebe?sau inca nu v-ati hotarit?

oare pe unde o fi ramo?
roxy,sper ca esti cit de cit mai bine hug hug
va pup pe toate si o zi faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB